RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@tomek8756 Na pewno byłoby ciekawiej jeśli mowa o dyskusjach.
0
@Borneo Zagrożenie jest od co najmniej trzech lat, trochę późno na to "dostosowywanie się". Poza tym obronność jest priorytetem, Grecja nie ma tu nic do rzeczy. Unię zawsze wszystko kosztuje, w ten sposób można wytłumaczyć wszelkie szkodliwe braki decyzji.
0
Zabawa w Unię Europejską.
"UvdL świetnie radzi sobie z pojawianiem się na pierwszych stronach gazet i wyglądaniem super profesjonalnie. Ale żeby dać wam przedsmak tego, jak chaotyczna jest jej prezydentura, przypomnijmy sobie, że chwilę temu UE chciała ukarać kraje UE za nadmierne wydatki na obronę, w tym Polskę (procedura nadmiernego deficytu). Teraz, bum, 800 miliardów na obronę, bo „niebezpieczne czasy”."
0
@Aragorn33 Ciekawe. Szybko to się zmienia. Dopiero co Himarsy były decydujące, a obecnie wszystko dronami idzie, a dzięki temu Ukraińcy nie są tak bardzo zależni. Czyli nie tylko Bartosiaki widzą sprawy w ten sposób. Na razie kwik prawicowych wyznawców wiary w USA jest widoczny nawet wśród analityków, co przesłania rzeczywisty obraz sytuacji.
12
Polska 2025.
0
Jarosław Trofimow - główny korespondent ds. zagranicznych w The Wall Street Journal:
Wydaje się, że administracja Trumpa jest najbardziej zainteresowana zaaranżowaniem strategicznego zbliżenia z Rosją, a nie zakończeniem wojny na Ukrainie. Ukraina ma być tylko walutą dla tej umowy, dlatego wywołuje tyle gniewu, gdy pokazuje, że chce zachować możliwość decydowania o swoim losie.
0
@MesQueUnClub96 Żebyś miał o czym myśleć.
1
Tylko nie wiem która to Emilia, a która Luisa.
0
Chyba najbardziej sensowna, dokładna, pozbawiona barw politycznych i emocjonalnych zapędów analiza ostatnich zdarzeń w Białym Domu. Temat rozłożony na czynniki pierwsze bez tego nieszczęsnego napinania się w jedną czy drugą stronę.
Jak się okazuje, to wszystko jest dużo bardziej skomplikowane niż by się mogło wydawać na pierwszy rzut oka.
Marek Budzisz - Jak napięcia USA–Ukraina mogą zmienić układ sił w Europie?
6
Naszych nie ruszamy.
2
Zazwyczaj dawali jeszcze pół królestwa.
8
Idźcie i rozmnażajcie się, kupujcie domy, mieszkania, wychowujcie dzieci.
4
Muzułmanów nie szkoda Trampkowi. Kobiety, dzieci, starcy - wszystko najgorszy wróg Ameryki.
0
Straszonko.
0
@Aragorn33 Jemu chodziło o to, że przed szczytem więcej gadał o silnej wojskowo Europie, a po spotkaniu trochę jednak powrót na Ziemię.
0
@VamosDeJong I tak wygra Trzaskowski, bo TVP i TVN są po jego stronie.
0
@koziar Teraz to chcemy się zbroić bez względu na opcję polityczną.
Zresztą nie o nasze militaria tu chodziło, tylko o sojusze strategiczne.
2
"Polscy prawicowi fani @realDonaldTrump każdego dnia budzą się z ręką wypchniętą głębiej w nocnik, co jednak nie powoduje żadnej refleksji..."
0
Donald z ortezą na imprezie, raczej nie potańczy.
0
@Arcybiskup Mogą dać bezpieczeństwo, a w kwestii handlu potencjalnie dużo więcej niż USA, bo są większym krajem. Wystarczy, żeby wydymać Wujka Sama.
Jeśli chodzi o nas, to obecnie każda z dwóch opcji może nas pozałatwiać, jeśli się sami nie weźmiemy za własną obronność.
4
De Gaulle, 1962: „Potrzebujemy własnych narodowych sił odstraszających. Gdybyśmy mogli liczyć tylko na amerykańskie siły uderzeniowe, nie mielibyśmy już żadnej realnej gwarancji. Siły odstraszające nie są tworzone tylko po to, by odstraszać agresora. Są również dobre w odstraszaniu agresywnego obrońcy”
„Poza tym nigdy nie wiemy, skąd może nadejść zagrożenie, skąd może nadejść presja lub szantaż. [... ] Pewnego dnia mogą nastąpić fantastyczne wydarzenia, niewiarygodne zwroty akcji. Tak wiele wydarzyło się w historii!”
