1

@nowy19pl tylko Real przedłużył umowę z Adidasem w 2019 roku do 2028 r. Więc mają duże pole manewru do zwiększenia kwoty kontraktu i pewnie tak zrobią. Już mają lepsze warunki finansowe. My teraz podpisaliśmy z Nike jeśli dobrze pamiętam do 2038 r. Co zymyka nam możliwości renegocjowania kontraktu na wiele lat.
Gdyby nie idiotyczne zachowanie Laporty to warunki z Nike byłyby zapewne zdecydowanie lepsze.
Zresztą podobną sytuację mamy teraz z loża VIP.

0

Jak teraz socios nie pójdą po wotum nieufności, to ja już nie wiem co może się wydarzyć. Kanapkowy potwór leci po bandzie.

0

@nowy19pl na jakiej podstawie wiesz, że jest porównywalny?

2

@626 wyceniana na 200 mln. Było o tym sporo artykułów

3

@dzefrej234 problem jest o wiele bardziej poważny niż rejestracja. Sprzedajemy loze vip po za niżowej cenie w akcie desperacji. My nie walczymy o rejestrację Messiego a placka Olmo hello.... Po za tym taki manewr jak robi Gruby w dłuższej perspektywie odbije się negatywnie na finanse klubu.

0

@Nightraider to co on wyprawia przechodzi logiczne myślenie. Cały czas gra na emocjach kibiców. Wieczna śpiewka o Realu, wszystko ich wina. Jak typowy polityk robi syf ale to tamci za wszystkim stoją. Ale to też brak klasy samego Lapcia. Jakoś Perez na nasz temat się nie wypowiada. Niestety spora część Cule to kupuję. Ja od początku uważałem, że to zły wybór chyba jako jeden z nielicznych. Zobacz co będzie później. Jak nie będzie czego sprzedać i wszystkie zyski zamiast lecieć do klubu będą trafiały do innych podmiotów. To dopiero początek naszych problemów.

1

@Rupert_Haubica jeśli początkowo wycena 200 mln teraz szybko za 100 mln. To 50% wartości. Black friday ;)

0

@dariooo tylko teraz nie będzie miał czego sprzedać do rejestracji...;)

0

@Barca_ever nie będą mogli grać do końca sezonu. Przepisy nie pozwalają zarejestrować obecnych zawodników po nowym roku. Żeby mogli grać muszą zostać zarejestrowani max do 31.12.

0

Laporta działa ewidentnie na szkodę klubu. Walczy teraz tylko o swoj wizerunek. Szacowana wartość loży VIP była na poziomie 200 mln. Zeszliśmy do 120 mln dlatego, że stadion nie jest gotowy i nie wiadomo do końca kiedy to nastąpi. Teraz na szybko sprzedajemy za 100 mln. Jeśli to nie jest działanie na szkodę klubu to co?

3

Słowa kluczowe " będą realizować jak pozwoli na to budżet " XD w sytuacji jakiej jesteśmy wrzucanie informacji o kolejnych inwestycjach jest totalnie odklejone i autor chyba na ostrych dragach śmiga ;)

1

@Barca_ever tak i frytki do tego xD kolego nie sprzedażą go bo sam nie chce odejść. Po za tym sprzedaż zawodników w zimowym okienku jest od stycznia. My musimy zarejestrować Olmo i Victora do 31.12.2024 inaczej nie będą mogli grać w kolejnej rundzie.

1

@Koriolan taką umowę załatwia się formalnie pewnie z miesiąc. Nie licząc negocjacji w zapisach. To nie wzięcie kredytu gotówkowego. Umowa jest na 20 lat więc zaliczy nam pewnie 6 mln. Jest to zresztą oczywiste i to że LL rozłoży to na lata nie jest niczym dziwnym. Podobnie jak z umową z Nike

0

Mamy tak naprawdę 4 dni. Sprzedaż loży VIP po kosztach (była wyceniana na 200 mln I najlepsza oferta to 120 mln - czyli nasza wartość marketingowa spada) jest niemożliwa w tak krótkim czasie. Nawet mając czas do końca stycznia domknięcie takiej umowy jest mało realne. Jedyna opcja to gwarancję bankowe. Ale to też wydaje się czasowo niewykonalny. No ale może się uda. Cała ta sytuacja to jest coś niewytłumaczalnego. Dodam jeszcze, że Gavi ma tymczasową rejestrację przez sąd do momentu orzeczenia. Co będzie jak też przegramy w sądzie??.... Lapcio leci ostro po bandzie....

