RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Nie zdziwię się jeśli podpisze przedłużenie i dogadają się na odejście.
Tylko wtedy cena 50 mln.
0
@joloskyy No niestety, Robert bez topowej formy i w tym wieku ma mocno pod górkę.
0
@Bulbulator Kimmich to gotowy produkt, Onana to materiał do lekkiej obróbki.
Niemiec jest nieco sztywny i ma słabsze warunki fizyczne, jest również starszy.
Tak patrząc po ogólnym profilu to wolałbym Onane, ale jego cena pewnie będzie wywalona w kosmos. Laporta i Xavi celują chyba w transfery pod wynik na już, więc pewnie kupią gotowca i to w sporo niższej cenie.
0
Surowy kurczak z Brazylii potrzebuje gry, przesiadując na ławce ciągle będzie w szoku grając ogony. Brakuje mu na razie ogrania i spokoju. Dobre wypożyczenie będzie lepsze niż kolejny sezon na ławce. Mnie się podoba jego skill, ale droga przed nim daleka.
0
Policzyłem bramki Lewego w lidze bez karnych.
Pierwsza połowa sezonu - 6 goli.
Druga połowa (zostało jeszcze 6 spotkań) - 5 goli
Gramy o 2 miejsce, więc na razie odpuszczania nie będzie. Zobaczymy czy Lewy znacząco poprawi swój wynik i zaklepie tą lekką zwyżkę formy, czy jednak będzie słabizna. Musiałby strzelić z pięć bramek, żeby to jakoś wyglądało chociaż w statystykach.
0
@kigani Nie kompromitacja tylko słaby wynik jak na 9 w FCB. Spadek formy przez ponad pół sezonu zrobił swoje. Mam nadzieję, że Roque zostanie, a Xavi będzie często zdejmował Roberta. Nawet Felix i Ferran na 9 w niektórych meczach byliby bardziej przydatni. No chyba że utrzyma formę, co też jest możliwe.
1
@insp1re Marnowany na 9tce, w Arsenalu mega kot.
0
@A4ron Pewnie byłoby podobnie, ale nie zaryzykowałbym grzebania
w przeszłości 2022. Za to w tym sezonie jak najbardziej wymieniłbym
Lewego na Aube.
1
W MU brak LM, a w 100mln od Bayernu jakoś mi trudno uwierzyć.
Do tego gra w Bundeslidze. Ciężki wybór dla Araujo.
1
Muszą chyba wyciszyć profesora.
1
@Szmulek Arsenal jest trochę jednowymiarowy, zainfekowany angielskim stylem.
To nie ten poziom co za Wengera. Grali z tym Bayernem tak trochę bez zmiany rytmu, łatwe to było do przeczytania dla takich cwaniaków jak Niemcy.
1
@kigani Przeciwnicy City w EPL to nie Real w LM.
8
Ciekawy temat z ceną Kimmicha. Bayern czy tego chce czy nie, będzie zmuszony przyjąć ofertę klubu wybranego przez zawodnika. Bo inaczej pójdzie sobie rok później za free.
Cieszy mnie taka presja na Niemców, bo zawsze ceny swoich zawodników windują maksymalnie w górę. No chyba że podpisze przedłużenie kontraktu, ale wtedy to nawet szkoda się nim interesować przy kwocie 50mln.
28
Kocia zadyma na dobranoc.
0
@kigani Takie pytania są nie na miejscu, bo Wolski to nerd sprzętowy, który zyskał popularność na komentowaniu bieżących wydarzeń wojennych, a JB to geopolityk ze sporo większym beretem i potencjałem. Tę rywalizację wymyślili niezbyt ogarnięci internauci, a Wolski to podlał benzyną dla zyskania popularności. Na szczęście ten temat już wygasł. Jaro boi się debaty, a ludzie pokumali, że się ślizga.
Szkoda typa, bo analitykiem sprzętowym jest dobrym, można stracić do kogoś szacunek, jak się widzi taki upadek.
1
@Bulbulator Inaczej niż za darmo bym nie brał.
8
Straszenie Olmo na wieczór.
1
@zizouzi
0
@P33ck Isaka bym widział u nas, tylko on asyst nie robi chyba w ogóle.
1
@Arden Dziwne, że nie ma żadnych typów kto to ma być.
0
@AlexDark00 Barcelona bez Lewego traci doświadczoną dziewiątkę, ale zyskuje możliwość szybszej i bardziej bezpośredniej gry, bardziej przyjaznej swojemu stylowi. Robert jest nieco zbyt schematyczny, tutaj lepiej się gra na szybkości.
Dla mnie miarka się przebrała po przegranych meczach z PSG i Realem.
Do tego spadki formy, problemy z przyjęciem piłki, marnowanie okazji.
Gdyby łaskawie zrzekł się części pensji i zgodził na granie na zmianę z młodymi, to byłby fajny deal, ale pewnie ego mu nie pozwoli.
2
Miło, że go ktoś kumaty w końcu pożegnał.
