RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
23
Zrozumiano?
1
I tak go trzeba będzie wymienić, tyle że za rok czy dwa odejdzie za darmo.
Sprzedałbym, ale tylko pod warunkiem, że jest plan na innego dobrego obrońcę.
12
Małgorzata Prokop Nowa Lewica, uśmiecha się ze swojego konta na X.
0
@matirix20 Pewnie kasa, chociaż dziwne, że Real go nie capnął. Taki konkretny Niemiec robi robotę w środku pola na lata.
0
@GTBTP Ale tu o kebab chodziło, nie o kancelarię.
2
Typ od ukradzionego kebaba wiecznie żywy.
4
@MsBarca Skandaliczny jest brak reakcji Sikorskiego i oklaski reszty patoli.
Monstra jak ta kobieta są u nas na porządku dziennym.
0
Na lepszy humor.
6
Psychiatryk level hard.
https://x.com/CDzwoni/status/1930985693062246430
0
Trampek w swoim stylu.
2
PO jak zwykle liczy na to, że ludzie rozumu nie mają.
4
Zaczyna się epilog do wyborów.
8
Ważne, żeby zepsuć co się da. To powinno być hasło wyborcze PO.
"Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu miał rozpocząć działalność na początku 2028 roku. Dziś wiemy, że tak się nie stanie. To efekt działań Niemców i Platformy Obywatelskiej.
Dwa lata temu, jeszcze w okresie rządów PiS, została podpisana umowa przedwstępna pomiędzy Zarządem Morskich Portów Szczecin- Świnoujście a konsorcjum firm DEME CONCESSIONS N.V. z siedzibą w Belgii, oraz QTERMINALS W.L.L. z siedzibą w Katarze. Zgodnie z nią w Świnoujściu na wschód od terminala LNG, miał powstać terminal kontenerowy, który docelowa byłby w stanie przeładowywać ponad 2 miliony kontenerów rocznie, obsługując jednocześnie dwa statki. Jeden o długości 400 metrów drugi 200 metrów.
Zgodnie z umową przedwstępną, terminal miał ruszyć na początku 2028 roku.
Dziś już jest pewne, że termin ten nie zostanie dotrzymany. Po dwóch latach, rząd Tuska wciąż nie podpisał umowy na budowę terminala. Miała być ona podpisana niezwłocznie po umowie przedwstępnej i uzyskaniu wszelkich pozwoleń.
Przeciw inwestycji protestują Niemcy, w co trudno się dziwić. Terminal kontenerowy będzie konkurencją dla portu w Hamburgu. Dlatego przeciw protestuje inwestycje wiele niemieckich organizacji. Ostatnio inicjatywa obywatelska „Lebensraum Vorpommern” wspierana przez nadbałtycki kurort Heringsdorf złożyła pozew przeciwko polskiej decyzji środowiskowe w tej sprawie.
Niemcy protestując przeciw inwestycji podnoszą argumenty ekologiczne ale także ekonomiczne twierdząc, że terminal w Świnoujściu będzie nieopłacalny.
Oficjalne deklaracje niektórych polityków PO, którzy twierdzą, że nie chcą blokować budowy terminala kontenerowego, to tylko zasłona dymna kryjąca ich prawdziwe intencje.
W rzeczywistości Platforma jest krytyczna budowie inwestycji i używa podobnych argumentów co strona niemiecka. W chwili podpisania umowy przedwstępnej przecz rząd PiS, krytycznie o inwestycji wypowiadał się na łamach Gazety Wyborczej ekspert Platformy Obywatelskiej Rafał Zahorski. W dniu podpisania umowy przedwstępnej w lipcu 2023 r., twierdził że inwestycja jest nieopłacalna bo przeładunki kontenerów w polskich portach będą spadać. Tymczasem jak poinformowało Ministerstwo Infrastruktury w 2024 roku, przeładunki kontenerów wzrosły o 10 procent.
Rafał Zahorski był w 2023 roku pełnomocnikiem marszałka Gedblewicza z PO ds. gospodarki morskiej i żeglugi, a obecnie pełni funkcję pełnomocnika ds. rozwoju portów w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.
Dziś już wiemy, że inwestycja nie zostanie wybudowana zgodnie z zakładanym terminem. I póki rządzi Platforma Obywatelska, nie zanosi się na to, że budowa głębokowodnego terminala kontenerowego, kiedykolwiek się rozpocznie."
17
Zabawa trwa dalej.
0
Początkowo myślałem, że go po prostu nie kupimy.
Jednak jeśli transfer się uda, to jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że wywalimy kasę na potrzebne wzmocnienie i je wyślemy na wypożyczenie. Niemiec usiądzie albo się pożegna i sprawa załatwiona.
0
@Nazio_87 Poza trzepaniem skrzydłami jak kura próbująca przefrunąć przez płot, nic nie zrobią. Niemcy dostali jasny przekaz od Trampka - nie będzie żadnego majstrowania przy wyniku wyborczym w Polsce.
24
Uśmiechnięta Polska mówi dzień dobry.
6
Zielony ład rodacy, radujmy się.
"Od połowy przyszłego roku zacznie się dla nas prawdziwy armagedon. Będą wchodzić w życie kolejne unijne polityki, których skutki mocno odczujemy na własnej skórze:
➡️Połowa 2026 roku to wejście w życie paktu migracyjnego. Dostaniemy niechcianych sąsiadów z dalekich stron świata pod groźbą płacenia wysokich kar za ich nieprzyjęcie.
