0

To trochę tak jakby napisać newsa, że pierwszy zespół sobie matematycznie zapewnił utrzymanie w La Liga ;)

0

Nieważne ile za niego łącznie się zapłaci, będzie warto. Już teraz gdyby go sprzedawać wyszłoby dużo więcej niż maksymalna potencjalna kwota (22mln euro)

0

@ryba84 "Kradzież" a "błąd arbitra" też bym rozgraniczał :)

0

@ryba84 Problem w tym, że piłka nożna to sport kontaktowy i kontakt między zawodnikami to codzienność. W przypadku faulu mówi się raczej o "kontakcie powodującym upadek", a tutaj czegoś takiego nie było. Idąc Twoją logiką, gdy Ateikin gwizdał karnego dla Barcelony z PSG po faulu na Suarezie, tam też był kontakt i to nawet w dwóch miejscach, a wszyscy wiedzą, że ten karny to błąd.

0

@hazo428 A co, gdy któryś z piłkarzy PSG powie "jesteśmy PSG!"? Kto wtedy miałby wygrać ten mecz?

1

@czar007 Za krótki na poważnych przeciwników to jest nasz skład. W trakcie gdy PSG czy Juve w lidze wystawiało drugi garnitur przed ważnym meczem, u nas nie dość, że trzon musiał zostawać z pierwszej jedenastki, to i tak po 45 czy 60 kluczowi zawodnicy wracali na plac, bo Pjanicie czy Trincały nie dawały rady spadkowiczom.

4

Nie ma co z Griezmanna robić egzekutora. Gość powinien zagęszczać środek, tak jak teraz przeciwko PSG. Z całym szacunkiem, ale Griezmann utrzyma się lepiej w środku pola przy piłkach i rozegra niż Dembele czy Braithwaite. Po ewentualnym odejściu Messiego (którego - nie zrozumcie mnie źle - nie da się zastąpić) to on mógłby zająć rolę 10, bo chyba z obecnej drużyny nadaje się do tego najlepiej. Griezmann nigdy nie był ani skrzydłowym ani typową 9tką, więc nasze braki na tamtych pozycjach się po prostu na nim odbijają.

0

@Maciek98 gość was troluje, 98 to pewnie rocznik, a wy łykacie po kolei bo trochę zamieszał gadając o jakichś długach Barcelony, o których wiadomo od dawna i wiadomo też, że Real ma niewiele mniejsze, nie karmcie już, proszę

3

@FutbolToMagia no w sumie Xavi do środka pola za Busquetsa by dał radę, popieram :)

0

@KrwawiaceoczyVEB DonAndresowi też o niego chodziło, przecież to jasne, że on jest jakimś wałkiem :)

19

Laporta (wskazując na Lengleta i Matheusa Fernandesa): Ty i ty!
Pjanić: Prezesie! A ja?
Laporta: No dobra, ty też. Wszyscy trzej, wyp*****ć.

0

@masik86 jeśli mamy na myśli ten sam mecz, to chyba chodzi o Serginho i finał z Juve, prawie 20 lat temu :D

4

@xBoMBoWiECx Wg mnie nasz skład po tym okienku powinien wyglądać tak:

(nierealnie drogi piłkarz) - Messi - (nierealnie drogi piłkarz)

------------------Pedri ----------------------------------FdJ-----------------------

--------------------------(nierealnie drogi piłkarz)--------------------------

(nierealnie drogi piłkarz) (nierealnie drogi piłkarz) (nierealnie drogi piłkarz) Dest

-----------------------------------------Ter Stegen---------------------------------

0

@sokot 2 strzały w światło bramki, całkiem nieźle ;)

0

@Remi1899 Nikt chyba nie wierzy, że on był wart 60mln. To była wiązana transakcja z Arthurem w celach finansowych

0

Najlepsze: W końcu 4-2-3-1, do którego obecni piłkarze Barcelony pasują najlepiej. Dwóch młodych pivotów FdJ i Pedri, zamiast ociężałych Busquetsa lub Pjanicia. Braithwaite może grać na '9' gdzie jest z niego chociaż trochę pożytku, w przeciwieństwie do skrzydła. Messi może grać na kierownicy, nie zostawiając luki w innej części boiska przez zejścia do środka, tylko będąc tam po prostu ustawionym. Nawet po odejściu Messiego może tam grać spokojnie Griezmann. No i ogólnie gra się robi trochę bardziej "do przodu", zamiast nudnego klepania jak w pierwszej połowie.

4-3-3 przyniosło wiele sukcesów, ale byli do tego wykonawcy. Kreatywny środek pola, który potrafił rozklepać każdego, zamiast tylko bez celu nabijać podania. Do tego Busquets na tyle kreatywny by pomóc w rozegraniu i na tyle mobilny by zabezpieczyć atak i zebrać 10 piłek na mecz. Zresztą, to była na tyle wybitna ekipa, że moim zdaniem dominowałaby w dowolnym ustawieniu.

