2

Pedri! Barca 1-0!

1

@gumaz Ja dzisiaj blisko od miesiąca pierwszy alkohol, właśnie piwko ze względu na mecz.

@FcPortoFan1999 Gdyby Sławek się u mnie pojawił to bym mu postawił, niestety się nie pojawił.

0

@gumaz Jakie piwo do meczu?

0

Konkurs skoków narciarskich LGP w Hinzenbach za nami.

Zwycięstwo Niemca Phillipa Raimunda, który wyprzedził Austriaków - Daniela Tschofeniga i Jana Hoerla.

Kamil Stoch ukończył zawody na wysokim 4 miejscu!

Teraz Barca z Gironą, a później Der Klassiker.

Piwko jest, dobre jedzenie jest - o takie soboty nic nie robiłem. To wszystko moja zasługa.

Teraz Lamine Yamal, zrób show.

0

@Faro Ja też teraz podchodzę z dystansem do obecnych psów po tamtej akcji. Niestety ale wiele ludzi ma psy i kompletnie nie potrafią ich upilnować olewając to, że mogą kogoś ugryźć.

1

@Barcanajlepszyteam Na pierwszy rzut oka śmieszne ale mnie ugryzł w życiu jeden pies. Wiesz jaki? Oczywiście mały kundel, podleciał, ugryzł i w nogi.

Gdyby jeszcze szczekał, a tak? W życiu bym się nie spodziewał, a jednak ugryzł.

0

@Lionel_Messi10 I mówi to gość, który 24 godziny na dobę nawala o Argentynie drążąc jeden temat.

Z tym nie odpisywaniem to też tak nie do końca - kilka osób miałeś już zablokować, a później im odpisywałeś, pamiętasz?

Piękne wejście w dupę za które dostałeś polecenie (czyli potwierdzenie, że gość lubi tylko tych którzy mu wchodzą, jeśli ktoś się nie zgadza z nim to jest ten zły) no ale co kto woli.

0

@Chada "Jeżeli ktoś się będzie wlec się 30km/h i będzie podwójna ciągła, to go wyprzedze. Jak mnie złapie za to policja i dostanę mandat, to się odwoływać nie będę, ale oczywiście uznnam i ocenię, ten mandat jako idiotyczny. Bo mogę."

Oczywiście, że możesz i tak samo osoba nagrywająca autora tego postu mogła uznać, że jego manewr był niebezpieczny.

"dalej zbytnio nie rozumiesz o co mi chodzi. Ale ty masz swój świat, a ja swój"

No właśnie - to nie chodzi o rozumienie czy swój świat, a o to, że każdy jest inny i każdy inaczej ocenia daną sytuację.

Dla ciebie jazda 160 km/h będzie bezpieczna, a dla kogoś innego nie. I co nie ma prawa mieć innego zdania? Oczywiście że ma i w sumie nikomu nic do tego.

1

@MesQueUnClub_87 Jak na zmęczonego to strasznie dużo masz do powiedzenia.
Tym wpisem potwierdziłeś, że ja także się nie pomyliłem co do ciebie. Cwaniak, który ocenia innych na podstawie rozmowy z kimś innym zamiast ze sobą (od kiedy w ten sposób ocenia się innych?).

A ty potrafisz się pogodzić z tym że że nie masz racji? Widzę że nie. Cały czas coś cię uwiera (nie wiem nawet co), masz jakiś problem.

Bitwę? To że ty sobie coś wymyślasz nie znaczy, że tak jest. Jeśli nie odróżniasz rozmowy od bitwy to już nie mój problem.
Pisałem ci już - internet ci nie służy skoro się męczysz rozmową dwóch innych osób samemu w niej nie uczestnicząc.

W prawdziwym życiu? Człowieku, ty tą stronę traktujesz jak prawdziwie życie obrażając się na nick bo pokłócił się z innym nickiem.
Możesz mnie blokować, wiesz gdzie to mam? Pokazujesz tylko jakim człowiekiem jesteś - jeśli ktoś nie wchodzi ci w dupę to znaczy, że jest zły.

A teraz idź i drążyć temat kto jakie masło kupuje.

1

@mmaciass Nie oceniam sytuacji bo nie widziałem ale jeśli było tak jak mówisz i za chwilę była przerywana to serio warto narażać się i zacząć wyprzedać 3 sekundy wcześniej? Co ci to dało?
Warte jest to ewentualnego mandatu i punktów karnych?