"Ameryka może eksplodować z powodu terroryzmu, rasizmu, czegokolwiek innego i stać się zagrożeniem dla pokoju. […] Nikt nie może z góry powiedzieć, gdzie będzie zagrożenie. A ponieważ przygotowanie się do radzenia sobie z nim zajmuje dwadzieścia lat, podejmujemy nasze środki natychmiast”
„Dlatego, pozostając sojusznikami Amerykanów, chcemy przestać na nich polegać”. Francja zrozumiała 100 lat temu to, co reszta Europy rozumie teraz.
0
@Arcybiskup Ale teraz sytuacja jest inna, wcześniej nie było takiego przeciwnika jak Chiny. Europa nie jest zdemolowana jak po II wojnie to raz, a dwa, że zawsze może oprzeć się na Chińczykach. UE nie chce się ugiąć po dobroci i pod naciskiem również.
Już dawno było mówione, że Niemcy skłaniają się bardziej ku nowemu hegemonowi.
Ani kijem, ani marchewką USA nie wymusi tego co chce.
0
@Aragorn33 Nie mam stosunku emocjonalnego do Trampka. Amerykanów nie lubię, jak ich szlag trafi z powodu jego polityki, a my przetrwamy w dobrobycie to dla mnie wspaniale.
1
@barcelonaLM Jedni i drudzy toczą swoją walkę o władzę w Polsce, nie za bardzo biorąc pod uwagę zmiany geopolityczne na świecie. Kiedyś, zaraz przed II wojną światową Józef Beck minister spraw zagranicznych PL, wpakował nas w gówno w podobny sposób do tego jaki przyświeca pisiorom w ich pojmowaniu rzeczywistości. Angole go rozpracowali i wysterowali tak, żeby podjął decyzje zgodne z ich interesem, a nie naszym. To samo może stać się, jeśli PiS na twardo i bezrefleksyjnie będzie realizował politykę amerykańską wobec Polski.
1
Financial Times :
"Plan byłego szpiega Warniga, mający na celu zaangażowanie amerykańskich inwestorów, pokazuje skalę zbliżenia Trumpa z prezydentem Rosji.
Były szpieg i bliski przyjaciel Władimira Putina konstruuje projekt ponownego uruchomienia rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2 do Europy przy wsparciu amerykańskich inwestorów. Ten niegdyś nie do pomyślenia ruch pokazuje skalę pojednania Donalda Trumpa z Moskwą.
Jak twierdzą niektóre osoby świadome rozmów, pomysłodawcą starań o zawarcie umowy jest Mathias Warnig, były oficer Stasi w NRD, który do 2023 r. kierował spółką dominującą Nord Stream 2, będącą własnością kontrolowanego przez Kreml giganta gazowego Gazpromu.
Jak twierdzą te osoby, plan Warniga zakładał nawiązanie kontaktu z ekipą Trumpa za pośrednictwem amerykańskich biznesmenów, co miało być częścią nieoficjalnych działań mających na celu zakończenie wojny na Ukrainie, przy jednoczesnym pogłębieniu więzi gospodarczych między USA i Rosją."
0
Szybko się to zmienia. Dopiero co Barca wypychała Raphinhe.
2
Zapytajmy Kaczyńskiego i Tuska.
4
Widzę, że Krzysiu Bosak ma instynkt polityczny na miejscu. Podłapał, że część wyborców kuma debilizm obu stron politycznych w Polsce i oczekuje czegoś więcej niż zaklinanie rzeczywistości na modłę amerykańską lub niemiecką.
0
@FcPortoFan1999 Wcześniej w historii to było prawie wszystko.
Obecnie jest dobrze, ale koła zębate dziejów właśnie się ruszyły - zobaczymy jak przestawią rzeczywistość. W tego typu machinacjach zazwyczaj powstają regionalne konflikty, zanim się wszystko od nowa ułoży. Pamiętaj, że mieszkamy na poligonie Europy.
4
@FcPortoFan1999 Na tym, że po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat jest możliwość, że dupa nam odpadnie jak coś pójdzie nie tak.