0

Iniesta gra jako środkowy pomocnik i bardzo duzo biega, presuje i walczy w odbiorze. W dodatku bardzo często cofa się głęboko do rozegrania.
Di Maria to piłkarz który bardziej pasuje na 10 a w PSG praktycznie nie grywa w pomocy tylko na skrzydle.

Pod wzgl. pozycji to w zasadzie identyczna sytuacja jak z Coutinho. Też połowa forum chce go za Inieste a gość w pomocy raz do roku grywa.

6

Słaba forma w tym sezonie do tego jest Vidal a do tego wszystkiego nie wiadomo kto będzie nowym trenerem i jakim ustawieniem będzie chciał grać.

40mln plus bardzo wysoki kontrakt za PO który w dodatku defensywnie asem nad asami nie jest to moim zdaniem średnia opcja.

Na bank priorytetem powinien być rozgrywający bo patrzeć się nie da na tą Barce gdy przeciwnik nas presuje.
Na dziś Rakieta,Suarez,Gomes grają po prostu bardzo słabo i każdy z nich buja się w ok 0,7 kluczowego podania na mecz co jest żenującym wynikiem.

0

Transfer w zasięgu. Barca będzie miała z 50mln na transfery latem plus pieniądze ze sprzedaży. Turan na bank odejdzie a jesli miałby przyjsc Włoch to musiał by odejść przynajmniej jeden pomocnik i to raczej ten najwyżej w hierarchii wartości i zarobków. Będą jeszcze transfery piłkarzy o których dawno już nikt nie pamięta a są wypożyczeni...

2

To jak dobrze Denis gra na skrzydle widzieliśmy wczoraj :)
Neymar jest jeden a skrzydła są dwa. Po za tym Neymar nie gra wszystkiego.

Wiele zależy od koncepcji nowego trenera ale to jak wygląda 3-4-3 bez skrzydłowego widzieliśmy już i więcej nie chcemy.

0

A to w takim razie mija wina. Zwracam honor :)

0

Przecież schodził przy 1:1 :))

0

Real ma w następnej kolejce...tak zacytowałeś i czego nie rozumiesz ?

0

Pomijając brak zaangażowania i biegania to przede wszystkim zawinił Lucho i jego dobór taktyki na ten mecz.

Nie można grać 3-4-3 bez żadnego skrzydłowego. Jak nie wystawiasz bocznych ofensywnych obrońców to musisz mieć skrzydłowych. Neymar nie grał, Vidal kontuzja a Alba grał w 3 osobowym bloku tylko z defensywnymi zadaniami.

Teraz łatwo być mądrym ale może ten mecz trzeba było zagrać z 4 obrońców i wykorzystać potencjał ofensywny na skrzydle Alby i np Palencii.

Sytuacji gdzie Denis na skrzydle dostawał piłkę było ze 100 i z każdym razem próbował zejść do środka i nic z tego nie wynikało. Po drugiej stronie to samo.

Biorac pod uwagę że Messi grał jako 10tka i tak był wystawiony czyli jako ofensywny środkowy pomocnik to w tym meczu zagralismy 3 obrońcami, 1 napastnikiem i 6 środkowymi pomocnikami bardziej lub mniej ofensywnymi.

Nowy trener będzie to musiał sobie wszystko ogarnąć. Albo chce grać 4 z tyłu i potrzebuje kupić PO albo chce grać 3 z tyłu i wtedy PO zupełnie jest nie potrzebny za to potrzebny jest uniwersalny skrzydłowy.

Znów nie jesteśmy zalezni od siebie. Real ma w nastepnej kolejce wyjazd do Bilbao gdzie wszyscy będą wypoczęci bo tam prawie nikt na kadre nie jedzie. Ma jeszcze Celte na wyjeździe i u siebie Atletico i Seville. Myślę że stracą jeszcze pkt. Sęk w tym że my na bank też.

Wszyscy się mega cieszymy z remontady i to jest absolutna historia piłki ale na koniec sezonu może się okazać że zostaniemy tylko z PK. Mam wrażenie że to co po pierwszym sezonie Lucho miało być jego największą zaletą chyba jednak nią nie jest. Czyli odpowiednia rotacja piłkarzy i taktyki pod posiadanych piłkarzy.

0

Jesteś idiotą ? Tam był faul wcześniej tuż przed podaniem do Ronaldo.

Real od 23m powinien grać w 10 i tyle.
Chaos odgwizdał spalonego widmo ale faulu sekunde wczesniej nie widział. Co nie znaczy że gol prawidłowy

0

Nie bardzo rozumiem zdanie "umiejętność rozgrywania piłki na niewysokim poziomie"

Alba jest ofensywny bo tego się wymaga ale broni bardzo dobrze i to czy gra ofensywnie czy nie zależy od założeń tylko i wyłącznie. Fakt jest taki ze broni b.dobrze i jest bardzo szybki co przy kontrach jest kluczowe. Jak będzie miał tylko bronić to będzie to robił nie traktujmy piłkarzy jak dzieci.

Pep grając trojka z tylu często stawiał na Lahma czy Alabe.

