RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Rhaan A tu się dałem wrobić, nie sądziłem że YT podsunie taki relikt, biorąc pod uwagę jak wszystko się teraz szybko dzieje.
0
@Comentateiro Nic nowego, tak działa wiele kanałów YT komentujących politykę, geopolitykę czy sprawy społeczne. Walą przejaskrawiony tytuł, bo więcej ludzi kliknie. Prawo rynku.
1
Może nie rozjeżdża, ale redaktor nie dał rady ugryźć. Ciekawy wywiad.
1
@Ojciec5tkidzieci Czytałem kiedyś dokładny opis tej egzekucji, bardzo brutalny przebieg. Zero litości.
0
@Rastafarnianin Mniejsza o ekipę, bardziej chodzi o to, że coś zaczyna trzeszczeć w temacie oskarżeń o różne prawdy i nieprawdy dotyczących Holocaustu.
Zapowiada się chyba jakaś nowa zadyma polityczno-historyczna.
0
Braun, Schnepf, Instytut Pileckiego i poseł Brejza.
0
@Sulimo Ja przestałem latać dawno temu, bo zwyczajnie nie lubię.
Polecam taką decyzję jak ktoś się z tym męczy. Ale to dotyczy tylko tej cholernej tuby, przed samym lataniem nie mam obaw.
0
@Faro I pewnie będzie do tego zmuszony. Ale 9tki i LS na już zdaje się w szkółce nie mamy. Rywale się wzmacniają za grubą kasę, a Flick co roku będzie miał sezon przejściowy.
0
Skoro nie będzie zakupu LS, to w kolejnym okienku za rok nie będzie albo skrzydłowego, albo nowej dziewiątki. Dwóch dużych transferów raczej nie zrobią.
Będą jaja jak Lewandowskim zalepią temat środkowego napastnika. Flick zdąży się wypalić zanim mu doszlifują kadrę.
11
Rashford albo nic, o ile da się go wypożyczyć.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
W sumie jakby dobrze wojował, to co to kogo obchodzi.
0
W świecie pieniędzy i cwaniactwa jakim jest świat wielkiej piłki, nie bierze się zasług pod uwagę.
1
@SirPeacefull
Tutaj coś jest napisane na ten temat, ale niezbyt dokładnie. najwięcej podejrzewam dowiesz się dyskutując z jakimś CHATem GPT albo z innym tego typu mądralą.
https://agrupaciojugadors.fcbarcelona.com/en/news/4234618/what-is-financial-fair-play-and-how-have-we-recovered-11?utm_source=chatgpt.com
4
Samozaoranie ekipy rządowej to chyba ich główny cel polityczne.
0
@vangoor Za dobre pieniądze, pewnie. Tyle że nikt za niego nie zapłaci 50mln.
0
@Faro Real był słaby w ostatnim sezonie, a ścieżka do finału LM była niezbyt trudna.
W następnym może już być inaczej. Wiele spotkań wygraliśmy rzutem na taśmę, kadra wyrżnięta fizycznie na koniec sezonu. Z przodu wypada jeden skrzydłowy i robi się kłopot. Czy Raphinha zagra kolejny super sezon, też nie wiadomo.
0
@BorzyKrzys Mam nadzieję, że trafi do okręgu sądowego który blokuje zwolnienie po połowie wyroku. Ale rodzinka ma hajc, więc gnój się na pewno wymiga od najgorszego.
W polskiej przestrzeni prawnej nadal rządzą łapówy, wszystko się da załatwić, bo śmierdziele zwane sędziami i prokuratorami to jedna wielka banda skorumpowanych sk..ysynów, a nie żadna temida.
1
@marcin62 To okienko na razie prezentuje się fatalnie, bramkarz to zawsze jest niewiadoma, trudno z miejsca ocenić ten transfer jako wzmocnienie na kolejny sezon.
Bardziej strategiczny ruch na przyszłość. Rewitalizacji obrony brak, do przodu pewnie poleci jakiś awaryjny ziomek.
4
Ferajna od AFD lajkuje.
