0

@Wiktoria13

Ja myślę, że spokojnie tracimy 27-28%, a nie tylko 25. W pewnych sytuacjach, może nawet wzrosnąć do 30%.

No trudno.

1

@insp1re

Jak tylko na dojazdy do pracy, to bierz jakieś zgruzowane i zagazowane Cinquecento/Seicento do 1500zł :-D
Naprawisz to przy pomocy skrzynki narzędziowej z Lidla, a na trasie spali mniej niż Luciano wypija browarów w ciągu dniu.

0

@Azi

Ale jakie moje widzimisię? Przecież dane które podaje, to nie jest mój wymysł, tylko fakty.
Możesz je samemu sprawdzić, jak każdy inny człowiek na świecie.

Czy ja wymyśliłem, że Olmo od lat ma problemy z kolanem? Nie. Po prostu jest ma, stąd spora ilość kontuzji związanych właśnie z kolanem (min. zerwane więzadła). I nie mówimy tu o jednym pechowym sezonie.
Czy ja wymyśliłem sobie w głowie, że w ciągu ostatnich 3 sezonów, w dwóch z nich - trener nie mógł liczyć na Olmo (z powodu kontuzji) właściwie przez 90% pierwszej części sezonu? Nie. Tak po prostu było i samemu możesz to sprawdzić.

Możesz sprawdzić jakie miał kontuzje, kiedy je miał, jak często - co tylko zechcesz.

Nie jestem lekarzem, ale nie muszę nim być, żeby stwierdzić, że Olmo jest podany na kontuzje i widać to właściwie w każdym jego sezonie.
Czy Ty musisz być lekarzem, żeby stwierdzić, że Ansu Fati również jest podatny na kontuzje, mimo sporego talentu? Raczej nie ..

0

@Azi

Hmm, sprawdźmy więc jeszcze raz.

W Bundeslidze są 34 kolejki, gdzie można rozegrać 3060 minut.
Dorobek Olmo to:

23/24 - 1456 minut na 3060 możliwych
22/23 - 1284 minuty na 3060 możliwych
21/22 - 740 minut na 3060 możliwych

Warto zwrócić również uwagę na to, że np. w sezonie 23/24, prawie całą pierwszą część sezonu spędził u lekarza (zagrał tylko w 5 spotkaniach, a potem dopiero po nowym roku). Podobnie to wyglądało w 21/22 - gdzie chłopak rozegrał....120 minut i ponownie na boisko wyszedł dopiero...w styczniu :-)

0

@Azi

Na podstawie ostatnich 3-4 sezonów w jego wykonaniu. Jeśli tu przyjdzie, to Barca powinna się cieszyć, jeśli uda mu się rozegrać 50% spotkań w sezonie. Bo tyle nie rozegrał już od lat, a to chyba jest problem na najwyższym piłkarskim poziomie?
Tym bardziej, że aktualnie mamy problemy zdrowotne w kadrze + piłkarzy, którzy podobnie jak Olmo - opuszczają sporo spotkań ze względu na "wieczną" kontuzje.

0

@Azi

Zapomniałeś dopisać jednej rzeczy, więc zrobię to za Ciebie

Olmo - 1715 minut
Jude - 3644 minuty

Tak więc masz 100% rację - przepaść :-)

Ja się na nikogo nie zaparłem. Chodzi o dobro klubu, a sprowadzając za tak duże pieniądze, tak przeciętnego piłkarza jak Olmo - nie ma sensu.
Tym bardziej, że chłopak nie wniesie bramek, nie wniesie asyst, nie będzie raczej wartością dodatnią zespołu.

Wiem, że sytuacja Barcy jest ciężka, ale nigdy nie będzie tu dobrze, jeśli klub będzie robił takie transfery..

0

@Azi

Nic. Kolega napisał, że Dani Olmo robi liczby, więc po prostu wyprowadziłem go z błędu - nie robi liczb.

Nie wiem po co przywołujesz przykład Iniesty. Między nim, a Olmo, jest różnica kilku lat świetlnych, jeśli chodzi o piłkarski poziom.
Iniesta nie miał strzelać, tylko czarować w środku pola, co robił perfekcyjnie. Olmo to ofensywny pomocnik, więc oczekuje się od niego czegoś więcej.