0

@Pedri16Future nas nie stać na rejestrację Gaviego. Mamy tylko zgodę udzieloną przez sąd na czas zakończenia sprawy

4

@Wierzbin w klubie panuje optymizm... ;)

0

@Ronad10 wow a my nie możemy zdobyć LM od ilu lat przypomnij mi? Tak pustka w gablocie bo najważniejsze trofea ostatnio trafiają nam się bardzo rzadko. I takie są fakty. Powodzenia z tym ciekawym podejściem ale realia są zupełnie inne.

3

@Elvisek myślę, że każdy z nas ma większy ból dupy o ich osiągniecia pucharowe ;) jeden mecz w sezonie o niczym nie świadczy. Śledząc ich media to przegrali trudno ale idą dalej po pełną pulę pucharów. A my kibice podniecamy się takim wynikiem, a w gablocie dalej pustki :) Zresztą wygraliśmy z nimi, a wcześniej 5 meczy w plecy i też nas dobili 0:4 i 1:4. Ich mentalność jest zupełnie inna niż nasza. Oni liczą puchary my pojedyńcze wygrane wysoko mecze. Wolę jednak żeby Barca zaczęła gromadzić puchary ;)

0

Dlaczego pisząc o zasadzie 1:1 nie wspomina na czym ona polega. Jeśli wrócimy do tej zasady to dalej pozostaje kwestia braku pieniędzy. Żeby kupić napastnika z topu trzeba wydać minimum 100 mln, czyli za taką kwotę musimy sprzedać. Tylko kogo? FdJ czy Araujo odejdą ale za free w 2026 roku. Jeśli ktoś uważa inaczej to powodzenia ;) Możemy sprzedać Garcie to może 20 mln. Roque jeśli nawet sprzedamy to max za 20 więc i zapewne amortyzacja się nie zwróci. Co za tym idzie sprzedaż w najlepszym wypadku na zero. Christiansen jest wiele miesięcy po za grą i bez rejestracji. Żeby dostać za niego sensowną kwotę musi grać i wejść na swój prime w drugiej części sezonu. Fati to raczej za jakieś drobne ale tu opcja wypożyczenia bardziej realna. Trzeba też pamiętać, że zawodnik sam musi chcieć odejść. Reasumując Uzbieranie min 100 mln na nową topową 9 jest raczej mało realna. Chyba, że sprzedamy kogoś z podstawowego składu.
A gdzie tu jeszcze zakup LS, DM czy któregoś z obrońców?
Jeszcze ostania kwestia rejestracje. Obecnie Gavi gra na tymczasowej zgodzie otrzymanej przed sąd. Czyli do momentu zakończenie sprawy co może być dla nas później niekorzystne, jeśli przegramy batalię sądową. Podobnie Laporta chce zadziałać z Olmo, licząc na tymczasową zgodę przez sąd do momentu orzeczenia.
A co będzie jak przegramy sprawy o Gaviego i Olmo???
Plus nowy kontrakt Yamala bo skończy 18 lat i trzeba będzie trochę zapłacić.
Lista jest bardzo długa i niestety więcej jest wątpliwości i problemów.
Sam powrót na CN jest planowany na koniec przyszłego roku. Więc straty z tytułu LM i LL będą cały czas bardzo wysokie.

0

@pepulinho Xavi na początku miał zdecydowanie gorszy skład. Druga kwestia to zakupy o których piszesz- nie liczyłbym na to.

0

@MysticCat nie byłbym taki pewny....

1

@sepek przecież przy oby bramkach Pena nie zawinił, nie miał szans na obronę. Więc szukanie teraz winy w bramce jest totalnym nonsensem.

0

@kejdzi nie zgodzę się, że Atletico jest w gazie. Oglądając ich ostatnie mecze to takie męczenie buły. Strasznie się ich ogląda. W mojej ocenie mimo, że wygrywają nie są w formie podobnie jak Real. To że nasi walczyli na maxa to zrozumiałe. Chcieli zmazać blamaże z Las Palmas i Leganes.

