RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ta po prawdzie to przydałoby się kupić jednego i drugiego, a jednego z obecnych stoperów pożegnać. Szkoda, że Araujo nie da się wytransferować w świat.
1
Wracając do porażki z PSG - przed meczem pomyślałem sobie, że jeśli wygramy z takim wykastrowanym z najlepszych rakiet zespołem, to naszym chłopakom ego może niezbyt słusznie podskoczyć do niebezpiecznego poziomu. Ten kubeł zimnej wody na łeb może się okazać bardzo przydatny, szczególnie że ta porażka pewnie nie wpłynie na status zespołu w kolejnej fazie LM. Dodatkowo jest pewne doświadczenie przed ewentualnym kolejnym meczem z nimi.
Tak że nie ma tego złego.
2
Sprężynki w nogach.
0
@Czyhrynski Kiedyś usilnie szukałem czegoś zamiast CapCut do pisania tekstu z mowy na filmach i raczej ciężko było znaleźć coś sensownego tańszego.
VEED.io był chyba tańszy ale też okrojony z funkcji, no i nie wiem czy tam w ogóle jest to czego szukasz. Chyba koło 90zł kosztował na miesiąc.
ChatGPT popytaj może.
0
@partymaker Alvarez to pewnie 150mln, chyba że sam narobi syfu i wymusi transfer.
Haaland bardzo zła opcja jeśli za duże pieniądze. Kane wydaje się w porządku za 50mln jeśli nie podpisze kontraktu. Ale coś mi się zdaje, że Deco wymyśli jakąś niespodziankę/eksperyment lub Lewy zostanie.
0
@Walpiano To jest film do kina, byłem na premierze. Ta strzelanka to kosmos z głośników kinowych. Ale sam film mocno przehajpowany, szliśmy na seans jakby to miał być kandydat do oskara.
21
Ależ można Thierry, tylko potrzeba mieć atak marzeń i bardzo szybkich jakościowych obrońców. Tego u nas nie ma, więc po części masz pan rację.
0
Porażki z PSG to zdaje się stały element krajobrazu W barcelońskim świecie.
Niech się zbiorą do kupy i punktują z resztą rywali w LM i w lidze.
0
@Martwy Pomógłby więcej biegać, to trochę mało jak na problemy z jakością w ataku.
0
@lucca87 Co z tego, że tam nie mają wielkich nazwisk na ławce, skoro każdy wchodzi i trzyma mega poziom, do tego idealnie współpracuje z całym mechanizmem.
1
Nie ma na tyle jakości z przodu, żeby nadrabiać straty wynikłe ze słabej gry defensywnej. Mocny rywal to obnażył i żaden Fermin czy Gavi by tu nie pomógł.
Całe szczęście PSG jest tylko jedno, reszta nie ma podobnego potencjału, żeby nas tak na luzie rozmontować (o ile nie będzie wielbłądów w obronie). Mam nadzieję, że morale nie ucierpiało i chłopaki zbiorą się na szybkości do kupy.
Oglądałem trochę komentarzy ze świata, ESPN i takie tam podobne, trochę się podśmiechują z Barcy, że ciągle gra taką wysoką defensywą nie mając zbyt dobrych obrońców, nie mówiąc już o jakiejś stałej parze stoperów tworzących zgrany duet.
Moim zdaniem obecna i nawet Barca za rok, będzie się odbijać od PSG jak o ściany.
Trzeba by było wydać ze 200 baniek, żeby myśleć o rywalizacji z nimi.
0
@Encore Gol, a potem nie wyszedł poza swój średni poziom.
3
@Barca-Messi10 Niedoinwestowany projekt, trochę mało na wyjątkowo mocnego rywala.
5
PSG z Dembele i Kwaczą to rywal nie do przejścia dla obecnej Barcy, jak się okazało nawet bez nich jest trudno z nimi rywalizować. Cała reszta ekip przy dobrej formie jest do rozpykania. Nasze schematy tutaj zawodzą, jedynie wybitny mecz Yamala mógłby nam dać jakieś większe nadzieje. Mają bardzo technicznych zawodników i chyba lepiej zbalansowaną całą ekipę. Barca traci swój główny atut z tym rywalem - nie ma przewagi w kontrolowaniu piłki, zespół jest chyba lekko zszokowany tego typu nową sytuacją i nie wie jak to ugryźć. Nikt inny nie gra obecnie na takim poziomie jaki prezentuje PSG.
Dla mnie luz, po prostu są poza zasięgiem dla Barcelony która ciągle lepi z tego co musi, bo kłopoty finansowe nie pozwalają doszlifować kadry. Na takich kotów jak drużyna Enriqe wypadałoby mieć topowego napadziora w formie i lewe skrzydło z innej bajki. Czymś trzeba się postawić i raczej nie będzie to w naszym przypadku obrona.
No i trzeba było ostrożniej pod koniec, to by może udało się utrzymać remis.
0
@Colon Nie jak typowy napój herbaciany.
Smak trudny do zreferowania. Zazwyczaj tego typu dziwolągi mi nie podchodzą, ale tutaj alchemik dał radę. Niepodobne do niczego, chyba tą zieloną ziomek przyniósł ostatnio i była całkiem całkiem. Przyjemnie się popija, ciekawy smak.
