0

Szkoda że stracił cały poprzedni sezon. A najbardziej że nie został na kolejny w Celcie.

0

Ryzyowne bo piłkarza który nie broni odsuwa się jak najdalej od bramki a nie ustawia bliżej.
Zwłaszcza że Messi po stracie nie wraca a jego straty blisko własnej bramki kończą się jak z PSG przy 2 golu.

Można próbować wiele wariacji np 3-4-1(Messi)-2 ale to nie zmienia faktu że potrzebny jest ktoś kto rozegra od tyłu, pod presingiem i zaangażowanie przynajmniej Neymara a czasem i Suareza w obronę.

0

aktualnie gra faktycznie na pozycji Iniesty ale przez długi czas grywał na 6ce zarówno w klubie jak i w kadrze.

0

Warto przypomnieć sobie zeszłoroczne lanie Realu. Tam Roberto był jednym z lepszych na boisku i zagrał w pomocy.

2

JEst jeszcze mecz w środę. Real pojedzie do Valencii która jest wypoczęta i ograła w weekend Bilbao.
Real często tracił z Valencią pkt więc jakaś szansa jest. A w niedziele Real jedzie do Villarreal.

JEśli wygramy z Atletico a Real straci pkt to faktycznie jest sens kupić PO za kilka mln którym interesują się inne kluby i w miarę łatwo było by go odsprzedać.

Oczywiście jak to u Lucho szkoda że z Leganes nie dostał szansy PO Barcy B. To był idealny mecz żeby sprawdzić go.

Rosalesa częściej widziałem i wg mnie to bardzo dobry obrońca. Zresztą Malaga jeszcze sezon czy 2 temu to była drużyna która broniła na najwyższym poziomie.
W zeszłym sezonie miał 5 asyst ale on dużo dośrodkowuje co u nas jest bezcelowe.

Vidal grał na prawdę dobrze ofensywnie i nie wiem czy jest sens szukać latem jeszcze lepszego ofensywnie obrońcy. Rosales jest brdzo dobry w obronie i taka para myślę że jest bardzo ok.

3

W tym tygodniu wszystko się rozstrzygnie.
Real jeśli wygra oba bardzo trudne wyjazdy do Valencii i Villarreal to będzie już bardzo mało szans na to że stracą mistrzostwo.

JEśli my nie wygramy z Atletico to również będzie po temacie.
Na szczęście Atletico ma w tyg LM i trochę problemów z kontuzjami więc jest szansa.


Zmierzam do tego że jeśli Real stracił by pkt z Valencią to piłkarze mogli by uwierzyć że ten sezon może się jeszcze na prawdę dobrze skończyć.

Real jeszcze nic nie wygrał i równie dobrze może mieć na koniec sezonu 0 trofeów a my 2.

1

Rakitic gra równie wielki piach.

11

Ah chciałem napisać że szatnia przemówiła a tu Neymar musiał się wyłamać.

Rakitic i Gomes wszystkie podania wszerz lub do tyłu.
Messi i Neymar nawet nie chce wiedzieć ile strat.

Cała gra z przodu opiera się na zagraj piłkę do Messi/Neymar a oni albo przedryblują połowę druzyny albo stracą.

Pomoc nie istnieje, została wydmuszka tego co kiedyś definiowało nasz styl.
A niektórzy wciąż piszą o jakimś DNA Barcy u L.E :))

2

będzie tylko lepiej. Gramy już tylko raz w tyg do końca sezonu więc zaraz wróci do formy.

0

I 1 przewagi nad UTD które jest na 6 miejscu.

0

Widać jak potrafi motywować gwiazdy. The Reds potrafią ograć każdego z czołówki żeby przegrać z drużynami broniącymi się przed spadkiem.

A najlepiej idzie mu ogarnienia obrony. Nikt z Top 6 nie stracił tyle goli, ba 11 Southampton ma raptem jeden gol więcej stracony.

Aktualnie złotówki bym nie postawił że skończą w top4.

1

Do grania raz w tyg starczy Roberto/Mashe/Digne. Szanse na drużyny pokroju dzisiejszej z całym szacunkiem ale Nili może dostać szansę.

Latem przyjdzie nowy trener. Obejrzy sobie Vidala i dostanie możliwość kupna nowego PO.
BO to bardzo ważna pozycja bo prawie zawsze piłka przez niego przechodzi gdy nas presują. O tym ile np Marcelo daje w ataku Realowi nawet nie trzeba pisać...

2

Grając 3 obrońców masz 3 osoby przed linią piłki, grając 2 SO i 2 BO możesz mieć tylko 2 przed linią piłki. Tu jak dla mnie nie ma o czym dyskutować zwłaszcza w kontekście takich graczy jak Marcelo, Alba czy Alves sprzed kilku lat.

