SawneyBean
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: sierpień 2023
3 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@MesQueUnClub96
Zdziwiony? Przecież Polska robi to co dyktuje USA i realizuje ich propagandę. I nie brakuje takich, którzy to wszystko łykają.
Dlatego właśnie możesz czytać o samych pozytywach nt. Kamali i jej startu w wyborach, do tego dochodzi propaganda anty-Rosja, anty-Trump (często używają argumentu o braku pomocy dla Ukrainy lub podobnej bzdury).
I tak to się kręci :-)
0
@PatrykBarca
Aha, czyli lepiej się go pozbyć, a na jego miejsce nie mieć nikogo o podobnych umiejętnościach i zostać z niczym.
Aktualna Barca w pigułce :-/
0
@Arcybiskup
Nie szkoda Ci gościa, dzięki któremu poprzedni sezon był "tylko" dramatyczny, a nie tragiczny? Tym bardziej, że w składzie nie ma ani jednego piłkarza, który piłkarską jakością i doświadczeniem - choćby zbliżyłby się do tego co prezentuje Gundo.
1
@Sulimo
Ale ja też go w 100% rozumiem, ma ogromne problemy zdrowotne i trzeba mu pomóc (co pewnie niejedna osoba stąd już zrobiła).
Ale pisanie o sprzęgle, oponach....serio? To nie ma nic wspólnego z jego zdrowiem, czyste użalanie.
1
@PizzerMan
Przestań się już użalać, bo ileż można...
0
@SawneyBean
Ty myślisz że piłkarze grają dla kibiców? Dobrze się czujesz?
To jest ich praca, za która dostają ogromne pieniądze. A te pieniądze biorą się z wygrywania tytułów. I właśnie dzięki wygranym spotkaniom, zdobywaniu tytułów - mają tych kibiców.
Zdanie kibiców na temat gry - nikogo tak na prawdę nie obchodzi i pogódź się z tym.
Przykładowo: jak Barca w tym roku wygra LM w stylu Realu (tylko bez pomocy sędziów, ale z toporną dla oka grą) i dołoży do tego mistrzostwo ligi w podobnym stylu (tylko bez pomocy sędziów, ale grająć na 1:0) - myślisz, że ktokolwiek z piłkarzy/sztabu będzie przejmował się tym, że przeciętny AlexDark00 nie był zadowolony ze stylu który widział, oglądając mecz na kanapie w domu? ;-)
0
@AlexDark00
Nie jest. Nie ma też żadnych dodatkowych (ani ogólnie) korzyści ze stylu. Ewentualnie dla kibiców lepiej się to ogląda, ale kibice nie są istotni.
0
@Bobert_Kubicki
Jak to po co? Jak gra Twoja ukochana drużyna, to chyba fajnie obejrzeć taki mecz nie? Na tym polega kibicowanie.
Chyba, że Ty jesteś kibicem, który kibicuje i ogląda tylko wtedy, kiedy drużyna spełnia Twoje "wymagania" co do gry.
0
@MesQueUnClub_87
Obozy obozami, ale jedna rzecz jest niezmienna dla wszystkich - piłka nożna to prosty sport i na końcu liczą się tylko i wyłączenie wyniki.
Nie ma żadnej różnicy, czy dobry wynik osiągniesz piękną grą, czy tragiczną. Liczy się końcowy efekt. Taka jest po prostu piłka nożna.
0
@jaras121
Nie o to mi chodziło, zbyt dosłownie to zrozumiałeś :-) może jakbym użył stwierdzenia "łeb na karku" to byłoby lepiej.
Chodzi mi o to, że mamy takie czasy (i to nie od wczoraj), że na prawdę nie trzeba być jakimś wybrańcem i mieć ogromnego farta, żeby zarobić większe kwoty niż te, które dostaniesz na etacie.
0
@Ojciec5tkidzieci
To są duże kwoty które one podają?
Dla kogoś kto ma mózg i kto nie zamierza pracować na kogoś (etat) - takie kwoty są bardzo realne i spokojnie do ogarnięcia.
Niestety, wielu woli zatrudnić się w pierwszej lepszej firmie i tyrać za głodowe 5-6 tysięcy.
0
@macio_944
Nie, nie pokazałeś żadnego rozwiązania na problemy, które wymieniłem. Napisałeś tylko o alternatywach, które są mocno ograniczone. Cała zima ogranicza we wszystkim.
Ja pisałem o pływaniu, to Ty wyskoczyłeś z basenem. I to jest właśnie to ograniczenie. Bo w lato, jeśli będę miał ochotę, to biorę ekipę i jedziemy nad jezioro, nad morze, gdziekolwiek. Jemy, pijemy, kąpiemy się, żeglujemy, pływamy rowerkiem, robimy 100 innych rzeczy.
