0

@fcbcule

Zobacz chociażby ostatni wykład Guardioli na temat Messiego. Podał przynajmniej ze trzy powody, dla których Messi powinien grać w środku a nie z boku. No chyba, że znasz się od niego lepiej, ale wtedy nie wiem co tu jeszcze robisz;)

0

Przecież wszystkie drużyny aż do końca sezonu będą taki szpaler ustawiały, więc co w tym złego, że jeszcze jeden będzie na Calderon;)

0

No to może się skuszą na 9/15 , okrągłe 60% :P

0

Nie rozumiem idei rozpisywania finału na "gospodarz - gość". To nie jest okręgówka, żeby drużynom robiło róznicę kto ma opłacić sędziego:D

0

Eee... jedną zdjęcie i zaraz wnioski... Rayo grało najbardziej ofensywną piłkę spośród chyba wszystkich naszych przeciwników w tym roku. O żadnym autobusie nie ma mowy, a zdjęcie jest z sytuacji , gdzie Messi w kontrze się poślizgnął i przez dłuższą chwilę próbował opanować piłkę. Jako, że wszyscy wracali za akcją po prostu przez tę chwilę się wokół niego znaleźli.

0

Właściwie nie ma newsa pod którym można to napisać, ale nie wiem czy ktoś z Was zauważył, że przy 3ciej bramce dla Barcelony, Jordi Alba wybijał piłkę kilka metrów przed naszą bramką na kontrę, a skończył swój bieg 2 metry za strzelającym bramkę Messim:D Jordi did it Again!:D

0

Skład personalny jest dobry, tylko niech Iniesta nie schodzi do środka a gra jak skrzydłowy;)

0

Zauważcie, że Messi ma w lidze jeszcze 16 spotkań, a do zeszłorocznego wyniku brakuje mu 16 bramek i... nikt nie ma wątpliwości, że ten rekord pobije;)

0

No i Leo ustrzelił chyba "karetę" a nie pokera. Jeśli się nie mylę, poker to 5 bramek, a taką liczbę strzelił tylko z Bayerem Leverkusen. Z Valencią było 5-1, ale ostatnią bramkę strzelił Xavi.

0

4) Efektywność. Wiadomo, Xavi dużo podaje, Iniesta efektownie mija przeciwników. Busquets robił w tym meczu wszystko, może podawał mniej niż Xavi kiwał mniej niż Iniesta, ale gdy weźmiemy pod uwagę dystans pokonany przez jego podania lub ilość przeciwników miniętych podaniami/dryblingami i dodatkowo podzielimy to przez ilość kontaktów Sergio z piłką lub czas przy niej, to zobaczymy, że Sergio w tym meczu był wybitnie efektywny. Dodatkowo, warto zauważyć, że bardzo mało jego podań jest kierowanych do tyłu. Przy pierwszej możliwej okazji "przepycha" piłkę między liniami a jest to element niezwykle ważny dla gry Barcelony.

5) Rozumiem, że mogło zabraknąć takiego podania jak do Pedro w meczu z Espanyolem, ale jak często można od defensywnego pomocnika czegoś takiego oczekiwać... Oprócz tego Sergio był przynajmniej w mojej opinii ojcem zwycięstwa, zagrał wg mnie nie gorzej niż Iniesta, tylko niestety zagrania tego drugiego są z tych które zostają w pamięci, a Sergio jest zawodnikiem bardziej od "brudnej" roboty. Skoro są oceny połówkowe , to jeśli nie powinien dostać takiej samej (czy wyższej) jak Iniesta, to 1 ocena różnicy to zdecydowanie zbyt dużo. Mam nadzieję, że chociaż kilka osób doceni to co robi Sergio na boisku.

0

Chciałbym uargumentować , dlaczego wg mnie wyższą ocenę powinien dostać Sergio Busquets.

1) Perfekcja. Rozumiem, że jest to piłkarz, który rzadko pokazuje się na ekranach telewizorów i to trochę podświadomie może zaniżać jego notę, ale taka już jego praca, a w tej był po prostu BEZBŁĘDNY. Wtedy kiedy miał podać - podawał. Kiedy mógł przejść dryblingiem - przechodził. Zero wielkiego ryzyka, wszystkie decyzje bardzo pewne (nawet z trzema przeciwnikami obok siebie).

2) Styl gry przeciwnika. Malaga jest jedną z 3-4 drużyn w Hiszpanii które nie boją się grać piłką. Sergio wybił im taką piłkę z głowy po pierwsze kapitalnymi odbiorami, po drugie fenomenalnym ustawianiem się przy rozrgrywaniu "tiki-taki". Zamieszczony już na stronie filmik (Dla przypomnienia

pokazuje jak to naprawdę wyglądało. Wiele osób zapamięta, że Barca ładnie ogrywała Malagę w środku, ale mało kto zwróci uwagę, że to zawsze Sergio brał w tym udział i perfekcyjnie ustawiał się "pod piłkę".

3) Kontry Malagi. Warto zwrócić też uwagę, że Sergio po stratach piłki przez Barcelonę, przynajmniej 2 razy przeciął podanie inicjujące kontrę, które kończyłoby się klarowną sytuacją bramkową. Zasługi w tym też aż tak nie widać, ale można sobie wyobrazić wynik 3-3 i to już działa na wyobraźnię, pokazuje ile Sergio był w tym meczu wart.