0

@Katalonbar Prezes Mioduski by powiedział, "szkoda, że nie Pedrić i nie trochę starszy" ;)

1

Właściwie to Pique tylko zacytował byłego sędziego, więc nie bardzo mogą mu coś zrobić

0

A tyle razy śpiewali "Onana, just be careful"

0

@BaroPodertos Chodzi mi o ogólny odbiór tych ocen. Z opisu Dembele wynika, że był słaby w ataku a niezły w obronie. Z opisu Oscara wynika, że był niezły w ataku i słaby w obronie. W praktyce Dembele był słaby w ataku i często zapominał o obronie, przez co Mingueza miał tam piekło z dwoma piłkarzami Athleticu. Za to Mingueza poza tymi sytuacjami 2v1 zagrał całkiem solidnie w obronie, a do tego dał dużo w ataku. 5 dla Minguezy przy 6 dla Dembele w obliczu tego jak odebrałem ich grę po prostu mnie zdziwiło. Zresztą widzę, że nie tylko mnie. Przepraszam, bo nie powinienem dodawać wstawek o zrozumieniu piłki itp, po prostu piszę teraz dlaczego się nie zgadzam zupełnie z tymi dwiema ocenami, wg mnie powinny być przynajmniej odwrotne, jeśli nie nawet z większą różnicą na korzyść Minguezy.

3

Hmmm... wszystkie oceny fajnie pięknie poza Minguezą i Dembele. Co ja właśnie przeczytałem... Mingueza ganiony za grę w defensywie, podczas gdy Dembele chwalony. Wystarczy trochę rozumieć futbol, żeby zauważyć, że połowa z tych "błędów" Minguezy wynikała z tego, że Dembele nie wrócił za swoim i Athletic miał 2v1 na stronie...

12

Cześć,
Patryk, 30 lat, Poznań.
Prawdziwy unikat - bardzo lubię Busquetsa, nigdy nie morsowałem i zbrzydły mi szachy po Queen's Gambicie

3

Póki co, najwięcej na pandemii zarobili chyba producenci folii aluminiowej na czapeczkach dla takich spiskowców jak Survier "xD"

0

Poza tym od bardzo dawna są obowiązki szczepień przed pracą w placówkach medycznych, dochodzi po prostu jedna więcej szczepionka. Tak samo jak nie można wylecieć do niektórych krajów nie szczepiąc się na tamtejsze choroby, co jest zupełnie logiczne, a do tego jakoś się nikt nie przyczepia...

0

Czytanie fanatyków teorii spiskowych jest świetną rozrywką z rana. Codziennie się człowiek dowiaduje nowych rzeczy. Różne schorzenia i anomalie się ludziom trafiały od tysięcy lat, ale teraz wszystkie będą miały jeden powód - szczepionki :D Litości... Już pomijając, że ta dyskusja jest jak ta anegdotyczna gra w szachy z gołębiem i zawsze gołąb będzie miał okazję na tę szachownicę narobić gwałcąc wszelkie prawa nauki i się puszyć, że wygrał ;)

1

@normasubiektywna Równie dobrze można powiedzieć, że gdyby Pedri czy Dembele odrobili pracę domową z wykańczania sytuacji to ta sama Huesca mogłaby dostać trójkę czy czwórkę. To oczywiste, że jak ktoś nie zrobi błędu, to nie przegra :)

0

To słowo się chyba stało modne i piłkarze się nim trochę podbudowują po meczach... No bo jaki ma sens mówienie o jakimkolwiek cierpieniu przy graniu z drużyną, która pierwszy strzał oddaje w jakiejś 65 minucie i nie wychodzi z własnej połowy... No chyba, że mowa o ostatnich 15 minutach, ale serio, czy to jest faktycznie cierpienie? To, że się nie prowadzi 3-0 w 75' i przeciwnik zaczyna wymieniać więcej niż 3 podania to jest cierpienie? To co to będzie z drużyną, która od razu zagra otwarcie jak równy z równym? Agonia?

0

@formentera2017 No dla ciebie chodzi o klub, dla nich może niekoniecznie. Ja jestem zwolennikiem procentowych obniżek wszystkim tak samo, od piłkarzy po obsługę stadionu. Procenty są w jakimś tam chociaż stopniu sprawiedliwe.

0

@formentera2017 Dlaczego mu zaglądasz do kieszeni :) Może się z tym czuć jak chce, a fakt, że trudno to zrozumieć wynika z tego, że mało kto był w jego sytuacji i 20mln euro zarabiał.

1

@iber Żartujesz sobie teraz, nie? Pierwsza połówka to chyba najlepsza gra w tym sezonie. Spokojnie mogło być 4-5, tylko brakowało skuteczności, ale akurat do samej gry nie ma się co przyczepiać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?