A jeśli będziemy mieli ochotę, to możemy też skoczyć na basen, żaden problem. Jak sam widzisz, lato daje różne opcję do wyboru i każdy znajdzie coś dla siebie. W zimie ... albo jesteś na basenie, albo czekasz do wiosny/lata żeby pływać.
Idźmy dalej - pytasz mnie, czy na boisko i nad jezioro chodzę codziennie. Nie, może nie codziennie, ale tak co 2-3 dni już na pewno. Natomiast codziennie mam możliwość wyjścia np. z dzieckiem - które ma różne opcje wyboru. Dzisiaj była ścianka wspinaczkowa, jutro możemy porzucać piłką do kosza. Ewentualnie pojeździmy na rolkach lub zrobimy sobie piknik (co bardzo lubi). Sam dobrze wiesz, że jest multum rzeczy które jeszcze mógłbym wymieniać (i nie będą one dotyczyły tylko aktywności z dzieckiem).
W zimie zostają bałwany, sanki, może jakiś kulig gdzieś? narty/snowboard (nie w moim przypadku, więc odpada mi ta opcja) i ... nic więcej?
Generalnie nie zamierzam Cię przekonywać, bo masz po prostu swoje zdanie, a ja swoje.
Ale jedna rzecz moim zdaniem jest niepodważalna - zima OGRANICZA. A ja jestem jednak z tych osób, które nie lubią ograniczeń (szczególnie przez porę roku/pogodę).
A jak się wku...., to się nauczę jeździć na nartach, to i w lato będę to robił (z racji miejsca zamieszkania, mam ok. 170km do Alp (Zugspitze).
0
@macio_944
Pojeździsz samochodem w taką pogodę jaką widzimy na filmie który przedstawiłeś? Weź się nie ośmieszaj. I jeszcze ten tekst o przejezdnych drogach - dobrze wiesz jak wygląda kwestia odśnieżania dróg i jaki jest z tym problem. Ale rozumiem, że Ty spokojnie wbijesz na autostradę i będziesz cisnąć beż żadnych problemów? Gratuluję odwagi w takim razie.
Reszta rzeczy które wymieniłeś (i które naciągasz do granic możliwości), w pewnym sensie potwierdza to co ja napisałem. Jesteś totalnie ograniczony do usług/rzeczy, które są wewnątrz budynków.
Dziwnym trafem, ogrom różnego rodzaju atrakcji jest zamknięte na zimę. Więc nie gadaj że można robić mnóstwo rzeczy bo to bzdura. Możesz robić tylko to, na co pozwala zima.
Piszesz o nartach i snowboardzie - rozumiem, że po pracy wracasz do domu i codziennie bierzesz dzieciaka na narty i snowboard tak? ;-) Bałwany też lepisz codziennie?
Świetne atrakcje :-)
Jakbym miał zacząć wymieniać rzeczy które możesz robić w lato, a zima na to nie pozwala - to będzie ich pewnie z 20x więcej niż wszystko to co Ty będziesz w stanie wymienić.
1
@macio_944
Nie pojeździsz samochodem, nie popływasz, nie pojedziesz nigdzie nic pozwiedzać, nie pojeździsz na rowerze, nie pograsz z dzieckiem w piłkę itd. itd. Można by długo wymieniać i wymieniać :-)
Generalnie w taką zimę nie zrobisz prawie nic i do tego jeszcze dobija minusowa temperatura.
Same plusy, robale gorsze.
0
@tristan87
No i super. Można odłożyć do skarpety na transfer Nico.
0
@TheNekro94
Fajnie że podałeś tak skrajny przykład, żeby pasował do Twojej teorii.
To ja Ci powiem, że jak masz mieszkanie na środkowym piętrze, bez klimatyzacji, to taka temperatura nie jest niczym nadzwyczajnym. Z jednym się zgodzę - nie codziennie jeździsz nad jezioro, natomiast na świeżym powietrzu, można już być codziennie :-)
3
@GeneralXavi
Dokładnie. Przecież takie temperatury 30+ to nie jest żaden dramat, tylko świetna pogoda dająca ogrom możliwości spędzania czasu.
Nigdy nie zrozumiem, jak można narzekać na taką pogodę. To nie Afryka, gdzie jest po 40-50 stopni.
0
@tomek8756
Oczywiście, że dobrze. Przecież każdy ma własne życie i tego typu wybory.
Sam osobiście znam zarówno kilka par, jak i kobiet - gdzie temat dziecka nie istniał, nie istnieje i nie będzie istnieć. A przy tym są normalnymi, inteligentnymi i szczęśliwymi ludźmi.
