0

@Stinger_

Jak dla mnie - nowy format LM, to i lista strzelców powinna być od nowa. Teraz są inne zasady, więcej spotkań, więc nijak to się będzie miało do tego, co było wcześniej.

2

@Pnog37

Czyli może być np. "Mam naj naj naj naj (x97) najlepszego tatę."

0

@Rust_Cohle

75zł to śmiesznie niska cena, więc ciężko będzie znaleźć coś taniej (o ile w ogóle się uda?)

0

@clyde

Jeśli ktoś czepia się Rycha za "brak progresu" i "kwadratowe flow", to powinien jak najszybciej zmienić swój gust muzyczny i przestać się ośmieszać, gdyż nie ma o tym zielonego pojęcia.

0

@clyde

GOAT polskiego rapu.

0

@Barcanajlepszyteam

Mieszkam w DE, więc patrzę na to z tej drugiej perspektywy :-)

@Who_you_mam

Tak samo gówno kogo obchodzi, że kontrole to ograniczenie strefy Schengen. Nikt nic nie zrobi Niemcom, dlatego np. na granicy Gorlitz-Zgorzelec, kontrola jest tylko po stronie niemieckiej. A jak swego czasu Polacy również wprowadzili tam kontrolę - szybko im wytłumaczono, że nie mogą i mają się zawijać z granicy :-)

0

@BorzyKrzys

Bardzo dobrze, że są dodatkowe kontrole. Mam nadzieję, że będą już cały czas, a dzięki temu mniej syfu (Ukraińcy, kolorowi inżynierzy itd.) trafi do Niemiec.

0

@draxidox

Mam nadzieję, że przeżył.

Liczę na to, że będzie leżał jak warzywo, całkowicie sparaliżowany, z możliwością ruszania oczami i nic więcej. Oczywiście przy pełnym zachowaniu świadomości i pamięci.

30-40 lat takiego leżenia i może jakiś zalążek mózgu urośnie w tej kopule, którą gość ma na szyji.

0

@tristan87

Na froncie to pewnie by nawet Stoperan nie pomógł i biednego kolegę trzeba by wynosić z okopów, z dodatkowych obciążeniem w majtkach.

5

@BorzyKrzys

Gra 100x gorzej, to i zarabia 100x mniej.

Proste, matematyka rządzi światem ;-)

0

@Marian_Pazdzioch

Hmm, super.

Lwow, to główny i największy bastion Bandery i jego wyznawców. Dlatego warto żeby Polska ich wspomogła, bo czemu nie.
Mam nadzieje, ze jak już będzie po remoncie, to Mer Lwowa zorganizuje uroczystość związana z końcem remontu. Będzie mogli znowu pochwalić Banderę.

No i jest tez szansa, ze Lwowska rada ustanowi rok 2025 - rokiem Bandery. Czyli tak jak zrobili to w 2022 roku.

1

@Zoker

Jest lista handlowych niedziel, to i musi być lista powodzi w danym roku.

Proste.

1

@NeroTFP1

Zielona Mila i Forrest Gump

0

@Krzysztof1987

Ja też chcę mieć mieszkanie/dom i mam - mogę wynająć taki jaki mi się spodoba i będzie w 100% pasować pod moje "wymagania"
Ja też chcę zostawić coś dziecku, dlatego zarabiam, odkładam i w odpowiednim momencie oddam to swoim dzieciakom. Czy od razu kupią za to swoje własne mieszkanie? Nie wiem, to ich sprawa. Być może będą wolały zostawić pieniądze na coś innego. Ostatecznie ja im mogę kupić jeśli bardzo będą chciały.
Ja też chcę i mam rodzinę - kwestia mieszkania nie ma z tym nic wspólnego przecież?
Moja rodzina od zawsze ma własny kąt i nigdy w życiu nie martwiłem się o jakiekolwiek wyrzucenie (bo niby za co? jest też umowa itd.)

Ja mam natomiast swobodę. Nie ciąży nade mną żaden kredyt, nie muszę płacić przez następne 20 lat, za jedną rzecz którą kupiłem i która uziemiła mnie w jednym miejscu.
Mogę dowolnie zmieniać swoje życie, jak i całej rodziny. Zgodnie z tym co planujemy, czego chcemy, jakie mamy aktualnie możliwości.
"Przyspawanie" się i życie w jednym kraju, jednym miejscu, jednym osiedlu, jednym mieszkaniu itd - to dramat.
A gdybym miał słuchać starszej córki, to od jakiegoś czasu musiałbym mieszkać w Grecji (odkąd byliśmy tam na wakacjach, bardzo chce się tam przeprowadzić).

Więc jak sam widzisz - to chyba kwestia bardziej podejścia do życia i tego jak się żyje i czego oczekuje. Ty raczej reprezentujesz klasyczny model, czyli święty spokój, jedno stałe miejsce (ale za to na własność), stabilizacja bez większych zmian itd.
U mnie wygląda to zupełnie inaczej - tam gdzie moja rodzina jest szczęśliwa, tam jest moje miejsce. Może to być nawet drugi koniec świata :-)

0

@Krzysztof1987

I to jest właśnie to myślenie i mentalność o której pisałem.

Zaślepienie jednym tematem, jednym wzorem. Mieszkanie na własność MUSI być, bo przecież trzeba coś zostawić dziecku, bo przecież trzeba mieć swoje, trzeba założyć rodzinę.
Brakuje już chyba tylko tekstu, że trzeba co niedzielę chodzić do kościółka..
Ogólnie, to właśnie taki klasyczny model typowego Polaka i właśnie to jest problemem.
Za granicą - ludzie wynajmują, mają rodziny itd. i przede wszystkim - nie są uwiązani z jednym miejscem.

