RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Arkon Znam ludzi u których powodem głosowania na Brauna jest narastające obrzydzenie resztą dostępnych opcji, więc już wolą kogoś patriotycznego do bólu i dość transparentnego z poglądami. "Reszta Brauna" ich nie obchodzi, wychodzą z założenia, że rządy PO/PiS są tak tragiczne, że lepiej wpuścić do sejmu takiego chochlika ja Braun - przynajmniej będzie kolorowo i na złość mainstreamowym ugrupowaniom. Choć pewni i tak większość wyborców to po prostu hiper konserwatywni ludzie, więc mają to co lubią.
0
@kanver_ Lewy po kontuzjach nie wygląda najlepiej, większy z niego pożytek jak nie ma dłuższych przerw w grze. To też się liczy. On i tak nie byłby żyłowany w tym sezonie, nawet gdyby był cały czas zdrowy. Siedzenie na L4 mu nie służy.
1
@maroon Jednym słowem temat się cały czas gotuje na coraz mocniejszym ogniu.
0
"Administracja Trumpa rozważa plan ograniczenia globalnego eksportu do Chin produktów wyprodukowanych z użyciem amerykańskiego oprogramowania lub zawierających je – twierdzą źródła"
0
@Aragorn33 Być może będzie musiało się stworzyć ze względu na wycofywanie się USA i brak wystarczającego wsparcia ze strony krajów zachodniej UE.
Ostatecznie to kraje najbardziej zagrożone zobligowane są do tworzenia projekcji siły. Nazywać można to różnie, sama sytuacja wymusza działania w tą stronę.
3
"Ukraina oficjalnie wybrała swój przyszły samolot bojowy: Gripen E firmy SAAB. Dziś Ukraina i Szwecja podpisały list intencyjny w sprawie zakupu ponad 100 Gripenów. Pierwsze dostawy zostaną zrealizowane w ciągu trzech lat, ale istnieje możliwość wcześniejszej dostawy starszych Gripenów."
"Międzymorze w trakcie tworzenia. Kształtuje się nowy układ sił w Europie, mający na celu powstrzymanie/odstraszenie/pokonanie Rosji. Polska powinna teraz nawiązać współpracę z Ukrainą i Szwecją, przede wszystkim w zakresie tanich i masowo produkowanych pocisków rakietowych, czujników i dronów oraz innych elementów RMA, a także zainicjować bezpośrednie prace badawczo-rozwojowe bezpośrednio na ukraińskich polach bitew."
6
Dziwna ta piłka, AM ładuje 5 goli Realowi, Arsenal wtyka czwórkę Atletico.
0
@Frimpong Może sam się nie podejrzewał, że tak urośnie.
No i trzeba też przyznać, że dobrze trafił z miejscem gdzie mógł rozwinąć skrzydła, w końcu to grając w AM zmienił się w bestię.
1
@ShawnC Ostatnio mam wrażenie, że wlepianie żółtych kartek i gwizdanie ręki w polu karnym to tematy które dają najwięcej kontrowersji, bo co mecz to inna interpretacja podobnych do siebie sytuacji.
0
Cieszy forma Fermina, dobry wystep Dro i brak kolejnych kontuzji przed klasykiem. Tyle dobrego. Od obrony Barcelony nie wymagajmy zbyt wiele, jak uda się wejść w mecz bez bramki do tyłu, to zawsze można sobie odpuścić przy 2-0, po co ma być normalnie.
Yamal nawet na Olympiakos jest chwilowo za krótki, nadchodzący klasyk chyba tylko Rashford może uratować jakimś topowym występem w trybie bestii.
Czerwo to żart, a takie karne jak ten na Angliku nie wiedzieć czemu sędziowie często gwiżdżą, więc wielkiej kontrowersji w tym przypadku nie ma.
4
@LeszekFCB Dla mnie to jest za ciężki temat, nigdy tam nie pojadę.
0
Brothers Johnson na dobranoc.
1
Bestia konkretna, rekordu świata w Polsce się nie spodziewałem wiedząc jakie sumy łowią na rzece Ebro. Uwielbiam poranki na Wiśle kiedy takie gagatki robią hałas na wypłyceniach gdzieś na środku rzeki. Magia.
1
@vangoor Przynajmniej ominęła nas demolka z PSG w finale.
2
Recenzja gry Play of Battle.
