Rivaldo83
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
łódź
13 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
32
Dobry temat ale poruszony w złym momencie bo dziś każdy ocenia przez pryzmat meczu z PSG
Młodzi kibice często pisali że nudzi ich Tiki Taka że gramy wolno i że za dużo podań wszerz itp. Najbardziej bawią mnie komentarze o tym że nie chcą kolejnego trenera z DNA Barcy jak by Lucho je miał :)
Nie ma czegoś takiego jak rozpracowany styl. Niedobrze mi jak czytam że każdy nauczył się grać przeciwko Tiki Tace. A przeciwko grze z kontry się nie nauczyli ?
Nie ma 300 styli i nowych nieodkrytych. Można starać sie utrzymywać przy piłce i grać atakiem pozycyjnym, można stawiać na obronę i grę z kontry, można grać głównie długimi podaniami. Wiele więcej się nie da. Wszystko zależy od wypracowanych schematów, przygotowania fizycznego i mentalnego, umiejętności piłkarzy i doboru taktyki pod piłkarzy przez trenera.
I tu jest coś co nas przez lata wyróżniało. Barca to jedyny klub na świecie gdzie trener nie wybiera , nazwijmy to umownie " stylu gry" pod piłkarzy tylko szuka się trenera pod styl gry.
Real dziś świetnie gra piłką i ma najlepszą pomoc w europie a jeszcze kilka lat temu miał na ławce Capello który chciałby wygrywać wszystko po 1:0.
Niestety Lucho odszedł od tego stylu a zgodzono się na to ze wzgl na słabe 2 wcześniejsze lata i karykaturę ataku pozycyjnego w wykonaniu Taty Martino oraz ze wzgl na szybki sukces w pierwszym sezonie.
Totalny brak stawiania na wychowanków. O Grimaldo już się pisze że Pep chce go do City.
Sevilla nie ma nawet jednego piłkarza na światowym poziomie. No może N,Zonzi.
Dziś mają 2pkt mniej od nas i zajdą dalej w LM.
Kierunek zmian został nakreślony wraz z zakupem Rakiticia a raczej wraz z ustawieniem go na pozycji 6tki. Ludzie piszą że gra świetnie w obronie.
A Draxler też gra świetnie w obronie ? Bo miał 6 akcji defensywnych w meczu z nami. Gomes miał 2, Busi 5 a Iniesta 4.
Czy to oznacza że Draxler jest lepszy od nich w obronie ? Nie, to oznacza że ustawienie i praca zespołowa są wązniejsze.
Gdzie są Ci wszyscy którzy pisali że potrzebujemy silnego gracza do środka ?
Verratti ma 165cm i nie miał problemu z odbiorami.
Lucho po sezonie odejdzie. To już raczej pewne. Chyba że wygra PK i ligę albo odrobimy straty.
Sampaoli to byłby idealny wybór. W zasadzie jedyny sensowny kandydat. R.K czy Pochettino zupełnie mnie nie przekonują.
6
A jaki środek pola ma Chelsea ? Kante+Matic i wahadłowi, jaki środek pola ma Atletico ? To najlepsze miało Gabiego i Tiago na środku i Arda + Koke na bokach. To są kreatywne środki pola ? Nigdy w życiu a żadna z tych drużyn nie przegrała by wczoraj 4:0.
MAło kreatywny środek pola może sprawić że nie kreujemy sytuacji, że nie utrzymujemy się przy piłce, że mamy problem z presingiem rywala. Ale mało kreatywny środek pola nie jest winny straty 4 goli i sytuacji na kolejne 4.
To nie wina mało kreatywnej pomocy że po stracie MEssiego ten tylko patrzył jak idzie gol na 2:0, to nie wina mało kreatywnej pomocy że Di Maria jednym balansem zrobił sobie mnóstwo miejsca na strzał i nie wina że PO przebiegł 50m z piłką i zaliczył asystę....
Owszem, mamy mało kreatywny środek pola i wszystkie transfery Lucho do pomocy były chybione a żaden pomocnik nie "urósł" przy nim.
Ale 4 bramki straciliśmy z zupełnie innego powodu...
9
Przeciwnik bronił 4 obrońców i 5 pomocników. Gdy dłużej pozwalali nam utrzymać się przy piłce to nawet Cavani pomagał atakując Busiego/Pique. My broniliśmy góra w 4-4 a czasem 4-3.
