Rivaldo83
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
łódź
13 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Genialna wręcz. Kolejny średnio angażujący się zawodnik w obronę. Kupmy jeszcze do pomocy Coutinho i Ozila i będzie git.
Z Psg na skrzydle zagrał Rafa i w każdej akcji się wracał bo w obronie gramy 4-4-2. Po sezonie znów wrócimy do gry 4-3-3 z przodu i tam Deulo idealnie się sprawdzi jako pierwszy zmiennik Neya i Messiego.
3
Bardzo dobry art. Autor zapomniał chyba o największej zalecie E.V., a zarazem jego wadzie.
Chodzi mi o młodzież. Trener Bilbao nie ma wyjścia ze wzgl. na specyfikę klubu i musi czerpać garściami z wychowanków. Z drugiej strony myślę że nie przygląda się zbyt wielu zawodnikom z poza PD bo i tak nikogo nie może kupić...
Przez ostatnie lata mieliśmy "własny" kręgosłup. Pique,Busi,Iniesta,Messi.
Potrzebny trener który pomoże mieć nam taki sam kręgosłup za 3 lata bo Iniesty już nie będzie a Messi,Pique i Busi będą raczej u końca kariery.
2
Lubie komentarze w których nie sprzedaje się połowy zespołu i kupuje Coutinho itp.
Ale tu mam dokładnie odwrotne zdanie.
Jak dla mnie Umtiti to jedyny dobry transfer tyle że ja bym nie obwiniał za wszystko dyrektora sportowego tylko Lucho który premiuje posłusznych wyrobników bez błysku żeby później się od nich odwracać.
My nie potrzebujemy solidnych zmienników jak Digne. Chłopak gdy gra nie daje zupełnie nic w ofensywie. Gdyby to był jeszcze drugi Abidal to bym zrozumiał.
Jakoś w Realu nikt nie miał problemu żeby kupić poważnego konkurenta dla Carvajala którego pół tej strony widziało by u nas jako następce Alvesa( pomijam jak średni się okazał).
Co do Ardy to tragedia w środku i zupełnie bez błysku na skrzydle. Grał praktycznie we wszystkich meczach w których traciliśmy punkty. 64m z Alaves, 90m z Celtą, 90m z Malagą, 70m z Betisem i w każdym z meczy jedna z najgorszych ocen wg. Whoscored.
Z kim błysnął ? Z Borussią M w meczu o pietruszkę, Gijon, Las Palmas czy rewanżu z Sevillą w Super P. po wygranej w Sevilli 2:0 czyli też o pietruszkę.
Denis Suarez nie gra bo gdy gra to absolutnie nic nie pokazuje. Totalne 0.
Paco ? Nigdy nie zrozumiem tego transferu. Pomijając ile szans dostaje to po co taki napastnik ? Przeciętny technicznie i tragiczny jeśli chodzi o warunki fizyczne.
Ja rozumiem że ma nosa do goli , dobrze się ustawia itp itd
Prędzej bym zrozumiał gdyby nie było Suareza i miał by grać jako podstawowy napastnik, mobilny, szybki, słabszy troche technicznie do Villi ale powiedzmy że coś w tym stylu. Ale taki piłkarz potrzebuje grać i zgrywać się.
Gdy przegrywamy i ma wejść z ławki to nie daje totalnie nic.
Na plus jeszcze Vidal. Grimaldo latem za dobrą kasę pójdzie pewnie do PL.
Deulo jest dziś najlepszy na boisku po stronie Milanu i jako jedyny robi różnicę. Ale dobrze się ułożyło bo gra wszystko i od następnego sezonu pierwsze wzmocnienie.
Rakitic miał jeden dobry sezon. Od 2 gra po prostu średnio. Nie rozgrywa, nie strzela z dystansu, pracuje w defensywie ale to zdecydowanie za mało jak na "6" w Barcie. Z ciekawości sprawdziłem ile wykreował sytuacji. O 6 więcej od...Busiego.
5
Nie da się wygrywać meczy na stojąco i tyle.
To nie jest przypadek że przebiegliśmy o 10km mniej od Juve ale też 10km mniej od Realu który grał z Bayernem na wyjeździe. Bayern który "prowadził" grę z Realem do czerwonej kartki tez przebiegł sporo km więcej.
Błędy indywidualne zdarzają się każdemu i na każdym poziomie tyle tylko że jak jest zaangażowanie i broni cała drużyna to jest większa szansa na asekurację i to że kolega naprawi błąd.