Co do mnie - mylisz się, bo również mam rodzinę. Do tego dwie małe córki i świetną żonę.
Nie rozumiem natomiast dlaczego miałoby to mieć jakiekolwiek powiązanie ze zmianą lokalizacji? Mieszkaliśmy już w trzech różnych krajach, aktualnie są to znowu Niemcy (od Niemiec zaczeliśmy). Gdzie będziemy np za 6 lat i co się zmieni w życiu? Nie mam pojęcia, czas i życie pokaże :-)

0

@K1XPL

Również mieszkam za granicą (choć mieszkałem też przez prawie dekadę w Polsce).
Zawsze wynajmowałem (nie licząc Polski, gdzie byłem młody i mieszkałem z rodzicami) i aktualnie też wynajmuję. A mieszkania które odziedziczyłem, już dawno sprzedane.

Nie wiem też gdzie będę za kilka lat, więc wynajem jest mi na rękę.

0

@Matheu12

Ale dlaczego piszesz "męczyć z wynajmowaniem" ? Przecież to świetna forma mieszkania, dająca pełną swobodę wyboru miejsca zamieszkania, jak i samego mieszkania/domu - wszystko dostosowane pod aktualne życie.

Za granicą, czy to w mniejszych, czy w większych miastach - zdecydowanie więcej osób woli wynajmować (i nie mam tu na myśli imigrantów, a lokalsów).

Dla mnie np. wizja tego, że wziąłbym kredyt na 20-25 i kupił jakąś klitkę 50-60m2, przeważnie na klasycznym polskim blokowisku (zapewne wielka płyta) - jest przerażająca.
A perspektywa spędzenia w tym mieszkaniu kolejnych 20 lat - jeszcze bardziej przeraża.
Ani się nigdzie nie ruszysz, wsiąkasz w osiedle i w jedno mieszkanie, tylko dlatego, że masz zobowiązania wobec banku. Nie znam szczegółów umów, ale zakładam, że takiego mieszkania prędko też nie będziesz mógł sprzedać.

Podsumowując - to chyba też kwestia podejścia do życia i swojej przyszłości. Jeśli komuś nie przeszkadza spędzenie kilkudziesięciu lat w jednym miejscu - to w sumie zgodzę się z Toba - niech kupi, zamiast wynająć.

0

@K1XPL

To jest właśnie ta dziwna mentalność i "myślenie" wśród Polaków o której pisałem :-)

@Matheu12

Czyli nie stać ich na wynajem czegoś sensownego, ale stać ich, żeby spłacać zobowiązania przez najbliższe 20-25 lat ( nie mając pojęcia co przyniesie przyszłość).

Masz rację - mentalności chyba nigdy się nie zmieni. Za granicą, wygląda to zupełnie inaczej.

0

@Matheu12

Przede wszystkim, to w Polsce jest inny problem i to od wielu lat - nie wiadomo dlaczego i nie wiadomo po co, w Polsce istnieje jakiś dziwny "kult" posiadania własnego mieszkania (własnościowe, nie wynajęte).
Przez takie podejście, mnóstwo ludzi decyduje się na kredyt (a kredyt sam w sobie jest przecież strasznie słabą opcją) i później muszą to spłacać przez większość swojego życia.

Porażka. Natomiast wiele nie się nie zmieni, jeśli Polacy nie zmienią mentalności i podejścia.

3

@MichalZZZ

Oba mają te same procesory, te same układy graficzne itd.

Natomiast P12 Pro bije na głowę swojego "rywala" jeśli chodzi o wyświetlacz. Wybór może być tylko jeden :-)

1

@ACMaldini3

Niedziela 22:00 to najlepsza możliwa pora na mecz.
Cały weekend masz dla siebie, a późnym wieczorem można odpocząć i zrelaksować się przy meczu.

0

@Pawlak1992

tylko i wyłącznie Trump.

jedyna logiczna i rozsądna opcja.

2

@kubix05

O tak, pamiętny plaster.

Z takim plastrem od razu miałeś +10 do strzału, +10 do kondycji i +8 drybling.

0

@Mitch_Atleta

1. Brazylia
2. Niemcy
3. Hiszpania/Włochy

1

@Deviler

Dzień, w którym konsola zapewni minimum 60fps (stałe, bez spadków) oraz jakość obrazu podobną do tego co oferuje PC - może zastanowię się nad kupnem.

Póki co - bez sensu wydana kasa.

0

@marcin62

Zawsze staram się płacić gotówką, gdzie tylko mogę i się da. Jakiś czas temu nawet za samochód wolałem zapłacić gotówką.
Przelewy to tylko za rachunki i w swojej firmie (ale to i tak najpierw wpłacam odliczoną kwotę i płacę). Nie trzymam też żadnej kasy na kontach (bo ich nie mam, jedynie Revolut), bo to głupota.

0

@paweldunajecfcb

Pamiętaj tylko, żeby brać wersję Pro, a najlepiej Pro Max

7

@Death_voice

Jeśli ktoś głosował na Tuska/Koalicję - to raczej jest przyzwyczajony do niszczenia/okradania kraju i ludzi, łamania prawa, składania obietnic bez pokrycia i generalnie mamienia ludzi marnej jakości propagdandą.

Myślę więc, że jakiekolwiek działania pRemiera, raczej nie wywołają żadnej reakcji ze strony jego Zwierzogrodu.

0

@Sulimo

Grealish i Foden? ;-)

1

@Kgorecki2500

W 100% normalna cena, a wręcz można powiedzieć, że dość tanio (Warszawa).


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?