Zakładam też, że była to jej indywidualna decyzja i nie została przez nikogo zmuszona. Chwilę też pewnie trwało, zanim wszystko przemyślała itd.
Tak więc pokazała silny charakter i fajnie, że takich kobiet (jak i tematu braku dzieci) jest coraz więcej.
1
@Kgorecki2500
5 najlepsza
0
@Pedri16Future
Dobry hipokryta, w temacie kompleksów i słomy z butów, to może niech Tomek się wypowie na temat pewnej nocy w Gliwicach, co się działo i co robił jak wyszedł z kolegą z Gwarka.
0
@Linghunter88
To już zależy od podejścia. Np. aktualne "poszukiwania" życia pozaziemskiego, dla mnie osobiście są dość głupie. Szukamy życia opartego na podobnych "zasadach" co nasze, a przez to bardzo ograniczamy pole manewru.
Z góry odrzucamy planety na których np. jest duża temperatura lub inne czynniki zabójcze dla człowieka. Ale przecież mogą istnieć cywilizacje, które kompletnie nie mają nic wspólnego z wodą, z tlenem, oddychaniem itd. - takie które funkcjonują na zupełnie innych zasadach. Na ich planecie, człowiek nie przeżyłby 10 sekund. Na naszej - oni mogliby nie przeżyć.
0
@tadzik447
To nie kwestia wiary. Twierdzenie, że jesteśmy jedyni we wszechświecie - to czysta ignorancja.
Oczywiście (żeby zaraz wojny nie było), to moja opinia, choć uważam, że nie za bardzo jest o czym dyskutować.
0
@MesQueUnClub_87
"Przecież JEDEN błąd indywidualny zadecydował o tym, że nie graliśmy w półfinale LM"
A to nie są indywidualne odczucia? ;-) Są, takie jak moje. To tylko Twoje zdanie i nic więcej.
Nie wiem też, dlaczego teraz zmieniasz narrację i już nie piszesz o tym, że jeden błąd zdecydował o braku półfinału, tylko piszesz, że ..... jeden błąd odmienił całkowicie oblicze spotkania :-)
To jest ogromna różnica i akurat z tym tekstem w pełni się zgadzam. Zawsze gra 11 na 10 będzie robić różnicę.
Natomiast jak sam napisałeś:
"Piłka to jest sport, gdzie nie ma pewnych scenariuszy i wszystko można sobie wywalczyć, a niektórym się wydaje, że wszystko wiedzą z góry."
I właśnie ten tekst ma zastosowanie do tego o czym piszemy :-) Przewaga była, ale wciąż to nie oznacza żadnego pewnego scenariusza i nie można pisać o tym, że jeden błąd sprawił, że nie było półfinału. To bzdura.
2
@jeronimofrancisco
Ciekawe, bo tutaj mieliśmy oficjalną informację:
"No more January to December.
The #ballondor will now be awarded on the basis of a classic football season : August to July! ????
No worries, the Qatar World Cup will count for the 2023 award."
Dalej twierdzisz, że MŚ nie obejmowały ZP? :-)
a teraz sio
3
@Rupert_Haubica
Jedyne kontrowersje w kwestii ZP dla Messiego, to mieli fanatycy Żelka - w swojej głowie.
1
@HypeR
kurczak gong bao
0
@tobiasson92
Nie można. Dostał wcześniej żółtą za protesty na ławce, a potem druga żółta.
0
@tbas
O barierkę na La Rambli
6
@KamQiX
Kolega @MesQueUnClub_87 w pewnym sensie sam to uzasadnił w swoim komentarzu. Dlatego się dziwiłem, gdyż sam napisał:
"Piłka to jest sport, gdzie nie ma pewnych scenariuszy i wszystko można sobie wywalczyć, a niektórym się wydaje, że wszystko wiedzą z góry."
Więc masz rację, wygraliśmy pierwszy mecz na wyjeździe. Masz rację, w rewanżu pierwsi strzeliliśmy bramkę. Masz rację, mieliśmy przewagę własnego boiska.
Ale to piłka nożna, gdzie nie ma pewnych scenariuszy i Barcelona przekonała się o tym wielokrotnie (podobnie jak rywale Barcelony, którzy też myśleli że już mają pewny awans/zwycięstwo). O innych klubach chyba nie muszę wspominać.
2
@esem91
Niektóry ludzie, do dnia dzisiejszego przyjmują kolejne dawki szczepionek (która to już? dziesiąta?), a i czasami można zobaczyć kogoś w maseczce na ulicy..