1

Wygrywa, bo na razie jedyny mocny przeciwnik jeszcze się nie ruszył.

3

Fajne stadko do karmienia.

3

Są i dobrzy Rosjanie.

0

Tak się szykujemy na wojnę nowej generacji.

https://x.com/MBudzisz2/status/1950125361817092535

"Niemieckie firmy, takie jak Helsing czy Rheinemtall zaczynają (na zlecenie rządu) prace nad budową dronów rakietowych dalekiego zasięgu. Niemcy chcą nimi dysponować w 2029 roku. Przypomnę, ukraińscy producenci dronów dalekiego zasięgu (a robią ich najwięcej na świecie) proponowali Polsce, że zbudują u nas za własne pieniądze fabryki. Były rozmowy, listy intencyjne (mogę ujawnić kopię), ale brak działania."
Industrie startet Wettbewerb um deutsche Deep-Strike-Drohne https://handelsblatt.com/100143378.html?utm_medium=sh&utm_campaign=teilen&utm_source=Twitter&utm_term=web

4

Kocie sprawy.

0

@Goldenretriever1899 Christensen bez kontuzji to przepustka do dobrego wyniku w LM. Jeśli chodzi o presezon to nauczyłem się nie zwracać uwagi na formę drużyny i poszczególnych zawodników, bo to zwyczajnie wakacyjne granie.

3

Eloy Casagrande - obecnie Slipknot, wcześnie Sepultura.


2

Więzienie o zaostrzonym rygorze Supermax USA Kalifornia.
Dostępna polska ścieżka dźwiękowa.

1

@JohnKennedy Więzienie za agresję drogową.

0

@FcPortoFan1999 Były na lekcjach polskiego, ale niezbyt ja w szkole takie rzeczy miałem w poważaniu, jak to dzieciak.

1

Jan Kochanowski - Jacek Kaczmarski



"Jan Kochanowski (1530–1584) był jednym z najwybitniejszych poetów polskiego renesansu i pierwszym twórcą, który pisał po polsku na poziomie porównywalnym z największymi poetami europejskimi tamtego czasu. Urodził się w Sycynie koło Radomia, a wykształcenie zdobywał na Akademii Krakowskiej oraz w Padwie we Włoszech, gdzie zetknął się z kulturą antyczną i humanizmem, co miało duży wpływ na jego twórczość.

Po powrocie do Polski przez wiele lat przebywał na dworach możnowładców i królów. Pracował m.in. jako sekretarz królewski na dworze Zygmunta Augusta, a później także na dworze króla Stefana Batorego. Był związany z życiem publicznym i politycznym Rzeczypospolitej – jako humanista i obywatel szlachecki interesował się sprawami państwa, sejmu, prawa i wolności szlacheckiej. Uczestniczył w debatach i pisał utwory o charakterze politycznym, np. „Odprawę posłów greckich”, w której zawarł ostrą krytykę korupcji, prywatnych interesów i braku odpowiedzialności polityków za losy kraju.

Kochanowski miał pozytywny, ale jednocześnie rozsądny stosunek do władzy królewskiej – szanował króla, ale był też zwolennikiem równowagi między monarchią a sejmem. W jego utworach widać troskę o dobro wspólne, patriotyzm i przekonanie, że państwo powinno być rządzone mądrze i sprawiedliwie.

Ostatecznie osiadł w Czarnolesie, gdzie prowadził życie ziemianina i twórcy. Tam powstały jego najważniejsze dzieła: fraszki (krótkie, często żartobliwe utwory), pieśni (o charakterze filozoficznym) oraz "Treny" – cykl utworów poświęconych jego zmarłej córce Urszulce. „Treny” są wyjątkowym świadectwem bólu i rozterek człowieka renesansu, który musi zmierzyć się z osobistą tragedią.

