0

@FcPortoFan1999 Nie no z UE Santa Coloma nie przegrają ale w dwóch kolejnych rundach wcale nie jest powiedziane, że na spokojnie przejdą.

2

HJK Helsinki 1-1 FK Panevezys!

Mistrz Litwy rywalem Jagiellonii Białystok w 2 rundzie eliminacji Ligi Mistrzów!

Drugi dwumecz rozstrzygnięty i druga niespodzianka.
Najpierw UE Santa Coloma, a teraz FK Panevezys.

1

@Kgorecki2500 Mazowieckie ale jak widzę to w całej Polsce jest bardzo źle.

1

@FcPortoFan1999 Na papierze Midtjylland to jedna z mocniejszych drużyn więc tak, też uważam, że brak LM dla nich będzie niespodzianką.
Oczywiście nie wiem w jakiej są formie, a także jakie szczęście będą mieli w losowaniu (jednak w3 i 4 rundzie będą nie rozstawieni) ale są jednymi z faworytów tych eliminacji, a życzę im LM Dla, że zagra tam Adam Buksa, jedynie gdyby ewentualnie doszło jakimś cudem do meczu z Jagiellonią to bym życzył im porażki.

2

@Nazio_87 Upały są bardzo niewygodne dla mnie ale to co obecnie się dzieje to nie są to zwykłe upały, a jakiś afrykański żar, który sprawia, że nie da się normalnie funkcjonować ani żyć. O pracowaniu nawet nie wspominam bo ciężko mi się leży, a co dopiero pracować.

0

@FcPortoFan1999 Myślę, że nawet byłaby to większa niespodzianka bo kiedy jeszcze mistrz Kosowa aż tak nie robi na nikim wrażenia to już Midtjylland to klub, który regularnie gra w Europie z występami w LM.
Na pewno mocniejszy zespół niż Ferencvarosi czy Hacken.

0

@Kondziubarca Mam wrażenie, że Chelsea każdego chce kupić, a już tym bardziej wtedy jeśli ktoś jest kimś już na poważnie zainteresowany.

Mimo wszystko jeśli Nico Williams chce zagrać w Barcelonie to tam nie pójdzie.

0

@FcPortoFan1999 Lubię takie niespodzianki i bardzo mnie cieszy, że to właśnie Andorczycy grają dalej. Teraz mistrz Danii - Midtjylland, a więc przynajmniej na papierze wygląda na to, że dostaną niezły łomot ale przynajmniej mają fajną przygodę.

Teraz żeby tylko Panevezys utrzymali i żeby Jagiellonia nie sprawiła nam negatywnej niespodzianki bo takich już nie lubię.

0

@mordini123 Tak to akurat prawda. Podobnie z pieniędzmi jednak nieco większe będą w LE niż LK ale wiemy jak to jest z polskimi zespołami i odkąd są fazy grupowe (nie licząc LM) poza Wisłą, Legią i Lechem tylko raz w nich grała najpierw Amica Wronki i to już bardzo dawno i dopiero w poprzednim sezonie Raków Częstochowa także nawet tą LK przyjmę z radością dla Jagiellonii choć póki jeszcze nie zaczęli gry w Europie to nie ma co myśleć o grupach tylko skupić się na pierwszym rywalu żeby aby kompromitacji na sam start nie było, a kto wie, może zrobią coś jak Raków? Zobaczymy.

Wracając do tych punktów to właśnie w LE byłoby ich 8 więc więcej szans ale moim zdaniem nawet gra w grupie LK i zagranie 6 meczów to i tak skóra szansa na punkty - byleby tylko forma była i trochę szczęśliwe losowanie. No ale powoli, najpierw 2 runda eliminacji Ligi Mistrzów.

4

UE Santa Coloma w 2 rundzie eliminacji Ligi Mistrzów!

Mistrz Andory w kolejnej rundzie zagra z duńskim Midtjylland, którego nowym piłkarzem przed kilkoma dniami został Adam Buksa.

Mam nadzieję, że Polak zagra w tym dwumeczu bo lepszej okazji żeby przywitać się z zespołem i kibicami bramkami może nie być, a dobry start to plus na kolejne mecze.

1

@mordini123 Dokładnie. Przejście drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów gwarantuje grę w Europie do samej zimy. Co prawda zaczynając w LM można skończyć "tylko" w Lidze Konferencji ale dla Jagiellonii to i tak dużo, a i dla nas dla Polski łatwiej o punkty do rankingu właśnie w LK co też jest ważne.

0

@mordini123 Też uważam, że to dobrze, że wyrównali. Oczywiście jeśli pokonają HJK to znaczy, że jakimiś farmerami nie są ale myślę, że i tak dwumecz z nimi może być łatwiejszy tym bardziej, że HJK jest bardziej doświadczone i z rundy na rundę mogliby grać lepiej.

