1

@RonMes10 daj mu 5 lat kontraktu, za dwa lata będzie miał zjazd i będziemy się z nim 3 lata bujać.

0

@T^L co ty za dyrdymały gadasz?

1

@Szlag dzięki, dobrze wiedzieć. W sumie to nie chciałbym takiego systemu w Laliga bo bym chyba na zawał zszedł :)

Kiedy oni by ten ewentualny mecz grali? W przyszłym tygodniu?

0

@Szlag to ostatnia kolejka więc nie prawdopodobnie tylko na pewno

0

@mkl87 chyba dzisiaj ma przedłużyć

0

pociąg dla Nico dołączenia do Barcy odjechał rok temu. Teraz już jest za późno bo przyszedł szef na trenera, i nie potrzebuje zawodników z potencjałem na gwiazdy tylko zadaniowców, bo wszystkie gwizdy mamy już w drużynie.

0

@Hadim odpisałem ci w miarę merytorycznie, ale dodam, że zawsze śmieszy mnie ten argument z doświadczeniem w budowaniu stadionów. Stadion to taka sama budowa jak każda inna obiektów użyteczności publicznej. Przypomnę, że w Barcelonie nie powstaje aktualnie załogowy statek kosmiczny na marsa tylko stadion.

1

@Hadim szybko zaczęły się argumenty ad personam. Co do wyjścia, to Laporta wychodził w towarzystwie Tebasa, tobie pozostawiam ocenę, na kogo gwizdali.

Co do inwestycji, to odbiję piłeczkę i zapytam ile wybudowano w ostatnich 10 latach dużych stadionów w Europie? jak nie wiesz, to ci ułatwię - ZERO. No to może wziąć tych co budowali i budują duże stadiony dla Arabów? W sumie można, ale większość tych wykonawców to Chińczycy i firmy arabskie - jakie było kontrowersje z budową stadionów w Katarze każdy kibic wie. no ale powiesz, ze tam też przecież udział miały firmy z cywilizowanej Europy - no w sumie tak, ale hiszpańska FCC Construcion, która budowała w Polsce stadiony na euro i przebudowała Santiago Bernabeu raczej nie wchodziła w grę za powiązania z Perezem i rządem. Ewentualnie przychodzi mi jeszcze do głowy tylko włoska Cimolai i to chyba koniec listy. Strabaga i Züblin z oczywistych względów nie ma co wspominać.

0

@Derpowsky ciekawa była też budowa terminala 5 na Hethrow, gdzie po oddaniu był taki burdel logistyczny że nikt z niego nie chciał latać, poprawki kosztowały miliony funtów

1

@Derpowsky zgadza się. Dodam, że budowanie w UE nie jest żadnym wyznacznikiem jakości czy tempa. Obecnie największe projekty powstają poza Europa a tutaj mamy skansen.

Podam tylko przykłady Stuttgart 21 które miało być budowane 10 lat a już teraz trwa to 16, wydatki wzrosły już ponad dwukrotnie, wykonawca Strabag, lotnisko w Berlinie planowany czas budowy 5 lat, rzeczywisty plan budowy 14 lat, budżet wzrósł z 2,8 mld do ponad 6 mld. Wykonawca Hochtief, Strabag, Züblin

0

@FloroFloro dobry żart, nawet się uśmiałem

3

@FC33 jako kibic Barcy przydałoby się jednak trochę doinformować

2018 – Lotnisko w Stambule (Turcja) – jedno z największych lotnisk świata, główny węzeł przesiadkowy między Europą a Azją.
2020 – Zapora Çetin (Turcja) – duża elektrownia wodna o mocy 420 MW.
2022 – Most 1915 Çanakkale (Turcja) – najdłuższy most wiszący świata, przęsło 2023 metrów.
2022 – Zapora Yusufeli (Turcja) – najwyższa zapora w Turcji – 270 metrów wysokości.
2023– Camp Nou (Hiszpania) – przebudowa stadionu FC Barcelona.
2023– Terminal 2 na lotnisku w Kuwejcie – nowoczesny terminal pasażerski o powierzchni 750 tys. m².
2023– NEOM Vault Project (Arabia Saudyjska) – tunele i infrastruktura dla futurystycznego miasta Trojena.
2024– Diamond of Skopje (Macedonia Północna) – kompleks mieszkaniowo-handlowy w centrum stolicy.
2024– Jubail–Riyadh Water Transmission Line (Arabia Saudyjska) – sieć przesyłu wody przez pustynię, tysiące kilometrów rur.
2024– Al-Mutlaa Residential Project (Kuwejt) – jedno z największych osiedli mieszkaniowych w regionie.

