RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
12
Naród wybrany nie zwalnia tempa.
1
@michal26 U mnie duża wrażliwość tonalna - lubię dźwięki same w sobie, jeśli są dla mnie odpowiednie. Kompozycja też oczywiście się liczy, ale wokal na przykład mniej.
Dlatego kiedyś dobrze wchodziło mi wszelkie Elektro, potem Jazz, ostatnio wróciłem do metalu i dodatkowo odpalił mi się Chopin.
Powrót do metalu do syndrom wieku średniego i potrzeba energii, której mam coraz mniej. Człowiek się też słuchowo uwrażliwia z wiekiem, więc stąd pewnie ten Chopin.
Ostatnio jestem zachwycony polskim zespołem deathmetalowym "Decapitated".
Wysokie tony lubię, ale muszą być dobre głośniki wysokotonowe, żeby nie syczały.
W basie zależy mi na dynamice i precyzji, mniej na ciepłym i głębokim.
0
@michal26 Cały ten sezon to będzie powtórka z poprzedniego, tylko bez jednego obrońcy, którego brak pewnie okaże się kluczowy. Pytanie czy Yamal wytrwa bez dłuższej kontuzji, bo na nim jedzie cały ten wózek.
6
Zmarł słynny sędzia z YT - Frank Caprio
2
Garcia bronił karnego jak Fabiański.
1
@MsBarca Takich walk za wiele nie było, więc raczej jest to trudne do przewidzenia. Dodatkowo dochodzi temat wałowania, cholera wie co tam sobie ustalili. Te niektóre wygłupy Poula może i by były ciekawe, gdyby na pewno nie było ustawki. Dlatego tego nie oglądam poza skrótami, bo nie ufam zarówno zawodnikom jak i sędziom.
0
@MsBarca Trudno powiedzieć, prawie 20cm różnicy wzrostu i 30kg wagi robi różnice.
0
@HypeR Wirtz, Musiala, Alvarez.
1
Było oczywiste, że to pracowity i wartościowy grajek.
0
@ini_barca Albo 7 lat, jeśli chce udowodnić swoja dominację poza ligą krajową.
0
Budzisz u Pajączkowskiej.
0
O dronie w Osinach i konsekwencjach - Strategy&Future.
2
A w tej bajce były smoki?
Za 80 mln to by go Laporta z Deco zanieśli lektyką do Londynu.
0
Survival skills.
1
Szewko, czyli geopolityka na wesoło.
Dobry odcinek.
2
@clyde Kaliber i Paktofonika.
1
@michal26 Moje poglądy prawicowe są głównie odnośnie państwowości i są odpowiedzią na polską dzisiejszą patologię neoliberalno-lewicową, postkomunę i całe to zdradzieckie gówno.
Społecznie nie przeszkadzają mi inne orientacje seksualne i ich prawa, lubię przyrodę i zwierzęta, uważam że powinno się o nie dbać, o planetę również.
Ale ja jestem starej daty wychowany na "normalnej" lewicy, a nie na różowej eko szajbie z tiktoka.
2
Wojsko od środka.
0
@Safrani Tak łatwo długością wyroku nie podzielisz na grupy, bo sądy potrafią obdzielać bardzo różnie za podobne przestępstwa, a małe wyroki miewają też kompletni agresorzy społeczni i socjopaci. Jedyna metoda to przeniesienie np. po roku dobrego sprawowania do lżejszego zakładu.
Cały problem polega na tym, że ferajna zarządzająca i obsługująca więzienia jest zadowolona z obecnego stanu rzeczy, mają wydeptane ścieżki do chapania pieniędzy publicznych krążących w tym systemie i nie bardzo im się widzi robić wielkie zmiany. Ten sam temat co w wielu innych sektorach wydatkowania kasy z budżetu państwa.
0
@michal26 Wydaje się, że problemem jest mała szansa na resocjalizację większości skazanych, nawet gdyby warunki były umiarkowanie dobre.
Największa grupa więźniów to zatwardziała patologia, bez szans na pełne wprowadzenie do normalnego życia. Dlatego ci z góry nie inwestują w zmianę.
Czego bym sobie życzył po pobycie w tym przybytku, to po pierwsze całkowitego rozwalenia grypserki tam gdzie jeszcze ma dużo do powiedzenia (są takie więzienia), fundamentalnej zmiany w leczeniu więźniów, potrzeba pomocy prawnej na terenie więzienia z urzędu, bo spraw prawnych jest mnóstwo u każdego skazanego, jak najwięcej zajęć sportowych, kulturalnych i resocjalizacyjnych, zlikwidowania cel większych niż 5 osób, więcej telefonów do rodziny. Więcej wyroków z dozorem w domu, więcej zwolnień za dobre sprawowanie, więcej prac społecznych zamiast więzienia.
