0

Jasne, ale mimo to wolałbym mieć teraz w zespole dwa pewne punkty w bramce niż jeden. Cilessen nie jest byle jakim bramkarzem, ale co on gra? Kontuzja ter Stegena na wiosnę (tfu tfu) i okazje się, że drugi bramkarz zagrał raptem 5 meczy w ciągu 6 miesięcy.. Oby nie doszło do takiej sytuacji, ale jednak taka czy inna rotacja na bramce również powinna występować.

Taka rotacja mogłaby występować zarówna z Bravo jak i teraz z Holendrem, ale chyba ciężko im się dogadać albo Lucho nie umie przejąć kontroli na bramką.

9

Wiesz co najbardziej mnie śmieszy? To, że ludzie nie wierzą w takie możliwości jak przekupstwo sędziego, jak korupcja. Historia jasno pokazuje, że teorie spiskowe to nie tylko teorie. I jeszcze nie raz się tak okaże. Tutaj nawet nie chodzi o arbitrów, a o tych, którzy nimi dyrygują. Dostają takie wytyczne sędziowania i albo się dostosuje albo straci robotę. Proste. Skąd pewność, że nie było i nie ma takich sytuacji? Futbolem jak chyba wiesz albo i nie to już wiesz, rządzi teraz kasa. Odpowiednia suma może zdziałać cuda.

A tłumaczenie ustawienia arbitra nie jest wgl na miejscu bo on nie jest sam w tym kręgu, a jest ich pięciu i nagle pięciu.. nie widzi czegoś tak oczywistego, że kibic z najwyższej trybuny to zauważy? To pierwszy taki mecz? W ciągu dwóch mecz Barca powinna dostać 3 (!!) karne, a nie dostała ani jednego.

Ale oczywiście, po co zadawać pytania? Po co myśleć krytycznie? Przecież to "teorie spiskowe", bajeczki..

PS. Nie mówię, że tak jest bo brak mi na to niestety dowodów, ale jednak takie pytania się pojawią czy tego chcesz czy nie.

0

Czas na reakcję: „Nie zakończyła się jeszcze pierwsza runda. Oczywiście, że jest czas. Nasz los zależy od rywali, konkretnie od Realu, ale na pewno powalczymy o to mistrzostwo”.

Los Barcy zależy od Realu? Los Barcy zależy od Barcy.

4

Nie znalazłem takich statystyk. Dla mnie to on może mieć i 95% obronionych strzałów, ale jakoś od początku tego sezonu go po prostu nie lubię. Po pierwsze to niemiec, a ich nie lubię z natury, po drugie gość postawił Barcę pod murem mówiąc "albo gram w lidze albo odchodzę". Rozumiem, że chciał grać regularnie, tym bardziej, że jest młody ale jednak! Nie mógł się dogadać z Bravo, z trenerem co do występów? Przecież Bravo byłby idealny na LM i PK, a ter Stegen na LL. A jak nawet tak nie, to inaczej to sobie poustawiać.. Tak teraz mamy szwaba, który gra każdy mecz w LL i LM (i wcale jakiś super wyjątkowy nie jest), a 27 letni drugi bramkarz rozegra może 10 meczy w sezonie. Może transfer Cilessena to nie wina ter Stegena, a jednak on się do niego przyczynił bo klub postawił na niego. A jak dla mnie, Cilessen popełnił błąd przychodząc do Barcy, 4 mecze w ciągu pół roku to szczyt Jego oczekiwań?

0

Może jak mówisz, presja. W końcu jest zmiennikiem Suareza, a to jak wiadomo TOP3 "9" świata. Mimo to jednak na pewno nie ma tam wrogości wobec Niego (mam na myśli szatnię, atmosferę). W końcu jest tam Iniesta, Pique, Busquests, których przecież zna choćby z kadry. Ciężko jasno stwierdzić w czym leży problem.. Może po prostu Barcelona to za wysokie progi dla Niego? Może to Go przerasta? Jednak wiedział na jak głęboką wodę się szykuje podpisując kontrakt z Barceloną.

7

Wspomniał o tym dzisiaj komentator.. i tak naszła mnie myśl, że coś w tym może być. Być może Lucho się wypalił, może już nie ma pomysłów jak poukładać ten zespół? Może jednak ruchy transferowe były błędne? Może brak mu motywacji? Jednak wygrać 8 pucharów na 10 możliwych może motywację odebrać...
Po grze Barcelony niech każdy sam wyciąga wnioski kto jest winny, najbardziej winny, ale to jednak trener decyduje o grze zespołu, a grę Barcy widać jak na dłoni. Może też być tak, że Lucho po prostu ma dość - w końcu trenowanie takiego zespołu jak Barcelona nie łatwe.. motywowanie piłkarzy, którzy w swoich karierach wygrali wszystko co możliwe, jak ich zmotywować do następnych zwycięstw? Niby takie proste, ale chyba jednak nie.
Nawet jak Barca wygra ligę czy LM czy choćby PK.. wcale się nie zdziwię jak Enrique odejdzie. Przypominam, że go nikt nie zwolni. Jemu kończy się kontrakt wraz końcem sezonu.
Zarząd Barcy nie ma pewności czy Lucho zostanie czy nie.. wcale się nie dziwię, że już teraz szukają odpowiedniej osoby na Jego miejsce. To jest coś normalnego.
Tak czy siak.. najbliższe pół roku odkryje wszystkie karty.
Osobiście na TEN moment, przy TYM "stylu" gry, chciałbym w następnym sezonie nowej krwi na ławce trenerskiej.

