0

@ramon59 nie ma co się dziwić. Nasz prime był na początku sezonu. Taki Real przeważnie ma prime w drugiej części sezonu dlatego zdobywa puchary. Problem nasz jest też zbyt intensywna gra. Przy takim pressingu i agresji to w lutym naszym skończy się prąd i będą człapać po boisku resztę sezonu.

0

@Michal4 kontrakt do 2028 r. więc tutaj trzeba wyłożyć z 60 mln. Taki nasz wydatek w lecie może być problemowy jeśli nie sprzedamy kilku zawodników za dobre pieniadze.

5

W mojej ocenie Araujo i FdJ chcą odejść z klubu jako wolni agenci. Jeśli latem nie przedłużą kontraktów w co wątpię bez samej woli zawodnika nie zostaną sprzedani.

0

@Faro ja po skręceniu kostki miesiąc w gipsie plus 2 miesiące rehabilitacji. Biegać to zacząłem chyba 5 miesięcy od urazu. Tylko w moim przypadku torebka stawowo- skokowa była rozerwana.

1

Z Gavim od zawsze w mojej ocenie był problem. Ja go uwielbiam za waleczność i zaangażowanie. Niestety po za tym innych cech pozytywnych brak. Przy kreowaniu akcji niewiele wnosi, przy obronie popełnia sporo błędów. Świetny zadaniowiec z ławki, żeby dać impuls dla zespołu do walki. I nie mówię tutaj o obecnej dyspozycji bo nie można oczekiwać od nikogo po takiej przerwie wysokiego poziomu. Ciężko ogólnie zdiagnozować na jakiej pozycji dobrze się czuje i powinien grać. Oczywiście patrząc przez pryzmat kibica.

0

@tomasthc na powtórkach dobrze widać, że obrońca mu wjechał nie Jude. Nawet w Archio Var które nam sprzyja nie mieli wątpliwości.

0

@SeWo77 oglądał. Ja tylko nawiązałem do artykułu. Dodałem przecież, że nam sędzia "pomógł"

1

Nie ukrywam, że nie lubię Brazylijczyka jak chyba każdy z nas :) Ale patrząc obiektywnie przy tak ewidentych faulach taktycznych przez Rayo nie wyciąganie żółtych kartek to jest coś niebywałego. Gość od tyły ciągnie za koszulkę rozpędzonego gracza i nie ma żółtej. Sytuacja z karnym to kompromitacja po raz kolejny Var. Nam też Var "pomógł" ;)
Sędziowanie w Hiszpanie to jednym słowem kabaret i loteria.

2

@waletpl racja, problem z czytaniem ;)

0

@Arekvip sama kwestia treningów w sezonie to w mojej ocenie nie jest problem. Faktycznie przy wyczerpujących treningach może to odpić się czkawką bo mniejsza regeneracja i większe zmęczenie. Tutaj bardziej widzę błąd Flicka przy tak intensywnym pressingu. Z każdym przeciwnikiem od początku sezonu bieganie maxa. Podobała mi się gra ale obawiałem się, że na drugą część sezonu zawodnicy będą najzwyczajniej w świecie zajechani. I tak teraz to wygląda. Nie da się grać na takiej intensywności całego sezonu. Zwłaszcza, że nie mamy graczy silnych fizycznie.
Niestety w mojej ocenie zawodnicy fizycznie będą grali słabiej. Oczywiście gra z top zespołami trzeba grać bardzo intensywnie i pressing, ale my nawet graliśmy tak z zespołami o wiele słabszymi. Trochę chyba źle Flick rozłożył siły. A co do Olmo wejście miał faktycznie bardzo dobre ale jakoś nigdy nie byłem do niego przekonany. Tym bardziej, że w Niemczech też miał krótkie przebłyski, a później grał przeciętnie plus co chwilę szpital.

