RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Prosty temat.
0
@Janas11224 De Jong nie spełnił oczekiwań, ale Barcelonie brakuje zawodników w środku pola, którzy mają kontrolę piłki na mega wysokim poziomie. Poza Pedrim oczywiście. Za Holendra musiałby wjechać jakiś dobry magik, żeby nie było ubytku płynności w grze.
Co do Fatiego, to on chyba musi najpierw zaakceptować, że nie będzie takim kocurem jakim był na wejściu i zechcieć zapracować na rolę rezerwowego. Na razie zdaje się ciągle liczy na powrót do chwały, dość naiwnie.
Piłkarz jakiego bym widział w Barcelonie i dla którego rozbiłbym bank to Alvarez. Nie tak łatwo znaleźć napastnika pod nasz styl, czasem okazja zdarza się raz na jakiś czas.
0
@Pressinho Oni nie muszą tego wygrać, np. Państwa Bałtyckie to w ogóle inna sprawa, ich nawet NATO uznaje za niemożliwe do obrony, dlatego tam mają sraczkę, ale taką na serio. Żeby w nas wjechali, musiałoby się zdarzyć sporo sprzyjających okoliczności geopolitycznych.
Ze względu na to, że świat będzie odchodził od ropy i gazu, Rosjanie mają okienko 10-15 lat, kiedy mają za co finansować armię, potem będzie trudniej.
Zaangażowanie Amerykanów na drugim końcu świata też nie zdarza się często, a to jest główne i decydujące okienko dla kacapów.
Ja tam bardziej się boję jakiejś presji militarnej z ich strony skierowanej na podporządkowanie/finlandyzację regionu, gdyby UE nie sprostała zadaniu odstraszania i nie mając wyjścia musiała kupczyć wschodnimi rubieżami wspólnoty, żeby jakoś zapłacić za pokój. Kacapom by to wystarczyło do szczęścia.
1
@Astad Po pierwsze kiedyś były inne wojny, wielkie masy przemieszczające się do innego państwa, nastawione na zajęcie większości terytorium. Tego nie można porównywać z teraźniejszym zagrożeniem choćby z tego powodu, że obecnie i w przyszłości Rosja według analityków nie ma potencjału na udaną okupację większej części Polski.
Oni jedyne co mogą narobić, to zasiać część naszego kraju Iskanderami, armią dronów i bombami szybującymi, plus jakieś mniejsze zdobycze terytorialne. Dla nich wygrana to demolka naszego państwa, skarcenie swojej byłej strefy wpływów i możliwa dezintegracja części NATO.
Ja nie twierdzę, że za 2 lata będzie wojna. Jeśli będzie, to pewnie później i jest to ściśle zależne od zaangażowania USA w konflikt z Chinami i stopnia przygotowania Europy na taką okoliczność.
0
@FcPortoFan1999 Jeśli Amerykanie zaangażują się w wojnę z Chinami, to Rosjanie mają ułatwione zadanie. Europejski potencjał militarny jest niezbyt okazały. Poza tym nie chodzi wygraną i okupację połowy Europy. Wystarczy demolka Polski i Bałtów, żeby zaznaczyć/wymusić swoją strefę wpływów., nawet przy własnych dużych stratach. Oni tam nie liczą się z utratą ludzi i drenażem ekonomicznym państwa, dlatego są tak niebezpieczni kiedy są w trybie bestii.
1
@FcPortoFan1999 Nie, to nie jest żart. Już od dawna ośrodki analityczne i wywiady z różnych państw szacują potencjalną gotowość Rosji do wojny o średnim zasięgu na około 2 lata od całkowitego zakończenia działań wojennych na Ukrainie. Czy będą mieli ochotę, to osobna sprawa. Poza tym nie porównuj tego co robili na początku obecnej wojny do jakości jaką zaprezentują w kolejnej. Oni partaczą i mylą się tylko pierwszy raz. Potem robią mega audyt i kolejny raz są już przygotowani na max.
1
"Potencjał Rosji do rozpętania pełnoskalowej wojny w Europie"
Good Times Bad Times Polska
1
Śmieszny kawałek z "MAZUREK & STANOWSKI". Konkretna zadyma.