System to rzecz wtórna i umowna i o to mi chodzi od początku że nie ma się szczególnie nad czym rozwodzić.

"Zgadza się, ilość ma duże znaczenie, ale generalnie jeśli jeśli nikt nikt dostanie czerwonej kartki, ilość zawodników jest ta sama" - i oto się rozchodzi że u nas broniło 7 a u nich 10 i dlatego mieli często przewagę w środku i dlatego nas zdominowali.

JAk zagęścisz środek to Ci będą ładować bokami. Jak podwajasz boki to Cie cisną środkiem.

Reasumując. Aktualnie mamy dwa główne problemy.
1.Brak rozgrywającego
2.Brak zaangażowania całej drużyny w najważniejszych meczach w defensywę albo/i w presing.

Żaden system ani poszczególny transfer by nas w tamtym meczu nie uratował.
U nich konkretne zadania defensywne miało 9 piłkarzy u nas 7. Formacje grały blisko siebie i współpracowały ze sobą. U nas tego nie było i nie ma już od dawna dlatego tak łatwo nas presować. Tylko w meczu ze słabiakami często robotę robi róznica w potencjale.

Jaki był sens gry w tamtym meczu z Suarezem który miał może z 5 kontaktów z piłką przez cały mecz.
Trzeba było zagrać z Messim na 9tce a na prawą stronę wstawić Rafinhe który by się cofał i pomagał w rozegraniu pod presingiem a gdy byliśmy bez piłki walczył w obronie.



2

Tamten Ronaldo miał porównywalny skill z Messim. Dryblował wręcz nieprawdopodobnie do tego był bardzo szybki.

Ciekaw jestem ile trofeów kosztowała tamta decyzja.

3

Najpierw 2 rzeczy.
1 - innym ustawieniem gra się z piłką innym bez . Tak ma wiele drużyn. PSG bez piłki grało 4-5-1.
2 - pomocnik z założenia powinien zabijać się o każdą piłkę i biegać ale...choćby byli najlepsi w tym to jeśli przeciwnik ma przewagę ilościową to dupa.

I teraz co do 1 części Twojej wypowiedzi.
Zgadzam się że skrzydło nie jest zagospodarowane bo Messi skrzydłowym już dawno nie jest. Nie zmienia to faktu że matematyki nie oszukasz jak wybieganych pomocników byś nie miał. W środku pola do walki masz 2 ludzi bo Messi nie biega. PSG miało 3 ludzi w środku i każdy biegał.
Verratti jednym podaniem przecinał całą pomoc bo ta musiała grać rozciągnięta często żeby pilnować też boków gdzie skrzydłowi nie pomagali podwajać.

To miało by jakiś sens tylko wtedy gdy prawo skrzydłowym byłby ktoś kto w obronie da z siebie absolutnie wszystko. Wtedy powiedzmy że l.piłkarzy broniących będzie taka sama.

Co do drugiej części nie jestem w stanie się zgodzić. Zamieniasz coś za coś. JAk wstawiasz 3ciego SO to czy zdjął byś za niego pomocnika, napastnika czy boczne obrońce udefensywniasz drużynę.
Co więcej nawet najlepszy skrzydłowy jak będzie podwajany to wiele nie zdziała.

Oczywiście można grać 3-4-3 na zasadzie że na środku w obronie MAshe który gdy atakujemy wychodzi wysoko jak DM, przed nim 4 pomocników np Iniesta-Busi czy kto tam chcesz-dobry rozgrywający-Messi i 3 z przodu Neymar-Suarez-skrzydłowy wybiegany dobrze broniący.

Można kombinować do woli ale to wszystko nie zmienia jednej podstawowej rzeczy dla której przegraliśmy. Zaangażowania w grę obronną, presing, całej drużyny. Nie przegraliśmy dlatego że Gomes, Iniesta i Busi biegali mniej od swoich visa vis. To nie stąd wzieło się 8km różnicy. Tylko stąd że Draxler zanotował więcej akcji defensywnych od Gomesa i Iniesty razem wziętych. Bo tam broniła cała drużyna.

Jak byś nie ustawił drużyny gdy trafisz na przeciwnika gdzie biega i walczy jak o zycie 10 piłkarzy a u Ciebie robi to tylko 7 to masz problem.

Mecz z PSG nie był pierwszym w tym sezonie gdzie było to tak doskonale widać.
Pierwszy był mecz z RSSS w lidze ale cudem zremisowaliśmy przez nieskuteczność przeciwnika.

