RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Wolski - uśmiechnięty kibic Giertycha odpalił się w sprawie ROG.
8
Księciunio.
12
A tak umiesz?
1
Cisną premiera o tych zjebów ze wschodniej Wielkopolski. W sumie sam stamtąd pochodzę, a do Radomia obecnie nie mam daleko, ale się nie obrażam, zjeb brzmi nawet dumnie.
0
I tak to się kręci w naszym psychiatryku.
0
Sąd liczy głosy.
0
@Kgorecki2500 Ciekawe ile zarobi, pewnie dużo więcej niż w EPL.
0
@Bernard777 Walka buldogów pod dywanem.
No i trochę się zapomina, że Azja to ciągle nienasycony przeogromny rynek.
Kasa i jeszcze raz kasa.
1
ChatGPT o Klubowych MŚ:
1. Pieniądze. Ogromne pieniądze.
FIFA zarabia najwięcej na mundialach. Ale mundial jest raz na 4 lata.
to szansa, by:
sprzedać prawa TV,
zgarnąć sponsorów (Nike, Coca-Cola, Visa),
zarobić na rynku amerykańskim i azjatyckim (gdzie kibice bardziej jarają się Realem czy City niż kadrą Anglii).
Dla porównania:
Mundial 2022 → 7,5 mld $ zysku
Nowe Klubowe MŚ mogą dać 2–3 mld $ w miesiąc
2. FIFA chce dominować nad UEFA
FIFA nie ma pod kontrolą Ligi Mistrzów (to robi UEFA), więc buduje alternatywę – własny, klubowy „mundial”.
To też odpowiedź na pomysł Superligi – niby „wszyscy się biją”, ale chodzi o władzę nad pieniędzmi w piłce klubowej.
3. Globalizacja i polityka
FIFA potrzebuje zadowolić inne kontynenty: Azję, Amerykę Płd., Afrykę.
Dając im udział w czymś dużym i prestiżowym, utrzymuje ich lojalność.
To także ukłon w stronę krajów-gospodarzy (USA, Chiny, Arabia), które płacą krocie za organizację i promocję.
0
Tańce Trampka z Izraelem.
0
Tomasz Lis stawia Donalda przed Trybunałem Stanu, to pewnego rodzaju nowość.
2
@mkord Trudno powiedzieć co oni wiedzą, dronem chyba nie można sobie tak gdziekolwiek latać.
0
Zbrojenia.
Potrzebne wsparcie finansowe – obrona granic to także technologia
Ruch Obrony Granic intensyfikuje działania na granicy. Aby skutecznie monitorować sytuację, potrzebujemy opłacić obsługę dronów, zakupić sprzęt niezbędny do obserwacji i dokumentowania nielegalnej migracji:
– drony z podczerwienią
– fotopułapki do ukrytego montażu w terenie
– lunety termowizyjne
– kamery nasobne dla patroli terenowych
- sprzęt łączności
Bez wsparcia Polaków nie będziemy w stanie prowadzić skutecznej ochrony granicy. Każda wpłata to realna pomoc w obronie polskiego terytorium.
4
Leśni imigranci.
0
@ACMaldini3 Ten scenariusz był przewidywany jeszcze przed wygraną obecnego rządu. Wiadomo było, że będą tragiczni i szybko nastąpi zmęczenie materiału. Dwa lata im dawali. Jedynie przegrana Trzaska nie była taka pewna. Jeśli chodzi o rząd, to poza funkcją bycia realizatorem niemieckiej polityki, nie miał i nie ma żadnych pomysłów na kraj, więc po prostu to nie może się udać.
1
Wycieczka dość ekskluzywna.
0
Niemiecka prasa o wyborach i Nawrockim.
1
Kolejny błędny rycerz walczący z wiatrakami, który to już z kolei.
1
@Kgorecki2500 Wszystko smażone na zwykłym oleju to dramat w temacie żywienia, a te ich kiełbaski smakują gorzej niż nasze najgorsze parówki. Zestaw do konkretnej modyfikacji.
7
Biorąc pod uwagę, że to się naprawdę dzieje, można zadać takie pytanie.
https://x.com/CDzwoni/status/1938899894040723948
6
U Japończyków bez zmian.
6
@Kgorecki2500 Smażone na oleju, tłuste, zwęglone, kiełbasy smakujące jak śmieci - tragiczny posiłek, jadłem to na wyspach. Ohydne. Jedynie jajko by zostawił smażone na maśle klarowanym.
7
Wesoły Donek. Miś wiecznie żywy.
0
@Janas11224 Trec isolate 100
1
Louis de Funès nitka, dobry typ.
3
Uwaga, będzie bolało.
3
Da bym dał 10 lat za usiłowanie zabójstwa.
0
@BorzyKrzys Nie wiem, może ma jakieś kwity na głównego kłamcę.
2
Kto by pomyślał, ze Bracia Kamraci tak się wypozycjonują dzięki panu Romanowi i jego uśmiechniętym towarzyszom.
8
Gęsto się robi wokół pana Romana.