Służbistwo? Być może. Nie wiem. Chodzi mi tylko o to, że jeśli są przepisy to trzeba się ich trzymać, a jeśli się je łamie to niestety trzeba wziąć to na klatę (wiem, wziąłeś) i nie szukać problemów u innych choć nie wiem jak bardzo ten gościu miałby zryty łeb to jednak dałeś mu pretekst do tego żeby cię nagrał. Ja tam jego winy tutaj nie widzę choćby robił to specjalnie by uprzykrzyć ci życie.

2

@Chada "A ludzie, którzy nie potrafią odróżnić sytuacji niebezpiecznej od głupiej, to akurat żaden wyjątek w tym społeczeństwie"

Właśnie o tym mówię. Gość być może uznał, że tamta sytuacja którą opisuje autor była niebezpieczna, a ty nie przyjmiesz tego do wiadomości myśląc, że tylko twoja racja jest najważniejsza.
Jak pisałem wyżej - nie widziałem to nie oceniam ale mogło tak być i gdyby stosować się do przepisów to całej tej sytuacji by nie było.

"Żyjemy w państwie donosicieli, aby somsiad miał najgorzej itp. a kamerki, smartfony ułatwiają to takim ludziom."

Przeczytałeś to co wyżej napisałem, jak opisałem swoją sytuację na drodze?
Ja nie jestem donosicielem, nie mam kamerki ale w tamtej sytuacji gdybym ją miał to bez żadnego zawahania poszedłbym z tym na policję bo gość urządzał sobie zabawę na drodze. Ty możesz nazwać to donosicielstwem, a ja to nazwę tak, że tym razem nic się nie stało ale drugim czy trzecim może dojść do tragicznego wypadku.

Nawet jeśli przepisy są głupie to nie oznacza, że dana osoba ma rację. Jak pisałem wyżej - każdy ocenia to inaczej według własnego rozumu, a gdyby każdy stosował się do przepisów to nie byłoby problemu.
Ja tam święty nie jestem, oczywiście staram się nie łamać przepisów ale jeśli już je złamię to nie wyzywam innych, nie tłumaczę tego tym, że przepisy są głupie bo to tylko i wyłącznie mój błąd.

To, że niektórzy rzeczywiście zachowują się bardzo złośliwie i robią komuś pod górkę to jedno ale nie łamiąc przepisów nie byłoby takich problemów. Niestety, zdając prawo jazdy zgodziłeś się na te przepisy.

I na koniec:

"Ale życie nie polega tylko na przepisach i ich egzekwowaniu"

Być może nie ale na drodze będąc kierowcą jednak polega na egzekwowaniu przepisów.

"A ludzie, którzy nie potrafią odróżnić sytuacji niebezpiecznej od głupiej, to akurat żaden wyjątek w tym społeczeństwie."

I tutaj znowu wracamy do punktu wyjścia. Przecież ja nie mówię, że sytuacja w której gość pcha się na czołówkę jest taka sama jak wyprzedzanie na ciągłej kiedy nic nie jedzie ale właśnie o to chodzi - każdy inaczej będzie to oceniał. Tutaj autor postu napisał swoją przygodę - dla niego nie było to niebezpieczne (skoro tak zrobił) ale dla tego kto nagrywał mogło być niebezpieczne i serio nie ma co się z tym kłócić bo to jest jego zdanie, nie twoje czy moje.

Jedno co mnie dziwi w tej sytuacji to to, że gość jeździł za nim po mieście. Skoro miał nagrane i chce go "usadzić" to niech idzie na policję.

1

@Almogaver U nas właśnie tak jest - jeden czy dwa dobre starty w PK i nagle wszyscy domagają się powołania danego zawodnika do PŚ/LGP. Oczywiście nie jestem zwolennikiem tzw. kiszenia młodych w FC, PK "bo mają czas" ale trzeba do tego podchodzić z głową.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację (bo za każdym razem może być ona inna) z Kacprem Tomasiakiem to choćby ze względów strategicznych dużo ważniejsze jest wywalczenie dodatkowego miejsca na 1 zimowy period niż startowanie w LGP.
W pierwszym zimowym periodzie Kacper Tomasiak (zakładając, że wywalczy to miejsce) będzie miał aż 12 konkursów w PŚ i szansę udowodnienia, że jest co najmniej numerem 5, a wtedy może jechać na TCS, a odpuszczając PK, startując w LGP nie ma pewności czy w ogóle pojedzie na PŚ tym bardziej, że byłoby tylko 5 miejsc, a kandydatów minimum 7.