0

@Varezq Flick nie ma planu B. Gramy cały czas tak samo, niezależnie jaki jest wynik meczu. Linia obrony jest cały czas za wysoko ustawiona i będą to zespoły wykorzystywać. Druga kwestia, że nie mamy bilansu obrońców na skrzydłach. Obaj idą głęboko za akcją zostawiając boki na szybkie kontry. Taki Kounde powinien być bardziej cofnięty tym bardziej, że nie gra tak dobrze w ofensywie jak Balde. Kolejna sprawa, że nasze akcje idą albo środkiem albo prawą stroną. Nie wykorzystujemy lewej strony boiska przez co przeciwnicy zagęszczają tamte sektory.

0

@Tridente2015 tworzył przestrzenie tylko dlatego, że obrońcy Atletico byli źle ustawieni od początku meczu. Ogólnie Atletico w tym meczu zagrało fatalnie, a nie my super. Gołym okiem było widać, że cały zespół z Madrytu był ustawiony mex deff i kontry. Nawet przy dobrym ich wyjściu podłączało się max 3-4 graczy do ofensywy. Czyli typowa zagrywka Simeone przy mocnych rywalach. Wystarczyło, że nasi się zmęczą pressingiem i wstawił szybkiego Moline. Nawet ja typowałem takie wejście w granicach 60-70 minuty widząc nasza linię obrony tak wysoko ustawioną. Wracając do samej formy Rafy to jak kolega wcześniej wrzucił info @Czarny_ck od sierpnia do października wychodziło mu wszystko. Strzały i podania mega. Ale on gra już u nas ile sezonów? Każdy zawodnik w swojej karierze ma taki epizod. W mojej ocenie Rafa nie jest zawodnikiem wybitnym i ma bardzo dużo braków które w swojej prostocie zaczynają znowu wychodzić. Raphinia mimo swojego mega poziomu przez 3 miesiące to dalej zawodnik nie na poziom jakiś jest Barca. Inna kwestia, że obrońca jaki go pilnował nie był demonem szybkości........

0

@Tridente2015 to ja chyba oglądałem inny mecz ;) 2 setki plus strata przy kontrze dla Atletico. Może się mylę ale tego typu sytuacje kreują wizerunek piłkarza ofensywnego. W innych aspektach nie wyglądał źle ale z każdem meczem wygląda coraz gorzej.

0

@normasubiektywna kolego słowo klucz "sprowadzić". To ,że zwolni się jego pensja nie znaczy, że kogoś na jego miejsce będziemy w stanie kupić. Nasz skarbiec świeci pustkami. Zawodnicy z wyższej półki bez kontraktów oczekują wysokich premii za podpis. Problem z FdJ jest taki, że musimy pozbyć się go jak najszybciej. Co każdy wie i nie będzie chciał płacić pieniędzy za zawodnika z takim kontraktem. Chyba, że jakiś klub z Arabii ale nie wierzę w to, że FdJ tam pójdzie. Realna jest ewentualnie opcja z oddaniem go za darmo bądź jakieś drobne na poziomie 10 mln. Znając Lapcia to będzie oczekiwał 80 mln i nic z tego nie wyjdzie. Więc reasumując w mojej ocenie zostanie do końca u nas i odejdzie jako wolny agent.

0

Swoją drogą to Raphinia chyba wraca do swojej dyspozycji z ostatnich sezonów.....

0

@Kismeth tak teraz najlepiej szukać winy bramkarza ;) Tylko przy obu bramkach nie zawinił. Szczęsny też by nie pomógł. Przy pierwszej bramce dla Atletio to tylko Courtois miałby szansę to wyciągnąć. Swoją drogą uważam, że to najlepszy obecnie bramkarz na świecie. Przy drugiej straconej bramce żaden bramkarz nie miałby szans obronić. Czy Wojtek obecnie jest lepszy niż Pena? Nie wiem. Przed zakończeniem kariery był. Może coś jest na rzeczy skoro nie gra.

0

@ramon59 nie ma co się dziwić. Nasz prime był na początku sezonu. Taki Real przeważnie ma prime w drugiej części sezonu dlatego zdobywa puchary. Problem nasz jest też zbyt intensywna gra. Przy takim pressingu i agresji to w lutym naszym skończy się prąd i będą człapać po boisku resztę sezonu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?