0
@Safrani Przyznam, że czasem mi się to zdarza, tzn. spojrzę zamiast przeczytać, szczególnie krótki tekst. Usunąć się nie da. Sorry za cały wywód.
1
„In Polen leben rund 600.000 Schlesier, die systematisch aufgrund ihrer Identität benachteiligt und gegängelt werden. Irmhild Boßdorf (AfD) kritisiert das deutlich. Sofort wird sie von dem polnischen Politiker Arkadiusz Mularczyk attackiert. Doch die Quittung kommt sofort.”
Tłumaczenie z GPT:
Co to znaczy – normalnym językiem:
"W Polsce mieszka około 600 tysięcy Ślązaków, którzy są rzekomo systematycznie dyskryminowani i szykanowani ze względu na swoją tożsamość. Niemiecka posłanka z AfD, Irmhild Boßdorf, ostro to skrytykowała. Od razu została zaatakowana przez polskiego polityka Arkadiusza Mularczyka. Ale (jej) odpowiedź/przeciwdziałanie było natychmiastowe."
Co chciała powiedzieć „ta baba” (czyli Irmhild Boßdorf z AfD)?
Twierdzi, że Polska dyskryminuje Ślązaków (konkretnie tych, którzy identyfikują się jako mniejszość niemiecka lub „Schlesier”).
Krytykuje Polskę za to, że nie uznaje Ślązaków za odrębną grupę narodową, albo że ogranicza nauczanie języka niemieckiego w szkołach mniejszości.
Wchodzi w typową narrację AfD, czyli:
pokazywanie Polski jako kraju „nacjonalistycznego” i „nietolerancyjnego” wobec Niemców,
bronienie mniejszości niemieckiej za granicą – dla własnych politycznych punktów w Niemczech.
⚠️ Ale ważne tło:
W Niemczech (zwłaszcza w AfD) często idealizuje się Śląsk jako „niemiecki” i próbuje się wspierać rzekomych Niemców w Polsce, żeby uderzyć w polskie władze.
AfD mówi o „600 tysiącach Ślązaków” – co jest naciągane, bo nie każdy Ślązak utożsamia się z Niemcami, a Polska uznaje mniejszość niemiecką, tylko nie Ślązaków jako odrębny naród.
Podsumowując:
Irmhild Boßdorf mówi, że Polska źle traktuje Ślązaków/Niemców, atakując Polskę jako kraj łamiący prawa mniejszości,
a Arkadiusz Mularczyk jej odpiera zarzuty (zapewne ostro),
na co AfD odpowiada, że „dali mu od razu odpowiednią ripostę” (czyli „Quittung”).
To wszystko to element niemieckiej gry tożsamościowej i kampanii politycznej AfD, nie realna troska o Ślązaków.
0
@Safrani Tą większość konstytucyjną to chyba z jakiejś nowej nikomu nie znanej matematyki wyliczyłeś. Brakuje 48-52 mandatów, to jest około 14% głosów, których nie ma skąd wziąć. Jeśli Braun wejdzie do sejmu to jeszcze gorzej dla PiSu, wtedy brakuje im więcej do większości konstytucyjnej.
Zmiana konstytucji może odbyć się tylko przy udziale kolejnej partii, która jest spoza obszaru konserwatywnego albo przy całkowitym upadku poparcia dla strony liberalno-lewicowej. Co pewni mogłoby się zdarzyć, ale w jakiejś bardzo specyficznej sytuacji społecznej.
11
Premier w formie.
0
@Encore Podobni to oni są w tym, że grają na LS i mają zbliżone staty.
A tak to jeden kloc, drugi zwinny kurdupel, Rashford raczej regres, a Diaz w prime w mocnej ekipie. Obu przygarnąć to byłby konkretny luksus.
0
@Popitek12 Niech oddaje kasę szuja.
8
Język miłości.
0
Przedstawienie niczego sobie.
2
@Kondziubarca Fundamentaliści zawsze się znajdą. W tym wypadku z domieszką egocentrycznego żywiołu pana Brauna. W UK jak pamiętam też był jakiś typ który negował Holokaust, więc pionierem Gszegosz nie jest.
0
Zaragoza z gry nie wygląda źle, ale statystyki to ma cieniutkie.