0

Trochę na temat ukraińskiego atomu i amerykańskiego szaleństwa szkodliwego dla Polski i Europy.

"Francja nas obroni? Sojusz Trumpa z Putinem groźny dla Polski? — Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz"


5

W tej kampanii prezydenckiej to same heheszki, takie wesołe wybory mamy.

Czaban:
"Absolutnie niewiarygodne. Czegoś takiego nigdy jeszcze nie było.
Albo sztabie Trzaskowskiego na eksponowanym stanowisku siedzi kret, który ma wykoleić jego kampanię, albo w tym sztabie są sami debile, którzy myślą, że przemówienia RT nikt nie sprawdzi."

0

@Cule1797 W ofensywie statysta.

0

@maroon Wiele rzeczy ot tak lata sobie po mediach.

2

Za jakieś dwa lata możemy mieć ciekawe czasy.

Marek Budzisz:
"Musimy liczyć się z redukcją amerykańskiej obecności wojskowej w Europie. Washington Post informuje o tajnej notatce Hegsetha do kierownictwa Pentagonu. Mowa w niej o priorytetach amerykańskiej polityki obronnej. Wymienia się 3 - niedopuszczenie do opanowania Tajwanu przez Chiny, koncentracji uwagi na obronie terytorium Stanów Zjednoczonych (stąd presja na kwestie Kanady, Grenlandii i Panamy) oraz wymuszenie na Europejczykach aby ci byli w stanie bronić się samodzielnie. Mowa też o redukcji zamorskiej obecności i wsparciu dla Europy, ale tylko tymi zdolnościami, które nie będą potrzebne w rejonie Indo - Pacyfiku i w obronie USA."
Secret Pentagon memo on China, homeland has Heritage fingerprints https://washingtonpost.com/national-security/2025/03/29/secret-pentagon-memo-hegseth-heritage-foundation-china/
https://x.com/MBudzisz2/status/1906252079137464518

0

@kynio302 Po prostu Amerykanie pokazują swoje prawdziwe oblicze, które chwilowo zostało zapomniane. Wyszczekany, agresywny i dominujący naród, bezlitosny w dążeniu do swojej pozycji. Nigdy ich nie lubiłem. Germanie zawsze są tacy sami. W całych Stanach Zjednoczonych 43 miliony ludzi to potomkowie dawnych bauerów z różnych regionów Niemiec.

1

"Prezenter Fox News Jesse Watters:
Bycie przyjaznym światu wpędziło nas w ten bałagan. Nie potrzebujemy przyjaciół... jeśli musimy spalić kilka mostów z Danią, aby zdobyć Grenlandię. Jesteśmy dużymi chłopcami. Zrzuciliśmy bombę atomową na Japonię i teraz jest naszym głównym sojusznikiem."

"

0

@Kozinho. Dopóki nie nie ma stałej obecności żołnierzy zachodnich we wschodniej części Polski w dużej ilości i w pełnej gotowości do wojny, wszystkie te
umowy są tylko politycznym świstkiem papieru. Everybody gangsta, dopóki nie otworzą się silosy rakietowe.

1

@Starrk Nie napisałem, że rząd podejmuje złą decyzję lub jej nie powinien podejmować w ogóle, tylko wyraziłem poziom swojego zaufania do przyjaciół z zachodu w ewntualnej godzinie próby.

0

@Azazel_Pazuzu Nie należę do tego jakże zacnego grona, to by było zbyt proste.

1

Jacek Bartosiak:
"Pięknie Ukraińcy rozgrywają Amerykanów.

Uczmy się. Na nas tez przyjdzie czas."



Zełenski:
Putin boi się bezpośrednich rozmów ze mną. Boi się negocjacji z Ukrainą. Zawsze wymyśla wymówki, żeby przedłużyć wojnę. W jego oczach Ukraina nie jest suwerenna.

Ukraina jest otwarta na dialog z Rosją – ale nie z Putinem. Jeśli w rosyjskim biznesie lub regionach są głosy gotowe przeciwstawić się jego wojnie i pracować na rzecz pokoju, jesteśmy gotowi ich wysłuchać.

W tym tygodniu w Kijowie odbywa się zamknięte nadzwyczajne spotkanie przywódców wojskowych z krajów gotowych wysłać wojska. To ciasny trójkąt: Francja, Wielka Brytania i Ukraina.