0
@Sulimo Do Iniesty w prime to wciąż daleko i raczej ciężko będzie mu na tak kosmiczny poziom wskoczyć. Co do Xaviego to nie wiem, musiałbym go zobaczyć w obecnej Barcelonie. Tamta chodziła jak zegarek i była sama w sobie jedynym takim tworem piłkarskim.
0
@FCB_dimiC Wynik tego meczu momentami wisiał na włosku, bo przeciwnik spokojnie mógł coś strzelić z tego co miał. 1-0 w takim spotkaniu to proszenie się o kłopoty. Biorąc pod uwagę przewagę Barcy na przestrzeni całej wczorajszej rywalizacji, był to bardzo głupio rozegrany mecz.
1
@Joe_Barbaro Iniesta, Nazario, Messi, Ronaldinho, Pedri
2
Łatwy mecz gramy na stojąco i niedokładnie. Brakuje tylko kolejnego flopa.
3
Nie wiem czy Czaban ma rację, ale diagnoza śmiechowna.
0
@BorzyKrzys Sam jestem czechofilem, ale ich obecna lewacka treść w ogóle mnie nie zachwyca.
0
@Bykunn Być może, to dość specyficzna grupa wyborców.
19
@Safrani Z pewnością powinniśmy brać jego zdanie pod uwagę.
"Przemysław Gołębski to politolog, doradca wizerunkowy i bloger, który w przeszłości był związany z lewicową partią Socjaldemokracja Polska (SdPl). W 2008 roku pełnił funkcję rzecznika koła parlamentarnego SdPl Nowa Lewica . Był również zaangażowany w inicjatywę "LiD Nowy Nurt", której celem było przesunięcie koalicji Lewica i Demokraci (LiD) w stronę bardziej socjaldemokratyczną, zbliżoną do europejskich standardów lewicy"
2
Chat GPT na temat wyborców Hołowni i Bosaka w II turze wyborów.
Jak głosowali wyborcy Bosaka w II turze (Duda vs Trzaskowski)?
Sondaże po II turze i analizy pokazały następujący rozkład:
Głos oddany w II turze, procent wyborców Bosaka:
Andrzej Duda ok. 40–45%
Rafał Trzaskowski ok. 15–20%
Nie poszli na wybory / głos nieważny ok. 35–40%
Z sondaży i analiz wynika:
Rafała Trzaskowskiego poparło ok. 65–70% wyborców Hołowni
Andrzeja Dudę – ok. 15–20%
Reszta nie głosowała lub oddała nieważny głos
0
@mmaciass Intelektualnie zupełnie dobrze sobie radził, mając przy okazji trochę luzu i charyzmy zwyczajnego faceta. Zachwycać się nie ma czym, ale spokojnie 7/10 można mu dać za tę rozmowę, bo zwyczajnie pokazał się dobrze. Nie wiem po co przeginać tę rozmowę w kierunku marnej czy zachwycającej. Poza tym media próbowały przykleić mu łatkę kompletnie nieudanego kandydata, nie potrafiącego ogarniać swojej roboty, a te wywiad temu przeczy.
3
@GTBTP To jest oczywiste, ale protekcjonalne traktowanie nas przez sąsiadów z za Odry jest głęboko zakorzenione również w ich mentalności, nie tylko jako wynik układu gospodarczego jaki jest między nami. Wobec takiej sytuacji denerwujące i szkodliwe jest oszukiwanie rodaków przez naszą ekipę proeuropejską, że niejako jesteśmy partnerami, gdzie prawdziwa rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.
Potem ludzie żyją w złudzeniu, że Donald jedzie tam załatwiać interesy, a tak naprawdę kończy się na potulnym przyjmowaniu rozkazów.
1
W stosunkach polsko-niemieckich bez zmain.
https://x.com/MBudzisz2/status/1913140880891916305
Artykuł Stefana Locke warszawskiego korespondenta liberalnego FAZ, który bardzo dobrze pokazuje jak Niemcy, nawet pełni dobrej woli, nie mogą pozbyć się protekcjonalnego stosunku wobec Polski. Kilka przykładów:
1. Kryzys w stosunkach polsko - niemieckich był wynikiem "wrogiego Niemcom rządu PiS" a zwłoka (5 lat od podjęcia uchwały przez Bundestag!) w budowie "polskiego domu w Berlinie" jest skutkiem tego, że projekt "utknął w gąszczu obowiązków i słabości decyzyjnej". (W przypadku Polski wiadomo kto zawinił, niemiecka zwłoka to efekt bliżej nieokreślonych mechanizmów, bez personalnej czy może partyjnej odpowiedzialności).
