1

@michal26 Realna szansa? Oczywiście, że jest ale nie nastawiam się na żadne zwycięstwa Wisły z Rapidem. Niestety ale spadek Wisły do LK jest tak jakby oczywisty.
Grupy LK też uważam, że nie zrobią bo jednak cały czas będą dostawać drużyny teoretycznie silniejsze od siebie.

Legia wręcz musi wygrać dwa razy. Śląsk też powinien ale ich obawiam się najbardziej. Niestety ale ktoś się wyje*je znając życie.

0

@mordini123 Zgadzam się z tym ale akurat Bodo/Glimt to nie żadne leszcze. Dla nich grupa LK czy LE to już nic specjalnego, a nawet potrafili z nich wychodzić.

Jasną sprawą jest, że to nie żaden Real czy Barcelona więc jeśli Jagiellonia chce grać w Europie to musi takie drużyny pokonywać ale oni i tak nigdy nie grali w żadnej grupie w Europie więc jakiekolwiek puchary będą już ok ale fakt trzeba z Norwegami walczyć bo nie są nie do przejścia.

0

@Kamiloza91 Jakie FCSB czy Maccabi? Jagiellonia w następnej rundzie zagra z Bodo/Glimt bo innego wyniki niż awans już nie przyjmuję.

0

@Rust_Cohle Ale, że Erlinga Haalanda czy jej koszulka?

0

@IMBALEO Gorzej bo w kolejnej rundzie mistrz 12 ligi z rankingu krajowego UEFA i zdecydowany lider obecnego sezonu Bodo/Glimt.

Tu już zaczną się schody choć poczekajmy, po pierwsze na zakończenie tego dwumeczu, a po drugie Jagiellonia na początku sezonu wygląda solidnie chociaż do poprawy oczywiście wciąż dużo.

41

@AmigoBlancos Weź pod uwagę, że Jagiellonia finałów LM też nie przegrywa.

0

@michal26 Moim zdaniem więcej niż dwie nie awansują, a poprzez dużego pecha Legii w losowaniu 3 rundy nawet i ona nie jest już taka pewna.

Wisła Kraków i Śląsk Wrocław mimo wszystko nie wejdą do grup. Oby maxa wyciągnęli z eliminacji czyli niech punktują tam gdzie powinni.

6

@SuperPatsonFCB Trzeba też podziękować szczęściu, które mocno sprzyjało Jagiellonii w losowaniu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, a dzięki niespodziance w pierwszej rundzie wydaje się, że ten rywal jest jeszcze łatwiejszy.

1

Jesus Imaz! Jagiellonia Białystok 3-0.
Hat tricka Hiszpana!
Afimico Pululu świetna robota dzisiaj mimo, że bez bramki.

2

Jesus Imaz! Jagiellonia Białystok 2-0!
Piękna bramka Imaza.

1

@karol130197 Zakładając, że ćwierćfinał, półfinał i finał to odpowiednio 2, 3 i 4 runda to tak, jeśli przejdą te trzy dwumecze to oczywiście zagrają w fazie ligowej (grupowej) LM.

2

@LM10GOAT Tak. Przejście tej rundy gwarantuje w najgorszym przypadku fazę ligową (grupową) Ligi Konferencji

4

@DonCarletto Patrząc na dyskusję z gorących o Robercie Lewandowskim to tak, da się być głupszym.

0

Bodo/Glimt do przerwy leje 3-0 RFS. Norwegowie w kolejnej rundzie będą czekać na (oby) Jagiellonię Białystok.

2

Jesus Imaz! Jagiellonia prowadzi 1-0!

3

@kanver_ Możesz oglądać bez głosu.

2

@AlexDark00 Liczymy ale Ty sobie wybierasz co komu liczyć.
Jeśli chodzi Lewandowskiego to liczymy MŚ i ME, a nie liczymy pucharów zdobytych w Bundeslidze.
Poza tym pamiętaj - piłka nożna to sport drużynowy, jeśli ktoś jest mistrzem świata nie znaczy, że automatycznie jest lepszy od tego który tego tytułu nie ma.

1

@takisobiektos Po zwycięstwo do rankingu i spokój przed rewanżem!

1

Zaczął się już pierwszy mecz dzisiejszych eliminacji do Ligi Mistrzów.

Bodo/Glimt gra u siebie z RFS i już prowadzą 1-0.
Przypominam, że zwycięzca tego dwumeczu zagra w 3 rundzie ze zwycięzcą kary Jagiellonia vs Panevezys.
Szans na taką niespodziankę jak w meczu HJK vs Panevezys raczej nie ma żadnych.

W bramce mistrza Łotwy stoi Fabrice Ondoa - były bramkarz Barcelony B i reprezentacji Kamerunu.

0

@AlexDark00 Zdajesz sobie sprawę, że Robert Lewandowski gra w reprezentacji, która niestety podobnie jak Szwecja (Ibrahimović) czy Norwegia (Haaland) nigdy większych szans mieć nie będą na MŚ i ME?

Wielu jest piłkarzy bez MŚ, mistrzostwa kontynentu czy nawet bez LM i co to oznacza, że są słabi?

Zlatan Ibrahimović jeśli się nie mylę nie ma żadnego z tych trofeów, a mimo to nigdy nie postawiłbym go niżej od Juliana Alvareza, który oczywiście ma jeszcze wiele lat gry i może być piłkarzem lepszym ale patrząc na Zlatana i Alvareza to mimo MŚ, 2x CA i LM to w tym momencie i tak wyżej stawiam Szweda.

