0

@ObiwanKenobi

Tak, jest różnica.

Choć nie w przypadku tych debili z filmu, ponieważ oni od razu wiedzieli, że przekroczą tą linię, czyli po prostu wyprzedzali tam gdzie nie mogli.
Nie brakuje idiotów na drogach, niestety.

1

@mkord

Dobrze, przepraszam. Przepis jest jednoznaczny, masz racje.

W przypadku filmu i kierowców których widzieliśmy - akurat nie miał zastosowania.

Debile.

0

@maroon

No właśnie - jeśli zdołasz.

Z góry wiadomo, że na takiej drodze jaką widzimy na filmie - nie ma możliwości żeby zachować odstęp od rowerzysty i jednocześnie zmieścić się na pasie. I każdy kierowca, korzystając ze zdrowego rozsądku (o którym sam wspomniałeś) - będzie to wiedział i będzie to widział.

Kwestie zakrętu już pomijam, bo to chyba też oczywiste.

@mkord

W tym konkretnym przypadku o którym tutaj piszemy, można to potraktować jako bezwzględny zakaz wyprzedzania (zakręt, brak możliwości zmieszczenia się na pasie bez przekroczenia linii).

0

@maroon

W miejscu, w którym jest linia ciągła. Dodatkowo - na skrzyżowaniu.

W przypadku podwójnej linii ciągłej - bezwzględnie nie wolno wyprzedzać. Tym bardziej, w takiej sytuacji, gdzie wystarczy chwilę poczekać i prawdopodobnie za kilkaset metrów będzie już opcja do wyprzedzenia (pusta droga, linia przerywana).

I w pełni się z Toba zgadzam się, wystarczy zachować zdrowy rozsądek. Dlatego jadąc autem przed tym rowerem - zdrowy rozsądek nakazuje zwolnić i wyprzedzić go bezpiecznie w dozwolonym miejscu.

@ObiwanKenobi

A gdzie on ma jechać, po trawie? Przecież rower to taki sam uczestnik ruchu jak samochód (o ile obok nie ma drogi rowerowej).
A linia ciągła narysowana na ulicy, informuje o tym, że w takim miejscu nie wolno wyprzedzać.
To chyba logiczne, dla każdego kto więcej IQ niż przeciętna temperatura pokojowa?

0

@stone80

Przez jakiś krótki czas jechać wolniej za rowerem? Np. do czasu pojawienia się linii przerywanej?

Dla normalnych myślących ludzi - żaden problem.

@maroon

Nie, nie poruszam się tym rowerem. Nie jestem po prostu debilem, żeby wyprzedzać w takim miejscu.

0

@draxidox

Podwójna linia ciągła to bezwzględny zakaz wyprzedzania.

A na filmie po prostu widać idiotów, którzy powinni jak najszybciej stracić prawo jazdy.

0

@pt9

Jak Laporta się ogarnie i poda w końcu numer telefonu do BLIKA

2

@Comentateiro

A bierzesz pod uwagę to, że np. muzyka której Ty słuchasz, dla kogoś innego będzie delikatnie mówiąc...słaba?

Bez przesady, to jest muzyka. Nie ma możliwości żeby jakiś artysta/zespół trafiał w gusta wszystkich ludzi. Podobnie jest z filmami - są przecież dobre produkcje, które nieprzypadły do gustu wielu ludziom.
Dam Ci przykład z własnego życia - słucham głównie rocka/metalu, a jak zapewne wiesz, nie brakuje opinii typu "szarpidruty" i generalnie jak można słuchać takiego "rzępolenia". Czy to automatycznie oznacza, że zespoły których słucham, grają chłam?

Co do tego co nagrywa Swift - mam podobnie jak Ty. Do mnie nie trafia ta "muzyka" i nie byłbym w stanie słuchać tego dłużej niż 10 minut. Ale nigdy nie napiszę, że to gówno, bo jest wiele ludzi którzy to uwielbiają.

A przecież ani ja, ani Ty, ani nikt inny - nie jest od tego by dyktować i wyznaczać co jest dobre, a co złe itd.

1

@Comentateiro

Gusta guściki, jesteś na tyle "stary" (sorry za słowo), że powinieneś to wiedzieć. Dodaj też do tego fakt, jakie mamy czasy i jaka jest obecna młodzież. Dzięki temu wyłania się obraz który opisałeś - zalane media informacjami o koncercie.

Nie rozumiem tylko, dlaczego nazywasz to muzycznym McDonaldem.

0

@FabianekMrozek

Za bycie najbardziej zbrodniczym krajem na świecie? Za śmierć setek tysięcy cywilów, za bezpodstawne atakowanie niepodległych państw, za wspieranie Izraela i oklaski dla zbrodniarza wojennego Netanjahu..

itd. itd.

taka Serbia czy Rosja to przy nich grzeczne dziewczynki.

0

Komentarz usunięty

1

@4drian0

Świetny pomysł i spore ułatwienie dla wielu osób.

a sam UBER również genialny, szczególnie w porównaniu z klasycznymi TAXI, które są tragiczne.

0

@TR3YWAY

Piękna, trzeba koniecznie zamówić.