2. Zmiana w polityce niemieckiej ma polegać teraz na tym, że Berlin "będzie konsultował" decyzje z Paryżem i Warszawą. (Warto zauważyć, że konsultacje to nie to samo co współdecydowanie).
3. Po zmianie rządu w Polsce "ton w Warszawie się ucywilizował" ale kryzys w relacjach nie został przezwyciężony "co wynikało nie tylko ze spraw osobistych, ale także z nierozwiązanych kwestii dwustronnych, zwłaszcza w odniesieniu do przeszłości." (Nie wchodzi w grę cywilizowanie tonu w Berlinie czy przyjęcia odpowiedzialności za II wojnę - mowa oczywiście o czymś więcej niż pamiątkowym kamieniu od umieszczenia którego Locke zaczyna swój artykuł!)
4. "Tusk, który jest wyśmiewany przez PiS jako "niemiecki agent" ze względu na konstruktywny stosunek do Berlina i Brukseli" - tak widzi polską politykę warszawski korespondent jednego z głównych dzienników niemieckich. O jakości jego ocen świadczy i to, że określa rząd Tuska mianem "konserwatywno - liberalnego".
5. Polacy, a może rząd Tuska (Locke nie precyzuje) "z wielką życzliwością" przyjęli fakt, że w umowie koalicyjnej CDU/CSU - SPD "Polska wymieniana jest trzykrotnie". (Warto przypomnieć, że umowa ma ponad 100 stron, a nasza rzekoma radość z tego, że zostaliśmy trzykrotnie wymienieni mi przynajmniej kojarzy się ze szczęściem służącego, którego Państwo poklepało po ramieniu i nawet zdobyło się na dobre słowo.)
6. Wreszcie trzeba wspomnieć, że zgodnie z najlepszą niemiecką tradycją niezależnego dziennikarstwa Locke przywołuje wypowiedzi "niezależnych" ekspertów w rodzaju p. Ruchniewicza i p. Jankowskiej nie dopuszczając (bo i po co?) tych, którzy reprezentują inne (wiadomo "wrogie") stanowisko.
Osobiście jestem zwolennikiem otwartej i pragmatycznej polityki Polski wobec Niemiec, ale trzeba dostrzec, że protekcjonalne podejście przedstawicieli niemieckiej opinii publicznej nie ułatwia ułożenia relacji na normalnych, cywilizowanych zasadach.
Polen setzt auf Friedrich Merz: Koalitionsvertrag lässt hoffen
https://faz.net/aktuell/politik/ausland/polen-setzt-auf-friedrich-merz-koalitionsvertrag-laesst-hoffen-110423283.html?share=Twitter&premium=0x9334faae3a717213a53ffff227420deefe83487fd894bf8c6fee5d7cc23d7c92
3
Prof. Dudek powinien udać się na jakąś terapię.
1
@blakkudium Barca ma przed sobą ciężki finał PK i wstępnie zajechanych kluczowych zawodników. Nie będzie łatwo.
2
Francja elegancja, jak u nas w latach 90 tych.
1
@Kondziubarca Największe jaja będą jak Stanowski zrobi recenzję książki Rafała.
Ciekawe czy planuje zrobić to jeszcze przed wyborami.
0
@Mow_mi_Douglas Biorąc pod uwagę działania obecnego rządu w sprawie CPK te obecne i przeszłe, nic dziwnego, że chłopu ciśnienie skacze. Szczególnie że w przeciwieństwie do przeciętnego obywatela rozumie co tam się dzieje.
0
@NeroTFP1 Dziewczyny z dużych miast są znudzone słowiańskim genotypem.
Potrzeba matką wynalazków, a dodatkowo murzyni podobno mają większego.
3
@arasz1819 Kamień to dobry rekwizyt, żeby zamknąć temat.
Konkretny konkret ekipy Rudego.
2
W sumie to czemu nie.
Ja na tej imprezie.
1
@lajcior Białko czekoladowe, najmniej sztucznie smakuje.
8
@MesQueUnClub96 Nie, ale kamienia się nie spodzieałem.