1

Czy posiadanie trzech bramkarzy ma jakikolwiek sens, nie lepiej mieć dwóch i wpuścić do składu "normalnego" zawodnika?

0

@LOPEZ16 Tutaj jest streszczenie sprawy.

0

@LOPEZ16 "Ten rozłam zapoczątkował oczywiście Kaczyński" - wręcz przeciwnie, skrajna polaryzacja to świadomy pomysł Donalda, dość sprawnie zrealizowany.

0

@kazbychu Właściwie to siedzenie samemu w domu na SDE wiele się nie różni.

5

Na oddziale bez zmian.

7

0

@Konradowskyy Prędzej ktoś skończy jego żywot.

0

@Mow_mi_Douglas Wręcz przeciwnie. My zależymy od Berlina, a Berlin od Waszyngtonu. Hierarchia siły jest oczywista, jeśli nieszczęsny Wujek Sam nie życzy
sobie w Polsce powyborczego fiku-miku, to wedle zasady nie będzie gadał o tym z nami, tylko z Berlinem. Taki poniżający znany od dawna precedens.

9

Może mieć rację.


1

@barcelonaLM Tam jest równia pochyła, tylko zmiana sytuacji zewnętrznej może ich uratować. Ruskie, Chiny, USA - jakieś bum w geopolityce.

0

@chosenone Szkalowanie wyborcze to normalka, ale ten przypadek ma bagaż który z góry przesądza sprawę, zanim wymyśli się jakieś kłamstewka.

5

W razie gdyby ktoś zastanawiałby się czy Sikorski mógłby wygrać wybory w czasach internetu, You Tube i X.


0

@macio_944 Sikorski ma taki bagaż niefartownych wypowiedzi np. na temat kobiet, że raczej by zginął od tego. To wciąż jeden z najlepszych polityków w Polsce, dodatkowo reprezentatywny i szanowany w świecie, ale lubił swojego czasu przywalić mocnym tekstem.

0

@Filipem Klub nie zrobi już tak głupich i drogich transferów. Nie ma takiej opcji.
To było jakieś ekstremum, ekipa Bartomeu osiągnęła szczyt głupoty w zarządzaniu kontraktami i zakupami.

0

@Ryoumen Zandberg wygląda chyba najlepiej z całej ferajny.

0

@Arkon U nas to niemożliwe, w Polsce władza "uszlachetnia", nikt nie odda stołków z własnej inicjatywy. Pod tym względem przypominamy kraj trzeciego świata.

5

Chyba wyczerpuje się potencjał Donalda jako niemieckiej ręki w polskiej polityce.
Kto po nim? Trzaskowski jest raczej skończony. Nie bardzo widzę następce.
Same Nitrasy, Budki i Giertychy. Berlin ma chyba kłopot.

0

@Deathwing112 Tylko na kogo niby mamy głosować? na 3 Drogę, czy Konfederację lecącą tak naprawdę na lekkich populizmach i niechęci części społeczeństwa do POPiSu? Żadna opcja nie przedstawia większej realnej wartości. Konfederacja ma szansę, jeśli pokaże się w rządzie z dobrej strony, ale to dopiero za kilka lat. W tej chwili technicznie nie da się wejść w politykę z nową opcją, system jest już zakneblowany.

0

@MetempsychosisNie był oficjalnym kandydatem do ostatniej chwili. Być może Pan kaczor mądra głowa przewidział skumulowany atak na kandydata PiSu i specjalnie zwlekał z ogłoszeniem wybrańca, żeby aparat służb/mediów miał jak najmniej czasu na młóckę wyborczą.

6

@Bobo25 Politycy to inny rodzaj człowieka, bestie w ludzkiej skórze, walka genów w czystej postaci. Nigdy nie należy ulegać złudzeniu, że "ci nasi" z ulubionej opcji politycznej są lepsi czy bardziej ludzcy. To ludzie o specyficznej konstrukcji, nadają się do tej roboty, ale nie do relacji humanistycznych. To są mrówki ze skrzydłami, owady w świecie ludzi.

2

W razie gdyby komuś się wydawało, że brakuje mu spokoju w polskiej polityce:


0

@DLFCB Prawilniacy myślą, że ich Rudy wcześniej wypuści, nic bardziej mylnego.
Nadzieja umiera ostatnia, kryminaliści ostatnią ofiarą zakłamania liberałów.