Idąc tym tropem to trzeba by Fernando Llorente postawić wyżej od Drogby, van Persiego, Zlatana czy chociażby właśnie Lewandowskiego, a Alvareza wyżej nawet od Henry'ego (Thierry ma MŚ, ME i LM ale wygrane tylko po razie). Śmieszne masz argumenty.

0

@AlexDark00 No w sumie dużo nie osiągnął. Masz rację, prawie nic nie wygrał. Przestań trollować.

1

@AlexDark00 Ma mistrza świata a Lewy nie.

Ten argument mnie przekonał.
Zawsze zastanawiałem się kto był lepszym napastnikiem - Fernando Llorente czy Zlatan Ibrahimović ale tym argumentem mnie przekonałeś. Llorente zjada Zlatana w 3 sekundy.

0

@Lisek Oczywiście, że nikt nie broni ale jeśli dane dyscypliny w których jest bardzo dużo konkurencji są w dużym stopniu zdominowane przez jeden kraj to jest to po pierwsze nuda dla świata, a po drugie klasyfikacja medalowa nie ma żadnych emocji.

Amerykanie z pływania czy Chińczycy z tenisa stołowego są bardzo zadowoleni ale my i cała reszta przede wszystkim Europy?

I tak wiem, gdyby to Polacy zdobyli 80 medali w pływaniu to bym był bardzo zadowolony i nie narzekał na nudę ale to właśnie dużo zależy od tego kto dominuje.

0

@FcPortoFan1999 Ja jak mam czas i nic lepszego do roboty to zawsze chętnie spojrzę na IO na każdą dyscyplinę ale oczywiście mam swoje dyscypliny, które wraz z pozwoleniem czasowych mam zamiar obejrzeć więc specjalnie na siłę łucznictwa szukał nie będę.

0

@FcPortoFan1999 Ale to nie jest beniaminek czy ktoś kto latami walczył o utrzymanie. Jakąś markę w Polsce ma, skład na papierze naprawdę dobry i potencjał dużo większy od Panevezys. Dla mnie nie ma tu miejsca na porażki i remisy z takimi drużynami - oczywiście mogą się zdarzyć bo to tylko sport ale nie zmienia to faktu, że tutaj trzeba dwa razy wygrać.

0

@JordiAlbion Bez przesady. Wiem, że mistrzostwa Jagiellonii czy Rakowa były trochę nieoczekiwane ale generalnie już wcześniej pokazywali się z dobrej strony i grali w europejskich pucharach.

Piast Gliwice był takim zespołem w ostatnich latach chyba najmniej oczekiwanym mistrzem ale tak to nie zdarzyło się w ostatnich latach żeby była aż tak wielka sensacja jak mistrz Polski pokroju Motoru Lublin.

0

@FcPortoFan1999 Jak już pisałem - jeśli będzie remis płakał nie będę tym bardziej , że awans najważniejszy ale doceniał takiego wyniku z ostatnią drużyną 42 ligi Europy nie będę. To wstyd byłby dla Polski cieszyć się takim wynikiem.

0

@FcPortoFan1999 On przynajmniej 5 lat grał w Ekstraklasie na dobrym poziomie, a poprzedni skończył z królem strzelców więc jakieś podstawy by odejść były tym bardziej, że on poszedł za pieniędzmi, a nie awansem sportowym, a Davo i Hamulić po pół roku dobrej gry w polskiej lidze myśleli, że podbiją najlepsze ligi Europy... To w sumie nie miało prawa się wydarzyć.

A wracając do Expostio to nawet Carlitos, który jednak robił większe show wrócił więc i on może - pytanie tylko (zakładając, że się sportowo nie sprawdzi) do kiedy będą mu płacić tak duże pieniądze, że będzie wolał nawet grzać ławkę niż grać.

0

@brzucho Kibice Widzewa jak kibice Wisły w poprzednim sezonie będą kibicować swoim zespołom by zagrali w europejskich pucharach ale moim zdaniem najlepiej dla Ekstraklasy gdyby co roku grały mniej więcej te same drużyny i budowali ranking i podnosili poziom ligi w Europie.

Najlepiej mieć 4-5 drużyn na poziomie walki o mistrzostwo i puchary - w tym momencie wydaje się, że taka najlepsza czwórka-piątka to: Legia, Lech, Raków, Jagiellonia i Pogoń - i wtedy można coś budować w Europie, a jeśli co roku nasz skład się zmienia to ani rankingu klubowego ani krajowego szybko się nie zbuduje przez co potem ciężary w pucharach od 1 rundy.

Oczywiście jak napisałem wyżej rozumiem, że kibice Widzewa będą im kibicować - ja też kibicowałem Wiśle w meczu z Pogonią ale jak mówię, gdyby właśnie mieć co roku mniej więcej te same zespoły w Europie to też byłoby łatwiej o awanse dalej, a z góry wiadomo, że taki Widzew czy Górnik po ewentualnym sukcesie nie zważając na Europę od razu by się osłabili.

0

@FcPortoFan1999 Dlatego napisałem, że zależy jak na to patrzeć bo jak sobie przypomnę poprzedni sezon i grę Lecha, Legii czy Rakowa to nawet jakby Górnik ich wszystkich wyprzedził to powiedziałbym, że to słabość ligi ale właśnie jeśli czołówka będzie grać bardzo dobrze i będą punktować i taki Widzew wmieszałby się w walkę o puchary na wysokim procencie punktowym to wtedy można by mówić o ich dużym potencjale.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?