0

Jak już wyjmiesz kija wiadomo skąd, zobacz co napisał Sergi na twitterze i jak zostało przetłumaczone...

2

Sergi Roberto pochwalił się, że już od 16 lat jest kibicem Barcelony, udostępniając na Twitterze swoje zdjęcie w koszulce Blaugrany jako dowód.

2018 - 1992 = ?

14

Najlepszego gracza w historii? Niezła próba :D

0

"Gra". Dobreeee :D

0

Zmiana Semedo za Rafinhę to też nijak defensywna zmiana ;)

0

Nie ma w planach podwyżki, ale nową umowę jak najbardziej

3

Asysty nie uwzględniają ile piłek do Leo przepuścił, a to przeważnie robi większą robotę niż samo podanie :D

1

Znacie jakąś stronę, która podaje szczegółowe statystyki zawodników z meczów LM (np podania/celne lub przebiegniete kilometry)?

0

>Messi ma udział przy dwóch bramkach, a pierwszą praktycznie wypracowuje (pozdro Trippier)
>Nie pozwoliliśmy mu na nic

No błagam :D

0

Nie wiem czy widziałeś jaki październik nas czeka... :D

3

Jeszcze ci nie przeszło z tym Asensio?

0

Następnym numerem będzie 3,5 :D

2

Au revoir jak już ;)

0

Niestety nie masz racji. Według wytycznych to zagranie ręką nie jest materiałem do podyktowania rzutu karnego. To jest jeden z klasycznych przypadków analizowanych na seminariach sędziowskich.
1) Piłka po zagraniu głową przestaje być "oczekiwana" i staje się "nieoczekiwaną" 2) Ręka jest ułożona naturalnie (odstaje od ciała ale to jest naturalne przy wyskoku do główki)
3) Ręka odskakuje po uderzeniu piłką co świadczy o braku celowości zagrania.

Te 3 punkty wystarczą, żeby rzutu karnego nie dyktować.

Dla kontrastu ręka Badejla w meczu Chorwacja Islandia:
1) Odległość od dośrodkowującego dużo większa niż między głową a ręką Rojo
2) Ręka nienaturalnie ułożona (powiększa obszar ciała, nikt nie biega w ten sposób)
3) Ręka sztywno uderza w piłkę, co świadczy o celowości zagrania

Dodatkowo ręka Rojo paradoksalnie sprezentowała Nigerii dogodną sytuację (gdyby nie dotknął ręką, piłka wyleciałaby z pola karnego), a ręka Badelja przerwała Islandii groźny atak.

0

Dzień matki, ich imiona.

1

To nie jest takie dziwne. Wczoraj było widać, że Chelsea bardziej bazuje na 2-3 indywidualnościach, a Barca była kapitalna taktycznie. To co daje wyniki na poziomie juniorskim nie musi się przełożyć na seniorską piłkę, gdzie bardziej liczą się talenty i umiejętność dopasowania do drużyny

43

Czyli teraz odbita od Ronaldo piłka, to bramka Ronaldo, a wcześniej piłka odbita od Pepe to też bramka Ronaldo? :D

0

Gra przecież. Rzadko przy piłce jest po prostu.

0

Nadal lepiej 0-0 niż 1-3 dostać na Camp Nou ;)

3

A co ma zrobić, jak Busi kontuzjowany?

0

Pograj w FUTa, łatwiej jest sobie wyobrazić :D

1

Nie, bo to będzie 4ty mecz od końca, czyli 12pkt do zdobycia przy 11pkt przewagi. Chociaż liczę na sytuację, gdzie Real ogrywając Atletico zafunduje sobie ten szpaler sam ;) Ogólnie będzie trudno, bo EV pewnie oszczędzi w lidze przed meczami LM kilku piłkarzy, więc nie liczę na to, żeby się nie rozczarować.

0

Dodajmy, że to są tylko maksymalne wymiary. Chelsea od czasów Mourinho (podobnie jak Inter zresztą) przeciwko Barcelonie ogranicza boisko do minimalnych wymaganych 100m x 64m, co robi ogromną różnicę

0

Jeden komentarz niżej to wyjaśniłem ;)

2

To są maksymalne możliwe wymiary. Chelsea (Inter zresztą też )już od czasów Jose Mourinho przeciwko Barcelonie stosowała pomniejszone do wymiarów minimalnych boisko o wymiarach 100x64m.

0

"Koniec końców w taki sposób wygrywa się mistrzostwo, poprzez cierpienie i zwyciężanie w meczach przeciwko najlepszym drużynom, a dzisiaj pokonaliśmy drugi zespół w tabeli".

To jak to w końcu jest, bo za chwilę ogramy Malagę i będzie, że "takimi meczami wygrywa się mistrzostwo" :D

0

No czyli... to i tak tylko jego decyzja ma znaczenie?

9

Generalnie wszystkie bramki w piłce padają po mniejszych czy większych błędach. Gdyby nie błąd w kryciu Busquetsa Chelsea też nie zdobyłaby bramki...
Rok temu prezentując podobną grę dostawaliśmy od PSG czy Juve 4-0 i 3-0 w tych pierwszych meczach, a tu mamy 1-1, dlaczego więc nie być optymistą?

0

Myślę, że w lidze akurat zrobią, jeśli tytuł będzie przesądzony.

1

Pięknym by było, gdyby Real pokonując Atletico przyczynił się do własnego szpaleru dla Barcelony :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?