RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Kosiniak u Krzysia na rozmowie, może i trochę nudny gość, ale lepsze to niż jakiś przedsiębiorca. Władek tak paradoksalnie to podobno dość kumaty typ i dość sprawny polityk, tylko wyrósł w wyjątkowo wstrętnej ekipie jaką jest PSL.
2
@Roobo Za takie coś powinna być sprawa sądowa dla osób publicznych.
Typ chce chyba utopić swój projekt polityczny XD.
1
@Comentateiro Komunikatywny angielski nie jest do życia w Polsce niezbędny, ale już nieumiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem treści w tym języku dość mocno ogranicza, szczególnie starsze pokolenia. Jak patrzę w przeszłość, to nie wyobrażam sobie siebie bez informacji z każdej dziedziny życia, jakie przyjąłem dzięki znajomości języka.
4
@Blue9 Biorąc pod uwagę jak wyglądała kariera Dembele w Barcelonie i jego ostateczna ucieczka po kontrakcie, to chyba byś drugi raz tego nie napisał. Ostatecznie był to katastrofalny transfer.
8
Na niemieckie kombinacje przydałaby się konkretna odpowiedź, ale to raczej na pewno nie z tym rządem uczepionym niemieckiej spódnicy.
"Współodpowiedzialność" Polski i Polaków za holokaust wygląda tak (porównanie stopnia winy):
"Strona niemiecka:
1. Naród niemiecki wybrał sobie nazistowski reżim Hitlera.
2. Nazistowskie władze państwa niemieckiego podjęły decyzję o holokauście - głównie na Żydach i Polakach.
3. Niemieckie społeczeństwo potulnie akceptowało zbrodnicze działania własnej władzy - np. wojenne - akceptowało je i brało w nich czynny udział. 4. Niemiecka armia i służby dokonały rzezi na cywilach i fizycznie przeprowadziły holokaust zgodnie z planami władz politycznych.
5. Za ww. brodnie karano odznaczeniami i awansami.
6. Niemieckie władze - okupujące Polskę - karały za POMOC Żydom. Od pewnego momentu śmiercią.
Strona polska:
1. IX 39' Państwo Polskie przestało istnieć - nie na skutek własnej decyzji, a w konsekwencji agresji niemieckiej. Powstały za to Państwo Podziemne i Rząd na uchodźctwie, które w jakiś sposób można uznać nieformalnymi reprezentantami zniewolonego wówczas narodu polskiego.
2. Państwo Podziemne przez cały okres okupacji Polski walczyło z Niemcami oraz ich zbrodniczymi praktykami.
3. Armia Krajowa i służby - podległe PP - wspierały powstanie w getcie warszawskim 43', gdy Niemcy zdecydowali się zabić wszystkich znajdujących się w nim Żydów.
4. Polski oficer AK - Jan Karski - wykonując rozkaz, wykonał misję poinformowania naszych sojuszników (USA) o trwającym ludobójstwie na Żydach.
5. Państwo Podziemne i podległe mu struktury (AK i inne) SYSTEMOWO PRZECIWDZIAŁAŁY HOLOKAUSTOWI. Podejmując często duże ryzyko.
6. Kolaboracja z Niemcami, denucjacja Żydów były surowo karane przez PP i AK, także karą śmiercią.
W obliczu tego porównania, trudno nie dojść do wniosku, że gdyby móc wytypować tylko jednego przeciwnika holokaustu (który odbywał się także na Polakach) , którego należałoby postawić po przeciwnej stronie do Niemców (jako wykonawców holokaustu) - to może to być tylko polskie Państwo Podziemne i podległe mu struktury. Bowiem nawet Żydzi nie podjęli w sposób zorganizowany i masowy działań przeciwko własnej zagładzie (poza zrywem w getcie).
W efekcie, trzeba zastanowić się nad postulatem, by żądać od Izraela uznaniem Polski i Polaków jako pierwszych (a może i jedynych) obrońców Żydów przed holokaustem w czasie II wojny światowej. Bowiem systemowo nikt inny tego nie robił.
Z kolei nasze władze i instytucje państwowe powinny w tej historycznej kwestii jasno, dobitnie, głośno i skutecznie wprowadzać do światowego obiegu narrację, że Polska i Polacy nie tylko nie są współwinni (to kontrskuteczne, bowiem ciągle jesteśmy w defensywie tłumacząc, że to nie "polskie obozy") , ale jako jedyni mamy prawo - uznając, że III RP jest kontynuatorem prawnym PP - podnosić, że Polska i Polacy byli OBROŃCAMI Żydów i zwalczali holokaust.
Musimy być w tej narracji kreatywni i narzucić swoją narrację - ala bohater Karski przeciw Niemcom i holokaustowi. I niech to inni próbują zaprzeczać, że tak nie było (defensyw narracyjna)
W tym kontekście, narracja w Domu polsko-niemieckim w Berlinie MUSI być
odzwierciedleniem pojednania pomiędzy ZBRODNIARZEM (państwo niemieckie) A OFIARĄ (państwo polskie ) wojny i holokaustu. A nie inicjatywą współsprawców? (bezczelni).