Uzgodniliśmy, że Ukraina uzyska dostęp do europejskiego wywiadu, zdjęć satelitarnych, rezerw amunicji i technologii obrony powietrzne.

Stany Zjednoczone będą koordynować działania z Arabią Saudyjską, Turcją i europejskimi sojusznikami w zakresie monitorowania rosyjskich ataków na infrastrukturę energetyczną Ukrainy.

Ukraina nie popiera saudyjskiego nadzoru nad naszym sektorem energetycznym. Brakuje im sprzętu, potencjału wywiadowczego i technicznego know-how.

Monitorowaniem bezpieczeństwa Morza Czarnego mogą zająć się Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja i państwa nad Morzem Czarnym – Rumunia i Bułgaria.


1

Poczułem się tak bezpiecznie, jak mój dziadek latem 1939 roku.

Minister @sikorskiradek:
„Polska finalizuje z Francją traktat związany ze wzajemnymi gwarancjami bezpieczeństwa.”

2

Niemiec czuje pismo nosem, niebawem otworzy się okienko.

Marek Budzisz:
"Michael Kretschmer, premier Saksonii z CDU, jeden z 10 uczestników negocjacji CDU/CSU - SPD w sprawie utworzenia rządu opowiada się za łagodzeniem sankcji na Rosję, jest za rozmowami Merza z Rosją i argumentuje, że kwestia wysłania rakiet Taurus na Ukrainę jest już nieaktualne bo "ten czas minął". Jeśli mówimy o "europejskich zdolnościach obronnych" to musimy pamiętać, że Niemcy nadal nie odbudowały swojej wiarygodności sojuszniczej


Ukraine-Krieg: „Völlig aus der Zeit gefallen“ – Kretschmer für Debatte über Russland-Sanktionen https://welt.de/politik/deutschland/article255818494/Ukraine-Krieg-Voellig-aus-der-Zeit-gefallen-Kretschmer-fuer-Debatte-ueber-Russland-Sanktionen.html przez @welt"

https://x.com/MBudzisz2/status/1905893940840067166

0

Może odwali taki numer jak na ME, to znaczy będzie kluczowy w najważniejszych momentach. Wtedy ten transfer się obroni, nawet jakby wszystkie sezony grał po połowie.

0

@tomek8756 Nadmierna prędkość i nie zachowanie ostrożności przy wyprzedzaniu.

0

@barteq Obecnie jak widzę 79zł (69zł + 10zł za Eleven). To chyba jednak wrócę do Canalu, bo i tak praktycznie tylko Barcę oglądam. Plus strony Tazz.TV w porównaniu z ofertą Canalu, że nie ma przymusu słuchania tego debilnego komentarza na Eleven. no ale jak się płaci, to jednak oczekuje się jakości obrazu.

0

Ile obecnie miesięcznie kosztuje pełny pakiet sportowy na Canal + online lub gdzie indziej, tzn. w moim przypadku chodzi o wszystkie mecze Barcy w lidze, CdR i LM?

Kupiłem sobie na miesiąc dostęp do legalnych streamów sportowych na Tazz.TV za 20$, transmisja wczorajszego meczu chyba z telewizji ESPN.UK
Obraz płynny bez zacięć, bez reklam, niby FullHD, ale z głównej kamery postacie minimalne nieostre, jakby przepływowość (bitrate) transmisji był nieco zbyt przycięty.
Gdyby nie to, strona byłaby mega, szczególnie że za te 80zł oprócz piłki jest mma, boks, tenis i ogólnie większość wydarzeń sportowych. Niestety nie ma ustawień jakości obrazu. Komentarz angielski lub hiszpański do wyboru, przynajmniej wczoraj.

3

@NeroTFP1 W Polsce każdy wejdzie w koalicje z każdym, jeśli dzięki temu będzie u władzy. Po co zaklinać rzeczywistość.

2

Ziemkiewicz:
"Rzeczpospolita pomagdalenkowa pełna jest takich książątek. Właśnie na nich ten system się opiera."



