RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
10
Demokracja.
"Ci sami ludzie już drugi raz ingerowali w polskie wybory! To ekipa ze spółki kontrolowanej przez Amerykanów, którzy pracowali dla Baracka Obamy i Hilary Clinton. W 2023 r. wydali 1.5 mln na reklamy na Faceboooku, które http://m.in. zachęcały do udziału w imprezie organnizowanej przez PO i zniechęcały do głosowania na PiS i Konfederację.
Dyrektor z tej spółki przekonuje nas, że wynajęli go Polacy, ale ukrywa ich dane. Spółka okłamała polskie fundacje zaangażowane w akcję w 2023 r.
ABW nie zareagowało ani w 2023 ani teraz, a NASK i Ministerstwo Cyfryzacji skompromitowały się doszczętnie tą sprawą. "
0
@BezglutenowyPedri To chyba tak wyglądała ta diagnoza:
Christensen - przydatny w skali całego sezonu, brak długich kontuzji
Araujo - obiecujący, rzadko popełniający poważne błędy stoper
1
@kanver_ Ja tam życzę sobie odejścia Szęsnego, generalnie to zagrał jednak słabo i mam dość tego stresu, kiedy zastanawiasz się czy coś odwali przy kolejnej akcji przeciwnika. Stagen jest stabilniejszy i lepiej gra nogami, nie lubię go, ale taka jest prawda.
4
O tym jak czerwoni razem z naszymi rodakami zabijali AKowców.
8
Radek Pogoda o tym co być może niebawem nadejdzie.
0
@MaFCB Jedyny argument to taki, że Nico to typowy szybkobiegacz, a Barca gra głównie atak pozycyjny na autobusy. Taki zawodnik traci wiele ze swojego potencjału, kiedy nie ma miejsca i nie może się rozpędzać. U nas najlepiej sprawdzają się zwinni skrzydłowi typu Yamal czy Neymar, którzy kiwają prawie na stojąco w gąszczu nóg.
8
@Roobo On zdaje się uważa, że Polacy to debile.
5
Oglądanko.
0
@kazbychu Pan Kryże nie ma zbyt wielkich dokonań, komuna wyhodowała całe tabuny lepszych Polakożerców.
7
Pan Schnepf i jego rozrywki.
"Ofiary, miejsca tortur i egzekucji.
Zatrzymano ponad 7 tysięcy osób[10], które więziono w ponad pięćdziesięciu miejscach[11]. Sowieci utworzyli obozy filtracyjne, gdzie torturowano i przesłuchiwano zatrzymanych, przetrzymując ich skrępowanych drutem kolczastym w dołach zalanych wodą pod gołym niebem[12]. Część z nich po przesłuchaniach wróciła do domu. 252 aresztowanych Litwinów, zaangażowanych w litewski ruch niepodległościowy, przekazano miejscowym organom NKWD-NKGB Litewskiej SRR[3]. Około 600 osób narodowości polskiej zostało wywiezionych w nieznanym kierunku i wszelki ślad po nich zaginął; aresztowania tych osób dokonały organy Smiersz 3 Frontu Białoruskiego[13].
Podejrzewa się, że zostały one wywiezione w okolice Grodna i zamordowane na terenie tzw. Fortów Grodzieńskich, gdzie wcześniej NKWD przeprowadzało inne masowe egzekucje[13]. Jako możliwe miejsce egzekucji wskazywano wieś Naumowicze w obwodzie grodzieńskim na Białorusi[14]. Polski historyk prof. Krzysztof Jasiewicz wysunął hipotezę, że mordu dokonano w rejonie jeziora Gołdap lub – co uznał za bardziej prawdopodobne – w okolicach wsi Rominty (obecnie Krasnolesje) w Puszczy Rominckiej, gdzie niegdyś mieścił się dwór myśliwski Hermanna Göringa (obecnie miejscowość ta znajduje się na terenie obwodu królewieckiego)[14]. Prof. Natalia Lebiediewa z Instytutu Historii Rosyjskiej Akademii Nauk, autorka książki o Katyniu, wysunęła przypuszczenie, że Polacy mogli trafić do jakiegoś tajnego obozu, gdzie być może przeprowadzano na nich eksperymenty z bronią chemiczną lub biologiczną[5].
Depesza Abakumowa.