Wystarczy obejrzeć jak padła 1 bramka. Oczywiście w końcowej fazie zawinili obrońcy ale To Iniesta który jest środkowym pomocnikiem już na samym początku nie wrócił. Igła dostał piłkę na 35m i dlatego że A.I nie wrócił miał czas się rozejrzeć i na spokojnie zagrać na skrzydło do Cuadrado.
Akcja w sumie zaczęła się od banalnej wymiany gdzie gracz Juve przy którym stał Messi podał i od razu wyszedł na pozycje a Messi za nim nie pobiegł.
Nie ma zorganizowanego presingu i kończy się to na ogół tak że przeciwnik łatwo z niego wychodzi i ma autostradę przed sobą.
Potrzebne są zmiany ale na pewno nie rewolucja. I z pewnośćią nie potrzebujemy kolejnych truchtaczy pokroju Coutinho.
0
Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba zadać inne. Jak gra Juve, jakim składem wyjdzie i jakim ustawieniem, oraz jakie są nasze mocne strony w obu ustawieniach.
Na dziś once de gala Juve to: 4-2-3-1 gdzie pomoc o para Khedira-Pjanic a w ataku Mandzu/Dybala/Cuadrado - Igła.
Na 90% tak zagrają. Ostatni raz z 3 z tyłu zagrali z Napoli u siebie.
Jeśli uznać to za defensywny wariant i tak wyjdą na Barce to zagrają 3 obrońcami, 2 wahadłowych w postaci Lichy/Sandro/Ales/Asamoah środek Khedira-Pjanic i trójka w ataku raczej bez Cuadrado.
Naszym bólem gdy gramy 4-3-3 jest bardzo słabe posiadanie piłki. Juve to raczej nie jest drużyna która wyjdzie wysokim presingiem i rzuci się na nas. Oni zdecydowanie będą się szczelnie bronić i czekać na swoją szansę.
Kiedy gramy 3-4-3 jesteśmy dużo bardzie w stanie kontrolować posiadanie piłki.
Do tego pamiętajmy że nie istniejemy przy Juve w powietrzu. Igła i Mandzu to nie są królowie gry kombinacyjnej i klepki. Zdecydowanie bardziej należy się obawiać dośrodkowań.
W dodatku Lichy/Alves czy Asamoah to nie są piłkarze którzy dryblują na skrzydle.
A Mandzu/Igła czy Dybala to też nie są światowe gwiazdy kontrataku.
Więc pewnie jako jeden z nielicznych wybrał bym 3-4-3 i mimo średniej formy postawił Rudego w obronie z Pique i Umtitim.
Przed nimi grał by Mashe i dalej tak jak zawsze.
Jak dla mnie nie ma nic gorszego w tym meczu niż pozwolić grać Juve. Czym rzadziej będą przy piłce i czym wyżej będzie założony presing ( a to gwarantuje liczebniejsza 2 linia)tym lepiej dla nas.
Jedno jest pewne, nie może zagrać Gomes :)
7
No wybacz że nie jest dojrzałym 40 letnim facetem. Pierdolisz jak potłuczony już w drugim wątku. Gość w całym sezonie jest absolutnie jednym z naszych najlepszych piłkarzy, ma 25 lat i ma prawo czasem czuć się sfrustrowany jak każdy. Ty za to jesteś oazą spokoju z chipsami przed Tv.
0
Nie wierze w cenę 30mln za 21latka z takimi statystykami.
0
Czytaj ze zrozumieniem.
"ale klub poszukuje również dobrze dryblującego skrzydłowego. Barça sondowała takich piłkarzy jak Riyad Mahrez czy Philipe Coutinho, ale opcją preferowaną ma być właśnie Lemar"
W kadrze mamy jednego skrzydłowego i koniecznie potrzebny jest ktoś kto w razie kontuzji Messi/Neymar da jakość na skrzydle.
Nie da się grać cały sezon 1 skrzydłowym a Arda czy Rafinha nimi nie są...
0
Tyle że polityka transferowa Juve nie przekłada się na wygrane LM....dlatego wspomniałem tylko o Bayernie...
2
Xavi to ofensywny pomocnik ? To piłkarz który jako pierwszy dostawał piłkę od bramkarza lub obrońcy.
Nie bywa różnie. Po to są portale tylu whoscored że można to sprawdzić. Gra na skrzydle. W Reprze również gra na skrzydle/10tce i tam występował w ostatnim meczu.
Środek należał do Casemiro,Paulinho i Augusto.
Bliżej Busiemu do Pique niż Coutinho do Verrattiego.
Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i uważać że potrzebujemy 10tki i tam będzie grać Cou ( chociaż po co skoro jest Messi ), ale nie można pisać że Verratti i Cou to podobne pozycje bo nie są....
Pomijam fakt że w defensywie Cou jest leniem na poziomie Ozila i w środku nie ma miejsca dla takich piłkarzy...
