1

Jagiellonia Białystok wygrywa pierwszy mecz w sezonie 2024/25 i zdobywa 3 punkty!

Teraz w dobrych nastrojach choć z poprawą gry pokazać FK Panevezys, że nie przypadkowo zostali mistrzami Polski.

Trzy punkty bliżej do obrony tytułu mistrza Polski.

0

Lamine Diaby Fadiga! 2-0.

Lamine Diaby Fadiga > Lamine Yamal!

0

@tomek8756 Ale jeśli powiemy kto to załatwisz to z nimi jak prawdziwy facet?

1

Bramka Nene, asysta Miki Villara! Hiszpan się spłacił!

Jagiellonia Białystok 1-0 Puszcza Niepołomice

Portugalczyk z pierwszą bramką w sezonie 2024/25!

0

@PatrykBarca Może po prostu chciał grać, grać w europejskich pucharach i strzelać bramki?
Powiem tak - oczywiście liga turecka mocniejsza, tam sporo strzelał więc na pierwszy rzut oka dziwna decyzja ale w Danii ma grę w europejskich pucharach, być może nawet LM więc de facto kto wie, a może to jest jeden krok do tyłu by dzięki grze w europejskich pucharach potem zrobić dwa kroki do przodu?

Mimo wszystko wolę takie coś niż pchanie się do ligi i drużyny z której nie wstanie z ławki i jego kariera miała by się skończyć.

Poza tym pieniądze, myślę że w Danii dużo mniej (jeśli nie porównywalnie) nie zarobi. Inaczej na pewno takiej oferty aż tak szybko by nie zaakceptował.

0

@takisobiektos Troyes także należy do City group więc co za różnica skąd trafił?

2

@blakkudium Brawo Adam Buksa! Liga trochę słabsza od tureckiej więc liczę na około 20 bramek w sezonie.

2

Cesc Fabregas pierwszym trenerem Como 1907!

1

@Bernard777 Jakbyś jeszcze nie był pewny to potwierdzam. Pokaże.

1

@blakkudium Tak oczywiście. Tutaj poza puchary wypaść nie powinni aczkolwiek różnie może być. Mimo wszystko o Ligę Mistrzów za rok będzie już dużo trudniej tak jednak mają potencjał na pozostanie w szóstce i bycie takim pewniakiem niemieckim na Europę.

1

@blakkudium Chciałbym zobaczyć Arnauda Kalimuendo w Bundeslidze. Stuttgart? Obawiam się, że już takiego sezonu nie powtórzą ale tam Francuz miałby Ligę Mistrzów więc jestem za takim transferem, a jeśli wypali to rzecz jasna, że od razu pojawią się oferty z lepszych klubów.

14

@MesQueUnClub96 Wypiąć na kolegów czy pomyliłeś się i chciałeś napisać "wypiąć się do kolegów"?

0

@Kgorecki2500 Ktoś powie, że skoro Jagiellonia po sezonie 2022/23 straciła króla strzelców Marca Guala, a mimo to sezon później zostali mistrzami Polski to dlatego tego nie mógłby powtórzyć Śląsk Wrocław?

W teorii jest to możliwe ale moim zdaniem Śląsk bez Erika Expostio straci bardzo dużo i myślę, że nie włącza się do walki o mistrzostwo. Oczywiście nie życzę im źle i chciałbym żeby byli w dobrej formie od początku sezonu (tym bardziej, że będą grać eliminacje Ligi Konferencji) ale jeśli miałbym stawiać to postawie na to, że Śląsk w tym sezonie poza podium i poza pucharami na przyszły sezon.

0

@JarekS No to teraz podając te liczby trochę zacząłem się zastanawiać czy aby nie lepiej zainwestować w Desire Doue.

Ogólnie bardzo duży talent i obawiam się żeby czasem nie poszedł do PSG. Nie mam nic do PSG ale jak zobaczyłem co robili z Mbappe kiedy ogłosił, że odchodzi to szkoda by było gdyby tak kiedyś mieli postąpić z Doue.

5

@Pawel13sz Brawo. Mieć promile ale wciąż być na La Rambli.
To się nazywa bycie odpowiedzialnym.

1

@blakkudium Dla Desire Doue lepiej żeby Bayern jego wybrał aczkolwiek obecnie Xavi Simons to jednak dużo większą gwarancja jakości i liczb więc tutaj na miejscu Bayernu nawet bym się nie zastanawiał.

1

Za pół godziny pierwszy gwizdek w nowym sezonie 2023/24 PKO BP Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok vs Puszcza Niepołomice

Jaki wynik typujecie?
Moim zdaniem Jagiellonia otworzy sezon zwycięstwem. Ciężki wytypować ale obstawiam 3-1.

PS Dlaczego Maximilian Stryjek nie jest pierwszym bramkarzem Jagiellonii? Po odejściu Alomerovicia i przybyciu Stryjka myślałem, że przychodzi być golkiperem numer 1 tym bardziej, że widzę, że na koszulce ma "jedynkę". Może znasz odpowiedź na to zagadnienie? @FcPortoFan1999

1

@DonCarletto Trochę szkoda bo jednak liga turecka moim zdaniem jest mocniejsza od duńskiej ale w Turcji zamyka się tylko na ligę, a w Danii zagra i Ligę Mistrzów, a w najgorszym razie myślę, że w europejskich pucharach zagra, a to moim zdaniem swego rodzaju także krok do przodu.