W 2011 roku rosyjski historyk Nikita Pietrow, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia „Memoriał”, opublikował szyfrowaną depeszę wysłaną w lipcu 1945 roku przez gen. Wiktora Abakumowa, dowódcę wojskowego kontrwywiadu Smiersz, do szefa NKWD Ławrentija Berii[10], odnalezioną w 1990 roku w archiwach KGB[15]. Z depeszy wynikało, że 20 lipca 1945 roku z Moskwy do Olecka przybyła specjalna ekipa funkcjonariuszy Smiersza kierowana przez gen. Iwana Gorgonowa, mająca przeprowadzić „likwidację zatrzymanych w lasach augustowskich bandytów”[3]. Likwidacją mieli dowodzić gen. Gorgonow oraz szef kontrwywiadu Smiersz 3 Frontu Białoruskiego gen. Paweł Zielenin[10]. Liczba 592 osób, wymieniona w depeszy Abakumowa, odpowiada prawie dokładnie liczbie mieszkańców regionu zaginionych w czasie obławy[10].
Według Nikity Pietrowa z depeszy wynika, że obława została przeprowadzona na osobisty rozkaz Józefa Stalina[10]. Rosyjski historyk wiąże obławę augustowską z planowanym przejazdem Stalina pociągiem specjalnym przez Polskę na trasie Moskwa – Berlin (17 lipca 1945 roku rozpoczęła się pod Berlinem konferencja poczdamska z udziałem Stalina), co nasiliło działania NKWD i Armii Czerwonej przeciwko polskiemu podziemiu niepodległościowemu[16]."
0
@ViscaelBarca2007 Stawiam, że chce niemożliwych pieniędzy i takie dostanie gdzieś indziej.
0
@bezalkoholowy To że będzie na tzw. ochronkach jest oczywiste. Ale gady nie są fanami takich zwyroli, a to oni odpowiadają za bezpieczeństwo. Można dostać w kuchni wrzątkiem na twarz, oczywiście przez przypadek.
0
@bartekvisca Oni tam nie mają żadnych gwiazd, lidera porządnego też nie mają z kogo zrobić. Bosak to jedyny konkret w tej partii, wciąż nie ma z czego lepić. Może to się zmieni po kolejnych wyborach, kiedy pokażą się w rządzie. Na razie to wciąż partia krzykaczy.
0
Wcale się nie zdziwię, jeśli Szczęsny się zawinie. Wybrał emeryturę, przygoda była, teraz musiałby oglądać świat z ławki. Chyba że liczy na kolano Her Stagena albo jego fatalną formę po kontuzji. Może gdyby zagrał perfekcyjny sezon to byłyby argumenty, żeby nadal był pierwszym bramkarzem.
0
@Szmulek Lewica to widzi więcej miejsca dla siebie, jeśli PO odniesie ogólnie porażkę.
Tam też jest walka buldogów pod dywanem.
0
@czosnekfcb Przecież to oczywiste, Haaland byłby bardzo głupim pomysłem.
2
@NeroTFP1 W każdym więzieniu będzie celem nr jeden. Nie wiem jak go tam uchowają.
0
Na pomysły transferowe Barcy nigdy nie można narzekać, zawsze potrafią czarująco rozczarować. Przed chwilą mieliśmy dwóch stoperów nie nadających się do gry i brak jakościowego zmiennika na LO, przez co odpadliśmy z LM.
No ale u nas z łataniem dziur w składzie nigdy nie było różowo. Oni pewnie myślą, że Real będzie tak samo słaby jak w tym sezonie, a nasze dziury jakoś się załata.
3
Rudy będzie próbował odwrócić aferę NASK do góry nogami.
4
W bantustanie Rudego bez zmian. Warte przeczytania.
1
Lepsze to niż nic, a transfer Nico to chyba już prehistoria. Na te autobusy z którymi zazwyczaj gra Barca, to akurat Williams nie jest idealnym skrzydłowym. Sporo atutów traci, kiedy kompletnie nie ma przestrzeni na rozpęd.
0
@FcPortoFan1999 Rudzki mało tam gada, to jest żerowisko Kowala.
0
Kowal, Rudzki, Orłowski, Twarowski. Nawet lubię te ich kłótnie o Barcę.
1
@pax Trudno wyczuć, klęska PiSu jest na rękę Konfederacji. Tam nie ma konserwatywnych sentymentów, kiedy się chce rozpychać po prawej stronie.
3
Niedługo nie opędzimy się od tych dronów, wylęgły się jak szarańcza naszych czasów.
9
Już wiecie kim jesteście.
0
@lithotripter To prawda, tylko jak wygląda przy tym narracja, że na PiS głosują ludzie bliżsi marginesu społecznego. Interes to wiadomo, że każda grupa ma swój.
6
Patusy głosowały na Rafałka.
2
@Comentateiro Sukces to osiągnęły neoliberalno-lewicowe media, że udało im się sprać mózgi dzieciom do tego stopnia, że jako dorośli ludzie wypisują takie posty jak Twój i się nawet sami przed sobą tego nie wstydzą.
5
Obrzydlistwo na niedzielę.