"Joachim Peiper, Jochen Peiper (ur. 30 stycznia 1915 w Berlinie, zm. 13 lipca 1976 w Traves) – niemiecki oficer SS i Waffen-SS, dowódca Kampfgruppe, zbrodniarz wojenny.
Jego ojciec, pochodzący ze Śląska, służył w stopniu kapitana podczas I wojny światowej w Afryce Wschodniej. Joachim Peiper miał dwóch braci: Hansa i Horsta. W 1933 roku wstąpił do SS. W latach 1938-1941 był adiutantem Heinricha Himmlera; w 1939 ożenił się z jedną z sekretarek jego sztabu[1]. Po agresji Niemiec na Polskę towarzyszył Himmlerowi w wizytacjach obozów koncentracyjnych i gett na terenie Niemiec i Generalnego Gubernatorstwa. Według własnej relacji obserwował wczesne próby uśmiercania ludzi gazem[2]. Od sierpnia 1941 roku walczył na froncie wschodnim w szeregach 1 Dywizji Pancernej SS Leibstandarte-SS Adolf Hitler, do której modus operandi należało mordowanie jeńców i cywilów. Podczas ofensywy w Ardenach (grudzień 1944–styczeń 1945) dowodził Kampfgruppe Peiper. Był odpowiedzialny za masakrę w Malmedy w grudniu 1944. Pod koniec II wojny światowej był najmłodszym dowódcą Waffen-SS w stopniu SS-Obersturmbannführera.".
Peiper został przedterminowo zwolniony z więzienia w 1956. Wsparcie HIAG (organizacji weteranów Waffen-SS) pozwoliło mu wybierać pomiędzy trzema ofertami zatrudnienia, z których najbardziej lukratywna była umowa z Porsche. Pracował tam w latach 1957–1960. Został zwolniony na skutek protestów włoskiego związku zawodowego, choć właściciel koncernu usiłował przenieść go na stanowisko menedżerskie. Peiper wygrał przeciw byłemu pracodawcy proces o odszkodowanie i z pomocą HIAG przeniósł się do Volkswagena[8][9]. Podjęte przez Centralę Badania Zbrodni Narodowosocjalistycznych w Ludwigsburgu w 1964 śledztwo w sprawie zbrodni dokonanej przez jednostkę Peipera na cywilnej ludności włoskiego miasteczka Boves w 1943 zostało umorzone z braku dowodów.
W 1972 roku osiadł we Francji, w departamencie Górna Saona, w miejscowości Traves. W 1974 roku, robiąc zakupy w pobliskim sklepie, został rozpoznany (najprawdopodobniej po nazwisku) przez francuskiego komunistę, który złożył o tym raport swojej Francuskiej Partii Komunistycznej. W czerwcu 1976 roku w Traves pojawiły się ulotki z podobizną Peipera, informujące o jego przeszłości. Artykuł o nim i miejscu jego pobytu pojawił się również w gazecie „L’Humanité”. W rezultacie Peiper otrzymał anonimowe groźby i ultimatum, że jeśli nie opuści Francji, zostanie zabity. Odesłał rodzinę do Niemiec, lecz sam zdecydował się pozostać w Traves. W nocy 13 lipca 1976 roku, w przeddzień Święta Narodowego Francji, w jego domu doszło do strzelaniny, a sam budynek spłonął w wyniku podpalenia. W zgliszczach znaleziono zwęglone zwłoki z kulą w piersi, które sąd uznał za ciało Peipera. Sprawców morderstwa nie wykryto."
0
@panczo Bez przesady, trzeba jeszcze ze dwa lata. Potem będą większe możliwości finansowe i młode łby trochę dorosną.
1
@Kamiloza91 Nikogo, w kadrze jest kilku zawodników mogących grać na 9.
Nie widać na rynku sensownej 9tki za psie pieniądze. Razem pewnie zrobią podobne liczby co Lewy, a wpadłby jakiś grosz za niego i ponad 20mln zaoszczędzone z wypłaty.
Nie wiem, czemu ludzie myślą, że tylko Lewus jest w stanie robić średnie liczby na tej pozycji.
0
@RoberDzik Przecież oni nigdy tu nie zakontraktują Kimmicha, to jakieś bajki.
0
@Amidamaru Nie, bo to kolejny zawodnik na ławkę i nie jest to typ pod Barcelonę.
0
@lntrowertyk Coś mi się zdaje, że tylko Araujo odejdzie z tej czwórki, bo jako jedyny nie jest tu zabetonowany przez samego siebie i dodatkowo pewnie wygeneruje z 90mln. Reszta się nie ruszy, choćby ich końmi wyciągali z Barcelony.
1
Lepszy Kimmich niż nic, ale to w ogóle nie jest DM w stylu Barcelony.
Strasznie sztywny typ, pasuje do Bayernu.
0
@Mocher Onana z tych osiągalnych robi największe wrażenie. Z tych nieosiągalnych to Bruno Guimaraes.
0
@Emhyr Przy transferze DM to zdecydowanie Bernardo.