U nich skrzydłowi asekurowali boki przez co RVM bronili tylko środka. U nas gdy Busi/Gomes/Iniesta asekurowali środek robiły się dziury na bokach, gdy pomagali bocznym obrońcom dziury były w środku.
Na jednym z obrazków widać jak atakujemy a całe PSG za linią piłki.
Nie da się wygrać meczu na tym poziomie gdy przeciwnik biega tak dużo więcej. Trafnie to ktoś ujął bo cały mecz wyglądał jak grali byśmy 10 na 11.
Dziś każdy jest mądry ale gdybyśmy wyszli na ten mecz tylko z Neymarem +Messilub Suarez to na bank przegrali byśmy niżej.
Nie przegraliśmy przez genialne klepki i wspaniałe dryblingi przeciwnika. Tylko przez to że tam biegało 10 a u nas 7 czasem 8.
Na whoscored sprawdziłem ile total akcji defensywnych naliczyli 3 ofensywnym graczom. W PSG Cavani - 3, Draxler -6, Maria - 2. W Barcelonie jest okrągłe 0 przy każdym z MSN.
Sęk w tym że MSN jest nietykalne a Messi nigdy już biegać nie będzie. Eksperymenty Zizu średnią wychodzą ale Lucho nie próbuje niczego.
On ich nie zmusi do biegania. Boję się tylko że kto by nie przyszedł będzie miał z tym problem. Na poziomie wczorajszego meczu max 1 piłkarz mógł być całkowicie wyłączony z obrony.
Nie da się też dyskutować z faktem że prawie żaden zawodnik nie rozwinął się wybitnie przy Lucho. Rakitic, Arda,Gomes. Może od biedy Umtiti. Grimaldo zaraz pójdzie za gruby hajs ale dla Luco był za słaby.
Kolejną ważną kwestią jest to już nikt nie stawia z nami autobusu. Teraz nas wściekle presują a my 4 podania do tyłu i luta TSa.
Bez rozgrywającego na wysokim poziomie tak to wygląda a Rakieta nigdy nie był rozgrywającym...tak samo jak nie jest nim Gomes.
I jeszcze ten Mashe na ławce który biega i walczy za 3....
To na bank ostatni sezon Lucho. Pierwszy miał świetny, w drugim pomógł mu Rafa Benitez a i prawie tą przewagę zmarnował. W 3 nic mu już nie pomaga...
0
A co ma Lucho do DNA Barcy ? Pierwsze co zrobił przychodząc tutaj to zamienił Xaviego na ...Rakiticia który jest zupełnie innym typem pomocnika.
Brak presingu, kontry , siłowa pomoc. to jest styl Lucho który nie ma nic wspólnego z DNA Barcy...
4
Łudzisz się niesamowicie. Real na takie mecz potrafi się spinać w dodatku szczęścia im nie brakuje. Na rewanż będą już wszyscy. Szanse Napoli to góra 20%
0
Halil w Gijon i wczoraj w LP grał na prawym skrzydle. Kilka meczy zagrał na środku ale w zupełnie innym systemie. W 4-3-3 środkowy pomocnik musi bardzo dużo pracować w defensywie. Oby grał w środku bo gdyby bronił i biegałna poziomie Iniesty to już dziś jest najlepszy w ofensywie z naszych wszystkich pomocników...
0
Halil jest sam sobie winny. To on się uparł na Bundes mimo że klub mu to odradzał.
Gijon to był świetny początek i po tym powinien iść ciut wyżej też w PD.
Nie wiem kiedy ostatnio grał w HSV a już wczoraj debiutował w LP i dostał 20m.
Jese niestety trochę komplikuje sprawę...
5
Bez Iniesty nasza pomoc wygląda dramatycznie. Brakuje choćby 1 kreatywnego pomocnika który potrafi rozegrać czy zrobić różnicę dryblingiem.
Przesunięcie MEssiego do pomocy to oczywistość w takiej sytuacji tyle tylko że on nie broni i nie presuje.
Suma piłkarzy broniących musi się zgadzać dlatego jeśli Messi do środka to na skrzydło ktoś kto będzie wracał i/lub presował.
Brakuje nam klasowego pomocnika do środka który potrafi grać pod presingiem/ potrafi rozegrać i potrafi bronić.
9
Nigdy nie będą dostawać. Różnica między Alenem a Munirem, Sandro itp jest zasadnicza. Halil to pozorant gry defensywnej. Biega ja Deulo czyli bez piłki w 3 min meczu wygląda jak by rozgrywał drugi mecz pod rząd.