1
"Pikieta powstańcza" - obraz Maksymiliana Gierymskiego
"Linia horyzontu dzieli obraz na pół: chłodną strefę nieba i ciepłą strefę ziemi. Obraz przedstawia konny patrol powstańców styczniowych zasięgający języka od dziada – włóczęgi na polnej drodze. Powstańcy są umundurowani i uzbrojeni. Dziad wędrowny ma na sobie sukmanę chłopską, przewieszoną przez piersi torbę i kij. Figury ludzi i koni nie stanowią jednak centralnego punktu obrazu. Wzrok widza biegnie poza granice obrazu, tam skąd może nadejść niebezpieczeństwo.
Przedstawiona scena jest jak gdyby syntezą sytuacji, w jakiej znaleźli się powstańcy. Zagubieni pośród piaszczystej okolicy, pełni niepewności czekają odzewu na oddany wystrzał, szukają swoich i wypytują o wroga. Sytuacja ta nosi na sobie piętno jakiejś absurdalności, niemożności wyjścia z zaklętego kręgu. Spokojna, jak zwykle u Gierymskiego, jest tylko natura. Potęga natury uwypukla kruchość człowieka, a jej obojętność przypomina mu o własnej śmiertelności."
0
W całej historii z kontuzją Lewego jest dla mnie jeden plusik. Przynajmniej nie będzie draki z wykonywaniem karnego przez rodaka w El Clasico. W 2022/23 nie strzelił trzech karnych z rzędu, od tego czasu mam jakieś złe przeczucia kiedy podchodzi do jedenastki.
0
@kanver_ Na plus Lewego dałbym, że jest silniejszy fizycznie przy podobnym poziomie technicznym. W przypadku tej pozycji na boisku nie jest to bez znaczenia.
0
@BorzyKrzys To co gada ma pewnie swoje podstawy w konkretnie określonej strategii jego administracji. Tylko jego sposób komunikacji i sam delikwent są mocno ekscentryczni.
5
Pomarańczowy nadal swoje.
"Podczas napiętego spotkania w Białym Domu Trump wezwał Zełenskiego do zaakceptowania warunków pokojowych Putina – poddania Donbasu – lub do „zniszczenia” ze strony Rosji. Spotkanie podobno przerodziło się w krzyki, podczas których Trump odrzucił mapy ukraińskich pól bitewnych i powtórzył argumenty Putina z poprzedniej rozmowy. Zełenski opuścił spotkanie sfrustrowany, gdy Trump odmówił wysłania pocisków Tomahawk."
0
@luckyluke8wwa Przecież rdzeń zespołu mamy zdrowy - obrona wszyscy zdrowi.
Yamal/Pedri/deJong - zdrowi. Olmo i tak był w tragicznej formie, a Lewy nie jest kluczowy. Jeśli Raphinha się wykuruje, a z Ferranem nie będzie jakiś dziwnych akcji to mamy normalny skład.
Najbardziej nie przekonuje mnie forma Yamala, jak będzie taka jak w ostatnich meczach to nas zjedzą samym Mbappe.
1
Szczęsny dotknął piłkę przy strzale w słupek?
0
Doliczenie tylko 4 minut w tym meczu to mega bezczelny wałek.
Ktoś tam naprawdę musiał się postarać.
1
uje muje na dobranoc od Bartosiaka
1
@Bykunn No dobrze, ale że rząd się nie ugnie pod presją Berlina, tego się nie spodziewałem.
1
To się nie dziej naprawdę.
0
@Aragorn33 Super pomocnik/zabawka do szukania wszelkich danych potrzebnych do rozwiazywania problemów technicznych wszelkiego rodzaju. Najwięcej mi pomógł w programach edycyjnych audio i wideo, skomplikowane dane techniczne części do samochodu też ogarnął, sporo ułatwia w medycynie (leki). Wsadził mnie na minę w temacie cła na towary spoza UE (czasem udaje, że ogarnia, a ma niepełne informacje).
Obecnie jest to dla mnie po pierwsze pomoc techniczna.
Uważałbym jednak na to narzędzie jeśli sprawa się kręci w temacie gdzie można ponieść duże straty finansowe. Bywa że pisze głupoty, najgorzej jak się nie zna dziedziny o którą się go pyta - wtedy nie jesteś w stanie wyłapać błędnego info.
Ogólnie z Chatem jak ze wszystkim, trzeba nauczyć się używać.
Kiedyś urośnie z tego potwór, na razie to jest dziecko z potencjałem na bycie King Kongiem. Kolejna rewolucja technologiczna właśnie się zaczyna.
0
@clyde Również Lewy z Messim, szczególnie kiedy był młodszy i w trybie karabinu maszynowego do strzelania bramek.
6
Takich to się bierze na głęboką rezerwę lub wypożycza na ogranie gdzieś w LaLiga.
0
@gumaz Jakby był to zmarnowany czas, to bym tu nie siedział.