0
@Colon https://sklep.onlemon.pl/product-pol-41-Herbaty-kolekcja-polecana.html?srsltid=AfmBOooUKzekWErL5NBDUkM3SQGMet_xiaUOmN_A3IEd49kVG3H3i5VC
W żabce.
2
Nawet sezon grzewczy rozpocząłem na ten mecz. Światłowód podłączony tydzień temu, Canal plus super sport wykupiony. Machbata 0,33l on lemon - zamiast procentów. Piękny jesienny wieczór i w końcu meczyk bez zacinania.
Na dozorze elektronicznym życie nie jest takie złe.
1
@wojopancer Całe życie spędziłem na rybach, trochę tego było.
Jak to zwykle bywa, potwora wśród szczupaków zerwałem, metr co najmniej.
Na starym dzikim, wielkim stawie w lesie, rok 1992 jaraliśmy stołeczne z moim kolegą Marcinem Pożogą. miałem ostatniego żywca, okonia 25 cm. Dla jaj go zarzuciłem, ledwo szło się zamachnąć takim wielgusem. Po godzinie Bojka nagle znikła. Szczupak nawet się nie frygał, tylko pływał spokojnie z jednego brzegu do drugiego, co jest typowe dla kilkunastokilogramowych ryb. Niestety w stawie były pieńki po wyciętych drzewach, oplątał się wokół jakiegoś i pozostało tylko wspomnienie tego gigantycznego cielska przebijającego się przez lustro wody. To był zapomniany stary staw, ten szczupak zjadł tam chyba wszystkie ryby i spokojnie sobie mieszkał żerując na resztkach narybku. Wypaliliśmy po 2 paczki stołecznych, piękne czasy, 13 lat, wakacje i zerwana ryba życia.
1
@Pawlak1992 RosjaninBut - tak nazywał piłkarza Siergieja Buta bardzo dawno temu Szpakowski.
0
Śmieszne czasy mamy, a może to AI.
0
@Walpiano Cena 180mln - do wzięcia za 150mln. Taniej nie będzie.
8
Czaban w swoim stylu.
1
@esem91 Ostatnio narracja S&F potwierdza się rzeczywistością, więc potężni gimnazjaliści stali się jakby bardziej wyrozumiali. Taki akt łaski z ich strony, doceńmy ten gest.
2
Rozmowa z Markiem Budziszem na kanale" Układ Sił". Ciekawy wywiad, szczególnie jeśli ktoś chce się dowiedzieć w co szerzej grają Rosjanie wobec Europy, dlaczego prowokują dronami i samolotami i jaki ma to mieć skutek na przestrzeni kolejnych lat.
"Rosjanie tego lata nie osiągnęli swoich celów na froncie. Sięgają więc po inne środki, takie jak prowokacje na wschodniej flance NATO. Dzięki nim chcą wywołać szereg psychologicznych efektów, które przełożą się na pozycję Ukrainy - tłumaczy Marek Budzisz."
0
@Safrani Bartosiakowi nie chodzi o autonomię w sensie samowystarczającego silnego w każdym ważnym sektorze państwa, fikającego silniejszym jak chce.
W Polsce pieniądze są, wszystko jest skrępowane na wstępie przez sposób myślenia naszych decydentów, brak reagowania na szybkości, brak wizji innej od tej znanej ze starej bajki.
Z Ukraińcami można było naprawdę sporo już zrobić, zamiast nas koncerny zbrojeniowe i firmy z innych państw łykają tę okazję.
W układzie USA/UE i tak zostaniemy, ale może warto by było pokusić się o coś więcej niż bycie sterowanym państwem z kartonu.
7
Ja czekający na jutrzejszy meczyk z PSG.
0
@Pressinho @Safrani
No ale tu nie chodzi o pełna autonomię, tylko zrozumienie przez nasze rzekome elity polityczne, że trzeba maksymalnie wykorzystać własny potencjał i nie chodzić na ślepo na sznurku u tych większych. Tak na wypadek gdyby nasze i ich interesy zaczęły się bardziej rozchodzić. Nikt tu nie mówi o zrywaniu sojuszy, mało tego, większość układów z UE/USA będzie zachowana, bo nie możemy się z nimi pogniewać.
1
@michal26 Klasy politycznej jasne, że nie mamy. Nie mamy nawet za bardzo środowisk z którym można by ją stworzyć. Dlatego nie należy być zbyt optymistycznym w sprawie stawiania na siebie, zbyt bardzo nasi rządzący są uzależnieni od swoich mam i tatusiów z za Odry lub oceanu.
1
Bartosiak wkłada kij w mrowisko POPiSu, rządowe mrówki będą go kąsać
coraz bardziej, proporcjonalnie do zwiększania zasięgu jego wizji zmiany kierunku polityki z pro USA/UE na bardziej autonomiczną.
Trochę ciężko dobrać mu się do skóry, ale coś będzie trzeba zrobić z tym bękartem III Rzeczypospolitej, wszak lud prosty nie może wiedzieć za dużo o upośledzonych działaniach naszego dworu królewskiego.
2
Kaczyści nie będą zachwyceni odcinkiem.
Bartosiak wymyślił Polakom trzecią płeć - nieuzależnioną od USA i UE.