5

@agaFCB

Kondolencje.

I od razu Ci napisze, czas nic nie zmieni i nie wyleczy żadnej rany. To populizm nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Będzie ciężko cały czas, za miesiąc, za rok, za dwa. I jeszcze niejeden dzień "zmiecenia z planszy" przed Tobą.
Jedyna różnica jest taka, że obędziesz się z tym, proza życia zrobi swoje, więc i "mniej" będziesz to odczuwać.

0

@draxidox

Dobre

ciekawe czy będą jakieś DLC do tego.

0

@Barcasub

Brutalna prawda.

Dobrze, że czasy się zmieniły i są szkoły gdzie nie ma już ocen.

0

@sidi12843

To chyba oczywiste.

Alkohol nigdy nie wyrządzi takich szkód, jakie może wyrządzić alkohol. Zarówno w kwestiach zdrowotnych, jak i różnego rodzaju "zdarzeń", które mogą mieć miejsce po zapaleniu/wypiciu.

1

@macio_944

To już nie ten sam Ridley, niestety.

Zniszczył serię o Obcym (wydając Prometeusza i Przymierze), a teraz zapowiada się kolejny odgrzewany kotlet, który będzie smakować przeciętnie.

Ale właśnie te "efekciarstwo" + nazwisko reżysera i ogólny hype na film (większość ludzi jednak oglądała genialną pierwszą część) - to zapewne wystarczy, żeby wypełnić kina i nabić sporo pieniędzy.

Takie czasy...

0

@Kazragore

Ewentualnie też ściąć mu ten pusty łeb i wysłać do rodziny, do Afryki.

1

@Sulimo

Tak, idiotyczny. I to akurat nie jest kwestia czysto subiektywna.

Nie ma to nic wspólnego z piwem, nie ma to nic wspólnego z dobrą jakością - zwykła "zbieranina" koncentratów, stabilizatorów i cukrów, z dodatkiem pszczenicy/chmielu.

Ot po prostu kolejny wynalazek nowych czasów. Podobnie jak z papierosami.

0

@Sulimo

Piwo to piwo, nie ma czegoś takiego jak piwo bezalkoholowe. To wymysł i wynalazek dzisiejszych czasów - idiotyczny.

Napij się dobrego soku albo wody i będzie to pod każdym względem lepsza opcja, niż jakieś "piwo" bezalkoholowe.

2

@NeroTFP1

Wow, na prawdę istnieją jeszcze tacy rodzice, dla których studia są najważniejsze i uważają że od nich dużo zależy?

Jestem w szoku. Kiedyś takie głupie myślenie było standardem, ale myślałem że te czasy już dawno minęły..

0

@Encore

Jeśli Modric dostał (a finału nie wygrał), to i Jude dostanie.

Finał EURO wystarczy. Liga i LM zrobią robotę (mimo iż gość praktycznie nie istniał w drugiej części sezonu).

0

@Destroyer_of_Worlds

Lewandowski

0

@Dari0G

Raczej żyje sobie w miarę "spokojnie", szczególnie patrząc na nieudolność polskich służb w kwestii złapania go.

2

@misterio

I to nie jedna czarna karta. I zgadzam się co do "wypierania" na siłę, byle tylko Polska pozostała nieskazitelna.
Podobny temat jest z żołnierzami "wyklętymi" - to co niewygodne, to do kosza.

3

@TheNekro94

"Rekord został pobity 17 marca 2024 r. w brazylijskim Rio de Janeiro. Tego dnia w stacji meteorologicznej Guaratiba potwierdzono odczuwalną temperaturę 62,3 st. C."

Na szybko znalazłem, ale ile w tym prawdy...

0

@Joe_Barbaro

Ledwo dali radę z tragiczną Francją (która na boisku wyglądała lepiej), więc uważam, że z Argentyną byliby bez szans.
Argentyna to świetnie ułożony zespół, aktualnie prawie bez żadnych minusów.

0

@Comentateiro

Czy piszemy o tym samym Williamsie?

W defensywie zaliczył chyba 1? odbiór. Zero przejęć piłki, zero zablokowanych strzałów, zero praktycznie wszędzie. Do tego mnóstwo strat piłki (ciekawe czy przebił granicę 20), zero strzałów itd.

Fatalny występ. Całe szczęście, że po drugiej stronie jest król Yamal :-)

0

@Comentateiro

Williams ma jeszcze sporo do poprawy. Wczoraj był jednym z najgorszych na boisku, aż ciężko było patrzeć..

2

@Comentateiro

Ale Ty piszesz o harmonogramie szkoły i planie lekcji - tutaj decyduje szkoła i rodzice z uczniem się dostosowują, racja.

