OldMc84
Dołączył/a: kwiecień 2023
4 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@tomek1656 żeby kupić to trzeba mieć za co. Powrót do zasady 1:1 nie oznacza, że możesz wziąć 500 mln kredytu na zakup kilku zawodników :)
0
Nie no ku.... wielki sukces. Sprzedać loże Vip o wartości 200 mln za 100 mln, żeby zarejestrować rezerwowego XD XD XD XD
0
@Krzysiek723 nie dostali dokumentacji oraz pieniędzy za drugi przelew. więc sam sobie odpowiedz...to jest tylko gra Laporty...
0
@KrwawiaceoczyVEB 200 mln i to w mniejszej ilości niż my. Po za tym oni nie sprzedali tylko wydzierżawili.
0
@7black4 LL tego nie klepnie. Po pierwsze rejestracja w świetle przepisów tylko do 31.12, po drugie jeśli LL złamie własne przepisy inne kluby złożą pozwy.
2
@prestigiacomo nie uda się.
1
@xavi890 szampan i mocniejsze alkohole jeszcze Cię trzymają? Są zasady FFP i LL których tylko my nie przestrzegamy. Dlaczego mają robić wyjątek? Wiesz ile razy Tebas przymykał oko na nasze machlojki finansowe? Same dźwignie były naginaniem przepisów ale mimo tego nam pomagał. Teraz nagle biedna Barca nikt jej nie lubi. Z takim przesłaniem wyjdzie Laporta i kibice którzy mają skrajnie prawicowe poglądy to łykną. Reszta która choć trochę się interesuje finansami klubu i zasadami jakie panują stwierdzą, że Laporta działa na niekorzyść klubu.
0
@JarekS masz racje i się z tobą zgadzam. Jeśli chodzi o pieniądze to Barca musi zapłacić mu więcej jesli zostanie. Tylko pytanie czy jest sens żeby został? Zawodnik mający 27 lat pozostanie bez gry 6 miesięcy? To przekreśli jego grę w Reprezentacji. Sam zjazd piłkarski przez taki okres będzie widoczny. W dodatku sam Olmo nie ma gwarancji, że będzie można go zarejestrować w wakacje.
22
@FloroFloro kolego przeginasz z Jurkiem. Dzięki otrzymanemu sprzętowi uratowali córeczkę mojego kolegi. Jak moi chłopcy się rodzili to była masa sprzętu z WOŚP. Najmłodszy syn był na intensywnej gdzie w większości znajdował się sprzęt z WOŚP. Więc nie wrzucaj tutaj informacji o "przekrętach" skoro sam nie widziałeś i tego nie doświadczyłeś. Pozdrawiam
0
@Pedri16Future myślę, że nikt nie zapomni o stracie 108 mln euro dla klubu z tytułu transferu Olmo, plus sprzedaży w promocyjnej cenie sektora ViP za 100 mln, a wycenianego na 200 mln ;)
0
@Ricardinio14 silna wola plus plastry. Plastry powinno się jeśli dobrze pamiętam 14 dni używać. Ja po 3 już nie naklejałem. Psychika tutaj jest najważniejsza.
1
@sevs jeśli Olmo odejdzie to z automatu w nasz koszt za sezon zostanie wliczone 40 mln za jego transfer. Co spowoduje bardzo dużą dziurę finansową. Której po za sprzedażą kogoś z podstawowej 11 nie da się zasypać. W mojej ocenie transfer Taha przez tą całą sytuację staje się nierealny. Sam zawodnik widząc cyrki z Olmo raczej też odpuści. Pytanie czy Olmo odejdzie? W mojej ocenie nie ma innego wyjścia. Nie może zostać bez gry przez 6 miesięcy. Tym bardziej, że aspiruje do Reprezentacji. Po za tym w tym wieku bez gry przez taki okres czasu, może poważnie odbić się na jego poziomie.
0
@Commando oczywiście- tylko one są warte 200 mln. Problem w tym, że jeszcze ich nie ma. Loże powinny zostać dopiero zgłoszone po ich powstaniu. Tak zrobił Real tylko, że oni je wydzierżawili, a my je sprzedajemy.
9
Do tych 108 mln można dorzucić straty przy sprzedaży loży Vip. Wyceniana na 200 mln i sprzedana za 100 mln w akcie desperacji. Co łącznie daje 208 mln za 6 m/sc gry Olmo .....
2
@Czarny_ck nie ma takiej możliwości.
15
@AxelF ładnie jesteś odklejony od rzeczywistości xD nie ważne, że Laporta zadłuża klub i sprzedaje aktywa wiedząc, że nie możemy zarejestrować Olmo. Nie ważne, że wiedział iż łamie zasady FFP i LL. Nie ważne, że Tebas przymykał oczy na nasze machlojki. Ważne, że to wina Realu i Pereza xD Jak można pisać takie brednie......
2
@David_Martin wychodzi na to, że jesli Olmo odejdzie za free to koszt jego może wynieść około 200 mln euro.
