RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@lajcior Białko czekoladowe, najmniej sztucznie smakuje.
8
@MesQueUnClub96 Nie, ale kamienia się nie spodzieałem.
0
Jest i słynny kamień, podoba się?
0
Maciej Wilk o działaniach obecnego rządu w sprawie CPK. Piękne partactwo ekipy rudego. Duby smalone.
0
Są jacyś pomocnicy na rynku, z którym można by wybrać kogoś będącego w stanie zastępować Pedriego w razie potrzeby? Obecnie Barca w każdej formacji siedzi na bombie, mam na myśli katastrofę przy wypadnięciu lub słabej formie jednego z kluczowych dla niej zawodników w meczach o najwyższą stawkę.
pomoc - Pedri
atak - Yamal
obrona - Iniago/Cubarci
0
@Kruczek6 Nasza pomoc bez niego jest trochę taka udawana.
0
@FCB_dimiC O kurde, typ ma 29 lat. Myślałem, że to młodziak. No to za drogi, chyba że zeszliby z ceny.
2
@Comentateiro Ten mecz spokojnie można było wygrać, tylko chłopaki z przodu grali jakby nie chcieli strzelić gola. Złe wybory pod bramką, brak podania na setkę i przestrzelone sytuacje. Dodatkowo Raphinha i Yamal ogólnie grali piach.
0
Serhou Guirassy wygląda potężnie, podobno klauzula 70mln. Za rok mógłby być ciekawą opcją na 9, jeśli nikt go w tym okienku nie sprzątnie. Nikt tego tematu nie podnosi, nie ten poziom czy o co chodzi?
0
@Gall Jak wypadnie to w pomocy szału nie ma, wszystko się sypie w rozegraniu.
9
Chcieliście reperacje to macie.
0
Serhou Guirassy na dziewiątkę za rok?
9
Bez Pedriego i z Araujo w składzie, przy mocno presującym przeciwniku nasza drużyna wygląda momentami jak dzieci we mgle. Sprzedać dryblasa póki można za niego wziąć dobre pieniądze, bo blokuje miejsce w drużynie dla kogoś umiejącego wyprowadzać piłkę.
1
@Hubertusk On to po prostu robi co jakiś czas, taki typ. Kwestia w jakim meczu to zrobi.
0
Martin na Real to będzie wesoły mecz. Bez Pedriego chłopaki w środku się gubią.
Araujo boi się gry z piłką jak małe dziecko.
0
Zdaje się,że gramy o 2,8 mln euro za wygrany mecz i o podtrzymanie passy Szczęsnego, bo premia za awans jest prawie pewna.
22
Szymon ma pecha, że internet istnieje.
1
@macio_944 Sprzedać jak tylko będzie ktoś z dobrym skillem do wzięcia.
Z Araujo jest ten problem, że on już pokazał cały swój potencjał, który jest jak widać ograniczony. Z obrońcami swojego czasu było słabo w Barcelonie, więc się wypromował rewelacyjną szybkością i grą jeden na jeden. Jak się okazuje, to nie wszystko, żeby być stabilnym punktem obrony w tej drużynie.
0
@bartekvisca Ciężki temat, ale tym razem mamy lepszą drużynę niż ostatnio.
Wtedy obrona była w rozsypce. Jeśli sędzia czegoś nie odwali to w końcu jesteśmy lepszym zespołem.
0
@Cvzx Prawda, od kiedy trochę nauczyłem się grać na gitarze basowej i elektrycznej, zacząłem ogrywać w ping ponga ziomków z którymi zazwyczaj miałem ciężko.
Instrument stawia większe wymagania niż sport, każdy coś tam zyska, bo wymaganie precyzji i koncentracji jest kolosalne, niespotykane w codziennym życiu.
12
@Comentateiro Jak Hołownia ma 9,1%, to ja jestem ksiądz.
2
Zapytałem Grok AI o wpływ etniczny na kształt USA, procenty odnoszą się tylko do
wpływu danej grupy/plemienia na powstanie, struktury i ideologię USA jako państwa. Ewentualne informacje na temat np. wpływu na sport czy muzykę są tylko ciekawostką i nie odnoszą się do podanych powyżej procentów.