0

@Rivaldoo


Przecież Szczęsnego już wtedy na boisko nie było, po tym jak przyjął bombę od Alvesa ;)

0

FCB_mati, nie zapominajmy, że do meczu jeszcze ponad 2 miesiące. Barcelona często miała kryzys około pierwszych spotkań 1/8 ;)

0

Myślę, że trzy rekordy są do pobicia już o tej porze przyszłego roku, może kilka miesięcy później. Na rekord w reprezentacji jeszcze trochę będzie trzeba poczekać;)

0

@kriss19

Żartujesz sobie, prawda?:D

0

Madryt ... Dziwne miasto... W niektórych rejonach -6, w innych -11;)

0

Nie wiem dlaczego wszyscy mówią o Realu, który po stracie następnych punktów będzie bronił 3 miejsca w tabeli. Atletico jest tylko 3 pkt za Barcą, która ma rekordowy sezon. Rok temu z takim wynikiem byłoby liderem. Poza tym nie jest to jakiś przypadkowy zespół który w drugiej części sezonu osłabnie (tak jak Betis bodajże rok temu zaczął z 12/12 pkt, a później równia pochyła w dół) , tylko tryumfator LE i superpucharu Europy. Dodatkowo Atletico ma jeszcze mecz z Barceloną przed sobą, który może skończyć się różnie (chociażby przez Falcao, który znakomicie gra głową).

0

Między 15tą a 74tą minutą jest 59min (można się uprzeć, że 60) , a na pewno nie 61min;)

0

W ogóle, śmieszne, że Shevchenko ma 47 goli w 100 meczach co podobno daje średnią 0,48 ;)

0

Ronaldo drugi za 3 lata? Musiałby strzelać po 10 bramek w LM na sezon, nie wiem czy to jest dla niego do zrobienia patrząc na dotychczasowe średnie;)

0

Jak to do końca jest z zasadami LM... Decydują bezpośrednie pojedynki w przypadku równej ilości pkt? Bo jeśli tak, to właściwie remis Szachtara z Juve albo wygrana Juve i Chelsea wypada z LM? Prawda to?

0

W przedostatnim zdaniu miało być chyba, że Messi udowodnił, że jest "dziewiątką wartą '10-tki'" a nie tak jak w tekście;)

0

W przedsezonie z Manchesterem obronił też karnego od Rooneya. Później wszedł Pinto i obronił dwa po meczu;)

0

A dla tego kto minusuje mój komentarz : 90 + ( -60 ) = 30, 30/2 = 15

0

Filu1899

Akurat trochę matematyczny fail, bo jeśli już, to średnia temperatura ciała będzie wynosiła 15 stopni;P

0

95% z was nie grało nigdy w jakichkolwiek regularnych rozgrywkach więc nie powinno się wypowiadać jak to wygląda, skoro nie mają rzeczywiście pojęcia.
Chcę tylko wyjaśnić, że np podania pomiędzy środkowymi obrońcami, to nie jest nabijanie statystyk czy "nudna tiki-taka", ale oni ciągle próbują przegrać piłkę dalej do przodu, a taka wymiana podań to tylko zmiana strony boiska. To samo robi Xavi, Busquets czy Iniesta. Pokazują się po piłki obrońcom, a potem sami próbują przepchnąć ją bardziej do przodu, do Fabregasa, Messiego, czy bezpośrednio do któregoś szybkiego napastnika.
Oczywiście, ta gra jest dużo bardziej złożona. Duży udział mają skrzydłowi i boczni obrońcy, rozciągający drużynę przeciwną, bo bez tego nic by środkiem nie przeszło.
W każdym razie ogólną ideę przedstawiłem wyżej, a można zaobserwować, że im lepiej defensywnie zorganizowany przeciwnik (jak np Real czy Spartak niedawno), tym głębiej pomocnicy czy nawet Messi muszą schodzić po tą piłkę, a wtedy dobra wymiana podań z tyłu "przerzedza" szyki rywala i łatwiej tę piłkę przegrać w przód.

0

Nie ma co się przejmować wynikiem, bo to w dużej mierze dzieło przypadku.
Karny i czerwona w ogóle nie powinny mieć miejsca, do tego 2 błędy Valdesa i jeden Alby. Limit pecha został wyczerpany na jakiś czas, tylu zbiegów okoliczności w jednym meczu nie ogląda się często;)

0

A co do Pedro, to genialny mecz. 10/10. Praktycznie stuprocentowa skuteczność. 4-0 w tym 3 podcinki nad bramkarzem i jedna asysta piętką;) Nic dodać, nic ująć;)

0

@ jucha14 , dv_07

Nie grał na stoperze. Hiszpania spodziewała się sporej dominacji w posiadaniu i Del Bosque ustawił coś w rodzaju 3-5-2 z Busquetsem rozgrywającym dużo piłek w środku. Można się pomylić i wziąć go za stopera, bo często stosował manewr znany z Barcelony i cofał się do Ramosa gdy do przodu wychodził Alba. W Barcelonie często tak było, gdy atakował Alves. Manewr wprowadził Guardiola w meczu z Atletico bodajże 2 sezony temu.
Nie mniej jednak, ciężko powiedzieć, że Busquets był w tym meczu stoperem. Pozdrawiam;)

0

Takimi spotkaniami wygrywa się mistrzostwo. Real robił tak rok temu, ale teraz to Barca remisuje spisane na straty mecze (szybkie 0:1 , kontuzja Alvesa, rezerwowy skład), a także wygrywa jak z Sevillą...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?