No i oddzielenie całkowicie nieszkodliwych ludzi od patologii. Za jazdę pod wpływem, wypadki, alimenty, dragi, bimber, wały finansowe - to są ludzie mało agresywni lub nawet całkowicie normalni - długa izolacja jako kara im wystarczy, nie potrzeba robić piekła z życia, żeby potem z więzienia wyszedł wrak psychiczny.
2
@michal26 Po pierwsze polski system penitencjarny patrząc systemowo, jest wielokrotnie większym bagnem niż np. sądownictwo. Kto zna trochę polskie sądy, to niech sobie wyobrazi co to oznacza. Dlaczego tak jest?
Dlatego, że:
1. Tam nikt nie zagląda, bo nie może, więc wszystko wolno. To jest zwykła mafia.
2. Nie ma w budżecie pieniędzy.
3. Społeczeństwo ma gdzieś więźniów, bo przecież to oni nas zabijają i okradają.
4. To jedna z ostatnich struktur po komunie, która co prawda została nieco zreformowana, ale ciągle szkielet jest z tamtego systemu.
Leki tam giną (ktoś kradnie), lekarze odmawiają ciężkich lekarstw na które masz dokumenty, nie masz dokumentów ze szpitala/przychodni - nie dostaniesz podstawowego leczenia, wszyscy kłamią, nikt o ciebie nie dba, psycholog to atrapa, część gadów (klawiszy) to psychole, resocjalizacji całkowity brak, w wielu miejscach rządzi nadal grypserka, w więzieniu i sądzie robi się wszystko żebyś nie wyszedł po połowie wyroku lub na dozór (mają pieniądze z tego). Wysyła się każdego na terapię za dziesiątki tysięcy, terapia od agresji, od alkoholu, od dragów. Czyli wyjazd do innego więzienia gdzie godzinę dziennie chodzisz na debilne zajęcia, a oni z tego zgarniają duże pieniądze. Dlatego wszystkich się pcha na terapię. Napiszesz w liście, że coś jest nie tak, np. nie dają ci leków - wychowawca przyjdzie i każe ci wykreślić, bo nie wyśle (listy są czytane).
Więzienie to ostatnia rzecz jaką nasz kraj zmieni na lepsze, to jest sam koniec listy.
2
Śmiechawka z pomarańczowego barona. Te negocjacje to cyrk na kółkach.
0
@michal26
W kwestiach państwowych nacjonalistyczny i konserwatywny.
W sprawach społecznych raczej lewicowy
W gospodarczych nie mam zdania, olewam ten temat. Wolny rynek z rozsądnymi regulacjami to chyba nadal najlepszy model.
Jestem przeciwko imigracji i ekoszajbie, nie z przekonania tylko z powodu
kłopotów jakie się z tego powodu zrobiły. Zdecydowanie za prawami zwierząt i polityką prorodzinną. Nie trawię feministek i szowinistów.
0
Nasz ulubiony komunikat.
0
150 mil na godzinę, chłop pewnie zdążył osiwieć.
0
@Ku84fcb Że są frajerami którzy w żałosny sposób oddali Realowi LM.
2
@Bocheno1
20-ty wiek 79 rok, wita was wielkopolsko-świętokrzyski bordowy smok, yoł
1
@mmaciass Chcieć to chcemy, jako społeczeństwo. Problem w tym, że ci nasi na górze niekoniecznie są zainteresowani rozwijaniem i umacnianiem imperium.
Oni rozpieprzyli nam państwo w XVII wieku i obecnie też oni odpowiadają za ten syf państwowy. To plemię jest tak kłótliwe i autodestruktywne kiedy znajduje się na szczeblach władzy, że zawsze ich polityczne działanie kończy się załatwianiem swoich prywatnych interesów. Chyba jedynie jakiś skrajnie autorytarny nacjonalistyczny system byłby w stanie utrzymać tu polityczny porządek, kosztem wolności i liberalnych wartości. Zarówno Dmowski jaki Piłsudski mówili, że Polacy zniszczą państwo od środka, jeśli ktoś tego nie złapie silna ręką. Ten naród jest po prostu niereformowalny pod tym względem.
0
@mmaciass No tak to wygląda. Są takie teorie, które mówią, że jesteśmy zdolni być silnym państwem w tak trudnym regionie tylko wtedy, kiedy jest pogoda geopolityczna. Tak jak było do XVII wieku. Ruski był jeszcze niezintegrowany, Turek jednak nie miał na tyle projekcji siły, żeby konkretniej tu podejść, a Habsburgowie byli zajęci swoimi sprawami. Tak naprawdę nasze super państwo w złotych latach swojego istnienia wcale nie było takie mocne strukturalnie jak się pisze. Kiedy przyszedł konkretniejszy wiatr to je zdmuchnął. Teraz znowu coś się zbiera.
0
Przy kontuzjach Olmo i niewiadomej formie Bernala ten rok Casado powinien zostać w klubie. Po sezonie powinni przetasować pomoc i przynajmniej jeden środkowy musi się zawijać.