Druga sprawa to hierarchia w drużynie. Oczywiście tutaj znowu muszę napisać, że nie jestem za tym by skoczkowie jeździli po PŚ za zasługi ale w każdej drużynie jest hierarchia, a żeby ją zmienić to trzeba właśnie pokazywać się z dobrej strony od zawodów FIS Cup. Stamtąd awans do PK, tutaj wywalczysz miejsce i jedziesz na PŚ gdzie możesz udowodnić swoją wyższość nad pozostałymi zawodnikami.

Moim zdaniem jest to bardzo logiczne i dobrze, że trenerzy tym się kierują. Kacper Tomasiak być może w tym momencie jest wyżej niż numer 5-7 w naszej reprezentacji (Maciej Maciusiak mówił, że jest obok Kamila Stocha i Dawida Kubackiego) ale nie ma żadnego statusu, żadnych sukcesów i żadnej pewności, że za miesiąc również będzie np. numerem 3-4 więc dla jego bezpieczeństwa lepiej myśleć długofalowo niż zadowalać się pojedyncze startem czy to w LGP czy PŚ.
Nawet jeśli po wywalczeniu tego miejsca Kacper Tomasiak nie da rady w PŚ to lepiej mieć to miejsce więcej i mieć możliwość zamiany na kogoś innego kto akurat podniesie swój poziom niż nie mieć takiej szansy.

Oznaczyłem bo zauważyłem, że dajesz polecenia właśnie po tego typu wpisami więc pomyślałem, że jesteś zainteresowany rozmową na ten temat.

3

@Chada Jeśli na drodze jest podwójna ciągła to znaczy, że nie jest ona tam bez powodu.

Ja rozumiem co masz na myśli tylko chodzi mi o to, że każdy łamiąc przepisy będzie inaczej to oceniał i w sumie każdy z tych osób może mieć "rację" bo dlaczego akurat twoja racja jest ważniejsza?

Wróć teraz do początku dyskusji i zobacz co autor postu miał na myśli. Ten człowiek który go nagrał i straszył policją najprawdopodobniej uznał, że to było niebezpieczne - nie miał takiego prawa? Oczywiście że miał.
Ty możesz twierdzić, że to było bezpieczne, on moze twierdzić, że nie bo być może w jego życiu były już takie sytuacje i po prostu woli dmuchać na zimne.
Kto ma rację? No wybacz ale jeśli jest podwójna ciągła to nigdy w życiu nie miałbyś racji choćby akurat ten manewr nie spowodował zagrożenia życia.

Nie chcę tutaj oceniać ani autora postu ani kierowcy, który to nagrywał, ani ciebie mając takie zdanie ale na oko to sobie można ocenić czy pada deszcz.

Jest podwójna ciągła? To znaczy, że w tym miejscu wyprzedzanie może być niebezpieczne i nie wolno tego robić. Te linie podwójne ciągłe nie są to dla żartu, tak samo jak znak np. ostry zakręt w lewo nie jest dla żartu.

2

@mmaciass "Niestety z takimi ludzmi na pokładzie tego samolotu jakim jest Polska to daleko nie zajedziemy"

I to samo mogą powiedzieć osoby z drugiej strony barykady.

Dzisiaj wyprzedzasz na podwójnej ciągłej ale nic się nie stało.
Jutro wyprzedzasz na zakręcie i też nic się nie stanie, a pojutrze wyprzedzasz na pasach i będzie problem.

Oczywiście nie twierdzę że tak zrobisz - to tylko przykład w którym chce ci pokazać, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każdy może złamać przepisy i tłumaczyć to ale prawda jest taka, że po coś one są.

1

@Chada "Co innego manewry, prędkość która zagraża życiu i zdrowiu."

No właśnie, a umiesz obiektywie ocenić który manewr zagraża życiu i zdrowiu, a który nie? Myślę że nie - twoja ocena będzie tylko i wyłącznie subiektywna.

