0

@maroon Nie inaczej.

0

@Safrani Większość kryminalistów się nie resocjalizuje, nie wyglądają, żeby mieli na to ochotę. Podłość polskich więzień, piszę o całokształcie, polega na tym, że młode jednostki z mniejszymi wyrokami nie dostają tam warunków, które dawałyby szanse na wdrożenie ich do życia na wolności. To o nich jest przegrana walka i to z założenia.

0

@ROBSSSON Za krzaczki.

0

@maroon "Nowoczesne więziennictwo" nie zostało projektowane dla wzbudzania satysfakcji w społeczeństwie.

0

@DamianBarcaCule Geopolityka potrafi zmęczyć, ale akurat Bartosiak dobrze kreślił zagrożenia. Z Wolskimi i Skrzypczakami bym go nie mieszał. Zychowicz to właściwie historyk-youtuber, sam nie wiem, po co go zapraszają gdziekolwiek.

0

@Sulimo Odosobnienie na lata z tragiczną opieką zdrowotną i agresją wokół jest wystarczającą karą.

0

@Safrani To tak nie działa. W Polsce warunki w więzieniach są ogólnie złe, więc nie ma za bardzo z czego więźniom ubierać, bo i tak jest słabo. To taka pozostałość po komunie. Kiedyś ci ludzie wyjdą na wolność, a im bardziej są sfrustrowani i wściekli w czasie pobytu w zakładzie karnym, tym bardziej zbiera się w nich niechęć do społeczeństwa i tym bardziej nie chcą się resocjalizować.
Nie bez powodu mamy jakiś tragiczny procent wracających do zakładów karnych z powodu ponownego przestępstwa.
Przeciętny obywatel na wolności nie będzie beneficjentem takich pomysłów na nowoczesność w więziennictwie.
Najwięcej zyskają strażnicy, mają mniej roboty, jeśli więźniom obcina się przywileje. Na przykład rzadziej muszą wyprowadzać do telefonu, jeśli ograniczy się liczbę rozmów w tygodniu.
Tego typu zagrywki się nie sprawdzają, co najwyżej powodują satysfakcję społeczną.

0

@arasz1819 Widz lubi jak jest drama, akurat wojny światowej nikt nie przewiduje, ani Bartosiak, ani reszta stada geopolitycznego.

0

Zychowicz jak zwykle walnął tytuł, żeby wyświetleń nabiło ile wlezie.
Pieniądz się musi zgadzać.

1

@Sulimo Nie polecam sprawdzać tego dobra na własnej skórze.

0

"​W ostatnich latach Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadziło reformę "Nowoczesne więziennictwo", mającą na celu usprawnienie działania zakładów karnych. Jednym z jej założeń było ograniczenie przywilejów dla więźniów, takich jak korzystanie z opieki zdrowotnej poza kolejnością czy składanie licznych skarg na warunki bytowe. Celem tych zmian było zapewnienie, że zakłady karne nie będą kojarzone z nadmiernym komfortem, lecz z miejscem odbywania kary"

Ok. teraz już rozumiem, doprawdy nowocześnie się czułem przez pół roku.

14

a taka była fajna, zachodnia i współczująca pani Agnieszka

3



Arnaud Bertrand:
"Naprawdę nie wiem, co jest bardziej żałosne: najbogatszy kraj świata, który w jakiś sposób przekonuje sam siebie, że jest ofiarą i prosi cały świat, aby dosłownie zapłacił za przywilej bycia podporządkowanym, czy kraje, które decydują się porzucić wszelki szacunek do samych siebie, uzasadniają to szaleństwo i finansują własne uciski. Jedno jest jednak jasne jak słońce: ten odcinek przejdzie do historii jako jedna z najbardziej jawnie wyzyskujących gier o władzę w historii ludzkości, a ci, którzy się poddają, prawdopodobnie będą nosić piętno swojego tchórzostwa przez długi, długi czas."

​Arnaud Bertrand jest francuskim przedsiębiorcą i komentatorem specjalizującym się w ekonomii oraz geopolityce, ze szczególnym naciskiem na relacje między Chinami a Zachodem. Założył firmy HouseTrip oraz Me & Qi.

0

@takisobiektos Ciekawe co z moim projektem zakupu Motoroli Edge 50 Ultra za kilka miesięcy. Produkcja w Chinach, więc teoretycznie cła nie powinno być.

