0

@Marian_Pazdzioch Ssamy Amerykanom to nas głaska. Gorzej jak na koniec wydyma.

0

@jacobFCB Mnie się źle tego słucha, wczorajszy Bartosiak u Zychowicza był mega konkretny, odcinek obowiązkowy i na czasie. Dzisiaj jakaś rozlana ta rozmowa, Zychowicz kompletnie zbędny, JB jakiś mało precyzyjny.

0

@Leooo Pomysł równie nie rokujący jak złota bramka.

2

Le Monde: Polska chce nabyć 5% akcji Airbusa.
Brzmi dumnie, ale w istocie byłoby to utopienie 2⃣9⃣ MLD PLN za bilet w klasie ekonomicznej - bez żadnych przywilejów i wpływu na decyzje, podczas gdy stery niezmiennie trzymałaby francusko-niemiecka para pilotów.

2

Niewiele się zmieniło od 1929r.

Julian Tuwim „Do prostego człowieka”


Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić „historyczną racją”,
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę – bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab – kwiatami
Obrzucać zacznie „żołnierzyków”.
– O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
„Bujać – to my, panowie szlachta!”


0

@adambijax Brak jakościowego zmiennika Pedriego o podobnym profilu bardzo utrudnia granie taką taktyką, bo tego rodzaju piłkarz jest nam niezbędny jak tlen do życia. Barca nie ucieknie od tego problemu, który jest już widoczny od dawna.

2

Przydałoby się kijem rozgonić to towarzystwo, bo to rak na systemie.
"NGO skrót od angielskiej nazwy "non governmental organisations" oznaczający organizacje pozarządowe, np. fundacje. "

"Bardzo ciekawa dyskusja w Niemczech, którą warto śledzić. Lider CDU zadaje 551 pytań dotyczących finansowania organizacji pozarządowych, które stały się ciałami uczestniczącymi w polityce i próbującymi wywierać wpływ na proces wyborczy. Zwycięska Chadecja jeszcze przed wyborami proponowała nowe regulacje, ograniczające finansowanie NGO-sów z budżetu. W przypadku Polski trzeba postawić pytania zarówno o finansowanie ich przez rządzące w danym momencie partie polityczne, jak również, a może przede wszystkim, z zagranicy."

https://x.com/MBudzisz2/status/1894747414579302490

6

@Pedri16Future Lewy zrobił to, co zwykle robi na tym etapie swojej kariery.
Strzelił jakąś łatwiznę i swoje zmarnował. Po co zaklinać rzeczywistość.

0

@chlip1 Przemawiasz do narodu, którego naturą i największą wadą jest kłótliwość i dzielenie się na wrogie sobie frakcje. To trochę tak jakby oskarżać komary o to, że gryzą i czasem od tego giną. Szkoda sił i czasu, i tak będą kąsać choćby umrzeć od tego miały.

1

@mmaciass Geopolitycy i stratedzy nie działają pod wpływem politycznych emocji, dzięki czemu mają generalnie trzeźwą ocenę sytuacji. Ostatnio miałem okazję oglądać z przymusu wszystkie kanały informacyjne głównych telewizji przez 15h na dobę. To co tam się serwuje ludziom jest zatrważające, nie wpuszczają na wizję nikogo kto mógłby ciemnej masie narysować nieco bardziej prawdziwą rzeczywistość. Wszystko jest tam kłamstwem lub uśrednioną pół-prawdą serwowaną na zlecenie polityczne.
Internet zdobywa teren z ogromną prędkością, ale ciągle ogólnodostępne telewizje kształtują świadomość większości stada i jeszcze długo się to nie zmieni.

1

@Mitch_Atleta Pożyjemy zobaczymy. Na razie jest co oglądać, koła zębate mechanizmu na którym stoi świat ruszyły się niczym w grze komputerowe po odblokowaniu jakimś czarem.

0

Dłuższy komentarz na temat umowy USA-Ukraina.



Przy okazji pytanie - czy coś się zmieniło w technice wklejania twitterowych linków, bo większość nie wyświetla się prawidłowo, tak jak ten powyżej.

0

@Sulimo Masz inne zdanie na ten temat?

0

@Xxxbarca4ever Nie kracz.

0

Po sześciu miesiącach abstynencji od oglądania Barcy muszę powiedzieć, że mentalne frajerstwo w obronie stoi na tym samym poziomie co w ubiegłym sezonie, za to ofensywa wygląda naprawdę imponująco.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

"Volksdeutscher Selbstschutz – paramilitarna formacja złożona z przedstawicieli niemieckiej mniejszości narodowej zamieszkującej terytorium II Rzeczypospolitej, utworzona we wrześniu 1939 na okupowanych ziemiach polskich.
Selbstschutz utworzono oficjalnie podczas kampanii wrześniowej, jednak nazistowskie kierownictwo rozważało jego powołanie jeszcze przed rozpoczęciem wojny z Polską. W pierwszych miesiącach niemieckiej okupacji Selbstschutz uczestniczył w działaniach eksterminacyjnych wymierzonych w polską inteligencję, a brutalność i samowola jego członków budziła zaniepokojenie w kierownictwie SS. Do końca 1939 z rąk bojówek Selbstschutzu zginęły dziesiątki tysięcy Polaków, z czego najwięcej na terenach Pomorza."

0

@kamiVeB Polski prezydent i rząd są bez znaczenia w tej sprawie.
Nie będą mieli żadnego wpływu na wynik walki buldogów pod dywanem.
Potulnie wykonają polecenia, jakie by nie były. Gówno przyszło i możemy jedynie obserwować rozwój wydarzeń, taką mamy klasę polityczną.

0

@fcbarcafan19 Ciekawe pomysły.

0

@FcPortoFan1999 Oni i tak są więksi i silniejsi.

"Niemcy mają zdecydowanie większą gospodarkę niż Polska. W 2023 roku PKB Niemiec wyniósł 4,3 biliona USD, podczas gdy Polski 680 miliardów USD."

0

Kogo obecnie La Rambla kupuje z tych choć trochę realnych?
Nie jestem w temacie od kilku miesięcy.

0

@FcPortoFan1999 O to dokładnie chodzi. Jedyny plus AFD, to szybszy upadek eko szajby i całej ferajny tym zarządzającej. Reszta same wielkie minusy.

1

@Mitch_Atleta Tak mi się właśnie zdawało, że był dołek, ale Madryt pomógł.

1

@Mitch_Atleta Ogrodnicy to ich ulubiona ofiara.

1

@norbi77 O to mi chodziło.

3

@Mitch_Atleta Ogródek w domu.

1

@pioz123 Pół roku to kawał czasu w celi.

1

@Ojciec5tkidzieci W Pińczowie, wyszedłem na dozór elektroniczny 11m-cy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?