0
To się myliłeś bo raczej się nie powtórzy.
0
Ale Messiego można cofnąć co najwyżej na 10tkę( między Bogiem a prawdą i tak od dawna na niej gra nawet w 4-3-3). Potrzebny jest ktoś kto rozegra piłkę od tyłu. Zresztą Messi też traci sporo piłek na nieudanych dryblingach, tacy piłkarze nie nadają się do rozgrywania.
Gol Draxlera w pierwszym meczu - strata po nieudanym dryblingu Messiego na własnej połowie.
A to czy Barca od nowego sezonu będzie grała 3-4-3 wcale nie jest pewne, a raczej mało prawdopodobne.
Co mecz największą liczbę podań ma u nas Pique. Kiedyś zawsze to był Xavi.
Neymar i Messi muszą cofać się głeboko żeby pomagać w rozgrywaniu/wychodzeniu spod pressingu przez co nie ma ich z przodu.
W Realu piłkę rozgrywa Modrić/Kroos którzy jednym podaniem potrafią otworzyć przestrzeń napastnikom. U nas się tak nie da bo napastnicy muszą się cofnąć po piłkę żeby pomóc ją rozegrać.
Kolejnym problemem jest brak klasowych zmienników.
W składzie mamy jednego skrzydłowego tylko. Mamy też tylko jednego pomocnika który potrafi zagrać prostopadłą piłkę.
Arda nie potrafi zrobić różnicy.
W meczu w którym nie idzie co miało by dać wprowadzenie Paco ?
Real ma ławce Morate,Isco,Jamesa, Lucasa, Kove. Sory ale 3 z nich to spokojnie walczyło by u nas o 1 skład...
1
Dlatego trzeba szukać Umtitiego pomocy :)
3
Umtiti też słaby ? Wolał byś Stones'a ? Gomes to akurat koło 50 będzie kosztował.
Trzeba kupować mądrze a nie drogo. Wystarczy spojrzeć na Bayern. Są na tym samym poziomie co my a nie płacą po 80mln za piłkarzy...
7
Ale co ma Verratti do Coutinho ? Thiago rozumiem bo w tym sezonie zagrał 6 meczy jako Pivot, grywa też jako 10tka, po prostu uniwersalny pomocnik.
Coutinho od 3 lat grywa praktycznie tylko na skrzydle a nie którzy i tak piszą o nim wymiennie z Verrattim...
Potrzebny jest rozgrywający...a nie 10tka bo tam i tak grywa Messi...
11
Bardzo dobry piłkarz w dodatku waleczny i zaangażowany,. Idealny piłkarz do 3-4-3 na prawą stroną jak i w 4-3-3 pierwszy wchodzący za Messi/Neymar.
Świetnie pracujący w obronie w dodatku bardzo dobry fizycznie. Na bank nie gorzej grał by w razie konieczności na 9tce od Paco...
Nie bez powodu jeden z celów Simeone.
Barca musi latem kupić skrzydłowego do rotacji bo nie da się cały sezon grać tylko z jednym.
1,5 kluczowego podania,2,3 udanego dryblingu i najwięcej wykreowanych szans w Sevilli...
45
Jest w bardzo trudnej sytuacji. O transferze latem do nas nie ma mowy więc może przyjść tylko za rok za darmo.
Real zrobi wszystko żeby cokolwiek na nim tego lata zarobić jeśli nie przedłuży umowy.
Jeśli mimo to zdecyduje się wypełnić kontrakt to scenariusze mogą być różne. Odsunięcie do drużyny rezerw i zero gry przez rok wcale nie jest wykluczone.
7
Będzie w cieniu bo ?
Już dawno akcenty przeniosły się na piłke klubową. Piłkarze w co raz młodszym wieku rezygnują z kadry a wielu nie chce jeździć na towarzyskie mecze.
Co więcej, najlepsi po wyczerpującym sezonie klubowym na MŚ czy ME są cieniem samego siebie...
Co Maradona osiągnął w porównaniu do Messiego ? Ile lat był na topie ? i niby jeden sukces na MŚ wobec ZP, LM, krajowych mistrzostw, ilości goli rekordów które Messi bije i bycia w gigantycznej formie od...10 lat, ma być wazniejszy od tego ?
0
:D Tylko na Olimpiadzie tak jest.
W eliminacjach liczy się wiek zawodnika gdy się one rozpoczynają.
4
a co nam powiesz o jego grze w LM ?