1

@tristan87

Jeśli chodzi o poprzedni sezon, to u Olmo wyglądało to tak, że rozegrał niecałe 1500 minut .... z ponad 3000 możliwych.
Właściwie to zagrał po rozpoczęciu sezonu w kilku spotkaniach (chyba 5 max) i później...wrócił w styczniu. Kontuzja.

W Bundeslidze, strzelił 4 gole, dwa w sierpniu, po rozpoczęciu sezonu, a kolejne dwa..... w marcu i kwietniu (14 i 15 drużyna tabeli).

W dwóch wcześniejszych sezonach wyglądało to tak:
22/23 - 1284 minuty na 3060 możliwych

21/22 - 740 minut na 3060 możliwych

I tak od 4/5 sezonów, regularnie notuje podobne "liczby" i podobną ilość minut.

Wniosek? Crack za 60mln MUST HAVE

0

@NeroTFP1

Ale chwalenie "cudzego" nie oznacza automatycznie, że "nasze" jest gorsze.

Na świecie są miliony pięknych kobiet, nawet "lepszych" niż jakakolwiek Polka. I co?
Nic, bo w Polsce wciąż mamy świetne dziewczyny.

11

Oby to nie wypaliło i Lipsk się nie zgodził.

Olmo to katastrofa..

1

@Arden

Mam kumpla, który dawniej odnosił ogromne sukcesy w Q3.

Bywałem u niego nie raz, bywałem też na kilku turniejach - pozycja do grania bardzo podobna, tylko on był bardziej "nachylony" (prawa ręka w całości musiała być na biurku, łącznie z łokciem).
Generalnie wyglądało to karykaturalnie, ale skoro działało i wygrywał...

0

@Salchent

Kibicem się jest, a nie bywa.

Kibicuje się wtedy, kiedy drużyna odnosi największe sukcesy, a klub jako instytucja, podejmuje najlepsze możliwe działania.
Kibicuje się również tak samo, kiedy drużyna jest w tragicznej formie, a wszelkie klubowe decyzje są irracjonalne i pogarszają sytuacje.

Na tym właśnie polega esencja kibicowania :-)

0

@Yamal_Williams

Gundo za Pedriego i Gavi (w pełni formy) za Fede.

1

@NeroTFP1

Ktoś, kto ocenia innych na podstawie telewizyjnych informacji - sam nie grzeszy intelektem. A właściwie to jest nawet na jeszcze niższym poziomie.
Można to też stwierdzić, na podstawie wielu innych komentarzy tej osoby.

Najczęściej, to jakiś pryszczaty gamoń o przeciętnym wyglądzie. Stąd kompleksy i ocenianie intelektu/wyglądu/tatuaży przez internet - bo nic więcej nie może z frustracji...

0

@tbas

E tam, to tylko Powstanie (niepotrzebne zresztą, głupia decyzja). Są rzeczy ważniejsze, chociażby jak Wołyń, więc nie bądź zdziwiony. Temat Powstania może zostać na marginesie, najlepiej na długie lata.

A teraz się pogódź z tym :-)

0

@pt9

Świetna sprawa. Sam mam swoją „paczkę” i wiem jak duże ma to znaczenie.

Zaciekawił mnie natomiast inny Twój tekst - czy na prawdę najpiękniejsze chwile spędzasz/spedziles z kolegami, a nie z żoną/dziewczyną/dzieckiem/rodzina ogólnie (niepotrzebne skreślić) ?

1

@Pawlak1992

Jasne, rozumiem. To już jest inna "para kaloszy" - czyli to, jak świat reaguje i co robi w związku z takimi osobami.
Przykład który podałeś (udział w zawodach sportowych) dla mnie jest niedopuszczalny.
Niestety, nic z tym nie zrobimy bo aktualnie żyjemy w czasach, w których nie można nawet jednego krytycznego słowa powiedzieć na ten temat. Nawet mój pierwszy komentarz pewnie byłby potraktowany jako straszna nienawiść...

0

@TR3YWAY

Korzystam z x-horna 2.0 i jestem zadowolony. Kosztuje połowę tego co planujesz wydać.


0

@Pawlak1992

Tak, to oczywiste. Podobna sytuacja jest z homoseksualistami. W niektórych przypadkach, już w dzieciństwie pojawia się takie zaburzenie, a czasami później.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że nawet ze swoją chorobą/zaburzeniem - to normalni ludzie i trzeba ich tolerować. Nie akceptować, ale tolerować - a to ogromna różnica.

0

@Sulimo

Pewnie robi sobie przerwę, coś podobnego do Zidane'a. Myślę, że jak z czasem trafi się jakaś konkretna oferta, a i sam Klopp "odświeży" głowę - wróci do trenowania.

1

Hmm, 50mln za gościa, który rozegra pół sezonu (druga połowa w szpitalu, czyli to co sezon w sezon…)

Brzmi nieźle. Nadchodzą lepsze czasy..

2

@Gronek

I to jest właśnie ta różnica.

Barcelona, mimo bycia "wstydem i pośmiewiskiem" , wciąż potrafi np. wygrać LaLiga i rywalizować (choć pechowo) w LM.

Dla Athleticu, taki scenariusz to science-fiction, mimo iż nie mają większości problemów, z którymi boryka się Barcelona.

2

@Arcybiskup

Ja bym jednak wolał 34 letniego Mercedesa niż 26 letniego Poloneza.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?