Tymczasem, ostatni raz, kiedy Olmo zagrał sezon bez poważnej kontuzji, to było .... bodajże 4 lata temu.
Chłopak bardzo mało strzela, bardzo mało asystuje. Nie pracuje też wybitnie na boisku, zarówno w defensywnie jak i ofensywnie.
Po prostu gracz jakich wiele w europejskich ligach.

2

@AndresCuccittini

Ponad połowę swojego życia spędziłem za granicą. Aktualnie również nie żyje w Polsce (za granicą się też urodziłem, choć w późniejszych latach mieszkałem prawie dekadę w PL).
Czuje się obywatelem pierwszej kategorii, w obu krajach.

A dom jest tam, gdzie jesteś szczęśliwy i czujesz się najlepiej. Państwo to tylko miejsce i nazwa.

0

@lntrowertyk

O jakich liczbach piszesz?

Przez ostatnie trzy sezony, Olmo nawet nie był w stanie dobić do dwucyfrówki jeśli chodzi o gole. W przypadku asyst, udało się raz.
Warto też zwrócić uwagę, jakim zespołom strzelał i kiedy asystował :-)

2

@Kubox

Pałac Łagów, jak i cały Łagów sam w sobie.

Jedno z najpiękniejszych miast w Polsce.

3

@Pressinho

Wakacje są, więc na pomorzu zawsze będzie więcej niż 100% ludzi ;-)

1

@Kidd

Nie wiem czy spełnia "warunki", ale Real ma tego całego Pedrerola.

Straszny pajac.

2

@Arden

Ćwicząc w ten sposób, to robi sobie krzywdę, a nie plecy..

0

@kamiVeB

Chłopie, przecież to była ironia i wyśmianie wielu osób, które właśnie w taki sposób "argumentują" nic nie robienie/niszczenie kraju przez obecną władzę..

1

@Michael24

PiS narobił tyle złego, że 8 lat zajmie ogarnianie burdelu po nich.

Z tego powodu, nie można więc obiektywnie ocenić obecnych rządów :-(

3

@norbi77

Jak Liu Kang z MK

piękny kop

1

@Messibestplayerintheworld

Szopka jest po to, żeby "nakarmić" bzdurami, najgorliwszych kibiców.

Dzięki temu, każdy spokojnie czekał na rozwój sytuacji, a tak na prawdę....nie działo się wiele.
Jestem pewien, że Barca nawet nie miałaby jak wpłacić klauzuli. Przynajmniej nie w tej chwili. Gdyby Nico dzisiaj podjął decyzję o dołączeniu do Barcy - stawiam, że od jutra zaczyna się chaos i próba zorganizowania pieniędzy wszelkimi możliwymi metodami (nawet takimi, które nie będą korzystne).

0

@tbas

Ale jak to? przecież było info, że Barcelona jest pewna i tylko czeka z gotowym kontraktem i workiem pieniędzy, aż jaśnie Pan Williams podejmie męską decyzję.

1

@macio_944

Toksycznej?

Przecież to młodziutka dziewczyna. Nie ma zielonego pojęcia o miłości, podobnie jak Yamal. To czasy, kiedy będzie się spotykać z chłopakami, tak jak i Yamal z dziewczynami.
To, że była z nim i nagle trafił się ktoś inny - to wręcz normalne jak na taki wiek. Przecież w tym wieku nie ma mowy o poważnym uczuciu, a wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie.

1

@Yamal_Williams

Jakoś tydzień temu pytałeś mnie, dlaczego "nie może być tą ostatnią?" (to było po wypowiedzi Yamala o miłości życia, gdzie pisałem, że to na pewno nie jego ostatnia dziewczyna, tylko on jeszcze o tym nie wie).

Już wiesz dlaczego :-)

1

@Arkon

polityce Konfy czy PiS, to ściek. Nie interesuje mnie co by zrobili.