Zresztą graliśmy juz 3 z tylu z Alba i było ok.

0

Alba jest obrońca i grając 3 z tylu jego zadania będą tylko defensywne. Jest bardzo szybki i idealnie nadaje się do obrony przed kontrami.

2

Sęk w tym że Leo wykonuje też te z lewej strony boiska gdzie teoretycznie jest to łatwiejsze dla prawonożnego zawodnika.

Myślę że gdyby policzyć statystykę wolnych Gole/Próby to Ney mógł by być najlepszy w Europie....

0

Sezonowe to są ogórki. A Twoja opinia jest z du....
Nawet pozycji piłkarzy nie znasz.
Czekam na statystyki potwierdzające formę Rakiticia w tym sezonie w środku pola. Oczywiście ich nie podasz zamiast tego napiszesz jakieś brednie że....uwaga ...wyzywam Rakiticiai coś tam o modzie ale tu chyba Ci się portale pomyliły.



0

wywalczył ? w statystykach odbiorów tego nie widać.

3

Hejters gonna hejt :)
Z Roberto było to samo, toćka w toćke. Dziś już nikt nie pamięta i każdy był jego wielkim fanem.

Gomes ma 23 lata i gra pierwszy sezon w Barcie. Każdy kto oglądał Valencie sprzed 2 lat gdy załapali się do top4 wie że talent chłop ma b.duży. Czekaj, przecież 90% userów nie ma NC+ i prócz Barcy ogląda czasem jakiś stream na necie a głównie to skróty i kompilejszyn na YT.
Pomijam fakt że Gomes również miał propozycję z Realu o czym sam mówił.

Na tą chwilę nikogo nie przekonuje ale pewnie jeszcze jeden sezon szansy dostanie.

Żeby nie było Rakitić wczoraj był chyba jednym z najsłabszych na boisku. 0 kluczowych podań, 0 udanych dryblingów.
Jesli chodzi o akcje defensywne miał ich 3 czyli mniej od Rafy któy grał teoretycznie na skrzydle.
No i zawalił kluczowego gola.

Pomijając Iniestę to mamy Rafe w niezłej formie, chociaż za dużo gra do najbliższego, Roberto który potrafi się super zabrać z piłką i później jest rów mariański bo Rakitic,Gomes i Suarez to aktualnie ten sam poziom.

0

Bez przesady, Cavani zagrał wczoraj jak i w pierwszym meczu bardzo dobre zawody a jego zaangazowanie w defensywę to coś niesamowitego.

Szkoda tylko że przez tyle lat zamiast odejść i być nr1 w prawie każdym klubie godził się na gre na skrzydle z Ibrą...

5

dokładnie tak i sędzia moim zdaniem powinien gwizdnąć tam dwa karne.

0

Rafa kluczowa piłka przy 1:0 ale generalnie wszystko gra do środka.
Przydał by się ktoś prawonożny kto pociągnął by do linii i mocno wstrzelił w środek...

Jak Pique skończy ten mecz to też będzie cud...jest faul od czerwonej...

0

Fakt, moja pomyłka :)
Myślę że jeden karny z kapelusza też nam tego nie wygra ;)

4

Nie ma prawie żadnych szans na awans w "normalnych " okolicznościach.
PSG nie odpuści tego meczu, wciąż mają lepszy środek pola i będą biegać za 2.
Szanse na awans w tych jak to ująłem normalnych okolicznościach to moim zdaniem 1%.

Pozostaje mieć nadzieje na nienormalne okoliczności :) A za takie uważam szybką czerwoną kartkę, jakieś kontuzje kluczowych zawodników czy konkretne błędy sędziego.

Z tego co kojarzę PSG nigdy z nami nie przegrało mając Verrattiego w składzie.
Ciężko będzie ich zdominować w środku.

Pamiętajmy też że dziś pewnie swoje dni będą mieli kibice Realu po naszym odpadnięciu ale...jestem prawie pewien że grając 1 mecz w tygodniu uda się wygrać ligę i PK a Real finalnie może zostać bez niczego.

Trzymam kciuki ale potrzebny będzie mały cud...sam skill nie wystarczy.

2

a widujesz to u Denisa ? Niesamowite bo to pomocnik z najniższą ilością kluczowych podań na mecz u nas.

0

Już Ci ktoś wytłumaczył czemu myślenie nie jest Twoją mocną stroną i powinieneś to zostawić innym.

Piszesz brednie więc Ci to wytykam. Bilbao na top5 to żart i pokaz braku znajomości La Liga.

19

Bilbao ma ekipę na top 5 ? Co za brednie...
Klub który nikogo nie może kupić choć kasy ma sporo i jesli tylko ktoś się trochę wybije od razu jest wykupowany ma mieć potencjał na TOP 5 ?

Jakie to wielkie gwiazdy grają w Bilbao ? Emeryt Aduriz ? A może Benat to drugi Pirlo ? Dwie największe gwiazdy Bilbao to Laporte który jest dobrym młodym obrońcą i Williams który jest mega sprinterem ale to żadne nowy Neymar, Hazard czy Messi. Cała reszta to lepsi i gorsi zawodnicy ale bez żadnych wielkich gwiazd.

