0

@nikord

Bez defensywnego pomocnika, no pojęcie masz chłopie o tej piłce...

0

"Getafe cofnęło się do tyłu" trochę razi;) Nie wiem jak w oryginale powiedział Xavi, ale na pewno lepsze byłoby w wolnym tłumaczeniu po prostu "cofnęło się" lub ewentualnie "cofnęło się pod własne pole karne":)

0

Cule89 ,

Uważasz, że argentyńska para chciałaby dać dziecku portugalsko-brazylijskie imię? Przynajmniej charakterystyczne dla tych państw.

0

Karnego bronił ktoś z pola w takim razie?

0

tęskniłem za tymi klepkami

0

Swoją drogą, Iker dobrze odpowiedział na to pytanie. Katalończycy mają swój program "Crackovię" a my mamy takie miasto;)

0

@Barca1216

W innych hiszpańskich regionach a szczególnie w Madrycie na Katalończyków mówi się "El Polaco" tak samo jak na Polaków.

0

Wiadomo, że to dla Busquetsa wiele znaczyło przynajmniej, bo gdyby nie znaczyło, dałby to komuś do napisania, byłoby dużo więcej i piękniejszym językiem, ale nie o to chodzi...

0

@ k37

Oni już taką reputację mają, dużo dłużej niż city zresztą;)

0

Pamiętam, że po meczu z Valencią (3-0) gdy Messi strzelił hattricka, a było to bodajże w sezonie 10/11, piłki odmówił, ponieważ była przeznaczona na cele charytatywne;)

0

I już widać, gdzie się "Sport" pomylił tym razem:) Pep poświęcił obrońcę Alvesa dla gry 4 pomocnikami bez straty jednego skrzydła;)

0

Mają zamiar strzelić gola, czyli 1-8-1-1 zamiast 1-9-0-1 ...:D

0

Ten sam Mourinho rok temu mówił, że LM jest najważniejsza, bo otwiera drogę do dwóch kolejnych trofeów...

A mówienie o tym, że Chelsea została oszukana w meczu z Liverpoolem, bo piłka nie przekroczyła linii bramkowej, to przesada. Mourinho doskonale o tym wie, że paradoksalnie uznanie bramki to była najlepsza dla niego decyzja, bo inaczej musiałby być rzut karny i czerwona kartka, co pewnie i tak skończyło by się bramką i odrabianiem strat przez 80 minut w 10ciu...

0

"Sport" od kiedy pamiętam nie trafił z jedenastką, więc jakie zmiany w tym składzie zrobi Pep?:D

0

Casillas lepiej broni na linii, ma lepszy refleks. Valdes lepiej na przedpolu , sam na sam i lepiej gra nogami. Nie ma co ich globalnie porównywać i tyle;)

0

Ja bym chciał, żeby wszedł Afellay i strzelił na 5-0 tak jak ostatnio Jeffren;)

0

"Już Chelsea witała się z gąską":D

0

FCB-kat.

Z Osasuną było 8-0 na CN...

0

Leo ma jedną niesamowitą zdolność, której nie da się opisać wzorami, wypracować treningami. Zauważcie jak często Messi zaczynając akcje spod połowy boiska, po chwili jest najbardziej wysuniętym zawodnikiem i kończy akcję. Ten sam Messi, będąc wysoko pod bramką przeciwnika, gdy jest rozgrywana tam akcja, potrafi wycofać się gdzieś na szesnastkę, podczas gdy inni się kotłują, a on zbiera piłkę daleko i strzela bramkę.

To jest więcej niż samo boiskowe myślenie/inteligencja. To jest niewytłumaczalny szósty zmysł, cechujący najlepszych napastników. Ale nie... nie pięciu czy ośmiu najlepszych teraz na świecie... nie pięciu, nie ośmiu a jednego i to na kilkanaście/dziesiąt lat.

Przykładów jest wiele,

. Trzecia bramka Barcelony. Barcelona rozgrywa piłkę i wszyscy są dość wysoko, tylko nie teoretycznie wysunięty napastnik, który czeka na uboczu, zdala od większego zgrupowania, "nabiega i jebs" cytując klasyka Żurawskiego. Może nie mieć 170cm, nie grać głową doskonale, ale zmysł szukania piłki tam gdzie nikt inny się jej nie spodziewa załatwił w tym wypadku sprawę.

Albo kompletnie przeciwnie do tego.
. Trzecia bramka. Messi raczej w strefie środkowej, ale jak tylko widzi kawałek przestrzeni, będzie pierwszy na szpicy. Przy pierwszej bramce z kolei, wszyscy spodziewają się go pierwszego na szpicy (5 obrońców stoi do siódmego metra) a on pokazuje się na piłkę z tyłu.

0

Nie wyprzedzi w tym sezonie*

0

Mam nadzieję, że Messi nie wyprzedzi Villi, ale nie przez swoją niemoc strzelecką, tylko przez to , że Villa wejdzie w ostatnich meczach sezonu i coś postrzela;)

0

A co do dwumeczu Realu z Bayernem, też nie jestem pewien końcowego wyniku.

Po pierwsze Bayern jest w gazie w jakim nie był od początku sezonu. W pewnym momencie w 3 kolejnych meczach strzelili 20 bramek, to mówi samo za siebie:)

Po drugie... Real w tym sezonie ze "ścisłej" europejskiej czołówki zagrał tylko z Valencią (wygrał 3-2 po kontrowersjach) oraz z Barceloną 3 razy (1-3, 1-2, 2-2). Chociażby dlatego nie ma podstaw żeby stwierdzić, że się świetnie spiszą w tym dwumeczu.

0

od bramki na 2-1 oczywiście*

0

milanista93

Ale co to za zamysł taktyczny, gdy się przegrywa 1-0, 2-1 czy 3-1... od bramki na 1-1 Milan przez ponad 45 min miał wynik w plecy i nie oddał strzału.

0

Iniesta oprócz tego, że jest świetny w piłkę, jest też niesamowitym człowiekiem.

0

Sawik_10

Rozumieją, tylko sprawiedliwie oceniają suchara;)

0

@ Aryon

Nie było czegoś takiego jak "gol Ramosa" bo wcześniej faulował, więc wszystko co później się dzieje się nie liczy, wiesz?

0

Gdyby Zlatan strzelił dwie setki, które miał w dwumeczu, dałby Milanowi szansę awansować dalej. Ale jako, że zawiódł, trzeba zrzucić winę na kogoś innego. Paradoksalnie te podyktowane karne są na jego korzyść;)

0

A'propos "Współpraca na linii Messi-Iniesta".
Nie wiem o jakich rozgrywkach jest ten fragment, ale z tego co pamiętam, Messi po ograniu Carvalho jak ogórka, zagrał Inieście prostopadłą (na sam na sam i 1-0), w rewanżu superpucharu z Realem;)

0

Niech zagra z nami, a potem następny mecz w LM jakoś we wrześniu;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?