0

@Barcavisca19 Barca i Real to naczynia połączone rywalizacją, więc nie widzę sensu jakiegoś skrajnego hejtu na rywala. Mnie ciśnienie podniosły błędy sędziowskie, na których pojechali konkretnie swojego czasu. Wróg ale własny, jak Kargul dla Pawlaka.

0

Pomarańczowa rewolucja.







3

@Safrani UE zawsze znajdzie jakieś uzasadnienie, jeśli zachodzi taka potrzeba.
Jako twór skrajnie skorumpowany i politycznie niewiarygodny, może sobie znaleźć każde wytłumaczenie. Ostatecznie może nawet nie dać żadnego, tylko podjąć decyzję zgodnie z interesem państw dominujących we wspólnocie. Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobisz. Wschodnia flaka UE powinna być już dawno podłączona pod finansowanie projektów obronnych granic, ale w UE były pieniądze na wszystko, tylko nie na to.

5


Zapłaćta se sami.

1

@Safrani Dla mnie to są "schody do nikąd" z księgi XVIII str. 42 "Tytus plastykiem". Inaczej nie jestem w stanie na to patrzeć.

0

@RosjaninBut

ChatGPT:
​Niemieckie sądy w kilku przypadkach skazały sprawców śmiertelnych wypadków drogowych na karę dożywotniego pozbawienia wolności, zwłaszcza gdy wypadki były wynikiem nielegalnych wyścigów samochodowych. Oto niektóre z tych przypadków:​

Ewa P. (2024): W 2022 roku w Barsinghausen, Dolna Saksonia, Ewa P. uczestniczyła w nielegalnym wyścigu, jadąc z prędkością 180 km/h w miejscu z ograniczeniem do 70 km/h. Spowodowała wypadek, w którym zginęło dwoje dzieci. W 2024 roku Sąd Okręgowy w Hanowerze skazał ją na dożywocie za dwa zarzuty morderstwa, usiłowanie morderstwa, ciężkie uszkodzenie ciała i udział w nielegalnym wyścigu samochodowym. ​

Dwaj mężczyźni w Berlinie (2017): W lutym 2016 roku dwaj mężczyźni w wieku 25 i 27 lat urządzili nielegalny wyścig na jednej z głównych ulic Berlina Zachodniego, osiągając prędkość 160 km/h. Jeden z nich uderzył w prawidłowo jadący samochód terenowy, powodując śmierć 69-letniego kierowcy. W 2017 roku sąd uznał obu za winnych morderstwa i skazał na dożywotnie pozbawienie wolności. ​

Sprawca wypadku w Hamburgu (2017): W 2017 roku 24-letni mężczyzna ukradł taksówkę w Hamburgu i, uciekając przed policją, doprowadził do czołowego zderzenia, w którym zginęła jedna osoba, a dwie zostały ciężko ranne. Federalny Trybunał Sprawiedliwości wydał prawomocny wyrok dożywocia dla sprawcy. ​
dw.com

2

Dożywocie dla Polki za spowodowanie wypadku ścigając się na drodze w Niemczech.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

https://x.com/MBudzisz2/status/1909495728679821328

"Rząd Donalda Tuska promuje powołanie EDM (European Defence Mechanism), nowy model zakupów uzbrojenia, który ma być dyskutowany na spotkaniu ministrów finansów. "Ponieważ wydatki na obronę pozostają prerogatywą narodową, ten międzyrządowy model może okazać się skuteczniejszą odpowiedzią” – napisał polski minister finansów Andrzej Domański w liście zapraszającym na spotkanie w Warszawie (Financial Times).