To już jest własne widzimisię dlatego są wymyślone jakieś zasady i przepisy żeby obowiązywały tak samo każdego - bez wyjątku, a nie żeby każdy sam sobie oceniał co zagraża życiu i zdrowiu, a co nie i kiedy można złamać przepisy, a kiedy nie.

Miałem nie tak dawno taką sytuację - droga w mieście, jeden pas w jednym kierunku więc wyprzedzając trzeba było wjechać na pas którym jadą samochody w przeciwnym kierunku. Gość jedzie sobie jakimś mega sportowym samochodem 35-40 km/h więc postanowiłem go wyprzedzić - wjeżdżam na pas obok praktycznie się z nim zrównując, a on co robi? Uśmiecha się i gaz do dechy. Nie dał się wyprzedzić, z przeciwka nic nie jechało więc teoretycznie nie było zagrożenia życia ale czy tak się robi?
Nie. To jest jawne i celowe złamanie przepisów, zabawa i po prostu zwykłe drogowe chamstwo.

Gdybym miał kamerkę i to nagrał to pierwsze co bym zrobił to poszedłbym z tym na policję i nie dlatego żeby pokazać jakim to ja szeryfem nie jestem tylko za bycie chamem i burakiem, który myśli, że jak ma sportowy wóz to może na drodze więcej.
Gdyby np. przeprosił to nawet mając to nagrane bym to olał, cóż zdarza się ale w tej sytuacji? Takie coś trzeba tępić.

1

@Chada Tego nie oceniałem. Sam uważam, że wiele tych przepisów jest do niczego i są one do zmiany ale dopóki jest jak jest to należy ich przestrzegać, a jeśli się tego nie robi to po prostu nie mieć pretensji jeśli ktoś to zgłasza na policję.

Nie popieram bycia szczególnym chamem i latania ze wszystkim na policję ale niestety, jeśli ktoś nie stosuje się do przepisów nawet głupich to pretensje najpierw powinien mieć do siebie, a dopiero do innych.

7

Skład reprezentacji Polski na zawody LGP w Hinzenbach w skokach narciarskich:

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.

Skład reprezentacji Polski na zawody LPK w Klingenthal w skokach narciarskich:

Kacper Tomasiak, Klemens Joniak, Adam Niżnik, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Tymoteusz Amilkiewicz i Szymon Sarniak.
---
Uważam, że całkiem dobrze dobrane składy. Zrobiłbym tylko jedną roszadę a mianowicie, za Andrzeja Stękałę, który ostatnio był tragiczny dałbym Tomasza Pilcha (właśnie gdzie on jest?) lub Łukasza Łukaszczyka (ew. Jarosława Krzaka). Oczywiście może się mylę i Andrzej Stękała mocno poprawił formę ale jakoś nie za bardzo w to wierzę.

Kacper Tomasiak w PK zamiast w LGP to także świetna decyzja. Wywalczenie limitu na pierwsze 12 indywidualnych konkursów PŚ to sprawa ważniejsza niż pojedynczy start w LGP.

Kacper Tomasiak ma dostać szansę startu w LGP w finałowym konkursie w Klingenthal, a więc szóstka z Hinzenbach najprawdopodobniej powalczy o to by nie być numerem 6 bo najsłabszy zapewne odpadnie i nie pojedzie na finałowe zawody.

@Criss18Barca @VegetaPolska @tadzik447 @Pnog37 @July_6_BcN @JanneAhonen @Almogaver @mordini123 @mekston @Sysia11

1

@spiderman1899 Nie chcę się w wtrącać w robotę lekarzy ale czasem trzeba im "pomóc" w podejściu słusznej decyzji.

0

@Gary Nie chodzi o to żeby ze mną rozmawiał. Zresztą nie lubię takich osób, którzy wyżej srają niż dupę mają. Chodzi o sam fakt.

Ja tutaj w pewnych tematach nie zgadzałem się z różnymi ludźmi bo przecież dziwne żeby każdy miał takie samo zdanie na każdy temat ale z gościem nawet nie pamiętam jakiejś akcji, a i tak wyrobił sobie o mnie zdanie bo? Bo po prostu jest typowym wywyższającym się cwaniakiem udający, że jest lepszy.
Niestety, i tacy ludzie są "potrzebni". Ciekawi mnie tylko czy w realu także taki jest, jeśli tak to bardzo współczuję jego rozmówcom.

