1

@Roobo Mają coś wspólnego, ale Belg to była kompletna szklanka. Duńczyk jednak zdążył trochę pograć.

0

@GTBTP To nie jest poziom laicyzmu, wręcz przeciwnie. Chyba że ludzi zajmujących się strategią i wojną przez całe życie uznasz za laików.
Mechanizmy rządzące chęcią pomocy w razie wojny są niezmienne od zawsze.
Jeśli państwo X jest bezpieczne i leży daleko od strefy wojny, a państwo Y zostało zaatakowane przez potężnego agresora, to gwarancje państw X bez podżyrowania ich np. stałą obecnością wojskową lub przekazaniem dowodzenia nad dostarczonym przez siebie systemem odstraszania, są gówno warte teraz, jutro i 100 lat temu.

W całym wpisie bardziej chodzi o to, że politycy używają nośnych haseł dla uwiarygodnienia swoich działań, właściwie to używają tego jako propagandy sukcesu politycznego, jakoby załatwili nam bezpieczeństwo. Ludzie nic nie kumają, więc to łykają zarówno od ferajny rudego jaki i od pisiorów.
Oczywiście warto podejmować współpracę z Francją, ale przy tak marnych gwarancjach mówienie o wielkim pakcie mającym nas obronić w razie wojny wygląda śmiesznie.

0

@arasz1819 Tak, duży kontyngent wojskowy na terenie Polski wraz z pełnym wsparciem sprzętowym, stałe bazy i ciągła obecność aktywnego systemu odstraszania na niebie i ziemi. Pełnej gwarancji nigdy nie ma, ale jest różnica między słowami, a tym co napisałem. Oczywiście jest to niemożliwe, ale nie bez przyczyny Amerykanie za zimnej wojny stacjonowali wraz z rodzinami na terenie RFN.

5

Z doświadczenia wiemy, że takie podpisy gwarantują nam bezpieczeństwo.




0

Trzeba będzie próbować puścić Araujo za śmieszne pieniądze, wtedy dostanie ładną wpłatę na konto w nowym klubie. To chyba jedyne czym można próbować go kusić, ale i tak nie wierzę, że się da wyprosić z Barcy.

0

Nie wiem co on gada, ale z pewnością to ciekawa postać.

5

Rafał wam wszystko wytłumaczy.

5

Lekcja etyki od eksperta w tej dziedzinie.

3

Zobaczymy co napiszesz jeśli w niedzielę polegniemy przez kolosalny błąd sędziego.

0

@michal26 Nawrocki jest niedoszacowany, pewnie będzie miał więcej.

0

@Dari0G Sommer bronił strzały które w ogóle są możliwe do obrony, Szczęsny takich okazji nie miał, bo wszystko poza jednym jego błędem było nie do wyłapania.

0

@BobSwagger Trzaskowski nie zrobił nic szczególnego w tym wywiadzie, poza tłumaczeniem się ze swoich kłamstw politycznych. Kwitnąco raczej przy tym nie wyglądał, więc nie wiem skąd ten zachwyt. Na swoich wiecach wygląda dużo lepiej.

0

@lucca87 Nigdzie nie zostanie sprzedany, będzie siedział i ssał kontrakt tak jak Umtiti. Potem sobie odejdzie za darmo. Mało tego, trzeba będzie go wystawiać częściej niż zasługuje, bo się obrazi, straci formę i będzie całkowicie bezwartościowy dla zespołu.
Normalnie powinien zostać zdegradowany do mało grającego czwartego stopera, ale tak się na pewno nie stanie. Ja myślałem, że po odejściu dziadków, spławieniu Umtitiego i odejściu Coutinho skończy się ten cyrk z robieniem wakacji w Barcelonie dla chętnych, ale jak widać ten temat wraca ponownie.

0

@kamiVeB Pomijając fakt, że większość atakujących Rafała po tym występie to zapewne jego przeciwnicy, to jakkolwiek by na to nie patrzeć wyglądał nieco marnie w tym wywiadzie. Zarówno fizycznie jak i merytorycznie. Myślałem, że jakoś się zbierze bardziej do kupy i da lepszy występ.

0

Jedyna rada to przeboleć jego wypłatę, a obronę budować tak, jakby nie istniał w składzie w ważnych meczach. Czwarty stoper i nic więcej.

7

@Gaucho Lewandowski z Ferranem mimo wszystko ogarniają. Problem to brak trzeciego skrzydłowego do rotacji, Araujo na stoperze i brak jakościowych zmieników na boki obrony.

0

@Coutinho007 Akurat na prawą stronę to tylko jako zmiennik, a tego on zapewne nie chce.

0

@Faro Barca potrzebuje trzech skrzydłowych na poziomie, po co komplikować ten temat jakimiś dokładniejszymi wyliczeniami.

1

@Gaz On stąd nie odejdzie, to będzie kolejny Umtiti, tylko zdrowszy. Czyli zawodnik z dużą wypłatą, którego pobyt w klubie nie ma żadnego sensu, a trzeba będzie mu płacić za grzanie ławy. Potem sobie odejdzie za darmo.

0

@ToWinaSedziego Nie ma mowy, u nas zazwyczaj trudno o sensowny i osiągalny pakiet transferowy. Za długo kibicuję Barcelonie, żeby uwierzyć w cuda.

2

@CLS63AMG Za dużo decyzji na korzyść Interu, całościowo zadecydowało to o wypaczeniu wyniku.

1

@Gibbon_FCB Na takim poziomie rywalizacji najczęściej decydują szczegóły.
Jeśli sędzia spartoli, to z dużym prawdopodobieństwem odpadasz z gry.
Wystarczy przypomnieć Real, który był delikatnie ciągnięty przez sędziów i to wystarczało. Jedna żółta kartka czasem wystarczy, żeby narobić syfu.

0

@BezglutenowyPedri Nie wiem, ale zastanawia mnie co zawodnik niechciany w Aston Villa ma robić w Barcelonie.

0

@Torto Martin wywrócił się za późno i stąd takie wrażenie. Nie zmienia to faktu, że wcześniej był faul. Delikatny ale wystarczyło.

0

@krzakov Typowy mecz Barcelony wypaczony przez sędziowanie, ale w taki nieoczywisty sposób. Tutaj 50/50, tam nie zauważył i po awansie. Świat szybko zapomni. Podobny temat jak pierwszy mecz z Chelsea przed tym słynnym z golem Iniesty. Tam co prawda było więcej wtop sędziego, ale również zostało to kompletnie olane.

1

@MesQueUnClub_87 Wolałbym Alvareza zamiast Isaka.

0

@mrboom Za de Jonga trudno będzie znaleźć jakościowe zastępstwo, sprzedać dopiero jak pojawi się opcja na kogoś równie dobrze operującego piłką.

5

Z Araujo w składzie możemy grać kolejne 10 lat w LM i pucharu nie będzie.
Sprzedać za wszelką cenę, obrońca dramat.

1

Rozmowa na kanale Goniec.
Marek Budzisz o realiach dotyczących armii europejskiej.

1

@kosmos91 Za Erica dałbym chyba Araujo, ale w sumie to obaj mają w sobie gen kłopotu. Jeden wolny i słaby, drugi momentami nieogarnięty.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?