Messi nie biegał już za Pepa. Tylko co Pep wtedy zrobił ? Wystawił go na 9tkę i zrobił jedynym który biegać nie musi. A pamiętasz czemu było takie ciśnienie na kupno 9tki ? Bo gdy przeciwnik zamykał się na własnej połowie i bronił 10 zawodnikami to cięzko było coś zrobić. Sęk w tym że system z MEssim na 9tce idealnie sprawdzał się gdy graliśmy z drużynami które chciały nas presować i grać z nami w piłkę. Messi cofał się i grał prostopadłe piłki do wchodzących skrzydłowych.
Teraz gramy z typową 9tką ale prawie nikt już się przed nami nie chowa tylko każdy nas presuje.

Co do B.M sprawdź Heatmapy po meczu z PSG i będziesz wiedział że grał najwyżej z trójki pomocników. Verratti owszem zapędzał się wysoko ale to on zanotował najwięcej podań i on pierwszy odbierał piłkę od obrońcy.

0

Nie, po prostu wszyscy grają piach. Ja totalnie nie rozumiem zachwytu nad Denisem.
Aktualnie jest tak:
Kluczowe podania: Denis 0,5/ Gomes 0,6/Rakitic 0,8/ Rafa 0,7
Wykreowane sytuacja tyle że tu różnica w minutach.
Denis 8/ Gomes 6/ Rafinha 8/ Rakitic 13

Ja tu żadnej różnicy nie widzę. Rakitic ma 28 lat i wiele klubów by go chciało za dobrą kasę. Gomes ma 23 lata i to jego pierwszy sezon. Dziś dostali byśmy może 20mln za niego. Denis i Rafinha może jakiś klub z PD dałby z 8-12mln

3

Kiedy ostatni Cou grał w środku pola ? 2 lata temu ? A wiesz czemu tam nie gra ? Zgadnij :)

2

O tak :) Są jeszcze ogarnięci kibice którzy nie opierają swoich mądrości na grach :)

1

Pewnie że jest możliwa. Np po komplecie zmian przy wyniku 1:0 w 68m bramkarz dostanie czerwoną kartkę i na bramce stanie obrońca, rzut karny i 2:0 plus ręcznik w bramce :)

Albo 6m meczu Neymar wychodzi sam na sam faulowany, czerowna kartka i rzut karny.

Śmiać mi się chce z pytania czy jest możliwa remontada, pewnie że jest. Pytanie na ile jest realna...

3

Obejrzyj jak grał 2 sezony temu gdy Valencia zajeła 4 miejsce. Całej kadry w rok nie wymienimy. Jego wartość mocno siadła i głupotą było by go sprzedać.

3

Cofasz Messiego do pomocy to zabierasz jednego pomocnika a w jego miejsce wstawiasz skrzydłowego. Chyba że to miał by być taki skrzydłowy jak Cancelo czy Vidal to powiedzmy że status quo utrzymany w kwestii piłkarzy defensywnych.

Grasz 3 w obronie to zabierasz jednego bocznego obrońcę albo pomocnika na rzecz środkowego obrońcy. To najbardziej defensywny styl. Albo w drugiej lini bez wahadłowych albo z Messim i Busim w pomocy, samobójstwo.

W PSG ofensywnym pomocnikiem jest B.M. Żadnej wybitnej wizji gry on nie ma, dryblingu też nie. A zdominowali nas w momentach w których chcieli bez problemu. Potem cofneli się 9tką za linie piłki i jedyne co mogliśmy zrobić to bić głową w mur.
Najgroźniejsza sytuacja Gomesa była po kontrze po przechwycie.


0

Ciężkie się tu pisze bo piszesz coś 10x a i tak znajdzie się ktoś jak Ty komu jeszcze raz trzeba tłumaczyć. Spoko rozumiem że wynika to z liczby userów i postów.

Di Maria,Draxler i Cavani w sumie zaliczyli bodaj 12 akcji defensywnych wg whoscored. MSN - 0

Jeden mecz Neymara na wybitnym poziomie w obronie to z RSSS w PK pierwszy mecz. Cavani w 90m wrócił się pod własne pole karne goniąc bodaj Roberto...
Tą różnice 8km przebiegniętych zrobili właśnie głównie skrzydłowi...

3

Kontuzjogenny to może być sport. Piłkarz jest co najwyżej podatny na kontuzje.
Jeśłi Verratti to wg Ciebie ofensywny pomocnik to chapeau bas.
Więcej meczy rozegrał jak DM niż ofensywny pomocnik.

Ozil najbardziej leniwy pomocnik na wyspach, konkurował by o ten tytuł z Cou ale Klopp i zresztą poprzednik też szybko wyczaili co jest 5 i brazol meczu w pomocy to od 2 lat nie rozegrał.