Ja pisze o tym, że w trakcie roku szkolnego (czyli w trakcie tego harmonogramu/planu), rodzice decydują się np. na tygodniowy wyjazd nad polskie morze.
I w tym właśnie szkoła nie ma nic do gadania i nic nie może narzucić/zabronić. I to tutaj uczeń/rodzice decydują, czy ten tydzień spędzą nad morzem, czy jednak zostają w domu i dziecko idzie normalnie do szkoły.

3

@JarekS

Już nie będę wchodził w kwestie polityczne, to temat rzeka - ale zgadzam się z tymi trendami, regulacjami itd.
W ogóle mam wrażenie, że ludzie zatracają indywidualność w wielu kwestiach, a zaczynają polegać na z góry narzuconych zasadach przez państwo lub społeczeństwo (bo tak nie wypada, bo coś tam, bo coś tam). Mam wrażenie, że niebawem przyjdą czasy kiedy w telewizji/gazecie będą Ci mówić co warto, w czego nie - i znajdzie się rzesza ludzi, dla których będzie to normalne i stanie się podstawą do funkcjonowania.

Już czasy covida pokazały, jak łatwo można narzucić komuś byle głupotę.

1

@Comentateiro

Ale czas przeznaczony na naukę, nie wyklucza wakacji, ani żadnych innych aktywność nie związanych ze szkołą.

To uczeń/rodzice decydują kiedy się uczyć, kiedy zrobić przerwę i generalnie w każdym temacie.

Pamiętaj, że obowiązek szkolny to nie obowiązek 100% frekwencji, a ogólnie obowiązek nauki.

2

@ferdas_rawa

Otóż to.

Dziecko może się dobrze uczyć, jeździć w roku szkolnym na jakieś małe wakacje, spędzać czas ze znajomymi/rodzicami, chodzić na dodatkowe zajęcia itd.
Generalnie żyć i być szczęśliwym. I nie trzeba tu żadnych nakazów/zakazów - wszystko jest kwestią dogadania/wychowania itd.

0

@KamQiX

O tym, jakie jest prawo i czy są w nim jakieś zbędne zapisy - to już jest inna para kaloszy i temat na osobną dyskusję :-)
Sam bym wiele zmienił w obowiązującym prawie, ale póki jest jakie jest - trzeba go przestrzegać, bo po co komu dodatkowe problemy.

0

@ferdas_rawa

Ja dobrze o tym wiem, sam mam córę która już od lat chodzi do szkoły. Natomiast nigdy w życiu nie było żadnych problemów, żeby w trakcie roku szkolnego, pojechać na jakieś wakacje.
W tym roku byliśmy na początku czerwca i będziemy drugi raz, na przełomie listopada/grudnia.
I szkoła nie ma nic do tego, bo nie może mieć.

1

@Comentateiro

Ty tak na serio?

Z jakiego powodu szkoła na decydować o tym, kiedy i gdzie dziecko spędza wolny czas? Szkoła nie ma żadnych praw do dziecka, a już na pewno nie do układania prywatnego życia.

0

@against_modern_football

Doskonale rozumiem :-)

Próbuję Ci jednocześnie wytłumaczyć, że przestępstwo nie musi mieć ofiary. Nawet z definicji, nie jest to zaszkodzenie bezpośrednio komuś, a po prostu złamanie obowiązującego prawa.
Więc jeśli prowadzisz taką hodowlę, to popełniasz przestępstwo. Tak jest i tak powinno być w każdym cywilizowanym społeczeństwie.

0

@against_modern_football

Jeśli masz hodowlę marihuany na własny użytek, to łamiesz prawo - art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

A jeśli łamiesz prawo, to ponosisz konsekwencję. To chyba nie jest nic nadzwyczajnego i nic dziwnego?


0

@KamQiX

Dzięki za info ;-)

Czyli wszystko jasne. Robił coś, co jest nielegalne i zabronione. Myślę, że jak już wyjdzie, to więcej nie będzie kombinować.

@against_modern_football

Całe szczęście, że tylko według Ciebie.

Przestępstwo to przestępstwo, ofiara (lub jej brak) nie ma tu żadnego znaczenia.

0

@RosjaninBut

Nie wiem co tam nawywijałeś (i nie chce wiedzieć), ale jeśli popełniłeś jakieś przestępstwo, to kara jest chyba oczywista?
Odsiedzisz swoje, może ochłoniesz i w przyszłości nie będzie trzeba pisać wyroków na LaRambli

0

@Lucyfffer

Niestety, w obecnych czasach co raz więcej półgłówków (w różnym wieku) ogląda tego typu patologie. A do tego płacą na gali ogromne kwoty.

Adamek po prostu wybrał pieniądze i tyle. Dziwię się tylko, że nie obchodzi go w ogóle (albo obchodzi i siedzi cicho), że w pewnym sensie teraz i on promuje pato-gale dla idiotów przed TV.

0

@SuperPatsonFCB

Scaloni sie odkleił w temacie turnieju farmerskiego - nic więcej. Nie ma co szukać sensacji i "rozkopywać" tematu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?