Poza tym rewanż blisko - same plusy, a jak Jagiellonia zagra swoje to powinni przejść do 3 rundy. Nie chcę oczywiście lekceważyć Panevezys ale nie jeśli Jagiellonia sobie z nimi nie poradzi to pora rozwiązywać klub.

0

@FcPortoFan1999 UE Santa Coloma z Andory mimo że nie mają zbyt mocarnego rywala to jednak FC Ballkani z Kosowa było faworytem tego dwumeczu, a tutaj mamy dogrywkę i wcale nie jest powiedziane, że Mistrz Andory odpadnie bo Mistrz Kosowa gra w 10-tkę od 38 minuty.

Przyszły rywal Jagiellonii Białystok także niebawem się wyłoni. Póki co w Helsinkach 0-0 więc bliżej awansu wciąż Panevezys z Litwy - także nie byli faworytem przed tym dwumeczem.

2

Hiszpania wygrała pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy do lat 19 z Danią 2-1.

I pomyśleć, że w normalnej sytuacji Lamine Yamal powinien właśnie dzisiaj zacząć Euro u19, a on zrobił show na seniorskich Mistrzostwach Europy.

4

Już za 3 doby, 72 godziny startuje nowy sezon 2024/25 PKO BP Ekstraklasy i Betclic 1. Liga.

W pierwszym meczu Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zagra u siebie z Puszczą Niepołomice, a w pierwszej lidze Polonia Warszawa u siebie podejmie Znicz Pruszków.

0

@Sysia11 Nie czepiam się Argentyńczyków tylko to, że wygrał wszystkie tytuły nie znaczy, że przeszedł piłkę nożną. Bardzo dużo mu brakuje by kiedykolwiek mówić, że piłkę nożną przejdzie.

Nic mu nie umniejszam, a nawet chciałbym zobaczyć go w Barcelonie ale do przejścia tej "gry" to on potrzebuje lat na poziomie na którym jeszcze prawdopodobnie nie był. I daj spokój z tym przejściem piłki nożnej.

A i jeszcze jedno - nie wiem czy chodziło Ci o to, że wygrał wszystkie trofea ale jasno napisałaś, że piłkę nożną przeszedł już w wieku 23 lat, a to jest nieprawda.
Wygrać wszystko najważniejsze z drużynami wygrał - to jest fakt ale to też poniekąd szczęście, że znajdował się w odpowiednich drużynach, w odpowiednim czasie z odpowiednimi ludźmi.
Sam liderem żadnej z tych drużyn nigdy nie był, a w City nawet był zmiennikiem Haalanda także z tym przejściem piłki nożnej to delikatnie mówiąc lekki żart.

0

@Sysia11 Wygrał wszystko z drużynami w których grał ale nie mów mi, że przeszedł całą "grę" bo nawet śmieszne to nie jest.

31

@AlexDark00 Nie, nie napisałeś faktu. Z tym "xD" na końcu i zwrotem "zawrotne" chciałeś go wyśmiać ale zostałeś zaorany bo nawet ten kto Lewandowskiego nie lubi nie będzie tego wyśmiewał bo on jest już w takim wieku, że nie będzie wart 100 czy 200 mln euro.

1

@Sysia11 Przeszedł? W ogóle wiesz co piszesz czy to, że jest Argentyńczykiem aż tak zasłania Ci cały obraz?

80

@AlexDark00 Za "chwilę" kończy 36 lat to ile ma być warty? 200 mln euro?

2

@Pawlak1992 Myślę, że po prostu wiele osób chciałoby go po prostu jeszcze pooglądać na tak dużej imprezie ale już bez parcia na złoto bo je już zdobył.
Poza tym każdy wie w jakim wieku jest Leo Messi i to są ostatnie chwile kiedy można podziwiać najlepszego piłkarza w historii na boisku.

0

@Amidamaru Nie wiem ale moim zdaniem szybko o nim zapomną szczególnie dlatego, że jednak ostatecznie złota nie zdobył. Zapewne nominacja będzie, punktów trochę zgarnie ale myślę, że nawet w TOP 10 go nie będzie. Jednak gra w lidze, która nie ma praktycznie żadnego znaczenia w kontekście Złotej Piłki.

1

@mekston W takim razie oficjalnie Lamine Yamal ma dwa trofea.

Mistrzostwo Hiszpanii i Mistrzostwo Europy.

Kcz wiadomo jaki miał udział w tym pierwszym ale dziwnie wymagać żeby 15-16 latek (15 lat jak zaczyn sezon, 16 jak kończył) miał wielki udział w tym sukcesie.

0

@jakub1906 Nie żebym się czepiał i bronił Premier League ale akurat Ligę Konferencji Anglicy wygrali tyle razy ile Włosi, a Niemcy okrągłe zero (tak wiem, bardzo długa 3 letnia tradycja).