➡️Początek 2027 roku to wejście opłaty ETS 2, czyli będziemy dodatkowo płacić za transport i ogrzewanie. Koszty z każdym rokiem będą rosły i to dotkliwie.
➡️ Wchodzenie w życie dyrektywy EPBD. Od 2028 roku nowe budynku publiczne muszą być bezemisyjne, a od 2030 także wszystkie nowe prywatne domy. Pozostałe budynki będą musiały przejść remonty klimatyczne. Kolejny wzrost kosztów sięgający setek tysięcy złotych.
Do tego dojdzie szereg innych, ale też mocno wpływających na nasze życie i stan portfela kwestii takich jak:
– zakaz sprzedaży nowych aut spalinowych, które podniosą ceny samochodów i ograniczą mobilność zwykłych ludzi,
– coraz ostrzejsze normy dotyczące rolnictwa (w tym także zalew rynku towarami z Ukrainy i krajów Mercosur), prowadzące do wzrostu kosztów produkcji żywności i bankructw gospodarstw rodzinnych,
– przymusowe inwestycje w OZE, nawet tam, gdzie są one nieopłacalne, co zwiększy koszty energii dla gospodarstw domowych i przedsiębiorców,
– ograniczenia dla przemysłu i małych firm, wynikające z unijnych regulacji środowiskowych, które zduszą konkurencyjność polskiej gospodarki.
Życie będzie droższe, trudniejsze i podporządkowane ideologii, nie rozsądkowi."
2
@Dari0G To właśnie mam na myśli, pilnował, żeby czerwonym włos z głowy nie spadł, kiedy rozkradali kraj. Dożywocie albo stryczek za zdradę narodu.
11
Typ pięknie ściemnia.
15
@jacobFCB Wałęsa za to co zrobił i kim naprawdę był, powinien siedzieć w więzieniu i to raczej nie na kilka lat, tylko na kilkadziesiąt. Bycie ukrytą wtyczką ludzi władzy, którzy odpowiadają za terroryzowanie całego narodu w tym morderstwa, to przestępstwo wyjątkowo grubego kalibru.
0
@wojopancer Gomorra, MASH
4
Na Zachodzie bez zmian.
1
@lajcior Motorola Edge 50 Ultra?
8
@Kgorecki2500 Zandberg konsumuje dobre wrażenie jakie zrobił w wyborach.
Konkretna orka na Rudzielcu.
4
Na oddziale bez zmian. Woda na młyn obecnej opozycji.
https://www.ft.com/content/407a8025-fadb-459e-a867-ddff6f354a56
https://x.com/MBudzisz2/status/1929818219373633890
"Czytam komentarze zwolenników obecnego rządu na temat wyniku wyborów i nie mogę wyjść z podziwu. Nie dlatego, że piszą o jakimś mitycznym "programie reform| rządu Tuska, który swoimi veto miał zablokować prezydent Duda, choć sprzeciw wobec 6 na sto kilkadziesiąt ustaw trudno uznać za bezwzględne blokowanie (tych liczb nie przytaczają, co stawia pod znakiem zapytania, moim zdaniem ich intelektualną uczciwość). Nie dziwi mnie też, że dla nich Nawrocki to "populista" nawet przed objęciem obowiązków. Co innego jest ciekawe. Otóż takie tuzy liberalnej myśli w Polsce jak Kuisz są zdania, że źródłem porażki Trzaskowskiego jest zbytnie kunktatorstwo Tuska i chcąc wygrać w przyszłości trzeba jeszcze śmielej, bezkompromisowo i w większej skali aplikować Polakom liberalne projekty w rodzaju aborcji, małżeństw jednopłciowych etc. I to w sytuacji kiedy konserwatywny Nawrocki uzyskał najwięcej od 35 lat głosów, co raczej wskazywałoby, że Polscy nie pragną więcej liberalnych pomysłów. Można powiedzieć, że takie zdolności poznawcze zwolenników obecnego rządu są dla opozycji "manną z nieba" ale zdziwienie jak można dojść do tego rodzaju wniosków pozostaje."
Poland’s left lost because of Tusk’s own errors https://ft.com/content/407a8025-fadb-459e-a867-ddff6f354a56 przez
@ft
5
Pieśń na dobranoc.
0
@Senyer Zależy od finansów i genotypu.
Dziewczyna 27-30lat. U samców dużo zależy od tego czy trzeba się styrać w robocie, czy może hajc sam się robi. Dodatkowo niektórzy koło 40tki się już nieźle sypią, a inni mają do 60tki zdrowie jak koń.
Kobiety zdaje się do 30 mają swój prime rozrodczy. W przypadku mężczyzn trzeba naprawdę patrzeć na potencjał genetyczny, bo w przypadku tych bez lepszej kasy, trzeba będzie co najmniej 18 lat pracować.
0
@kazbychu Napiszę, że nie zaskakuje mnie jakoś szczególnie obecność brudnych ludzi również w ekipie konserwatywnej. Ale jaki to ma związek z dyskusją o polaryzacji zaplanowanej przez Donalda?
3
Temat aferki NASK pewnie będzie grzany, zapowiada się kopanie leżącego.