Od czasu odejścia Herrery to już nie jest ta sama drużyna i nie ma co się dziwić.
Gdyby Valverde mógł kupić chociaż 2 piłkarzy z poza kraju Basków to ten zespół już by wyglądał zupełnie inaczej.

Pomijam już fakt zmęczenia materiału. Wielu piłkarzy gra tam od lat a przewietrzyć kadry się nie da.

Też wolę kogoś innego niż Valverde ale pisanie że Bilbao powinno bić się o LM to żart.

1

Rozumiem że Umtiti to też dla Ciebie wynalazek ?
H.B zarabia jak na Barcy standardy ogromną kasę i raczej nie ma szans na ten transfer.

Trzeba szukać i kupować młodych zdolnych utalentowanych piłkarzy którzy mają predyspozycje do gry tutaj i będą chcieli umierać na boisku. Gwiazd to już mamy wystarczająco dużo.
Holandia, Francja, Portugalia ( pomijając najlepszą 3jkę) to ligi gdzie można kupić za rozsądne pieniądze bardzo zdolnych piłkarzy.

2

No właśnie dokładnie odwrotnie. Z racji tego że Messi z grą na skrzydle nie ma już nic wspólnego potrzebujemy PO o bardzo dużych inklinacjach ofensywnych.
Wystarczy zobaczyć ile na skrzydle w Realu robi Marcelo. Zresztą Alves w swoim najlepszym sezonie miał 15 asyst w lidze.

1

Po co ten wstęp z DNA Barcy.

Przecież to nie ma nic wspólnego z tym czy ktoś u nas kiedyś grał czy nie.

Lucho DNA Barcy to na bank nie ma :)



Ciężko też o trenera z bardziej widocznym " DNA Barcy " jak Sampaoli. Zupełnie nie pojmuje tego wstępu.



"Dla mnie moglibyśmy i przegrywać ale jakbym widział zaangażowanie, pressing i PIĘKNĄ PIŁKĘ z której słynęliśmy i w której się zakochałem"



Przyznam że to jest dosyć zabawny tekst. To tak jak byś dziecku powiedział że nie musi mieć 5tek i 4czwórek może mieć same 2jki z historii ale pod warunkiem że będzie siedział cały czas z książkami i z zaangażowaniem się uczył :D

Tyle że jak będzie to robił to będzie miał 5tki :P(pomijam ciężkie przypadki)



Żaden klub w nowożytnej historii piłki nie zdobył tyle w ciągu 4 letniej kadencji trenera co Barca z Pepem więc o rozumienie jakich porażek Ci chodzi ?

Rozumiem że zaakceptujesz porażki jak co drugi sezon będzie potrójna korona a co drugi tylko 2 trofea ?



Z tym zamordyzmem też niestety Cie rozczaruje ale może być ciężko.

Aktualnie posiadamy w kadrze najlepszego piłkarza świata, najlepszego skrzydłowego świata i najlepszą 9tkę. Messi jest tak wyeksploatowany że biegać to on już nigdy nie będzie i u żadnego trenera.



Neymar w każdej drużynie byłby największą gwiazdą i prędzej odejdzie niż będzie harować jak wół na skrzydle biegając od linii do linii. A Suarez jest 9tką a te z reguły nie biegają.



Przecież Lucho to był gość z jajami ze stali. Gdy było już wiadomo że przejdzie to każdy ogarnięty zastanawiał się jak to będzie bo u Lucho każdy biega do utraty płuc. I co ?

Najpierw konflikt z szatnią bo gdy gwiazdkom nie chciało się biegać to Lucho je posadził na ławie a dziś już nawet z tym nie walczy tylko grzecznie ich prosi a jak mają dobry dzień jak z RSSS w PK to pozapieprzają.


OOoo jeszcze chcesz kupić Cou do pomocy :D Dobry jesteś. Kolejny gość który drepta i nawet Klopp nic z tym nie robi ;))))))




0

6 asyst ? To chyba najlepszy obrońca w tej kwestii w lidze.

2

Rafinha to aktualnie zdecydowanie najlepszy pomocnik pomijając Inieste.
Nie traci piłek pod presingiem i walczy w obronie. W ofensywie też chyba najwięcej prezentuje.

2

Komin płacowy więc odpada. Prawie 6mln euro za bocznego obrońcę ? To musiał by być Alves z najlepszych lat.

6

Potrzebna 6tka i tyle. Ktoś kto co mecz będzie miał najwięcej podań i najwięcej km w nogach. Ktoś przez kogo będzie przechodziło każde podanie i od którego będzie zaczynała się każda akcja. Dziś najwięcej podań ma Pique.
I w końcu ktoś dzięki komu znów presing nie będzie nam straszny.

NA dziś 2 najlepszych to Modric- abstrakcja i Verratti chyba również marzenie.
Wielu kandydatów niestety nie ma. Real ma jeszcze Kove i Kroosa. Pomoc zabezpieczona na lata.

My musimy poszukać swojej 6tki ale łatwo nie będzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?