Zadałeś pytanie, to postarałem się w miarę prosto odpowiedzieć. Oczywiście, to też tylko moje osobiste zdanie.
Dodam też, że dokładnie tak samo bym myślał, gdyby wypowiedź była odwrotna - czyli ktoś mówi coś w stylu "jak można nie być wyznawcą żadnej religii..."

0

@sevs

Tak, Polacy występują i jest szansa na medale.

0

@Arkon

A co by było złego w tej wypowiedzi? Kompletnie nic. To osobiste zdanie na temat wyznawania religii. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie - byle tylko nie obrażało i nie krzywdziło w żaden sposób innej osoby.
Przykład który podałeś - idealnie spełnia te warunki.

Więc odpowiedź brzmi: byłoby spoko, ponieważ to zwykła wypowiedź?

8

Jeszcze wczoraj, odpowiedź miała nadejść w każdej chwili. Dzisiaj już mamy połowę następnego tygodnia.


0

@Yamal_Williams

To teraz odpowiedz sobie sam, szczerze, bez pisania tutaj.

- Czy zostałby zawieszony, gdyby się z tym zgodził?

I na tym myślę można zakończyć temat, który tylko generuje niepotrzebne kłótnie (bo i tak każdy będzie bronił "swojej" wersji...)

0

@Yamal_Williams

Podsumowując:

Nie mógł wyrazić swojego własnego "poglądu", ponieważ jest to "wydarzenie sportowe" tak?
W cudzysłowie oczywiście zaznaczyłem Twoje własne słowa.

Wychodzi na to, że gdyby Przemek zamiast powiedzieć "To jest wizja komunizmu, niestety", użył np. słów - To jest piękna wizja i oby tak było na świecie.

Również zostałby zawieszony, gdyż NIE WOLNO manifestować w żaden sposób swoich poglądów politycznych. A przecież odmienne zdanie od tego co powiedział - również byłoby "poglądem mieszanym do wydarzenia sportowego"

Czy wtedy już nie?

5

@lntrowertyk

Przecież PO/KO odkąd istnieje - kłamią, kradną, niszczą i plują na Polskę. To raczej nic dziwnego, że zatrudniają osoby, które wykazują podobne zachowania i nie będą się buntować itd.

2

@AlexDark00

Dokładnie :-) też nie mogę się już doczekać, oby Trump wygrał.

Ci, co im pękną dupy, to jeden i ten sam sort - sprane łby z hasłami na ustach "Polska będzie następna po Ukrainie" , "Putin nie odpuści" i inne tego typu intelektualne wysrywy.

0

@mientusek1407

Ja też :-) przyznaję się.

Wydaje mi się jednak, że jest to spowodowane tym, jak zostaliśmy "rozpieszczeni" przez starą Barcelonę, która grała najlepszą piłkę w historii. Przez to, oczekiwania kibiców są ogromne. A przecież tak na prawdę, to nie ma nic złego w wygrywaniu 1:0.

Ja np. pomału zaczynam "odczuwać" brak wygrania LM. Już minęło tyle czasu (niebawem będzie dekada), że czasami mam takie myśli typu - niech Barca w końcu sięgnie po to trofeum, nawet jeśli ma przejść drogę jak real (gole w końcówkach, fart, itd.).
No kuź** po prostu mi brakuje tego widoku, kiedy nasi piłkarze podnoszą uszatka..

0

@mientusek1407

Piłka nożna to prosty sport, liczy się tylko i wyłącznie końcowy wynik - nic więcej. To nie gra dla zabawy, to nie gra na pokaz. W grę wchodzą ogromne pieniądze za trofea i wiele innych rzeczy. Nie ma miejsca na sentymenty.

Dlatego przykład z kinem, moim zdaniem nie trafiony. Jeśli po wyjściu z kina, będziesz zadowolony i w myślach powiesz "zajebiście" - to znaczy że wypad do kina był udany.
Prawdopodobnie tak właśnie mają kibice Realu - na końcu są szczęśliwi bo sukces został osiągnięty.
Nawet mimo tego, że przez 99% czasu obgryzali paznokcie i "kur***ali" na swój zespół z powodu tragicznej gry na boisku (przekładając to na film w kinie - większość czasu zanudzał, ale końcówka zrobiła robotę).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?