RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Może się zresocjalizował.
https://espresso.com.pl/para-gejow-kupila-dziecko-od-surogatki-jeden-z-nich-to-pedofil/
https://x.com/PUsiadek/status/1950255502799114695
5
Życie.
1
Bosak u Rymanowskiego.
7
Kapibary.
0
@Borneo
Narodu Pan nie zmienisz, tu rozsądku rzadko się używa.
1
@bezalkoholowy Całej opcji zjednoczonej prawicy wali na dekiel w tym temacie. Ciekawi mnie podejście Bosaka i Mentzena.
3
Geopolityczna katastrofa narodowa.
„Oto w ostatnim tygodniu PiS opublikował dokument zatytułowany „Deklaracja polska”. Tu należy wtrącić, że zwykło się mówić, iż w Polsce największym szacunkiem otacza się pompatycznych głupców. Autorzy deklaracji uznali więc z pewnością, że pompatycznie głupio zatytułowany dokument również musi zyskać aprobatę.
„Deklaracja polska” składa się z 10 punktów; pozwolę sobie pominąć treść wszystkich z wyjątkiem jednego – a mianowicie punktu trzeciego, w którym stwierdza się: „Należy bezwzględnie postawić na ścisły, niezachwiany, strategiczny sojusz militarny i gospodarczy ze Stanami Zjednoczonymi. Armia polska musi zostać rozbudowana we współpracy z USA i nie być podporządkowana rozkazom Unii Europejskiej”.
Czyż trzeba tu coś dodawać; jaki sens ma przeprowadzanie po raz tysięczny egzegezy amerykańskiej wielkiej strategii, przypominanie słów Marca Rubio o końcu amerykańskiej hegemonii, planów wycofywania amerykańskich sił z Europy i odmowy wypowiedzenia przez Sojusz Północnoatlantycki Aktu Stanowiącego NATO–Rosja czy opis zdolności amerykańskiej bazy przemysłowej?
Po co to wszystko, skoro i tak polscy czempioni wyparcia zignorują każdy sygnał, każde ostrzeżenie i każdą wypowiedź, która mogłaby zachwiać ich budowanym z mozołem i istniejącym wyłącznie w ich wyobraźni obrazem świata? A że z drugiej strony fikcyjnego podziału politycznego najlepszą propozycją jest „historyczny” (i jeszcze bardziej fikcyjny) sojusz z Francją, pozwalam sobie powtórzyć raz jeszcze: dla Czytelników jedynym priorytetem powinna być troska o bezpieczeństwo własne i rodziny. I ewentualnie modlitwa, dla wierzących.”
1
Wygrywa, bo na razie jedyny mocny przeciwnik jeszcze się nie ruszył.
3
Fajne stadko do karmienia.
3
Są i dobrzy Rosjanie.
0
Tak się szykujemy na wojnę nowej generacji.
https://x.com/MBudzisz2/status/1950125361817092535
"Niemieckie firmy, takie jak Helsing czy Rheinemtall zaczynają (na zlecenie rządu) prace nad budową dronów rakietowych dalekiego zasięgu. Niemcy chcą nimi dysponować w 2029 roku. Przypomnę, ukraińscy producenci dronów dalekiego zasięgu (a robią ich najwięcej na świecie) proponowali Polsce, że zbudują u nas za własne pieniądze fabryki. Były rozmowy, listy intencyjne (mogę ujawnić kopię), ale brak działania."
Industrie startet Wettbewerb um deutsche Deep-Strike-Drohne https://handelsblatt.com/100143378.html?utm_medium=sh&utm_campaign=teilen&utm_source=Twitter&utm_term=web
4
Kocie sprawy.
0
@Goldenretriever1899 Christensen bez kontuzji to przepustka do dobrego wyniku w LM. Jeśli chodzi o presezon to nauczyłem się nie zwracać uwagi na formę drużyny i poszczególnych zawodników, bo to zwyczajnie wakacyjne granie.
3
Eloy Casagrande - obecnie Slipknot, wcześnie Sepultura.
2
Więzienie o zaostrzonym rygorze Supermax USA Kalifornia.
Dostępna polska ścieżka dźwiękowa.
1
@JohnKennedy Więzienie za agresję drogową.