0

Mi też szkoda Jego odejścia. Mógłby zostać, nawet przy przyjściu Suareza. No ale wyszło inaczej. Mam tylko nadzieję, że nie pójdzie do PSG. Najlepiej żeby został w Arsenalu, tam odgrywa rolę jaką chciał i ma szansę na trofea.

A co do Paco to rzeczywiście została Im tylko modlitwa. Gość umie strzelać gole, umie to i owo. O co chodzi? Tylko On to wie. Mam nadzieję, że w końcu odpali na dobre, a jak nie - niech odchodzi już w lipcu. Nie ma co trzymać w nadzieji, że zacznie strzelać od września. Może i tak być, ale co jak nie? Za duże ryzyko...

Ale zobaczymy jak to będzie do maja :D

7

Barcelona szczególnie teraz musi się spiąć i pokazać, że są mocni czysto piłkarsko. Dopiero dwa mecze za nami w nowym roku, a kontrowersji jak w całym roku...
Barca, piłkarze muszą udowodnić jak nigdy, że są lepsi, że nawet sędziowie nie pomogą rywalowi czy inne sytuacje. Musi zrobić to co robiła przez ostatnie lata. Pokazać każdemu, że są najlepsi. Dzisiaj skończyły się błędy. Koniec żartów. W PK jesteśmy na przegranej pozycji (póki co). W lidze też. 5 pkt straty, a może być 8. Jak najbardziej do odrobienia, ale koniec patrzenia na Real i liczenia na ich błędy. Trzeba robić swoje i wygrywać !
Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham Cie !
VEB VEC

1

Taka czwórka w ataku w jednej jedenastce... matko!



Ten gol Alexisa najbardziej zapadł mi w pamięć :)

0

Hasło to powstało, bo Barca nigdy nie traktowała swoich zawodników jak przedmioty, nawet jak nie pracowników. Traktowali ich jak rodzinę, tak się zachowywali i dobre lata pózniej, kiedy owe hasło powstało, Carles Puyol pokazał, że jest dalej aktualne. Chodzi mi oczywiście o Abidala. A co do sponsora na koszulce to już chyba jakieś 10-11 lat? Jak ten czas szybko leci.. Barcelona musiała to zrobić, żeby po prostu istnieć w tym wielkim biznesie. Tak, biznesie, bo tym właśnie stał się futbol, a nawet jak jeszcze nie stał się w 100% w to bardzo szybko się staje.

0

Z pomocą tak na prawdę może być jedno dość proste rozwiązanie.. przenieść do tej formacji Messiego. Na stałe. Zamiast szukania nowych, kreatywnych pomocników to postawmy Leo na tą pozycję i ściągnijmy dobrego prawego skrzydłowego, takiego do pierwszego składu. Leo mógłby grać z Iniestą, Denisem, Rafinhą, a nawet z Rakiticiem. Leo już nie raz pokazał i dalej pokazuje, że i jako ofensywny pomocnik radzi sobie równie dobrze jak skrzydłowy czy środkowy napastnik. A taki Denis, Rafinha od Leo i z Leo mogą się nauczyć niesamowitych rzeczy.

0

A Barcelona to co? Na biedzie wyrobiona? A mimo to ma o wiele większy szacunek niż takie City czy PSG. Tak samo z Milanem czy Liverpoolem, a nawet Ajaxem. Takie mamy czasy niestety, kasa w pierwszej kolejności.

Żeby jeszcze nie było, że skończymy jak Milan jak kompletnie odejdzie Iniesta i Messi..

0

Ehh, a u mnie wtopili kupon na 500 zł -.- a to był ostatni mecz

0

Powiem Ci, że jak spotykam kibiców Milanu to są to ludzie niezwykle wierni, oni potrafią nawet nie przejmować się wynikami czy postawą Wspierają klub z całych sił. Ich siłą jest wiara w swój zespół, że jeszcze powrócą na szczyt. Czego z całego serca życzę i kibicom i klubowi. AC Milan jako nie liczny klub zasługuje być w czołówce Europy, nie jakieś PSG czy City...

0

Barcelona ewidentnie jest nienawidzona w Hiszpanii.

8

Żeby oni tak samo grali od początku, a nie od straty gola... To te 3 pkt może i by były. Dobry jednak chociaż i ten punkt.

0

Na problemy Leo Messi

1

Kończ pan ten mecz, nerwów już brak.

0

Przynajmniej wygrywamy w niepodyktowanych rzutach karnych

2

Arda w ciągu 4 minut gry zrobił więcej niż Gomes przez 68.

0

72 minuta i DWIE zmiany.. łoo kurde. Teraz to mi Lucho zaimponowałeś.

4

68 minuta PIERWSZA zmiana. Niezle.

4

Jakieś 2 miesiące temu gdzieś czytałem, że Barcelona zaczyna grać jak zaczyna przegrywać. Ten mecz chyba to idealnie pokazuje.

5

Już Pique potrafi lepiej przyśpieszyć grę niż Portugalczyk

0

W tym czasie, Juve wygrywa z Bologna 3:0. Dwa gole Hiquaina, gol Dybali.

12

Pierwsza zmiana pewnie za jakieś 5-10 minut. Druga jakoś 85 minuta. Na trzecią nie liczę.

3

co Gomes zrobił? Biegł za gościem TRUCHTEM. Potem ten gość podał dalej, to on NAGLE przyśpieszył, po chwili znowu zwolnił :D



Ehh, idę zapalić

0

Nie mam pytań.

0

Ciekawe za ile Barca sprzeda takiego Vidala? I mimo to liczę, że kiedyś Lucho wyjawi dlaczego niemal kompletnie odrzucił Aleixa.

0

Roberto jednak nominalny pomocnik, nie boczny obrońcy, czy choćby skrzydłowy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?