Mimo wszystko taki zlot jest bardzo trudno zorganizować. Tutaj są osoby praktycznie z każdej strony Polski.
Wybór samego miejsca to ciężka sprawa - widziałem, że przewijała się Warszawa, no akurat dla mnie jeden z lepszych wyborów ale wiadomo, nie dla każdego. Termin to kolejna sprawa - może nawet trudniejsza.
Będę śledził, jeśli uda się cokolwiek zorganizować to na pewno pomysł warty uwagi no ale by coś więcej powiedzieć to musiałoby być więcej konkretów.

Mimo wszystko jeśli się nie uda, a są tutaj osoby choćby z Warszawy i okolic to też warto się nad tym zastanowić. Myślę że takie spotkanie z osobami z jednego obszaru też dużo łatwiej zorganizować. Ja nie z Warszawy ale dosyć często tam bywam, obecnie mam stosunkowo nie daleko więc na pewno można o tym pomyśleć aczkolwiek jak pisałem wyżej, termin będzie mega trudny bo każdy coś w życiu robi, niektórzy mają rodziny, a więc kilka, kilkanaście osób zebrać w tym samym czasie w jednym miejscu może okazać się mało możliwe.

1

@spiderman1899 Jak chorowałeś, że nie miałeś zwolnienia do końca tygodnia? W czwartek do pracy? Daj spokój.

15

@mmaciass Nie oceniam ale nie byłoby problemów gdyby kierowcy nie łamali przepisów.

0

@gumaz Pokazali charakter i duże umiejętności.
Iskra Kielce nie tylko w kraju straciła przodownictwo ale i w Europie.

@TR3YWAY Myślę że Wisła Płock mogłaby wygrać.
Wisła Płock pokonała Legię Warszawa.
Legia Warszawa pokonała Chelsea.
Chelsea pokonała Paris Saint Germain.

6

Brawo dla Orlen Wisły Płock!
W Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych pokonali PSG 35-32!

0

@malicinho Bardziej miałem na myśli takie uprzedzenie do innych bez większego powodu.

Nie widzę takich ludzi na takim zlocie, a to dlatego że skoro w internecie są do kogoś uprzedzeni bez powodu to nie chce mi się wierzyć żeby nagle w realu byli innym ludźmi i nagle zaczęli rozmawiać z każdym, a nie tylko ze swoimi "ulubieńcami", a jest tutaj kilka takich osób, nawet jeden z nich brał udział w tej dyskusji.

Oczywiście nie wiedząc kto jest kto nie widzieli by z kim rozmawiają ale w momencie kiedy by się dowiedzieli to pewnie zrobili by out w poszukiwaniu "kolegów" bo "ciebie nie lubię".

@JimMorrisonFCB Co innego mieć inne poglądy ale rozmawiać kulturalnie, a co innego być uprzedzonym do kogoś bez powodu lub być wyzywanym.

@LeoMessiiBarcaPepa Myślę że nie aczkolwiek nie wiedząc kto jest kto mogłoby być różnie.
Poza tym czasem lepiej się rozmawia z kimś kto ma wiecznie problem do innych niż z tymi udających, że są ok.

8

Desire Doue to weźmie na luzie. Myślę że to jest prawie tak samo pewne jak Lamine Yamal rok temu.

@Ku84fcb Estevao za rok, oczywiście o ile udowodni to na boisku.

0

@malicinho Problem w tym, że jest tutaj masa osób, które mają problem do innych więc z góry takie spotkanie jest skazane na porażkę.

Chyba że mówicie o jakimś wąskim gronie eliminując tych których nie lubicie ale wtedy to nie zlot, a po prostu spotkanie tych którzy się "lubią".

0

@Criss18Barca W najbliższy weekend zobaczymy czy Kacper Tomasiak dalej trzyma dobrą formę ale mam nadzieję że tak i że wywalczy miejsce na Puchar Świata bo wtedy szanse na start będą bardzo duże. Inaczej może być ciężko.

0

@Prorokk Xd, te twoje teorie to o kant dupy rozbić. Do niczego.

4

37 dni do inauguracji Pucharu Świata 2025/26 w skokach narciarskich.

37 - tyle punktów zdobył Maciej Kot w swoim pierwszym sezonie LGP. Miał wtedy 16 lat.

4

@gorgota "Jeśli by była to kto waszym zdaniem powinien być celem nr1?"

Braut Erling Haaland. Amen.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?