W Lidze Europy sytuacja jest podobna - oczywiście aktualnym zwycięzcą są Włosi z Bergamo ale ile lat czekali na LE? Podpowiem, całe 25 lat. Wygrali przed rokiem 2000 jeszcze kiedy te rozgrywki nazywały się Pucharem UEFA.
Niemcy zresztą też na LE czekało 25 lat.
Anglicy sama LE wygrali 3 razy, a biorąc pod uwagę 21 wieku to wygrali ja 4 razy...

W LM nawet nie porównuję bo kiedy jeszcze Niemcy nie ta dawno wygrywali LM tak Włosi już 14 lat, a na pewno będzie minimum 15 kiedy to czekają na Puchar Mistrzów.

Nie chcę mówić o dominacji ligi angielskiej bo Hiszpanie jak liga wygrali więcej zarówno LM jak i LE ale Serie A i Bundesliga jednak podjazdu jeśli chodzi o trofea w Europie nie ma do Premier League.

La Liga to inna sprawa, tutaj rzeczywiście bardzo długo Hiszpanie wygrywali po prostu więcej.
Jedyny minus to LM tylko dla Barcy i w ostatnim czasie Realu. Gdyby tak Atletico choćby wygrało LM to też siła La Ligi byłaby wyższa.

1

@Ghostface Zawsze ktoś będzie niezadowolony. Skoro nawet z Leo Messiego nie wszyscy byli zadowoleni, a w Argentynie nawet było gorzej to nie zdziwi mnie jeśli ktoś byłby niezadowolony z Nico Williamsa na podobnym poziomie co Neymar.

0

@Mattems Ale wtedy w jednym meczu zagrał. Co prawda tylko 7 minut ale jednak.

Kingsleyowi Comanowi liczą dwa mistrzostwa Francji z PSG gdzie w pierwszym zagrał 3 minuty (1 mecz), a w drugim 36 (2 mecze) to chyba Lamine Yamal też może w CV wpisać sobie mistrzostwo Hiszpanii 2022/23.

0

@mekston Mistrzostwo Hiszpanii 2022/23 jest wliczane Lamine Yamalowi?

2

@Bykunn A kolega wyżej wspomniał, że tylko wódka odbiera rozum, a whisky już nie bo on pije whisky dlatego jest ok.

I jeszcze raz - ok, ja nie mówię, że po alkoholu jesteś tak samo zdrowy jak przed (nawet napisałem, że lepiej alkoholu nie pić wcale) ale chodzi mi o to, że napicie się wódki z głową wcale nie zrobi z człowieka idioty, a jeśli przedawkujesz lub będziesz pił codziennie wódkę, piwo, wino czy whisky to jednakowo rozum Ci odbierze. Bez względu co pijesz.

Tylko o to mi chodzi bo zrobił się jakiś dziwny kult jak to wódka zabiera rozum ale inny alkohol jest w porządku, a ja tylko uważam, że nieumiejętność picia lub przedawkowanie nie ważne jakim alkoholem tak samo odbierze Ci rozum. Nie ma tu wyjątków.

1

@mekston Właśnie, grono kandydatów jest bardzo wyrównane - z sukcesami ale bez wyraźnego lidera jak było w poprzednich latach.
W teorii najbliżej jest Vinicius ale nie da się od tak jednoznacznie powiedzieć, że ZP będzie jego także każdy kolejny mecz o trofeum mimo że już nie powinien mieć znaczenia może być rozstrzygający lub jeszcze bardziej ścieśnić rywalizację.

1

@Comentateiro Na pewno coś w tym jest choć też nie zapominaj, że ten mocny United to też sprawa Cristiano Ronaldo, który wtedy piłkarsko jednak pokazywał dużo więcej niż w późniejszych latach.

Real? Na pewno drużynę miał świetną ale także nie zapominaj, że to nie jest tak, że bez niego również byłoby na tym samym poziomie co z nim.
Zobacz sobie ile lat czekali na Ligę Mistrzów - właśnie dopiero z Ronaldo ją wygrali.
Późniejsze sezony w Madrycie czy gra w Juventusie to już właśnie było takie granie pod CR. Tu się zgadzam.

Mimo wszystko jak napisałem wyżej, nie oglądałem Maradony czy Pele - nie dam ich nisko w takim rankingu bo go byłoby totalnie głupie ale także nie dam ich w TOP 2. Może to dla nich krzywdzące ale nie widziałem ich w akcji, a to też dużo jeśli kogoś się ogląda szczególnie jeśli mówimy i Ronaldo i Messim tym bardziej, że mogę powiedzieć, że oglądałem ich przez całą karierę.
Mimo wszystko czy drugi będzie Ronaldo czy Maradona lub Pele to moim zdaniem wszystko można obronić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?