1
Rasizm ? :ddd grubo popłynołes dzieciaczku biorąc pod uwagę fakt ze w Brazylii duży % stanowią biali. Nazwanie Brazolem czy Amerykancem to przecież rasizm nie ?:) poziom inteligencji równy 0
Ps. A co do batożenie to przykro mi ze miałeś trudne dzieciństwo.
4
3-4-3 sprawdza się bardzo dobrze tyle tylko że Rafinha jest totalnie bezproduktywny. W meczu z Valencią nie wiem czy zanotował chociaż jedno podanie do przodu. Dostaje piłkę na skrzydle jako zawodnik stojący najbliżej bocznej linii i jedyne co robi to schodzi do środka i oddaje do najbliższego.
Od wielkiego dzwona wrzuci piłkę do środka jak z PSG i szczęśliwie padła z tego bramka.
Idealny w tym systemie był by Vidal na tej pozycji. Po drugiej stronie jest Neymar który ogarnia sam całe lewe skrzydło a prawe jest w zasadzie bezproduktywne.
Rafa świetnie potrafi przyjąć pod kryciem i wyjść z presingu dlatego uważam że powinien grać na środku bo przy bocznej linii żaden z niego pożytek...
23
Gra u nas już 4 sezon, ąz trudno uwierzyć. Jest młody i chce się bawić. Nie jest naszym wychowankiem i nie ma też takiego długu wdzięczności jak Messi który gdyby nie Barca mógłby nigdy w piłkę nie grać. W dodatku ojciec łasy na kasę.
Tak po za wszystkim to brazole rzadko grają do późnego wieku na najwyższym poziomie.
Osobiście uważam że zagra jeszcze rok góra dwa u nas. Plus jest taki że jeśli odejdzie to pobije rekord transferowy. Przyjdzie za niego "jakiś" Dembele czy inny Griezmann i świat się nie skończy.
Ważne jest żeby przyszedł ktoś kto będzie dawał szanse i stawiał na młodzież. Bo bardziej od odejścia Neymara boję się że za 5 lat będzie 1 czy 2 wychowanków w składzie...
3
Nie wszystko zależy od taktyki. Wczoraj wyszedł przede wszystkim brak koncentracji. Barca gra zupełnie inaczej mecze na spince a zupełnie inaczej kolejne ligowce. Oni wygrali juz wszystko a Messi,Pique,Busi,Iniesta czy Mashe to po kilka razy. Nie da się być skoncentrowanym i zmotywowanym na 100% na każdego rywala....
40
Zabawna jest jedna rzecz. Jak gość który całe życie grał na boku obrony zagra dosłownie kilka meczy na skrzydle bo trener ma defensywną koncepcję i chce zabezpieczyć prawe skrzydło to wszyscy płaczą że to skrzydłowy a nie obrońca.
Jak pojawia się news o Coutinho który od kilku lat grywa praktycznie tylko na skrzydle ( w tym sezonie 1 mecz w pomocy) to i tak każdy go widzi jako pomocnika a niektórzy nawet piszą o nim zamiennie z Verrattim który potrafi grać mecze na pivocie :)))
Coutinho jest tragiczny w defensywie, w zasadzie tylko pozoruje tam grę. Dlatego od dawna gra na skrzydle.
W 4-3-3 nie ma opcji żeby taki piłkarz grał w pomocy na pozycji Iniesty. Wystarczy przejrzeć statystyki na squawce.
Udane odbiory 46% Iniesta, 24% Cou
Ale to nic, najlepsza jest statystyka jaki % prób dryblingu kończy się stratą.
U Iniesty to 12% a Cou 40%. Prawie co 2 jego drybling to strata i przechwyt przez przeciwnika...ktoś taki miałby grać w pomocy ???
Dla porównania Neymar również ma 37% nieudanych dryblingów i dlatego tacy gracze grają na skrzydle bo tam strata aż tak nie boli. Ale Ney ma za to 47% udanych odbiorów.
Verratti 15% strat po dryblingu.
0
Marginalną rolę ? 15 meczów od początku i łącznie 24 to jest marginalna rola ?
To czy gra dobrze czy źle to inna sprawa.
1
Wykorzystał ? Bo strzelił gola ? Lucho po meczu stwierdził że Alena zagrał źle i chciał mu zmyć głową ale uratował go gol.
0
Mylisz się, mają już następce :P
0
Oby tylko na siebie nie trafiły Monaco,Lisy i BVB
7
Nie wiem jak można głosować na coś innego niż Lisy. Na tym etapie wszystko się może zdarzyć a chwilowa zadyszka może skończyć się jak rok temu. Nikt dziś już nie pamięta o tym jak wygralismy LM 2 lata temu a jak zrobił to rok temu Real. Liczy się efekt końcowy i najprostsza droga do niego wiedzie przez Wyspy...