0

0

@Metempsychosis No ale to jest oczywiste, że gdyby media dostały więcej czasu na zmielenie Nawrockiego, to mogłoby go zgnieść ilością błota rozrzucaną na dłuższym dystansie. Kampania oszczerstw była zdecydowanie najgrubszego kalibru w historii polskich wyborów i najwięcej użyto metod/mediów/służb.
Na dystansie średnim nie udało się wklepać ludziom wystarczającej niechęci do Nawrockiego, więc się obronił i wygrał. Nikt by się nie uchronił przed taką kampanią prowadzoną przez np. rok czy dłużej, bez względu na to czy byłby całkowicie czysty czy nie.

0

@directedbyfcb To co napisałeś jest mylne i to zwykłe odwracanie kota ogonem.
Obserwuję zmiany społeczne, tak bardziej świadomie od jakiś 15 lat i co się wybija zdecydowanie, to coraz większa pogarda pewnej części społeczeństwa dla ludzi - ze wsi, z mniejszych miast, starych, katolików, mniej zamożnych. Tak po dziecięcemu patrząc kto zaczął, to zdecydowanie początek tej wojnie dała grupa społeczna, która zaczęła sobie rościć prawo do bycia "tymi właściwymi" i co za tym idzie, oczywiście do intelektualnego/medialnego batożenia chłopstwa.
Nie przypominam sobie aby w czasie kiedy powstała ta agenda, jednocześnie istniała jakaś niechęć do ludzi z dużych miast, raczej tym się nikt nie interesował.
Jednak uderz w stół, to nożyczki się odezwą, a teraz to już małe ma znaczenie kto zaczął.
Na tym filmie jest to dobrze wytłumaczone, bo dodatkowo liberałowje podlali benzyną tą tlącą się pogardę. Rokita zna dobrze Rudego i jego pomysły na życie.
Komentarz użytkownika X jest tu zbędny, chodzi o sam film.



0

@Metempsychosis Pełni urząd, bo tak naprawdę nie ma nic strasznego na sumieniu, został wnikliwie sprawdzony przez służby już dawno. Gdyby media wyciągnęły jakieś konkrety mające sens, to by mu się nie udało wygrać.
Nawrockiego obserwowałem od samego początku urzędowania i od początku wydawał mi się prawidłowo urzędującym urzędasem, do tego mającym trochę własnej charyzmy. Dlatego nie bardzo rozumiałem zaskoczenie np. Stanowskiego czy Mazurka, że oto wyciągnięto noname'a, ktory jest drewniany i beznadziejny.
Nic bardziej mylnego, patrząc na listę potencjalnych kandydatów PiSu rok przed wyborami, których było kilku, Nawrocki zdecydowanie najlepiej wyglądał i jak się okazało przeczucie mnie nie myliło.
Kampania to oczywiście brudna gra, ale odkładając to na bok, jak również sympatie polityczne, to sam chłop jest zupełnie sensowny.

3

@directedbyfcb No chyba chodzi o to, że Julki wyśmiewają ludzi za samo miejsce pochodzenia/zamieszkania, a wyśmiewa się Julki nie dlatego, że są z np. z Warszawy, tylko raczej za ich hejt na mieszkańców spoza dużych miast. Znaku równości bym tu nie stawiał.

3

Skończyła się kampania, więc festiwal skrajnych oszczerstw nie już sensu, bo i tak jest już porobione. Zacznie się niebawem urzędowanie, więc trzeba się pogodzić z głosem ludu. Wybraniec przestaje być prywatnym chłopem, będzie od teraz urzędem. Czas pokaże jak sobie poradzi. Dla przypomnienia na czym to polega:

1. „Nie patrz, kim jest człowiek, lecz co czyni dla państwa.” - Tukidydes
2. „W księciu nie podziwia się tego, co jest w nim cnotliwe, lecz tego, co przynosi korzyść.”
– Machiavelli, Książę
3. „Król nie jest człowiekiem prywatnym, lecz urzędem.”
– parafraza idei Arystotelesa
4. „Władca jest jak sternik: nie pytamy, czy pije w domu, ale czy potrafi przeprowadzić okręt przez burzę.”
– maksyma ludowa o klasycznej strukturze, przypominająca logikę starożytnych


1

@gumaz Zadowolony będę jak kraj jakimś cudem wyrwie się spod niemieckiego i amerykańskiego bata, zacznie w końcu być państwem, a nie przedmiotem w polityce zagranicznej. Oczywiście się to nie zdarzy, bo nasze łajzy takiej opcji nie przewidują, wolą pełzać na kolanach do Berlina lub Waszyngtonu i pytać się o dyrektywy.

2

Urszula gratuluje dobrego wyboru.


https://x.com/MBudzisz2/status/1929436980317761724

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?