2

@norbo80 wejście na mecz z rzeźnikami to chyba nie jest dobry pomysł ;)

0

@Arekvip wiem, że sarkastyczny :) ja tylko szukam logicznego wytłumaczenia kiedy potrzeba LS nie wspominam o obronie, a my kupujemy za dużą kasę kolejnego ŚPO ;) Przecież można było poszukać innego LS lub poczekać na kolejny sezon. Kolejna kwestia, że wszyscy w zarządzie zdawali sobie sprawę jak bardzo jest podatny na urazy. Nie widzę żadnej w tym logiki.

1

@Ronaldi nie błędne decyzje asystenta tylko samego Flicka. Asystent wykonywał tylko jego polecenia jak w każdym meczu kiedy trener siedzi na trybunach :)

2

@Arekvip jaką kasę? I nazwiska wrzuciłeś nierealne. My nie mogliśmy zarejestrować Olmo. Tylko dzięki kontuzji Christianasena gra. Po nowym roku wróci Dunczyk i któryś z nich pozostanie bez rejestracji. Zresztą jakim trzeba być tępakiem żeby kupić Olmo na pozycji na której może grać kilku graczy. Jesteśmy mega zadłużeni i robimy transfery na kredo. Skoro Nico nie mogliśmy mieć to powinniśmy szukać innej opcji na skrzydła. Ale nie Lapcio musiał się pokazać kosztem klubu który I tak finansowo jest na dnie.

2

Dzisiaj to nie był dramat. Dramat czeka nas po nowym roku. Widać, że piłkarze są zajechani, a nie mamy połowy sezonu. Z Borussia to w mojej ocenie nie my zagraliśmy dobrze ale Borussia fatalnie. Przy takim pressingu od początku sezonu nie da się grać na wysokim poziomie cały czas. Flick w mojej ocenie za bardzo chciał się pokazać od początku nie biorąc pod uwagę aspektów fizycznych naszych zawodników. Pod względem fizycznym mamy słabą kadrę. Nie sądze niestety, że po nowym roku nasza gra się poprawi. Widać też, że Flick po za takytką pressingu i wysoko ustawioną linią obrony nie ma planu B. Gramy cały czas w tym samym schemacie.

0

@Pedri16Future zwichnięta kostka. Skręcona kostka oznacza gips, przy skręceniu przeważnie szlak trafia torebka stawowo-skokowa. Sam miałem skręconą kostkę i miesiąc w gipsie....

0

@JoeSatriani przecież on nie podejmował decyzji o zmianach tylko Flick. To, że Flick jest na trybunach to nie znaczy że nie rządzi. Cały czas Flick jest na łączach zejdź na ziemię.

0

@Nightraider ale dlaczego wrzucasz dane z czasu pandemii i odtoczenia opłat? To że dostawał przez rok 3 mln nie ma nic do rzeczy. Bo po kilku latach jego kontrakt wyniesie 12 mln za sezon średnio. Ogólnie kwestia odroczen wynagrodzenia nie powinna być brana przez ciebie pod uwagę. I tak wartość podpisanego kontraktu będzie się po czasie zgadzała. To że zarabiał mniej niż Messi, Suarez, Dembele itp to przecież jasne. Dlatego napisałem jednym z lepiej opłacanych. Przy jego kontrakcie znajdował się w top 10 zespołu. I porównywanie np Fatiego do jego nowych zarobków nie ma sensu. Fati ma stosunkowo nowy kontrakt z wysoką podwyżka

0

@ziomal88 ale czy ja piszę że jego wina? Nie zgadzam się z kolegą wyżej który stwierdził że zarabiał wcześniej mniej niż Neto czy Torres. Czytaj że zrozumieniem

1

@Nightraider o czym ty piszesz? FdJ od momentu przyjścia do Barcy był jednym z lepiej opłacanych zawodników...

3

Zasadnicze pytanie co zrobi klub jak wykuruje się Christiansen. Duńczyk bardzo by się nam przydał. Olmo jest obecnie zarejestrowany w jego miejsce. Dani ma przebłyski i potrafi świetnie zagrać ale podaność na kontuzje była znana kibicom a tym bardziej działaczom. Wiec zachodzę w głowę co kierowało Lapciem żeby wydać sporo kasy na tak szklanego zawodnika.