To samo było w Gijon. Wejście miał super i póki szło beniaminkowi to grał. Ale gdy zaczeli tracić dużo goli to Abelardo od razu zamienił Alena na kogoś kto może nie jest tak dobry w ofensywie ale za to pracuje w defensywie.
Chłopak ma potencjał ofensywny na poziomie absolutnego topu. Dużo widzi, świetnie drybluje i zagrywa super piłki. Ale jest nieregularny i nie broni tak jak powinien.
Jesli taki Neymar może zapier....jak w meczu z RSSS to nie ma opcji żeby Halil sobie dreptał. Albo to poprawi albo nigdy nie wróci do Barcy.
1
Thiago na pozycję Iniesty zdecydowanie tak, również nieco bardziej z tyłu jak Rakitic. Para Iniesta-Thiago zdecydowanie tak. Veratti już raczej pozycja Rakiticia. Duet Rakitic-Veratti średnio widzę, chociaż kto wie. Przegląd pola i podanie pierwsza klasa ale ofensywny pomocnik powinien mieć chyba większy ciąg na bramkę.
Cou gra na skrzydle bo tam nie musi pracować w obronie. To największa gwiazda drużyny a i top 3 całej ligii. Na pozycji Iniesty trzeba biegać, presować, odbierać gdy przeciwnik atakuje większą liczbą graczy...Mająć MSN które ma w nosie obrone nie możemy mieć kolejnego piłkarza który truchta...
Warto popatrzeć dziś na Manu, ma więcej wykreowanych sytuacji niż Rakitic, Gomes i Rafinha razem wzięci..
Pytanie czy bardziej potrzebujemy pomocnika który może grać zamiast i obok Iniesty (Thiago) czy takiego który będzie absolutnym nr 1 obok ( a nie zamiast) Iniesty (Veratti). W obu prypadkach ktoś z dwójki Rakitic/Gomes się żegna.
A może potrzebujemy kogoś za Iniestę ale równie dobrze mogącego grać na skrzydle jak np Asensio/James/Isco w Realu ale wtedy dziękujemy Ardzie...
0
Z Kutna :D
5
Od kiedy Veratti to ofensywny pomocnik ? Częściej grywa na pivocie niż jako ofensywny pomocnik.
0
Francja to tylko jeden z kierunków, równie blisko są Włochy. Oczywiście mówi się o Francji bo oni sami się "zaproponowali".
Ja już wspominałem o tym po złagodzeniu sankcji transferowych dla Realu.
Tu już nie chodzi nawet o to że namawiają sędziów żeby robili w wała Barce. Praktycznie każdy inny region po za Katalonią nie jest jej przychylny, a większość oficjelów, sędziów/kibiców kibicuje Realowi.
A potem jest tak że Cris pada po minimalnym kontakcie w polu karnym i oczywiście karny a Ney musi dostać kose pod żebro chyba żeby sędzia gwizdnął.
Zresztą to Tebas powiedział że Barca nie zagra w PD jeśli Katalonia odłączy się od Hiszpanii. Nie musiał się wypowiadać bo to była polityka a nie sport mógł też udzielić wymijającej/poprawnie politycznej odpowiedzi a tego nie zrobił.
Barca w PD nigdy nie będzie traktowana na równi z Realem i tyle.
Co do zmiany ligii to Barca by na tym najpewniej straciła. Wiadomo że L1 nie jest tak marketingowa i nie gra tam zbyt wiele bogatych klubów. Oczywiście Barca z automatu podniosła by poziom. PSG,Barca, teraz OM.
Ale równie pewne jest to że Real stracił by znacznie, znacznie więcej. Atletico powoli wyczerpuje swoją formułę. Aktualnie nawet w t4 nie są. Real miałby co sezon mistrzoswstwo i raz na 10 lat wygrał by ktoś inny. Zainteresowanie PD spadło by drastycznie.
10
Real przede wszystkim nie boi się kupować gwiazd na ławkę. To jest zasadniczna różnica. Na 2 pozycje w pomocy zarezerwowane dla Modricia i Kroosa mają dodatkowo: Kove,Isco,Jamesa,Asensio. 3 z nich może dodatkowo grać na skrzydłach a tam jeszcze jest Lucas plus tak na prawdę 3 9tki. Benzema, Morata i MAriano.