Co ten model przewiduje? -

1. Utworzenie faktycznego monopolu nowej instytucji EDM, która miałaby planować, organizować, kupować, finansować i być właścicielem systemów obrony o złożonej architekturze (np. obrony przestrzeni powietrznej)

2. Instytucja ta miałaby być organem nadzorującym zasady regulujące narodowe rynki zamówień i kontraktów na broń

3. Państwa, które złamią zasady (uzgodnione i przyjęte) karany byłyby sankcjami nawet czasowym wykluczeniem z systemu wspólnych zakupów

4. Państwa wnosiłyby opłaty do funduszu w proporcji do swego PKB i wydatków na zbrojenia

5. Decyzje byłyby podejmowane kwalifikowaną większością lub zwykłą, ale w proporcji do wnoszonego wkładu

6. Państwa frontowe dostawałyby pożyczki bez oprocentowania lub większe dostawy sprzętu "ze wspólnej puli".


Więcej na ten temat w specjalnym raporcie Breugel - https://bruegel.org/sites/default/files/2025-04/PB%2015%202025.pdf

How the EU could boost its defence capabilities with an arms-buyers’ club https://ft.com/content/6e85fffd-cf94-4188-9e73-b81041921494 przez

@ft


Randomowy komentarz jakiegoś użytkownika:
"Pan Marek to musi chyba pogadać z Panem Jackiem Bartosiakiem i ustalić zeznania. Albo EU ma się konsolidować i stawiać USA albo pozwolić na zaoranie europy i wybuch wojny. Oczywistym jest, że zakupy i produkcja wspólna (ponad 20 krajów) amunicji i uzbrojenia będzie potęgą"

Odpowiedź Marka Budzisza:
"Szanowny Panie. Zacząłbym na Pana miejscu od przeczytania raportu Breugel (link zamieściłem). Potem zastanowiłbym się w jaki sposób tak opisany mechanizm sprzyja interesom Polski i czy w ogóle. Przy okazji lektury dowie się Pan dlaczego nie jest dla nas dobry projekt ReArm Europe Komisji Europejskiej. Jak już znajdzie Pan odpowiedzi na te wszystkie pytania, to zrozumie Pan, że niczego nie musze ustalać z Jackiem, tym bardziej 'zeznań"."

0

@MessiForeverTheBest Ta sprawa chyba się jeszcze nie skończyła.

4


Prezydent uspokaja. Śpijcie spokojnie obywatele.

0

@BabkaKiepska 2-1 Real i jakiś remis Bayernu

1

@michal26 W sumie jak zwykle XD

2

@michal26 Bartosiak straszy od pond 10 lat, może i to wszystko trochę się odwlekło w czasie dłużej niż przewidywał, ale jak po sznurku sprawy idą zgodnie z jego wizją zmian na świecie. Pisiory są przyspawane do Amerykanów jak bezwolne małe dzieci do matki, w obecnej sytuacji jest to katastrofa. Zero możliwości na zmianę kursu, to przerasta ich wyobrażenie świata.

3

Straszonko od Bartosiaka i wiadro pomyj na obecną opozycję, która zdaje się nie kuma zagrożenia w dużo większym stopniu niż nam się zdaje.
Ostatnio coraz więcej jest informacji o możliwości przyspieszenia konfliktu o Tajwan, więc temat nie koniecznie jest naciągany.
Panie błogosław Amerykę, żeby świński łeb się opamiętał.
W całym tym zalewie informacji o wojnie i geopolityce trochę się zapomniało, że tak naprawdę od początku było jasne, że punkt zero "sprawy polskiej" to kinetyczny konflikt USA-Chiny o status Tajwanu. Od tego momentu zacznie się prawdziwe odliczanie, więc módlmy się do swoich ulubionych bogów, żeby to się nie stało.




3

Pomarańczowy łeb przykręca śrubę, zobaczymy co zrobią unijne oszołomy.


Bloomberg:
"President Xi Jinping’s decision to quickly retaliate against Donald Trump’s sweeping tariffs sent the world a clear message: If the US wants a trade war, China is ready to fight"

Decyzja prezydenta Xi Jinpinga o szybkiej odpowiedzi na radykalne cła wprowadzone przez Donalda Trumpa wysłała światu jasny komunikat: jeśli Stany Zjednoczone chcą wojny handlowej, Chiny są gotowe do walki.


Jacek Bartosiak:
"Jesli Unia Europejska się ugnie pod Trumpem, to nadchodzi starcie na Zachodnim Pacyfiku"


"W zeszłym tygodniu chińskie okręty wojenne okrążyły Tajwan i przeprowadziły Strait Thunder-2025A — pierwsze duże ćwiczenia wojskowe PLA w tym roku. Podczas prób przeprowadzono blokadę kluczowych obszarów, ćwiczenia z użyciem pocisków rakietowych dalekiego zasięgu i operacje lotniskowców na wschodzie."

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?