"Wstrząsające zachowania dziekana. Obnażał się przed pracownikami uniwersytetu"
https://www.salon24.pl/newsroom/1434872,wstrzasajace-zachowania-dziekana-obnazal-sie-przed-pracownikami-uniwersytetu

"Na Uniwersytecie Warszawskim wybuchł skandal obyczajowy. Pracownicy Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych oskarżają dziekana dr. hab. Daniela Przastka o szokujące zachowania – od przemocy słownej i psychicznej po obnażanie się przed współpracownikami. Uniwersytet potwierdza, że trwa postępowanie dyscyplinarne, a sprawą zajęła się dodatkowa komisja powołana przez rektora. Przastek brał niedawno udział w konferencji naukowej na temat "przywracania praworządności" po rządach PiS.

Według relacji byłych i obecnych pracowników UW w gazecie.pl, Daniel Przastek miał nie tylko stosować przemoc słowną i nadużywać władzy, ale również dopuszczać się niewłaściwych, seksualnych zachowań. Jedna z relacji opisuje sytuację, w której dziekan wszedł do gabinetu pracownika, zamknął drzwi, po czym rozpiął spodnie i obnażył się, wykrzykując wulgarne komentarze o swojej pozycji i wpływie. - Wszedł do mojego gabinetu, zamknął za sobą drzwi i wyciągnął ze spodni penisa. Skamieniałem. Pomachał nim, powiedział, że "na jego ch**u karierę wybujałem". I wyszedł - opowiedział świadek portalowi gazeta.pl. "

3



Marek Budzisz:

Strategiczne konsekwencje „rewolucji dronowej”

"Wedle oficjalnego komunikatu resortu obrony Ukrainy w ubiegłym roku państwo to w 96,2% pokryło swoje zapotrzebowanie na systemy bezzałogowe (drony) różnych typów. Sektor przemysłowy dostarczył siłom zbrojnym m.in. 1,5 mln dronów FPV, drony dalekiego zasięgu, drony rozpoznawcze, morskie i lądowe [1].

W lutym na konferencji prasowej prezydent Zełenski mówił o 2,2 mln dronów FPV i 100 tys. systemów dalekiego zasięgu, które wyprodukowały i dostarczyły walczącym ukraińskie firmy [2].

W lutym tego roku Michaił Fiodorow, ukraiński wicepremier i minister odpowiedzialny za cyfryzację, którego resort uruchomił w kwietniu 2023 roku „klaster dronowy” i wysokich technologii Brave1, napisał, że na Ukrainie jest obecnie ponad 500 firm specjalizujących się w budowie dronów różnych typów i przeznaczenia, a jednym ze źródeł sukcesu jest „uwolnienie rynku” przez dopuszczenie w tym segmencie swobodnej konkurencji i stymulowanie wyścigu technologicznego, w którym głównymi aktorami są start-upy, niewielkie firmy, często „garażowe”, których twórcy koncentrują się nie na przestrzeganiu procedur i biurokratycznych reguł, ale na wymyślaniu nowych konstrukcji. Aby ułatwić tego rodzaju podejście, resort Fiodorowa „skasował” ponad 30 wcześniej obowiązujących regulacji i w efekcie uruchomił stale rosnący rynek."

Cały tekst
https://patronite.pl/post/79174/strategiczne-konsekwencje-rewolucji-dronowej

0

Ale jak to?



@BogRymanowski : Jak długo Polska broniłaby się przed Rosją, zanim nadeszliby sojusznicy?

Szef @BBN_PL gen. Dariusz Łukowski:
Myślę, że w zależności od sposobu obrona mogła być prowadzona przez tydzień lub dwa przy dzisiejszym poziomie zapasów.

2



https://forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/9754738,atak-torpedami-bezzalogowy-ukrainski-gigant-z-polskimi-rakietami-pior.html

"Ukraiński bezzałogowy dron Katran-Venom po raz pierwszy został użyty w ataku na Morzu Czarnym. Opublikowane w sieci nagrania pokazują moment, w którym maszyna odpala torpedę w stronę rosyjskiej infrastruktury morskiej. Ten innowacyjny dron bojowy może zrewolucjonizować przyszłość wojny morskiej.