Mały procent wpływu żydowskiego wynika z tego, że podczas kształtowania się USA nie byli oni jeszcze jakoś szczególnie ważni. Obecnie jest inaczej (20 i 21 wiek) Grok wylicza ich na wpływ 20%, przy generalnie małej populacji.
Amerykanie to germański pomiot polityczny, co zresztą widać w ich ogólnym kształcie (dominacja, technika, militaria, struktura polityczna).
"Świetnie, że chcesz to rozłożyć procentowo — to bardzo ciekawe i rzadko podejmowane ujęcie. Oto szacunkowy podział wpływów etniczno-cywilizacyjnych na ukształtowanie USA (politycznie, militarnie, gospodarczo, kulturowo), przy uwzględnieniu głębszych korzeni historycznych – czyli tego, że np. Anglosasi to Germanie itd.
Germanie (Anglosasi, Niemcy, Skandynawowie, Holendrzy) 60–65%
Rdzeń kultury anglosaskiej (język, prawo, instytucje), dominacja elit WASP (White Anglo-Saxon Protestant), silne wpływy niemieckie (XIX–XX w.), militarna i technologiczna warstwa niemiecka i skandynawska.
Celtowie (Irlandczycy, Szkoci, Walijczycy) 15–20%
Ogromny wkład społeczny (imigracja, robotnicy, Kościół katolicki), duże znaczenie w wojsku i policji, popularyzacja amerykańskiego „buntu”, wpływy muzyczne i kulturowe.
Italowie/Łacinnicy (Włosi, Francuzi, Hiszpanie) 5–10% Kultura południa (Luisiana, Kalifornia), wpływy w kuchni, sztuce, lokalnym prawie (system francuski w Luizjanie), mafia i popkultura, duchowość katolicka.
Słowianie (Polacy, Czesi, Rosjanie, Serbowie itd.) 3–5%
Wpływ głównie jako imigracja robotnicza, później techniczna (np. rakiety, NASA), silne wspólnoty etniczne w miastach przemysłowych.
Semici (Żydzi aszkenazyjscy, sefardyjscy) 3–5%
Wpływ intelektualny, finansowy i medialny, nauka, prawo, przemysł filmowy i uniwersytety.
Afrykańscy Amerykanie 1–2%
(na poziomie elit) Kolosalny wpływ kulturowy (muzyka, sport, język), ale ograniczony wpływ strukturalny w elitach aż do końca XX wieku.
24
Poseł Trela (nowa Lewica, kiedyś SLD) na dzień dobry.
0
Czyli kara odsunięcia od jednego meczu.
1
@kubix05 Imię Róży
0
Niektórym marzy się, że od Francuzów dostaniemy jakieś realne gwarancje w sprzęcie i decyzyjności w razie realnego zagrożenia. Z deszczu pod rynnę.
0
Grając tak gównianą piłkę jak w pierwszej połowie, nic nie wskóramy. Flick nie ma pomysłu na tych płaczków z Leganes. Dodatkowo zawodnicy partaczą. Wygląda to jak Xavi ball.
2
Widzę oburzenie tu i tam, że wczorajsze debaty to cyrk i koniec jest świata bliski w naszej krajowej polityce. Tylko czy jest jakaś wielka merytoryczna różnica między tym co wczoraj, a debatami w przeszłości które miały bardziej poważną atmosferę?
Poważni kandydaci jak kłamali tak kłamią, ich partie są zjeb..ne tak jak zawsze były, prezydent nie wiele może w naszym systemie politycznym, a wyborem w II turze zarządzi plemienna walka Hutu z Tutsi. Dodatkowo sytuacja geopolityczna jest chwiejna i nie wiadomo co będzie.
Przynajmniej było śmiesznie, skoro nie może być mądrze, to może lepiej jak jest beka z tego cyrku.
13
Artur wiecznie żywy.
0
Dobry klient.