Jan Kochanowski udowodnił, że język polski może być używany do tworzenia literatury na najwyższym poziomie. Dzięki niemu polska poezja stała się częścią kultury europejskiej. Zmarł nagle w Lublinie w 1584 roku. Jego dorobek jest do dziś uznawany za fundament polskiej literatury narodowej, a on sam – za poetę, który łączył sztukę z odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej."

0

Christensena należy schować w szkatułce i wypuszczać jedyni na fazę pucharową LM.

2

Australia może i ma drastyczną faunę, ale za to my mamy swoich polityków.

0

Trochę ciekawostek z planu filmowego.

0

@Gronek Bardziej chodziło mi o dojrzałość i dorosłą ambicję zawodników będących na bardzo wysokim poziomie, mam wrażenie, że miało to swoje znaczenie w sukcesach Zidana.

1

@Gronek Trenerka Zidana i te sukcesy to jedna wielka tajemnica futbolu. Na pewno miał charyzmę i jakoś trzymał to stado w formie. Ale też ekipę miał dojrzałą jak pamiętam, samograj to oczywiście nie był, ale cudów trenerskich tam nie było potrzeba. Sędziowie też trochę pomogli w LM.

1

@LambiPL Coś w tym rodzaju, trzeba szukać w komisach i powypadkowe.

2

Trzeba przyznać, że obecnie lato transferowe mamy spokojniutkie. Na początku był wielki huk, coś się zawaliło, potem się ulepiło, a teraz mamy status quo - nie ma miejsca w FFP i nie ma co się napinać.

4

@Goldenretriever1899 Ja tam mam wrażenie, że widzę tych samych ludzi na spotkaniach KO. Może ludzie wyznający daną bańkę polityczną są jakoś do siebie podobni.

0

@Sebastian7 Niezmiennie polecam Trec Isolate 100, choć pewnie znajdą się też inne. Dobre białko nigdy nie jest z tych najtańszych.

12

Śmieszne.

1

Piękniutki.

0

Po dobrym sezonie i przy braku kasy wcale się nie zdziwię kolejnym rokiem Lewego w Barcelonie. Nie bardzo sobie jednak wyobrażam Robercika bez pełnego rytmu meczowego, on musi dużo grać, żeby utrzymać snajperską formę.

1

@Astad Jeden z najlepiej wspominanych momentów w boksie.

0

@Kondziubarca KO i PiS pewnie koło 30% z hakiem.
Lewica, Razem i PL2050 w życiu nie będą mieć 17% dodając do siebie ich procenty.
Brauna trudno oszacować, bo to partia widmo na ten moment. Równie dobrze może zniknąć jak i zebrać 7%.


0

@Arkon Jajka wiejskie jem hurtowo zamiast mięsa, polecam.
Jak się trafi padlina to oczywiście chwycę, ale z lenistwa nie chce mi się przyrządzać na co dzień. Jajka dużo lżejsze od mięsa, jedna z lepszych decyzji żywieniowych, do tego wyłoniła się samoistnie, bo jestem leń kuchenny.

0

@Commando Przecież on to w żart zamieni jak przyjdzie co do czego.

0

@NeroTFP1 No tak, to było konkretne filmidło, szczególnie jak się miało z 14 lat.

0

@maroon Obecnie chyba ludzie czują pismo nosem, że nasz kraj nie będzie przygotowany na wojnę nowej generacji, więc chyba nawet tego złudnego poczucia nie ma, przynajmniej nie u tych którzy używają internetu.

Można było się spodziewać, że szału nie będzie, ale takiej indolencji u rządzących się nie spodziewałem. Opcja polityczna jest tu bez znaczenia, nikt tam nie ma realnych zamiarów zmierzenia się z takim wyzwaniem.
Dodatkowo nie będziemy nawet mieć pełnej obrony przeciwrakietowej, a co dopiero mamy mówić o odpieraniu ataku systemami dronowymi.
2 lata zmarnowane i nie znosi się na konstruktywne zmiany w tym temacie.
Bartosiaków i tym podobnych najchętniej by uciszyli, żeby nie informowali społeczeństwa w jakiej du..e jesteśmy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?