RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Marek Budzisz:
"W The Times artykuł o ukraińskim, nielegalnym rynku, broni palnej. Ile sztuk znajduje się w rękach prywatnych? Nikt tego nie policzył, ale Ihor Klymenko, szef MSW w kwietniu ubiegłego roku szacował jej liczbę na 1 do 5 mln sztuk. Zawieszenie broni zaostrzy problemy, zwłaszcza z reintegracją do cywilnego życia wojskowych. Zawsze jest to trudne, ale Ukraina nie ma żadnych programów, nie ma specjalistów, władze nie wiedzą jak sobie z tym radzić. W efekcie zdaniem przywoływanych w artykule ekspertów powtórzyć się może casus państw byłej Jugosławii, które po wojnach z początku lato 90-tych stały się "eldorado" dla europejskiego świata kryminalnego. Zaopatrywano się tam w broń, wynajmowano tani wyszkolonych i zdeterminowanych zabójców. Na Ukrainie będzie to samo, tylko w 10-krotnie większej skali. Jak do takiej sytuacji przygotowuje się polski rząd?"
https://thetimes.com/world/russia-ukraine-war/article/ukraine-europe-weapons-ceasefire-rhhxqdlf8
https://x.com/MBudzisz2/status/1903721847369105764
1
@Technik Jan bez Jocza to jak Adamek bez Gmitruka.
3
Katastrofa ta walka, do tego Jan nic nie pokazał.
Ulberg chociaż trochę szybkości. Błachowicz dał się wrobić w przegraną bez walki.
2
@norbi77 Powinien być wykluczony przynajmniej z LaLiga na zawsze.
Do tego wyrok sądowy za próbę uszkodzenia ciała.
0
Albert Świdziński:
"Przy tej okazji dodam jeszcze raz: sama obecność gospodarcza USA na Ukrainie nie daje temu państwu zupełnie nic.
Jeżeli USA nie będą miały na Ukrainie interesów politycznych, nic nie będzie stało na przeszkodzie harmonijnej współpracy gospodarczej Rosji i USA.
Podczas ewentualnego wznowienia wojny ani jeden rosyjski pocisk nie spadnie na należące do USA zakłady na Ukrainie."
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Ero_to_man Akurat analizy tych panów znam od wielu lat, ciekawe pytanie.
Bartosiak różni się tym od Budzisza, że jest inspiratorem i kreatorem S&F, czyli kimś od kogo to się to wszystko zaczyna. Dodatkowo ma wrodzony talent do werbalnego przekazu, umiejętność zainteresowania zwykłych ludzi nową dość skomplikowaną dziedziną jaką jest geopolityka. Jeśli o samą dziedzinę chodzi, to Budzisz jest bardziej konserwatywny, jak sam mówi jest fanem dyplomacji w starym stylu.
Taka podstawowa różnica między nimi wygląda tak:
Budzisz - konkret i bardziej konserwatywnie
Bartosiak - kreacja i umiejętność patrzenia do przodu
1
@Rastafarnianin W latach 90tych była konkretna zwierzęcarnia, mordobicie, w szkołach nauczyciele psychole, mafie, ale za to było też sporo ludzi ze złota, z którymi można było konie kraść. Wszystko było bardziej żywe i naturalne, zło również. Obecnie korporacje medialne stworzyły jakiś uśredniony wariant człowieczeństwa, to jest świadomość wykreowana przez wciągających krechy korporacyjnych macherów, psychologów od inżynierii społecznej. Nudne.
1
@GTBTP Tak to się może skończyć, jeśli się nie ogarniemy politycznie i militarnie.
1
Dogadane.
3
"Lider Zielonych ostrzega, że zarówno w CDU/CSU jak i w SPD coraz głośniej mówi się o wznowieniu współpracy energetycznej, w tym dostaw gazu, z Rosją. Przywołuje wpis Thomasa Bareißa, posła Chadecji, który wzywa do "nowego myślenia" i opowiada się za ponownym odkręceniem kurków z gazem. Constanze Stelzenmüller na łamach Financial Times pisze, że idea "ponownego uruchomienie" Nord Stream 2 i powrotu do idei zakupów gazu z Rosji "będzie katastrofą" dla reputacji i pozycji Berlina. Wygląda na to, że wraz z Merzem Niemcy nie tylko zwiększą własne (a nie w ramach Unii Europejskiej) wydatki na zbrojenia, ale również myślą o powrocie do starego modelu relacji z Rosją."
