1

Kosiniak u Krzysia na rozmowie, może i trochę nudny gość, ale lepsze to niż jakiś przedsiębiorca. Władek tak paradoksalnie to podobno dość kumaty typ i dość sprawny polityk, tylko wyrósł w wyjątkowo wstrętnej ekipie jaką jest PSL.

2

@Roobo Za takie coś powinna być sprawa sądowa dla osób publicznych.
Typ chce chyba utopić swój projekt polityczny XD.

1

@Comentateiro Komunikatywny angielski nie jest do życia w Polsce niezbędny, ale już nieumiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem treści w tym języku dość mocno ogranicza, szczególnie starsze pokolenia. Jak patrzę w przeszłość, to nie wyobrażam sobie siebie bez informacji z każdej dziedziny życia, jakie przyjąłem dzięki znajomości języka.

4

@Blue9 Biorąc pod uwagę jak wyglądała kariera Dembele w Barcelonie i jego ostateczna ucieczka po kontrakcie, to chyba byś drugi raz tego nie napisał. Ostatecznie był to katastrofalny transfer.

8

Na niemieckie kombinacje przydałaby się konkretna odpowiedź, ale to raczej na pewno nie z tym rządem uczepionym niemieckiej spódnicy.



"Współodpowiedzialność" Polski i Polaków za holokaust wygląda tak (porównanie stopnia winy):

"Strona niemiecka:

1. Naród niemiecki wybrał sobie nazistowski reżim Hitlera.
2. Nazistowskie władze państwa niemieckiego podjęły decyzję o holokauście - głównie na Żydach i Polakach.
3. Niemieckie społeczeństwo potulnie akceptowało zbrodnicze działania własnej władzy - np. wojenne - akceptowało je i brało w nich czynny udział. 4. Niemiecka armia i służby dokonały rzezi na cywilach i fizycznie przeprowadziły holokaust zgodnie z planami władz politycznych.
5. Za ww. brodnie karano odznaczeniami i awansami.
6. Niemieckie władze - okupujące Polskę - karały za POMOC Żydom. Od pewnego momentu śmiercią.

Strona polska:

1. IX 39' Państwo Polskie przestało istnieć - nie na skutek własnej decyzji, a w konsekwencji agresji niemieckiej. Powstały za to Państwo Podziemne i Rząd na uchodźctwie, które w jakiś sposób można uznać nieformalnymi reprezentantami zniewolonego wówczas narodu polskiego.
2. Państwo Podziemne przez cały okres okupacji Polski walczyło z Niemcami oraz ich zbrodniczymi praktykami.
3. Armia Krajowa i służby - podległe PP - wspierały powstanie w getcie warszawskim 43', gdy Niemcy zdecydowali się zabić wszystkich znajdujących się w nim Żydów.
4. Polski oficer AK - Jan Karski - wykonując rozkaz, wykonał misję poinformowania naszych sojuszników (USA) o trwającym ludobójstwie na Żydach.
5. Państwo Podziemne i podległe mu struktury (AK i inne) SYSTEMOWO PRZECIWDZIAŁAŁY HOLOKAUSTOWI. Podejmując często duże ryzyko.
6. Kolaboracja z Niemcami, denucjacja Żydów były surowo karane przez PP i AK, także karą śmiercią.

W obliczu tego porównania, trudno nie dojść do wniosku, że gdyby móc wytypować tylko jednego przeciwnika holokaustu (który odbywał się także na Polakach) , którego należałoby postawić po przeciwnej stronie do Niemców (jako wykonawców holokaustu) - to może to być tylko polskie Państwo Podziemne i podległe mu struktury. Bowiem nawet Żydzi nie podjęli w sposób zorganizowany i masowy działań przeciwko własnej zagładzie (poza zrywem w getcie).

W efekcie, trzeba zastanowić się nad postulatem, by żądać od Izraela uznaniem Polski i Polaków jako pierwszych (a może i jedynych) obrońców Żydów przed holokaustem w czasie II wojny światowej. Bowiem systemowo nikt inny tego nie robił.

Z kolei nasze władze i instytucje państwowe powinny w tej historycznej kwestii jasno, dobitnie, głośno i skutecznie wprowadzać do światowego obiegu narrację, że Polska i Polacy nie tylko nie są współwinni (to kontrskuteczne, bowiem ciągle jesteśmy w defensywie tłumacząc, że to nie "polskie obozy") , ale jako jedyni mamy prawo - uznając, że III RP jest kontynuatorem prawnym PP - podnosić, że Polska i Polacy byli OBROŃCAMI Żydów i zwalczali holokaust.