Nie dość że MSN truchta to kupmy jeszcze truchtaczy do pomocy to wygramy wszystko.

0

Od rana o tym trąbią że to już ponoć pewne. Kwota która się przewija to 40mln funciaków.

3

W jednym meczu są tylko gwiazdy a w innym jest zaangażowanie. Np pierwsza połowa z Atletico, to był zespół. I tamten zespół nie przegrał by z PSG 4:0

3

Potrzebny jest rozgrywający, ktoś kto łączy walkę w obronie, wybieganie i wizję
gry. Piłkarz mega deficytowy aktualnie i na pewno nie Coutinho :)

Każda drużyna która dziś się liczy ma takiego piłkarza.
Real ma 3. U nas jest Iniesta ale on gra wyżej i już 2 kontuzje w tym sezonie. Z PSG pierwszy mecz w podstawie po kontuzji i słabizna.

Rakitic swoje najlepsze mecz w Sev rozgrywał jako ofensywny pomocnik. To nie jest kreator gry. Gomes tym bardziej.

Problem w tym że takich piłkarzy jest dosłownie kilku w europie.
Każdy nas presuje bo nie ma kto rozegrać od tyłu. Taka prawda.

Verratti to absolutny nr 1 razem z Modriciem. Ale nie wiem czy istnieje jakakolwiek szansa żeby go wyjąć. Wiele innych opcji nie ma.

2

Na tym polega rola trenera żeby widzieć takie rzeczy.

Wiadomo że MEssi Suarez prawie nie biegają. Może trzeba było posadzić grubego na ławie i wyjść jednym walczącym piłkarzem więcej.

Może trzeba było wystawić Mashe na DMie a obok Busiego który gorzej od Gomesa nie rozgrywa i Inieste. Na prawym skrzydle wystawić Rafe który umie przytrzymać piłkę i walczy w obronie.

może może może...dziś każdy jest mądry ale Lucho zlekceważył PSG wychodząc Once de Gala doskonale wiedząc że od dawna już nie jesteśmy drużyną która swobodnie wychodzi spod presingu i w trudnych momentach potrafi uspokoić środek...

0

Pewnie :D Coutinho będzie miał z kim nie biegać. Ciężko o wiekszego lenia.

13

To że gwiazdy uznały że wygramy z PSG na stojąco i to że Lucho zlekceważył przeciwnika i jest trochę betonem taktycznym to nie znaczy żę Barca jest słabsza od Bayernu.

Z PSG jest też taka sprawa że można było poczytać o U.E który wiele razy miał pretensje do swoich gwiazd że nie biegają. Choćby taki Di MAria.
Na Barce spieli się okrutnie i zatrybiło im wszystko.

Po 1 połowie trzeba było brać w ciemno 2:0 i zaklinować środek. Ba trzeba było to zrobić od początku spotkania pokazując szacunek dla rywala. Ale nikt sobie nie wyobraża że ktoś z MSN mógłby nie wyjść od początku...

Ta drużyna w niczym nie jest gorsza od Bayernu. Tyle tylko że projekt "Lucho" chyba się już skończył.

13

"Luis zapewnił w pewnym sensie modyfikacje z przodu, ale dalej wszystko zostało po staremu "

Nic nie zostało po staremu. Kiedyś każdy się przed nami cofał i bronił całą drużyną bo wiedział czym skończy się próba presingu. Dziś Betis z kadrą wartą mniej niż sam Gomes cisnie nas presingiem a TS wybija po trybunach.

"Klepanie piłki w nieskończoność już dziś się nie sprawdzi. Intensywność gry szczególnie obronnej wzrosła w ostatnich latach bardzo"

To już jest mistrzowski dyrdymał. Żeby klepać piłkę to trzeba być cały czas w ruchu. Podajesz i wychodzisz na pozycje.

Czy Ty w ogóle wiesz co tzn klepanie ?? Po Twoim wpisie jestem pewien że nie.Gra z klepki. A wiesz co to gra z klepki ? z pierwszej piłki, na małej przestrzeni. To jest najbardziej intensywny sposób grania .


Masz obejrzyj bo już autentycznie nie da się czytać tych dyrdymałów o "klepaniu" czy "Tiki tace" .

Nie ma bardziej intensywnego sposobu gry. Cała drużyna musi biegać i wychodzić na pozycje.

Dziś bazujemy na "podaj do MSN a oni coś wymyślą".

Mała uwaga na koniec. Pamiętacie kto miał co mecz największą ilość podań w Barcelonie jeszcze 5 lat temu ? ZAWSZE BYŁ TO XAVI. Kto dziś ma co mecz największą liczbę podań ? Pique...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?