Russisches Gas: Grünen-Chef Banaszak warnt vor „Moskau-Connection“ – und kritisiert CDU-Politiker https://welt.de/politik/deutschland/article255752938/Gas-aus-Russland-Gruenen-Chef-Banaszak-warnt-vor-Moskau-Connection-und-kritisiert-CDU-Politiker.html przez @welt
https://x.com/MBudzisz2/status/1903001802146038157
0
@regatta52 Nie wiem, Matecki nie ma tu nic do rzeczy, chodzi tylko o artykuł.
0
"Niemiecka gazeta BILD i POLITICO piszą o brutalności naszych służb na granicy"
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
Guten Abend rodacy.
0
@Destroyer_of_Worlds Marcin Fijołek z Polsatu jak na polskie bagno dziennikarskie wygląda w miarę ok.
4
@wojopancer W210, stary okularnik. Oczkiem w głowie nie może być, ale zżyłem się z nim okrutnie, bo to cholernie duży, wygodny i funkcjonalny wóz. Kombi, skóra, automat 2.7cdi 170KM. Żyć nie umierać, nic więcej nie potrzeba.
0
@TR3YWAY Większość genetycznie obciążonych słabą neurologią i leczących się na przewlekłe depresje czy dystymie, spokoju od tego raczej w życiu nie zazna. 25% nie reaguje na leki, ci co reagują mogą liczyć bardziej na mniejsze zło i lepszą jakość życia, niż na wyleczenie. Większe szanse są przy tzw. epizodach depresyjnych, kiedy zdrowy nie obciążony genetycznie człowiek z jakiegoś powodu nabawi się okresowej deprechy.
A tak generalnie jest to temat rzeka, szczególnie że każda depresja może być inna i inaczej przebiegać u danej osoby.
0
@Popitek12 Stuhr
1
@MesQueUnClub96 Brutalna śmierć.
0
@Kengo Jakiś LG lub Samsung, Sony w tej cenie niczego dobrego raczej nie zaproponuje. Philips tylko ze względu na ambilight, bo tańsza oferta u nich też szału nie robi. Koniecznie 120hz. No i jak pamiętam to przydałoby się ze 4 tyś zł.
1
Piosenka na wieczór.
0
@paweldunajecfcb Niezmiennie polecam trzy książki, które są w mojej pierwszej dziesiątce all the time.
Julian Sancton - "Obłęd na krańcu świata" (o wyprawie statkiem na biegun, na faktach)
Erich Maria Remarque - "Noc w Lizbonie" ( historia Niemca uciekającego przed SS)
Jurgen Thorwald - "Stulecie Chirurgów" (historia początków medycyny, znieczulenia -fakty)
0
Velina Tchakarova:
"Politics has no relation to morality. Machiavelli.
Learn this rule first & foremost before deciding to have anything to do with politics. Stay away from, and if not possible, ignore the virtue signalers in politics. They are able to remove an opponent while gently smiling. Brutal."
Polityka nie ma nic wspólnego z moralnością. Machiavelli.
Najpierw naucz się tej zasady, zanim zdecydujesz się mieć cokolwiek wspólnego z polityką. Trzymaj się z daleka, a jeśli to możliwe, ignoruj sygnalizatorów cnót w polityce. Potrafią usunąć przeciwnika, delikatnie się uśmiechając. Brutalne.
0
Ostatnio nie dało rady włączyć dźwięku na stronie sport365, jest na to jakiś patent albo w ogóle inna propozycja?
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@PatrykBarca Działa Wam La Rambla?
U mnie nie działa w telefonie i na kompie. Można temu jakoś zaradzić?
Tylko przez gorące mogę wejść na dyskusje.
3
Trochę jak latawiec.
"Rosyjskie drony światłowodowe znacznie różnią się od konwencjonalnych bezzałogowych statków powietrznych (UAV) z widokiem z pierwszej osoby (FPV). Są sterowane za pomocą wyjątkowo długiego przewodu, który rozwija się na przestrzeni kilku kilometrów podczas lotu. Ponieważ drony te nie polegają na komunikacji radiowej, nawet najlepszy elektroniczny sprzęt EW jest wobec nich bezsilny."
https://www.pravda.com.ua/eng/articles/2025/01/13/7493257/
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
3
Komentarz usunięty