0

@Kgorecki2500 Chodzi Ci o Bernabeu czy o "Busquetsa bez B"? :D

3

Ja: Jeśli Rivaldo coś mówi, to nie znaczy, że musi cokolwiek wiedzieć ;)

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Jak niedługo pójdzie gdzieś do Chin za 20 baniek, to się trochę wyjaśni :D

2

@pokemon227 Błąd logiczny. Czym jest wartość rynkowa 20k, jeśli nikt nie da tych 20k?

0

@johny11 Wiesz, honorowo i wg pewnych zasad byłoby też pojawić się po urlopie bez nadwagi i z profesjonalnym podejściem. Szacunek dla legend - owszem, ale tylko z wzajemnością

0

@Pawel1980 Te postulaty dotyczące polityki fiskalnej mają wiele przykładów zastosowania na świecie i jedynie kwestia implementacji tego i zgrania elementów systemu jest problemem w tak zatwardziałym w poglądach i zadłużonym u przyszłych pokoleń państwie. Nie twierdzę, że wszystko się da zrobić idealnie od zaraz, tu potrzeba czasu, ale idea sama w sobie jest dobra.

A co do rzekomego braku rąk do pracy, nie ma co się dziwić, że przy obecnie rozdmuchanych programach socjalnych Polacy wybierają po prostu brak pracy. Dodatkowo, nie można zapominać o ogromie Polaków, którzy wolą napędzać zachodnie gospodarki wykonując dowolne prace, bo tutaj przedsiębiorcy w sektorach ich wykształcenia/zainteresowań nie mogą im wiele zaoferować, przez kolejne podatki i zakazy.

0

@Pawel1980 Ja zagłosuję na Bosaka z zupełnie innych powodów, niż wszyscy tu wymieniają. W tematach LGBT, religii, klimatu czy uchodźców się z nim nie zgadzam, ale uważam, że te sprawy zostaną wyregulowane niezależnie od tego, kto będzie rządził. Nacisk z zewnątrz i z wewnątrz będzie za duży, co już można zaobserwować.

Pan Bosak natomiast, otoczony swoimi ekspertami takimi jak dr Mentzen, jako jedyny odpowiada natomiast na pytanie, co zrobić z gospodarką, która się stacza i bez radykalnej zmiany nie ma szans przetrwać kryzysu demograficznego. Aktualnie mamy w Polsce (przepraszam jeśli pomylę liczby pisząc z pamięci, różnica nie będzie duża) około 8,5 miliona emerytów i około 23 miliony osób w wieku produkcyjnym. Wg prognoz te liczby się wyrównają w latach 40tych XXI wieku. Te prognozy nie biorą nawet pod uwagę tego, że spora część pracujących osób wyjedzie do tego czasu za granicę przez kolejne regulacje, próbujące jakkolwiek utrzymać przy życiu system emerytalny. Dojdzie do absurdu, gdzie na emeryturę jednego człowieka nie będzie pracowało 2.5 ludzi, tylko jeden człowiek będzie musiał zarobić na swoją pensję + na czyjąś emeryturę w podatkach.

Dla obecnie rządzących ta kwestia nie jest taka straszna, bo za 20 lat i tak większości nie będzie już w polityce, ale dla nas tutaj czy dla naszych dzieci będzie to dramat życia w państwie praktycznie socjalistycznym.

Żaden inny kandydat oprócz Bosaka nie zadeklarował, że nie podniesie podatku, ponieważ wiedzą, że przy obecnym sposobie zarządzania państwem jest to zupełnie niemożliwe. Bosak za to przedstawia konkretne plany na restrukturyzację systemu emerytalnego, służby zdrowia (system Singapurski, rokrocznie znajdujący się w absolutnym top światowych systemów zdrowotnych), podatek estoński dla przedsiębiorców (pomysł, który nawet sam premier Morawiecki nam wprowadził po pół roku dumania nad szeregiem wykluczeń, które sprawiają, że mało kto z tego skorzysta, ale brzmi dobrze PR-owo) i wiele innych.

Zachęcam do zapoznania się z tymi programami, zamiast znowu wybierać między mniej czy bardziej ukrytymi socjalistycznymi zapędami.

1

@Bucjan 77 strat w dwumeczu z Atletico to faktycznie dość historyczny wynik. A to wszystko w tak młodym wieku!

0

@Vhaeraun nie wiem czy w dzisiejszych czasach i przy takim wpływie pieniędzy na sport można jeszcze mówić o jakiejkolwiek "niezależności"

0

@Karol824 xD Ty jeszcze tu...

1

@Karol824 płaczesz o tego Messiego za każdym razem gdy się temat pojawia, więc dlaczego cię to dziwi...

2

@antek025 co ty wypisujesz, u siebie grali

1

@Romario35 Felix 70kg, Riqui zależnie od źródła 56/58kg, to jednak spora różnica ;)

0

@JaroCoach i trzech obrońców?

3

Ok, może to późna pora, może jakieś lekkie procenty, ale mógłbyś wytłumaczyć skąd ten wniosek? Ja z tych mniej kumatych, wybacz.

6

Nie potrafię zrozumieć, dlaczego w dzisiejszych czasach w erze właściwie totalnej kontroli, gdzie trudno nawet pomyśleć o przestępstwie tak, żeby nikt się nie dowiedział, nadal trzeba kogoś na czas procesu przetrzymywać w areszcie, zamiast stosować jakieś środki nadzoru (zakaz opuszczania kraju + jakieś regularne stawianie się na lokalnej komendzie by moim zdaniem wystarczyły w zupełności)

3

Ale Vinicius nie grał tam "na przestrzeni lat" tylko teraz

32

Nie wiedziałem, że Messi ma w Madrycie aż dwa treningowe boiska

1

Nie jest jeszcze stwierdzone czym jest Messi. Nie ma osoby, która mogłaby go dogonić i zbadać ;)

1

W lidze jest w miarę spokojna przewaga, a wygrana w pucharze oznacza autostradę do trofeum

0

Może Eriksen? Ostatnio falował, ale umiejętności rozgrywania mu nikt nie odebrał

0

Nawet za mistrzowskiego sezonu Guardioli z tym samym Lyonem zremisowaliśmy w tej samej fazie turnieju

0

Bardziej mnie obchodzi którzy będziemy w tej hierarchii na końcu sezonu...
W latach trypletów też luty był zawsze najgorszym miesiącem, ale dziwnym trafem później wszyscy o tym zapominali

0

Hmm, sam fakt, że Benzema (który jest teraz liderem w Madrycie) aspiruje do miana równorzędnego rywala Suareza (który na pewno nie jest wśród wiodących postaci Barcelony w tym sezonie), świadczy o tym jak wygląda dotychczas sezon Barcelony i Realu ;)

0

Cilessen - Roberto Pique Lenglet Semedo - Vidal Rakitic Arthur - Alena Boateng Malcom z tego co pamiętam

EDIT: jednak Malcom a nie Cou

0

Chodzi mi tylko o to, że pewnie chciał powiedzieć "teoretycznie słabszego" bo "najsłabszy" brzmi jakby nie było gorszych drużyn

0

"Jestem zwolennikiem grania w każdym systemie oprócz tego, w którym jest jeden mecz na stadionie najsłabszego."

Hmmm, tu chyba jest jakiś błąd w tłumaczeniu. Nie sądzę, żeby E.V nazwał Levante 'najsłabszym' zaraz po tym jak go ograło ;)

0

do 1 kolejki, jeśli padnie w niej jakiś remis ;)

1

Dobrze, bo już się bałem, że to jeden z tych, który nie będzie ściemniał przed kadrą ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?