Piszemy tu o polityce historycznej, którą wreszcie należy zacząć prowadzić. I nie, nie ma znaczenia, że były przypadki - historyczne i prawdziwe - w których jacyś degeneraci polskiej (ale i innych) narodowości dopuszczali się denucjacji względem Żydów. Polski naród nigdy nie był i nie jest odpowiedzialny z tego powodu, bo ci ludzie nie byli jego reprezentantami, tylko - jak współcześni kryminaliści - patologią, która działała w swoim imieniu i na własny rachunek. Co było zresztą karane przez PP i AK.
Postulują by w końcu przestać być skromnymi i zakompleksionymi ofiarami cudzej, kłamliwej narracji. Stwórzmy legendę Państwa Podziemnego, Armii Krajowej - nawet w oparciu o wizerunek Jana Karskiego - jako obrońców przez Niemcami i holokaustem. Jedynych bohaterów tamtej wojny, którzy realnie i systemowo walczyli z ludobójstwem Żydów. I trzeba to robić z dumą, patosem, po amerykańsku. Żeby się w Berlinie i Tel-Awiwie zadławili tą narracją. O ile bardziej prawdziwszą i zgodną z historią, niż to, co próbują nam przylepić!"
0
@Karol145 Wygląda to bardzo źle, ciężko być dobrej myśli. Niby początek okienka transferowego, ale optymizmem nie wieje. Obrona ma zostać ta sama, jakaś walka o transfer kogokolwiek do ataku.
0
@Kamiloza91 Wygląda na to, że nie tylko pierwszy skład, ale też rezerwa będzie ta sama. Bramkarz się teoretycznie zmieni. To trochę kpina, biorąc pod uwagę nowe otwarcie w Realu. Wydawało się, że obrona musi zostać przebudowana, plus jakieś konkretne wzmocnienie z przodu, a zanosi się raczej na jakieś atrapy.
13
Muppet Show.
0
@esem91 Potwierdzam, całe życie byłem uzależniony od słodyczy, a to zazwyczaj cukier z tłuszczem. Nadal funkcjonuje jak stary anonimowy alkoholik, nie jem, ale ciągnie jak cholera. Jak mówił jeden mój doktor - lepiej pić czy palić, tylko nie jeść słodyczy, bo to najgorsze wszystkiego.
Faszerują nas tym od dziecka, bo na tym zarabiają. Potem zarabiają lekarze.
4
Chyba tak.
1
@blakkudium W ogóle ich nie będzie, bo nie chcą go sprzedać.
8
Zwierzaki.
0
Costa Rica - nikt nie ucierpiał.
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@adamek20151 Po żałobie dostaniemy trochę tlenu z racji kolejnych plotek transferowych, saga rozmnoży się na kilku skrzydłowych.
3
@Roobo Niewiarygodne.
0
@sciahoo Ludzie powinni go spacyfikować już na drodze.
0
Typ z mercedesa na A4.
https://nto.pl/kierowca-mercedesa-ktory-sial-postrach-na-autostradzie-a4-zostal-zatrzymany-przez-policje-wiemy-gdzie-trafil/ar/c1p2-27737685
2
Klaudia się uśmiecha.
0
@CLS63AMG Zdecydowanie, szczególnie za skille w środowisku wodnym.
Jaguar: najsilniejszy zgryz wśród kotowatych (1500–2000 psi)
Tygrys: drugi (ok. 1100 psi)
Lew: trzeci (ok. 900 psi)
3
Jaguar to jest naprawdę konkretny cwaniak.
0
@Roobo Nie tylko polityczne wyjście, również możlwa ucieczka przed sprawami karnymi i wyrokiem w przyszłości, po zmianie władzy. Najbardziej obciążony jest Bodnar i Hołownia.
3
Nico to wolny człowiek i mając klauzulę wolny zawodnik. Można pisać, że agent zrobił to czy tamto, ale to Nico chce lub nie chce grać w Barcelonie.
Szkoda, bo wbił gwóźdź do trumny dla transferu do Barcy na zawsze.
Może mu dobrze w Bilbao, a po wielką kasę pójdzie zupełnie gdzie indziej.
2
@Kaktusek Diaz to byłby bardzo dobry transfer.
0
Jakaś panika u uśmiechniętych, bo Szymek spotkał się z Jaro.
0
@Matheu12 Szybkobiegacz, mało użyteczny w grze na autobusy i szczelną zmasowaną obronę. Dobry do kontry lub szybkiego ataku.
0
@Coutinho007 Polityczne zarządzanie klubem chyba nie jest w Barcelonie na najwyższym poziomie, wszystko wyłania się tutaj z chaosu.
0
Zaczyna się.
0
Nie ma tego złego, co by na dobrze nie wyszło. Będziemy mieli kolejną sagę transferową, a może i dwie. Więcej dopaminy.
0
Smacznego.
https://x.com/AuraWithCat/status/1940659970351227012