Sam transfer- 55 mln
Zaniżona sprzedaż loży Vip o około 100 mln
Pensja Olmo do 2030 r- około 48 mln euro.
To tak jakbyśmy kupili Hallanda na pół roku ;)
2
@gaq dokładnie. Nie mogą zagrać w żadnych rozgrywkach, ponieważ nie otrzymali licencji.
3
@Barcatroll nie może grać...
1
@Rufi877 bałagan zostawił ale Laporta bałagan potrafił tylko powiększyć. Sprzedał sporo naszych przyszłych przychodów nie poprawiając w znacznym stopniu naszej sytuacji. Nowy prezes będzie miał dopiero przesrane....Posprzątać bajzel po Bartku i Laporcie- mission imposible...
5
@Szczygiel06 zrobi to co zawsze jak dawał ciała- wszyscy są przeciwko nam, to wina Realu i Tebasa. Czyli standardowe działanie psychologiczne nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.
5
@Kapitan9 wszystko już wiadomo. Olmo I Victor nie będą mogli grać w Barcy do końca sezonu. Wszystko masz u góry
1
@DJ6 takie sytuacja wpłyną na cały zespół i ich formę sportową. To jest pewne. Forma i tak była spadkowa ale teraz to może zapowiadać taki zjazd jak City.
2
@Rafalloxfcb @creativeopinion mało tego może rozwiązać umowę i grać w innym klubie. Plus będzie otrzymywał od Barcy do 2030r. Wynagrodzenie. To jak w trafić szóstkę w totka
0
@ferdas_rawa przecież te sprawozdania to pic na wodę. Barcelona nie notowała 1.2 mld w 2022/2023 tylko planowała taki przychód. Przychód faktycznie za tamten sezon wyniósł 900 mln z groszami. Planowany przychód, a faktyczny to są zupełnie inne sprawy. W tamtym sezonie dodatkowo dostaliśmy 220 mln z tytułu dźwigni. A czym są dźwignie? Sprzedawanie majątku klubu co w dłuższej perspektywie będzie działało negatywnie na nasze finanse.
Przypomnę tylko, że te pieniądze poszły w całości na transfery- Kounde, Lewy itp.
To przez najbliższe 20 lat stracimy sporą część przychodu z ViP przez kolejną dźwignię Laporty tylko po to żeby zarejestrować Olmo.
Każdy budżet który przedstawiał Laporta i wychodził na plus opierał się na dźwigniach. Z tym, że część kasy z tych dźwigni nadal nie otrzymaliśmy, a mimo to dodajemy to do sprawozdania finansowego. Czyli sprzedam bo muszę żeby socios widziały dobre cyferki.
W rzeczywistości jesteśmy w bardzo złej sytuacji finansowej i tylko sprzedawanie naszych aktywów pomaga spiąć budżet.
Dla przykładu dlugi krótkoterminowe jeśli dobrze pamiętam wyniosły 500 mln na które wzięliśmy kredyt, który trzeba spłacić.
Obecnie przekraczamy budżet wynagrodzeń o 157 mln.
Czy myślisz, że bank do którego pójdziemy po kredyt na 100 mln nie potrafi zweryfikować naszej faktycznej zdoności kredytowej? Nie widzi, że klub dalej jedzie na minusie mimo, że pudruje finanse bo sprzedaje swoje przyszłe zyski?
Jak sprzedaż 25% praw telewizyjnych na gruby okres lat?
Laporta zrobił to czego nie powinien. Nie zazdroszczę przyszłym prezesom sklejenia budżetu. Bo nie będą mogli nic sprzedać i będą mieć masę obciążeń finansiowych o jakich nam zwykłym ludziom się nie śni.
0
@Czarny_ck kolego jak można sprzedać zawodnika który ma zapis w kontrakcie, że jeśli nie będzie zarejestrowany do 31.12.2024 r. może zostać wolnym agentem ;)
1
@Fake69 słucham? Wartość zadłużenia nie ma nic wspólnego wartością klubu. Rozumiesz co znaczy mieć roku do roku budżet na minusie?
Nie posiadamy żadnej kasy i wielkie długi. Jeszcze robienie transferów za 100 mln możemy? Ja pierdziele normalnie finansistą to nigdy nie zostaniesz
11
@ferdas_rawa Barcelona nie ma kasy. Przypominam, że braliśmy gruby kredyt na spłaty krótkoterminowe. Zakup Olmo był na raty. Co roku mamy budżet na minusie. Więc o jakiej kasie ty piszesz? Co za bzdury....
0
Czy jest pewność, że LL zgodzi się na rejestrację przez dźwignie? Z tego co pamiętaj po naszych poprzednich numerach powiedzieli, że dźwignie nie będą brane pod uwagę.
1
@Sccaner loze były wyceniana na 200 mln. Było o tym sporo artykułów. Dla przykładu za taką kwotę Real wydzierżawił loze ViP.