0

Duńczyk jak wróci do sprawności to przysporzy Laporcie kolejny duży problem...Obecnie Olmo jest zarejestrowany w jego miejsce...Więc pewnie będzie do sprzedania. Nie ma co się łudzić, że otrzymamy za niego jakieś kokosy. Poważna kontuzja plus Barca będzie ma musie, co w porywach może wpadnie 10 mln max. To, że jest warty więcej już nie ma znaczenia i tak nie pogra nawet jak będzie zdrowy.

0

@Ramon_Villaverde za dużo procentów Ci wjechało ;) Faktycznie Las Palmas to cieżki przeciwnik, plus wina bramkarza i sędziego... To że gramy fatalnie i widać, że chłopaki się zajechani od kilku meczy XD

0

@HypeR Aha i po tym stwierdzasz, że to jego wina ;) I zapewne Ty wiesz jak bramkarz ma zachowywać się w różnych sytuacjach... Pewnie miałeś treningi bramkarskie... Nie zauważasz, że przy każdej z akcji był blisko obrońca przez co bramkarz nie może wyjść wyżej i musi trzymać pozycję... Są pewne zasady i bramkarze się tego uczą.... Przy obu bramkach Pena nie miał nic do powiedzenia i tyle. Wina jest złym systemie i zbyt wysoko ustawionej linie obrony plus zmęczenie... takie są fakty....

2

Ja pierdziele.... Teraz wina Pena, że nic z dwóch strzałów nie wyciągnął. Ludzie co za brednie. Przy pierwszej bramce zawodnik LP był daleko od bramki dlatego bramkarza ustawił się prawidłowo. Strzelił idealnie z odpowiednią mocą i precyzją. Piłka szła prawie przy ziemi co jest najtrudniejsze do obrony. Baa przeważnie niemożliwe. Mats też by tego nie wyciągnął. Strzał idealny. Przy drugiej straconej bramce nie zrobił ruchu bo i tak nic by to nie dało!! Piłka poszła w kozioł co przy bliskiej odległości i siła strzału, nie do obrony. Czepianie się do Peny to jakiś absurd. Śmiem twierdzić, że autor tego postu próbuje za wszelką cenę ominąć aspekt zajechanych piłkarzy i zbyt wysoko ustawionej linii obrony która wykorzystują nasi rywale....

0

@Beztroskii jak nie? Z Realem zwłaszcza w pierwszej połowie mieliśmy szczęście, że Mbappe jest bez formy i brak koncentracji. Przypomnę, że wysoko ustawioną linią obrony na Real wychodził Xavi w superpucharze i wiemy jak się skończyło. Inne kluby zaczynają to wykorzystać i będziemy tracić coraz więcej bramek. System trzeba zmienić bo z sezonu zapowiadającego się bardzo dobrze skończymy gorzej niż za Xaviego. Trener z topu musi zmienić system gry jeśli widzi, że inne kluby wykorzystują nasze słabości.....

0

@Hadim ja uważam, że są już zajechani. Za mocno weszli w sezon na mega intensywności i zaczyna wychodzić zmęczenie.

0

@JaCules1211 marzenia. Nie wskoczymy. Graliśmy za bardzo intesywnie i agresywnie od początku sezonu. Żaden zespół nie da rady na takiej intensywności grać cały sezon. W mojej opinii naszą prime się niestety skończył. Flicka źle zarządzał zespołem i ich siłami. Poszedł vabank ba początku żeby się pokazać nie myśląc co będzie w drugiej połowie sezonu.

0

@korn234 dlatego podobała mi się gra Barcy ale przeczuwałem, że w drugiej części sezonu będzie słabo. Żaden zespół nie da rady na takiej intensywności grać cały sezon. Tutaj błąd Flicka bo od razu chciał się pokazać ale nie wziął pod uwagę że sezon tak naprawdę zaczyna się od lutego

0

Można Viniego nie lubić ale trzeba mu oddać, że był dla Realu kluczowy w wielu aspektach. Chłop z Namibii dał 5. Miejsce dla Xhaki XD Mimo że nie lubię Viniego to mimo wszystko Xhaka za Viniego w top 5 zestawienia tego dziennikarza to mocne przegięcie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?