Katran-Venom to 9-metrowa, zaawansowana technologicznie bezzałogowa jednostka, zaprojektowana do przeprowadzania skomplikowanych operacji bojowych. Jest znacząco większa od dotychczas używanych dronów morskich. Wygląda jak z filmu S-F i jest uzbrojona w:
• dwie polskie rakiety przeciwlotnicze Piorun, umożliwiające skuteczną obronę przed samolotami i dronami wroga.
• sześciolufowy minigun, zapewniający intensywny ostrzał celów lądowych i morskich.
• ciężki karabin Browninga kal. 12,7 mm, z możliwością rażenia celów w promieniu 180 stopni.
• dwie torpedy (lub potencjalnie małe drony morskie), które czynią go śmiertelnym zagrożeniem dla okrętów wojennych i infrastruktury portowej.

Katran-Venom może osiągać prędkość aż 130 km/h i operować w promieniu 1500 km. Pozwala na to sterowanie z użyciem systemu Starlink. Zaawansowany system sztucznej inteligencji pozwala mu na:
• automatyczne wykrywanie, numerowanie i śledzenie celów, co zwiększa precyzję ataków.
• zakłócanie i przechwytywanie sygnałów radiowych wroga, co utrudnia jego wykrycie.
• unikanie ataków dzięki systemowi wyrzucania pułapek dymnych i cieplnych."


16

"Prezydent Argentyny Javier Milei nakazał odtajnienie wszystkich dokumentów dotyczących niemieckich nazistów, którzy po II wojnie światowej uciekli do Argentyny."


2

Przypomnijmy sobie kim jest nasz obecny premier, żeby nie było wątpliwości.

20

Polskie wolne sądy. Przechodziłem przez to ostatnio.
Nie chcielibyście.

0

@Ronad10 Chodzi zdaje się o to, że nie ma reputacji cracka, co jest akurat prawdą.
"Zwyczajność" jak się zdaje, wpływa źle na wizerunek.

4


Jacek Bartosiak:
"W nowej epoce „polerujący wasale” będą tym bardziej karani … , na pewno nie nagradzani, jak im się wydaje."

Arnaud Bertrand:
"To jest w rzeczywistości żałośnie smutne"
/video/1

"Aby uzasadnić aneksję Grenlandii, JD Vance mówi teraz, że Dania „nie jest dobrym sojusznikiem”, chociaż nie można znaleźć najbardziej zaangażowanego państwa wasalnego USA w całej UE. Spójrzcie: - są członkiem założycielem NATO - uczestniczyli w niemal każdej dużej operacji wojskowej kierowanej przez USA, kiedykolwiek USA o to prosiły, nawet w najbardziej kontrowersyjnych, takich jak Irak - Dania okazała się być bazą dla NSA szpiegującej europejskich przywódców.

https://www.reuters.com/world/europe/us-security-agency-spied-merkel-other-top-european-officials-through-danish-2021-05-30/

Dania zawsze kupuje amerykański sprzęt wojskowy zamiast europejskich alternatyw - Zgodzili się na przyjęcie dużej amerykańskiej bazy wojskowej - na Grenlandii! (Baza lotnicza Thule) Czego więcej USA mogłyby chcieć, aby uznać Danię za „dobrego sojusznika”? Najwyraźniej odpowiedź brzmi: „pozwól nam zaanektować 98% twojego terytorium”... Fantastyczna demonstracja tego, że narody, które dobrowolnie stają się wasalami, nie są nagradzane wdzięcznością ani bezpieczeństwem — po prostu sygnalizują słabość, która zachęca do dalszej agresji."

0

Analiza walki Błachowicza Lowking.pl.


0

Po co pisać takie artykuły? Kupimy PO i na tym się skończy.
Może jeszcze jakiś bardzo tani transfer do ofensywy.

1

"Dyplomacja dolarowa", nitka do przeczytania.

"To co robi administracja Trumpa jest powrotem do korzeni mocarstwowości USA
Ale tych z końca XIX w. Bo z tego okresu całymi garściami czerpane są recepty
Co można z tego wywnioskować napisałem dla @DGPrawna.
Pociągnięcia Trumpa i jego administracji okazują się miksem idei i strategii wziętych wprost z XIX oraz przełomu XIX i XX w.
Czyli czasów gdy USA z państwa peryferyjnego przekształciły się w największe mocarstwo globu."





Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?