SawneyBean
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: sierpień 2023
3 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
brawo brawo, Niemcy po wygraną EURO.
0
@VegetaPolska
O kosztach Ci nic nie powiem, gdyż byłem tam kawałek czasu temu, a wszystko i tak pracodawca ogarniał.
Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że na miejscu ceny są bardzo niskie (a przynajmniej były) w porównaniu z Polską/Europą.
Pamiętam, że przywiozłem wtedy nowego Canona, który w PL kosztował mnóstwo pieniędzy, a tam byłem w stanie go kupić z pierwszej wypłaty + żyć sobie dalej. Zresztą, mnóstwo kasy przywiozłem ze sobą, a nie należę od zbyt oszczędnych ludzi (a już na pewno nie wtedy, będąc młodszym).
0
@VegetaPolska
Dziewczyny mają piękne, natomiast nie licz na zbyt dużo. Przeszkodą będzie bariera językowa - w Japonii mało kto zna i uczy się języków obcych, np. angielskiego.
Dla Ciebie to natomiast wizyta w Tamashi Nations lub w Nipobashi (mogłem pomylić pisownię) powinna być obowiązkowa. Jeśli gdzieś na świecie, istnieje raj dla fanów Dragon Balla - to Tamashi Nations jest ponad tym rajem ;-)
2
@VegetaPolska
Czy jest duża życzliwość? Hmm, jeśli już dojdzie do jakiegoś "większego" kontaktu, to tak. Nikt Cię tam nie potraktuje "z góry", nie masz też wrażenia bycia ocenianym itd.
Jako Europejczyk (w dodatku młody) - będziesz tam robił generalnie furorę. Spora część społeczeństwa, to zaprogramowane roboty (już od wczesno-szkolnych lat jest zaplanowana ścieżka kariery, której kurczowo się trzymają). Przeogromna etyka pracy (moim zdaniem aż do przesady), kultura osobista (Japończyk Cię nigdy nie obrazi, choćby nie wiem co o Tobie myslał w głowie, to tego nie powie i nie da po sobie poznać).
Ogólnie możesz mieć wrażenie, że w porównaniu z Europą, to jest tam sztywno. Na ulicy raczej się nie hałasuje, dzieciaki nie ganiają się, o jakimkolwiek przeklinaniu, kłóceniu się, czy ogólnie hałasowaniu - nie ma mowy. Sfera osobista to dla nich świętość, więc nie życzą sobie by ktokolwiek i kiedykolwiek ją zakłócał. Do tego stopnia, że tam nawet na ulicy nie możesz zjeść i pić (np. w Polsce bierzesz kebsa i idziesz przez miasto, w Japonii zapomnij o czymś takim).
Ogólnie wiele rzeczy można by pisać, ale podsumowując krótko - jeśli jesteś w stanie dostosować się do pewnych zasad panujących w tym kraju, to będziesz miał jeden z najlepszych wyjazdów w życiu :-) Zobaczysz ciekawe miejsca, architekturę (!), poznasz zwyczaje i kulturę, która w niektórych sprawach wydaję się dla nas scenariuszem sci-fi :-)
1
@VegetaPolska
Wiele lat temu, miałem okazję mieszkać w Japonii przez niecały rok (wyjazd stricte firmowy, dostałem propozycję przeniesienia się tam na stałe).
Raczej wiele od tego czasu się nie zmieniło, więc mogę napisać tylko tyle - POLECAM.
Totalnie inny świat (dosłownie), wiele rzeczy jest wręcz szokujących i absurdalnych dla przeciętnego Europejczyka. Ale wszystko w pozytywnym tonie, od mentalności ludzi, poprzez zwykłe sytuacje życia codziennego itd. Trzeba się tylko mocno przystosować do panujących zasad i kultury.
0
@tomek8756
Niemcy.
nie tylko ten mecz, liczę na to że wygrają cały turniej.
0
@against_modern_football
To, ze grupa napakowanych troglodytów (stawiam, że to kibice), urządza sobie samowolkę, z której i tak nic nie wyniknie, a może przynieść tylko dodatkowe problemy.
Fajnie, że "imigranci" uciekli przed nimi, gorzej będzie jeśli tego nie zrobią i dojdzie do eskalacji sytuacji.
A wtedy, prawdopodobnie każdy z nich rozpruje się jak stara szmata, byle tylko uniknąć więzienia. Bo jak dobrze wszyscy wiemy - w Polsce obowiązuje prawo i NIKT nie może załatwiać niczego na własną rękę (a już na pewno nie siłą).
Może komuś imponuje coś takiego, dla mnie to po prostu zwykły wstyd i klasyczna "napinka" ze strony narodowców, kibiców i innych tego typu wynalazków.
3
@tomek8756
Trump ogarnia wszystko jak trzeba, wiek mu w niczym nie przeszkadza. Gorzej z Bidenem, który generalnie od dłuższego czasu, wygląda jak wklejony z innej rzeczywiśtości.
Trzymamy kciuki za Trumpa.
1
@marcin62
Ehh, jaki wstyd...
0
@Arkon
Gdyby nie był takim pajacem i ogarnął łeb/swoje zachowanie - czemu nie, umiejętności i potencjał ma spory.
0
@tristan87
W innym kraju, strzela się rakietnicami na komendzie.
To jest dopiero stan umysłu. O ile o jakimkolwiek umyśle, można w ogóle mówic/pisać.
0
@Criss18Barca
Pozostaje już tylko trzymać kciuki i mieć nadzieję, że Trump wygra nadchodzące wybory!