0

Nie dadzą więcej niż 5 baniek

1

@Hadim np to, że
Po pierwsze nie gwizdali na naszego prezydenta tylko na Tebasa. Byłem na żywo na meczu.

Po drugie Limak wybudował tylko orlik?



2018 – jedno z największych lotnisk świata
2020 – duża elektrownia wodna
2022 – najdłuższy most wiszący świata
2022 – najwyższa zapora w Turcji
2023– nowoczesny terminal pasażerski na Bliskim Wschodzie
2023– tunele i infrastruktura futurystycznego miasta
2024– wielofunkcyjny kompleks w stolicy Bałkanów
2024– gigantyczna linia przesyłowa wody na pustyni
2024– ogromne osiedle mieszkaniowe w Zatoce



0

@Kleps0n coś wymyślasz kolego. European Men's Player of the Season 2024/25 i La Liga Player of the Season 2024/25

0

@SnieguPlock zapomnij, celuj w Boże Narodzenie

0

@Ryoumen nie wiem o co ci chodzi? Widziałem od zewnątrz co tam się dzieje obecnie i mam jakieś pojęcie o budowach obiektów użyteczności. Co z tego, że przykręcą krzesełka na dwóch trybunach i linie już namalowali na murawie. Jeśli otworzą go za chwilę, to czasu na testowanie nie będzie wcale. Najprostsze przykłady, które działają na wyobraźnię to niedrozna kanalizacja i zapchane kible. Albo awaria prądu. A w sumie to i tak największy problem będzie z odbiorem przez strażaków i policję -drogi ewakuacyjne.

Zanim dostaną Licencia de actividad pública czyli ostateczny final boss odbiorów to może trwać miesiącami.

0

@fc20barca przyszły sezon będzie przejściowy i wielu ludzi spoza Barcelony odpuści sobie wycieczkę, bo nie ma czym się chwalić na insta gdy fasada stadionu to nadal gołe zbrojenia, dookoła stoją setki koparek i blaszanych kontenerów. Ja pewnie pojadę - ale większość ludzi wybiera się na taką wycieczkę raz w życiu więc zaczekają gdy stadion będzie już kompletny z zadaszeniem i pełną frekwencją 100k+

1

@Filipem jakie to płace zwolni? Chyba jakieś grosze. Bo Ansu na bank nie zrezygnuje z pensji więc będzie to jakieś wypożyczenie.

1

Wróciłem w poniedziałek z Barcelony, widziałem plac budowy na żywo i to nie ma szans się udać w tym roku. Tam jest tyle rzeczy, która może pójść nie tak, to jeśli zaryzykują na siłę, to będą krążyły tysiące filmów kompromitujące nasz klub.

0

@BorzyKrzys dlaczego nie mogą wysłać tam drona?

0

@Kleps0n ale co oni źle określili?

Najlepszy piłkarz Laliga to najlepszy piłkarz Laliga, czego tu nie rozumieć?

1

Nie chodzi o to, żeby Nico tu przyszedł i był atmosferičem dla Yamala i żeby razem fajne tiktoki robili, tylko żeby przyszedł koleś, który od razu da to, czego wymaga maszyna Hansiego i co już udowodnił swoją karierą. Właśnie dlatego Diaz jest pierwszym wyborem.

0

Bardzo dużo remisów - 15. Tylko u siebie aż 8. Jakby 6 z nich obrócili w zwycięstwo to teraz walczyliby o awans do Laliga 2.

1

Dwóch dyrektorów sportowych? Nie widzę tego. Chyba że Deco robi wypad.

1

@sokot jedna nagroda jest za samą ligę, a druga za wszystkie rozgrywki. Uznali ze Pedri był lepszy w samej la Liga a Raphinia był lepszy sumując wszystkie rozgrywki

0

@Witek13 źle to interpretujesz

0

@Hajny a w jakim konkursie będzie lewy głosował?

0

@clyde bo polska 35 lat po upadku komunizmu to nadal fledgling democracy

2

@Barca_Big_Moment kiedy Deco to tłumaczył?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?