A u nas jak to wygląda. Szukamy zastępcy dla Suareza który....pogodzi się z siedzeniem na ławce...no i oczywiście 90% speców na tej stronie pisze że nikt nie przyjdzie bo jest MSN. Najgorszy jest ten Paco. Pisałem od początku że powinien przyjść ktoś kto w trudnym momencie może coś dać ekstra bo jest albo super dryblerem którym Suarez nie jest albo jest pół drewnianym gigantem który w trudnym momencie z Pique w polu karnym będzie pozwalał robić to co Real czyli piłka na skrzydło i dośrodkowanie.
Można też było kupić wartościowego skrzydłowego a w meczach w których Suarez ma odpocząć grać na środku Messim.
Smutna prawda jest taka że Rafinha czy Denis to piłkarze którzy może, może kiedyś zaskoczą ale przed sezonem byli warci każdy może po 15mln i porównywanie ich do Isco czy Jamesa za których Angole zapłacą w każdej chwili po 40-50mln funtów jest śmieszne...
4
Przespana pierwsza połowa ? Nie sądzę. Trzeba się przyzwyczaić że już każdy w PD wie że jeśli mocno presujesz Barce to ta prędzej czy później się pogubi.
Cisneli nas do 2:0 a my albo traciliśmy piłkę na swojej połowie albo długie podania które kończyły się stratą. Oczywiście trzeba mieć do tego piłkarzy na pewnym poziomie. Atletico, Celta, Bilbao mają...
Wczoraj zagrał słabo Iniesta, jak nie on, zdarzyło mu się kilka głupich strat ale ogólnie na tym od kadencji L.E i "nowej" Barcy jest problem.
Gdy Real jest presowany Modric czy Kovacic potrafią obrócić się z piłką jednym balansem czy przyśpieszeniem i wyprowadzić ja na kontrę. Kroos potrafi genialnie przerzucić piłkę na drugą stronę na nos.
U nas zawsze kończy się to podaniem do bramkarza i jak przeciwnik presuje dużą liczbą graczy jak wczoraj to TS musi wybijać.
Oczywiście Ney czy Messi nie podejdą pod własną bramkę żeby w początkowej fazie akcji pomóc wyjść spod presingu....
Nie ma u nas za grosz kompaktowości... tridente żyje własnym życiem na linii z obrońcami przeciwnika w oczekiwaniu na piłkę...
0
Iniesta pudzianem nie jest ale bardzo dużo daje w defensywie i bardzo inteligentnie presuje/podchodzi. W dodatku gdy przeciwnik atakuje większą liczbą to zawsze się wraca. Messi na pozycji Iniesty przy aktualnym składzie nie wchodzi w grę...
23
Co gra Hazard to nie mam pytań. Ale absolutnie najlepszym pomocnikiem na boisku jest dawno zapomniany Jack W. Genialnie panuje nad piłką.
Trzeba tylko wziąć poprawkę na samą ligę. 11 drużyna gra na wyjeździe z aktualnym nr 1 i zero obrony Częstochowy. Grają piłką i atakują prawie całą drużyną. W PD tego nie uświadczysz...
2
Krew mnie zalewa jak czytam takie dyrdymaly dzieci Fify. Pomoc Cou+Iniesta plus 3 gwiazdorów z przodu bez zadań defensywnych to jest to. Za Busiego kupmy jeszcze Silvę z City i ogory będą nam po 3 gole co mecz ładować.
Cou nawet w pomocy nie gra w Liv tylko na skrzydle. U nas mógłby grac tylko za Inieste ale musiałby zrobić ogromny krok do przodu w kwestii pracy w obronie żeby dorównać Iniescie.
3
"Lucho miał konflikt z Grimaldo ? Co ty wumyslasz"
Po czym piszesz ze wolał narzekać w gazetach :d
To chyba załatwia dalsza polemikę.
Bartra gdy zdrowy gra wszystko, co więcej wszyscy zachwycają się jego wprowadzaniem pilki a Martin owszem slabiutko co nie zmienia faktu ze nawet szansy nie dostawał.
Fajnie ze dopasowujesz rzeczywistość pod swoje teorie ale napisz jak teraz gra Grimaldo i czy nie warto było dac mu szansy jak dawał ja np tragiczne mu Gumbau.
Vidal sam w jednym z wywiadów powiedział ze nie do końca wszystko było ok z Lucho ale skupia się juz tylko na pracy.
To samo było w Romie zresztą....jeśli Lucho chce to wyciągnie pupila za uszy a jak nie to odda Bartre lub nie będzie powoływał Vidala...
0
Mało kto pamięta że np Modric był po pierwszym sezonie uznany za największy niewypał transferowy Realu....