0

@MesQueUnClub96 Właśnie - tak jak napisał @FcPortoFan1999 , może się zaraz okazać, że przepadniemy w tych eliminacjach i tyle naszych planów.
Poczekajmy chociaż do 4 rundy. Zobaczymy ile punktów będzie po eliminacjach i ile drużyn w fazie grupowej.

1

@MesQueUnClub_87 W obecnej sytuacji na pewno bym nie narzekał.

3

W przyszłym tygodniu (wrotek - czwartek) 2 runda eliminacji Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji.

Mecze polskich zespołów:

* FK Panevezys vs Jagiellonia Białystok (17.30 wtorek - LM)
* Riga FC vs Śląsk Wrocław (18.00 środa - LK)
* Wisła Kraków vs Rapid Wiedeń (19.00 czwartek - LE)
* Legia Warszawa vs Caernarfon (19.00 czwartek - LK)

Mam nadzieję, że nikt nie odpadnie i że w tej rundzie mocno poprawimy swoją liczbę punktową w rankingu krajowym UEFA.
Oczywiście wiem, że Wisła Kraków zapewne przegra dwumeczu i odpadnie z rozgrywek LE ale w ich przypadku najważniejsze, że przeszli pierwszą rundę i nawet jeśli odpadną z Rapidem to grają dalej z tym, że "tylko" w LK.

Najbardziej obawiam się o Śląsk Wrocław ponieważ jeśli przegrają to odpadają z gry, a jednak Łotysze są do przejścia i Śląsk musi zrobić coś co zrobiła Wisła z FK Llapi. Szkoda odejścia Erika Expostio bo tak byłbym trochę spokojniejszy.
Legia nie ma innej opcji jak awans dalej najlepiej z dwoma zwycięstwami, a Jagiellonia? Cóż, jeśli nie pokonają Litwinów to znak, że są do rozwiązania bo nigdy lepszej okazji już mieć nie będą żeby zapewnić sobie grę chociażby w LK do zimy.

0

@Who_you_mam Nie wiem, pytam z ciekawości bo nie wiedziałem nawet o tym.

0

@AlexDark00 15 lat miał jak zrobił Lamine?

1

@Rhaan Właśnie. Nie mają kasy więc bardzo dobrze, że przeszli pierwszą rundę dzięki czemu dwie kolejne nawet mimo samych porażek mają gwarantowane, a to oznacza dodatkowe pieniądze.
Teraz tylko uniknąć dalekiego wyjazdu w 3 rundzie (czy to LE czy LK) i Wisła na pucharach nie straci.

2

@mordini123 Dokładnie. Wisła Kraków zrobiła plan minimum i kompromitacji już nie będzie. Oczywiście teraz rywalem będą już dużo mocniejsi więc i o punkty będzie ciężko ale jakikolwiek chociaż remis będzie ponad stan, a to dlatego że Wisła z tym składem niestety ma marne szanse by cokolwiek ugrać z Rapidem ale na pewno się nie poddadzą.

@maroon I za rok Liga Mistrzów!

9

Dwa zwycięstwa Wisły Kraków z KF Llapi i komplet punktów (0,500) dla Polski do rankingu krajowego UEFA.

Wiem, że dziwne to wygląda jak się cieszymy ze zwycięstw z klubami z Kosowa ale niestety jesteśmy w takiej sytuacji, że nie takie kompromitacje widzieliśmy, a Wisła Kraków to tylko 10 drużyna poprzedniego sezonu pierwszej ligi w dodatku osłabiona przed nowym sezonem.

Pamiętam jak niektórzy mówili, że lepiej żeby Pogoń wygrała Puchar Polski bo Wisła to pewna kompromitacja i brak punktów.
Wisła Kraków pokazała jak wielu się myliło i ani się nie skompromitowali ani nie stracili punktów z Kosowem.

Oczywiście wiem, Pogoń ma na papierze lepszy skład więc w kolejnych rundach przynajmniej w teorii mieli by większe szanse na punkty ale w sumie Pogoń nigdy więcej niż rundy nie przeszła więc można powiedzieć, że Wisła Kraków także to zrobiła i to z kompletem punktów (Pogoń tylko dwa razy wygrywała w jednej rundzie), a dalej? Ciężki cokolwiek wymagać ale Wisła na pewno powalczy.

Mimo wszystko Wisła Kraków teraz ma Austriacki Rapid Wiedeń i nawet jeśli odpadną to czeka ich starcie w 3 rundzie eliminacji Ligi Konferencji.
Minimum dwa dwumecze przed Białą Gwiazdą.

0

Wisła Kraków wygrywa 2-1 na wyjeździe z KF Llapi!

W dwumeczu 4-1 dla Wisły Kraków i awans do 2 rundy eliminacji Ligi Europy!
Teraz rywalem Wisły Kraków będzie Rapid Wiedeń. Austriacy to już bardzo mocny rywal ale kibicujemy dalej.

5

Giannis Kiakos! Wisła Kraków 2-1!

1

Angel Rodado! Wisła Kraków 1-0!

1

@panczo Vinicius Junior to w tej chwili największy faworyt do zdobycia Złotej Piłki i najbardziej to on się liczy. Dopiero później Rodri i cała reszta.
Dani Carvajal zapewne nawet na podium nie skończy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?