0
@FcPortoFan1999 Były na lekcjach polskiego, ale niezbyt ja w szkole takie rzeczy miałem w poważaniu, jak to dzieciak.
1
Jan Kochanowski - Jacek Kaczmarski
"Jan Kochanowski (1530–1584) był jednym z najwybitniejszych poetów polskiego renesansu i pierwszym twórcą, który pisał po polsku na poziomie porównywalnym z największymi poetami europejskimi tamtego czasu. Urodził się w Sycynie koło Radomia, a wykształcenie zdobywał na Akademii Krakowskiej oraz w Padwie we Włoszech, gdzie zetknął się z kulturą antyczną i humanizmem, co miało duży wpływ na jego twórczość.
Po powrocie do Polski przez wiele lat przebywał na dworach możnowładców i królów. Pracował m.in. jako sekretarz królewski na dworze Zygmunta Augusta, a później także na dworze króla Stefana Batorego. Był związany z życiem publicznym i politycznym Rzeczypospolitej – jako humanista i obywatel szlachecki interesował się sprawami państwa, sejmu, prawa i wolności szlacheckiej. Uczestniczył w debatach i pisał utwory o charakterze politycznym, np. „Odprawę posłów greckich”, w której zawarł ostrą krytykę korupcji, prywatnych interesów i braku odpowiedzialności polityków za losy kraju.
Kochanowski miał pozytywny, ale jednocześnie rozsądny stosunek do władzy królewskiej – szanował króla, ale był też zwolennikiem równowagi między monarchią a sejmem. W jego utworach widać troskę o dobro wspólne, patriotyzm i przekonanie, że państwo powinno być rządzone mądrze i sprawiedliwie.
Ostatecznie osiadł w Czarnolesie, gdzie prowadził życie ziemianina i twórcy. Tam powstały jego najważniejsze dzieła: fraszki (krótkie, często żartobliwe utwory), pieśni (o charakterze filozoficznym) oraz "Treny" – cykl utworów poświęconych jego zmarłej córce Urszulce. „Treny” są wyjątkowym świadectwem bólu i rozterek człowieka renesansu, który musi zmierzyć się z osobistą tragedią.
Jan Kochanowski udowodnił, że język polski może być używany do tworzenia literatury na najwyższym poziomie. Dzięki niemu polska poezja stała się częścią kultury europejskiej. Zmarł nagle w Lublinie w 1584 roku. Jego dorobek jest do dziś uznawany za fundament polskiej literatury narodowej, a on sam – za poetę, który łączył sztukę z odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej."
0
Christensena należy schować w szkatułce i wypuszczać jedyni na fazę pucharową LM.
2
Australia może i ma drastyczną faunę, ale za to my mamy swoich polityków.
0
Trochę ciekawostek z planu filmowego.
0
@Gronek Bardziej chodziło mi o dojrzałość i dorosłą ambicję zawodników będących na bardzo wysokim poziomie, mam wrażenie, że miało to swoje znaczenie w sukcesach Zidana.
1
@Gronek Trenerka Zidana i te sukcesy to jedna wielka tajemnica futbolu. Na pewno miał charyzmę i jakoś trzymał to stado w formie. Ale też ekipę miał dojrzałą jak pamiętam, samograj to oczywiście nie był, ale cudów trenerskich tam nie było potrzeba. Sędziowie też trochę pomogli w LM.
1
@LambiPL Coś w tym rodzaju, trzeba szukać w komisach i powypadkowe.
2
Trzeba przyznać, że obecnie lato transferowe mamy spokojniutkie. Na początku był wielki huk, coś się zawaliło, potem się ulepiło, a teraz mamy status quo - nie ma miejsca w FFP i nie ma co się napinać.
4
@Goldenretriever1899 Ja tam mam wrażenie, że widzę tych samych ludzi na spotkaniach KO. Może ludzie wyznający daną bańkę polityczną są jakoś do siebie podobni.
0
@Sebastian7 Niezmiennie polecam Trec Isolate 100, choć pewnie znajdą się też inne. Dobre białko nigdy nie jest z tych najtańszych.
12
Śmieszne.
0
@salamalekjum https://www.fcbarca.com/128059-gdzie-ogladac-mecze-barcelony-podczas-azjatyckiego-tournee.html
1
Piękniutki.