On przechodził co prawda z innej ligi ale akurat trafić do Barcy to chyba jeszcze trudniej niż zmienić ligę...
W Paco średnio wierzę ale z A.G powinni być ludzie...
7
Primo: Cancelo to obrońca od początku kariery który ostatnio został przesuwany do przodu ze względu na swoje predyspozycje ofensywne. Aktualnie, nie boję się zaryzykować stwierdzenia że to najlepiej dryblujący obrońca na świecie.
Zaczęto go przesuwać na skrzydło podobnie jak kiedyś Pep bodaj w meczu z Realem wystawił na boku Alvesa.
Garść statystyk: Sezon 13/14 tylko 1 mecz na skrzydle i 30 na PO, kolejny sezon tylko PO i poprzedni 90% PO. Dopiero w tym wystawiany jest częściej na skrzydle.
Secudno: Mendes nie ma żadnych wpływów w Barcelonie. Barca po prostu chce Cancelo a on jest jego agentem. Nie dorabiał bym tu żadnej ideologii.
Na koniec warto dodać 2 rzeczy które często się przewijają.
1- Vidal ma problem z powołaniami na mecze nie ze wzgl na swoją formę tylko konflikt z LE. Każdy kto odrobinę się interesuje Barcą wie. To samo było z Bartrą, Montoyą czy Grimaldo.
2 ostatnie mecze Vidala pokazują że spokojnie mógłby zostać jako zmiennik Roberto ale nie zostanie i decyzja już pewnie zapadła.
No i Vidal to faktycznie skrzydłowy którego przesunięto na obronę, z Cancelo jest dokładnie odwrotnie.
2 - Para Cancelo/Roberto będzie się idealnie uzupełniać. Roberto też nie jest piłkarzem który pod nieobecność Messiego na skrzydle który gra na całym boisku jest w stanie coś wyczarować z niczego. Praktycznie nigdy nie wchodzi w pojedynek 1na1 z obrońcą.
Cancelo prócz tego że jest b.szybki genialnie drybluje i tego nam brakuje na prawym skrzydle.
0
Sęk w tym że Roberto był zawsze ulubieńcem L.E i ten wyciągnął go za uszy i nawet znalazł mu nową pozycję. Vidal ma z Lucho pod górę i póki ich relacje nie będą ok Vidal nie będzie grał i tyle.
13
Co ma pozycja do tego.
Wkręciliście sobie jakieś bzdury i przy każdej okazji je powtarzacie.
Vidal siedzi bo ma kose z Lucho. Nie dlatego że gra słabo. Pisało się swego czasu w katalońskiej prasie że L.E ma zastrzeżenia do jego zaangażowania na treningach. Douglas dostawał więcej szans. Jak na Bartre się uwziął to też nie miało nic wspólnego z jego umiejętnościami. Grimaldo też odszedł podobnych powodów. Martin to samo.
Słabo to grywał Roberto, Rafinha itp itd a Lucho ich powoływał i dawał szansę. Vidal może nie zachwycał ale nie grał tragicznie.
5
Ale przecież strzelili bramkę. Wpadła do siatki i wszystko odbyło się prawidłowo więc o co chodzi ?
3
Co jest grane ? Nie ma meczu o 16 na C+ ??
11
Nie będzie odpowiedzi ze stolicy. Tam będą siedzieć cichutko żeby właśnie nie prowokować żadnej debaty o tym kto był w tym roku lepszy.
Niech dadzą Crisowi bo wygrał trofea i najlepiej nie rozmawiajmy o tym.
Każda debata, każde porównanie statystyk, każde rozkładanie na części zdobytych pucharów Crisa gdzie w jednym finale nie zagrał i być może dlatego Portugalia ma ten tytuł a w drugim był jednym ze słabszych, nie służy mu.
Zwłaszcza że teraz oceniają dziennikarze a nie trenerzy czy piłkarze którzy pewnie nierzadko widzieli może z 5 meczów PD w danym sezonie.
1
ma ktoś linka ?
1
Akurat z Atleti to najmniejszy problem. To już nie jest Atletico Costy i Raula Garci'i gdzie wszystko szło w kozioł i Mashe był jak dziecko we mgle. Aktualnie para napastników Gameiro Griz nie jest wyższa ni też silniejsza od Mashe.
0
Da się gdzieś na Nce oglądać mecze olimpiady w piłkę ??
1
Wszystko można napisać o Pjaniciu ale jak ktoś pisze że jest za mało kreatywny to powinien mieć dozywotni zakaz wypowiadania się na forach piłkarskich.