0
@SelloutCrowd
Przede wszystkim - dla Amerykanów. To oni liczą się na pierwszym miejscu.
I również dobrze dla całego świata, szczególnie w obliczu tego co się dzieje na świecie.
1
@Kgorecki2500
Trump wygra, co jest akurat bardzo dobrą wiadomością.
Z drugiej strony - mając taką "konkurencję", wiele nie trzeba by wygrać..
0
@tbas
Czy wybitnie? Nie wiem, zobaczymy. Jedno jest pewne - na pewno nie gorzej niż teraz.
@TheNekro94
Ja nie wiem, jak można sympatyzować z Bidenem, lub ogólnie, być przeciwko Trumpowi.
@TaleOfUs
Można bardziej upaść, np. będąc przeciwko Trumpowi. I dlaczego wstyd ze względu na Rosję?
Rozumiem, że medialna propaganda wyprała już tak mózgi, że Rosja jest największym złem itd.
Ale realny świat wygląda inaczej :-)
1
Z ciekawości zajrzałem na kursy. Ponoć bukmacherzy się „nie mylą”.
Trump 1.60
Biden 2.50
Jest dobrze :-)
1
@against_modern_football
Od gongu do gongu, pracuje typowy polaczek który robi na kogoś. Taki, któremu nawet przez myśl nie przejdzie, że można czasami zostać dłużej w pracy - tak bez większego powodu, bez dodatkowej kasy (bo np. sytuacja tego wymaga)
Na swoim własny doświadczeniu wiem, że można i wcale korona z głowy nie spadnie. Tym bardziej, jeśli mówimy o jednorazowej (czy bardzo sporadycznej) sytuacji.
1
@mrboom
I to właśnie to polaczkowe-cebulowe podejście o którym pisałem. Całe szczęście, dawno wyrosłem z tego.
Typowe podejście na zasadzie, że jeśli ja nie mam żadnych korzyści - to nie zrobię nic dodatkowego dla nikogo.
Takich buraków nie brakuje, ale są i normalni ludzie, którzy po prostu czasem zrobią coś bezinteresownie. Nawet jeśli nie będą mieli za to zapłacone.
@MesQueUnClub_87
Być może, w Twojej głowie zostałem zezłomowany. Pamiętaj tylko, że po za Twoim „myśleniem” - istnieje realny świat, w którym różne rzeczy mogą wyglądać inaczej :-)
3
@mrboom
I poszedł do tego innego banku wcześniej, czy może z innego powodu? Bo masz racje, miał czas. Po godzinie 16 :-)
@against_modern_football
Jest też zapewne na tyle inteligentny, że wie iż nie ma żadnego problemu żeby w takiej losowej sytuacji, godziny pracownika banku się wydłużyły. To normalna rzecz na całym świecie, ja sam w swoim życiu miałem minimum kilkanaście sytuacji, gdzie ktoś "z mojego powodu" dłużej popracował.
Aktualnie mam ich również sporo, kiedy to ja pracuję dłużej (lub w weekend) z powodu swoich klientów.
To kwestia podejścia po prostu. Można być typowym polaczkiem cebulaczkiem, który pracuję od "gongu do gongu". Można też być normalną osobą, która czasami zrobi jakiś wyjątek.
Nikt przecież nie pisał o codziennych kolejkach do zakładania kont o godzinie 15:55.
0
@NeroTFP1
Ale każdy medal ma dwie strony. Temat dzieci, rodziny, pracy i wszystkiego co wymieniłeś - równie dobrze może dotyczyć tego, który przyjechał do banku założyć konto.
Nie zrobił przecież tego specjalnie, ale innej możliwości może nie miał (np. przez pracę, przez dzieci itd.)
PS: są z góry wyznaczone jakieś godziny w których lepiej się już nie pojawiać w banku? Coś w stylu:
zakładasz konto - minimum pół godziny przed
zakładasz konto firmowe - 45min przed
krótkie zapytanie - do 10 minut przed
kredyt - 35-45min.
Powinni wszystko ładnie rozpisać na kartce i powiesić na drzwiach banku :-)
@Kubsoleon
Miło nam, że się przedstawiłeś. Współczuję i mimo wszystko życzę powodzenia, jakoś sobie poradzisz w życiu.
1
@NeroTFP1
Gdzie tu bieda umysłowa i roszczeniowość?
Przyszedł do banku w godzinach pracy, więc powinien zostać normalnie obsłużony. Trafił po prostu na jakiegoś śmierdzącego lenia, któremu nie chciało się już pracować. I tyle.
0
@arda
Do grania w FullHD - jest okej.
Do lepszej jakości i wyższej rozdzielczości, nie nadaje się.
0
@tristan87
Wszystkie dość przeciętne.
1
@mariosss20
Nikt.
Na tamten okres, byli najlepszymi ekipami, to i tytuł wpadł.
0
@tomek8756
A niech prowadzi w sondażach.
Najważniejsze jest to, żeby Trump wygrał najbliższe wybory.
1
@mrboom
Z ręką na sercu - w czym problem?
Bywa tak, że telefon leży pół dnia na biurku i nawet nie chce mi się po niego sięgać. W tym czasie jakiś mecz, lub cokolwiek innego co akurat robię.
0
@Herato
Xavi - Raphinha
1
@Lionel_Messi10
Ładnie go odkleiło :-)
0
@BorzyKrzys
Patrząc na to, że aktualnie bardzo ciężko o jakikolwiek dobry horror - również czekam.
0
@NeroTFP1
To pewnie to samo laboratorium, gdzie covidowe nietoperze chowali.