Musimy być w tej narracji kreatywni i narzucić swoją narrację - ala bohater Karski przeciw Niemcom i holokaustowi. I niech to inni próbują zaprzeczać, że tak nie było (defensyw narracyjna)

W tym kontekście, narracja w Domu polsko-niemieckim w Berlinie MUSI być
odzwierciedleniem pojednania pomiędzy ZBRODNIARZEM (państwo niemieckie) A OFIARĄ (państwo polskie ) wojny i holokaustu. A nie inicjatywą współsprawców? (bezczelni).

Piszemy tu o polityce historycznej, którą wreszcie należy zacząć prowadzić. I nie, nie ma znaczenia, że były przypadki - historyczne i prawdziwe - w których jacyś degeneraci polskiej (ale i innych) narodowości dopuszczali się denucjacji względem Żydów. Polski naród nigdy nie był i nie jest odpowiedzialny z tego powodu, bo ci ludzie nie byli jego reprezentantami, tylko - jak współcześni kryminaliści - patologią, która działała w swoim imieniu i na własny rachunek. Co było zresztą karane przez PP i AK.

Postulują by w końcu przestać być skromnymi i zakompleksionymi ofiarami cudzej, kłamliwej narracji. Stwórzmy legendę Państwa Podziemnego, Armii Krajowej - nawet w oparciu o wizerunek Jana Karskiego - jako obrońców przez Niemcami i holokaustem. Jedynych bohaterów tamtej wojny, którzy realnie i systemowo walczyli z ludobójstwem Żydów. I trzeba to robić z dumą, patosem, po amerykańsku. Żeby się w Berlinie i Tel-Awiwie zadławili tą narracją. O ile bardziej prawdziwszą i zgodną z historią, niż to, co próbują nam przylepić!"


0

@Karol145 Wygląda to bardzo źle, ciężko być dobrej myśli. Niby początek okienka transferowego, ale optymizmem nie wieje. Obrona ma zostać ta sama, jakaś walka o transfer kogokolwiek do ataku.

0

@Kamiloza91 Wygląda na to, że nie tylko pierwszy skład, ale też rezerwa będzie ta sama. Bramkarz się teoretycznie zmieni. To trochę kpina, biorąc pod uwagę nowe otwarcie w Realu. Wydawało się, że obrona musi zostać przebudowana, plus jakieś konkretne wzmocnienie z przodu, a zanosi się raczej na jakieś atrapy.

13

Muppet Show.



0

@esem91 Potwierdzam, całe życie byłem uzależniony od słodyczy, a to zazwyczaj cukier z tłuszczem. Nadal funkcjonuje jak stary anonimowy alkoholik, nie jem, ale ciągnie jak cholera. Jak mówił jeden mój doktor - lepiej pić czy palić, tylko nie jeść słodyczy, bo to najgorsze wszystkiego.
Faszerują nas tym od dziecka, bo na tym zarabiają. Potem zarabiają lekarze.

4

Chyba tak.

1

@blakkudium W ogóle ich nie będzie, bo nie chcą go sprzedać.

8

Zwierzaki.

0

Costa Rica - nikt nie ucierpiał.

1

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@adamek20151 Po żałobie dostaniemy trochę tlenu z racji kolejnych plotek transferowych, saga rozmnoży się na kilku skrzydłowych.

3

@Roobo Niewiarygodne.

0

@sciahoo Ludzie powinni go spacyfikować już na drodze.

2

Klaudia się uśmiecha.

0

@CLS63AMG Zdecydowanie, szczególnie za skille w środowisku wodnym.

Jaguar: najsilniejszy zgryz wśród kotowatych (1500–2000 psi)
Tygrys: drugi (ok. 1100 psi)
Lew: trzeci (ok. 900 psi)


3

Jaguar to jest naprawdę konkretny cwaniak.

0

@Roobo Nie tylko polityczne wyjście, również możlwa ucieczka przed sprawami karnymi i wyrokiem w przyszłości, po zmianie władzy. Najbardziej obciążony jest Bodnar i Hołownia.

3

Nico to wolny człowiek i mając klauzulę wolny zawodnik. Można pisać, że agent zrobił to czy tamto, ale to Nico chce lub nie chce grać w Barcelonie.
Szkoda, bo wbił gwóźdź do trumny dla transferu do Barcy na zawsze.
Może mu dobrze w Bilbao, a po wielką kasę pójdzie zupełnie gdzie indziej.

2

@Kaktusek Diaz to byłby bardzo dobry transfer.

0

Jakaś panika u uśmiechniętych, bo Szymek spotkał się z Jaro.

0

@Matheu12 Szybkobiegacz, mało użyteczny w grze na autobusy i szczelną zmasowaną obronę. Dobry do kontry lub szybkiego ataku.

0

@Coutinho007 Polityczne zarządzanie klubem chyba nie jest w Barcelonie na najwyższym poziomie, wszystko wyłania się tutaj z chaosu.

0

Zaczyna się.

0

Nie ma tego złego, co by na dobrze nie wyszło. Będziemy mieli kolejną sagę transferową, a może i dwie. Więcej dopaminy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?