2

@takisobiektos Wiem o tym. Kolonializm pociagnie na dno francje bo ludzie z tamtych rejonów nie maja za wiele wspolnego z kultura europejska.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Francja na dzis przypomina panstwo afrykanskie a nie europejskie i teraz odczuwa tego skutki

7

Nie zal mi francji.

Chcieli multikulti? Prosze bardzo.

Nie jestem rasista ale kur wpuszczanie do kraju kogo popadnie musiało sie skonczyc tak a nie inaczej. Francja upadnie i se głupi ryj rozwali i dobrze.

To moze uswiadomi reszcie w UE ze wpuszczanie ludzi bez nadzoru i bez dokładnego przeswietlenia jest skrajnie nieodpowiedzialne wobec obywateli danego kraju. I może czas by przestac sie pieprzyc z taka dzicza i od razu deportowac z kraju kazdego takiego imbecyla

Niech reszta krajów unii wyciagnie wnioski.

0

@Cvzx To potrzeba na juz. Kiedys cos lepszego jej ogarne. Telefon jej padł a ona lubi gry z google play wiec ten chromebook chyba bedzie idealny na ten moment.

0

Skoro nie telefon z tak skromnym budzetem to moze cos takiego siostrze kupic?

https://tiny.pl/cg3sn

0

@Cvzx Ja o tym wiem ale bez przesady siostra az tak wymagajaca nie jest a sam nie jestem fanem wydawania sporej kasy na telefon

@LS Ja do dzis korzystam z malutkiego Galaxy j5 i jakos zyje.

Siostra podobnie jak ja nie bedzie raczej zawalac telefonu a 16gb spokojnie powinno jej wystarczyc

Najgorzej z ramem ale mysle ze gry typu Empires and puzzles powinny działac jako tako

0

Panowie pytanko

Chce siostrze telefon kupic uzywany zeby mogła sobie korzystac z neta i by sobie w cos pograła. Budzet 250 zł.

Wpadł mi w oko uzywany
https://allegro.pl/oferta/smartfon-xiaomi-redmi-5a-2-16-gb-rozowy-13402213835

Wystarczy taki?

Ew moze wy jakas inna propozycje dacie. Ofc telefon uzywany bo budzet mam jaki mam.

0

@HypeR No jak? W zwykłej na mobilnym urzadzeniu jest w ustawieniach ale jesli chodzi o ten vpn to mu nie pomoze jesli chce pobrac apke ze sklepu

0

@Rust_Cohle Opera ma wbudowany

2

@Danny Gaucho Takich rzeczy sie nie zapowiada a wrzuca i patrzy jak Rambla płonie

11

@wpwelement Aua xD

1

@Rust_Cohle Dożyjesz do tej godziny?

6

Z duzej chmury mały deszcz

2

@Luciano99 Jowita jest wieksza od Matki Peggy Bundy? Wokół niej miasto zbudowano ;)

13

https://www.kryminalki.pl/artykul/15081,wjechali-na-szkolne-boisko-i-pobili-14-latka-zabrali-mu-koszulke-wrogiego-klubu

Pobic 14 latka bo smiał nosic koszulke wrogiego klubu... Kibole to sie do utylizacji nadaja. Za taki cos 10 lat bez zawieszenia.

0

@BorzyKrzys Mysle ze spokojnie da rade. Raczej nie bedzie drugim Ba Loua

3

Cebularz? Top.

Kto nie jadł lubelskiego przysmaka to polecam sie wybrac. Byle nie kupowac w supermarketach bo to pizdryki sa. Najlepsze sa te z dobrych piekarni.

1

@Kidd Do tego służy m.in datowanie radiowęglowe i badanie miejsca erupcji pod katem objetosci materiału. To jest nawet dla mnie zbyt zawiły temat i nie bede udawał że sie znam na tym. Wszystko co wiem opieram o legitne strony poswiecone wulkanom i ich wpływie na nasza planete etc.
https://www.sciencelearn.org.nz/resources/652-volcanology-methods
Jakby nie patrzec to tylko hobby a nie zawód ;)

1

Skala VEI
https://volcanoes.usgs.gov/vsc/images/image_mngr/4800-4899/img4803_500w_836h.png

Volcanic Explosivity Index to skala która mierzy siłe erupcji w oparciu o ilosc wyrzuconego materiału podczas wybuchu. Opracowana została w 1982 roku przez Chrisa Newhall z USGS(United States geological survey) i Stephena Self z Univeristy of Hawaii.

Skala posiada 8 stopni i od VEI 2 każda kolejna oznacza conajmniej 10x silniejsza erupcje. Pod uwage bierze sie ilosc materiału wyrzuconego,długosc erupcj i wysokosc kolumny erupcyjnej

VEI-0Typ erupcji: Hawajska/niewybuchowa(wylewna) np Kilauea

VEI-1 Typ erupcji: Hawajska/Strombolijska(wybuchowa)np Stromboli. Wystepuje codziennie

VEI-2 Typ erupcji: Strombolijska/Wulkanianska(wybuchowa) np Etna. Kolumna do ok 5km


VEI-3 Typ erupcji: Wulkanianska/Paleanska(nieco mocniejszy wybuch) np Soufriere Hills w Montsserat z 1997. Kolumna do 15km. Wyrzucony materiał to 1mln m3


VEI-4 Typ erupcji: Subplinianska/Plinianska(Silny wybuch)
np Pele z 1902. Kolumna do 25km. Objetosc wyrzuconej tefry to 10-100mln m3


VEI-5 Typ erupcji: Plinianska(Potężny wybuch) np Somma z 79r naszej ery. Kolumna powyżej 25km a objetosc tefry conajmniej 1km3.


VEI-6 Typ erupcji: Plinianska(Potężny wybuch) np Hunga Tonga. Kolumna powyżej 25km a objetosc wyrzuconej tefry to conajmniej 10km3

VEI-7 Typ erupcji: Ultra plinianska(Kolosalny wybuch) np Tambora 1815. Kolumna powyżej 25km a objetosc tefry to conajmniej 100km3.


VEI-8 Typ Erupcji: Ultra Plinianska(Mega kolosalna erupcja)np Yellowstone czy Toba. Kolumna grubo ponad 25km a objetosc tefry to conajmniej 1000km3.


Zidentyfikowano conajmniej 40-60 VEI 8 w ciagu 132 mln lat i pewnie drugie tyle czeka na odkrycie

Ostatnia taka erupcja miała miejsce 27 000 lat temu gdy wybuchł wulkan Taupo.

W ostatnich 11700 tys lat odnotowano conajmniej 10 erupcji o sile VEI 7 w tym erupcje Santorynu czy Tambory

0

Podobno Madonna w ciezkim stanie

1

@IronSanHybrid Tylko Legia mimo mojej antypatii ma bogata historie.

Raków to taki Lipsk Ekstraklasy do tego wspierany przez znienawidzony rzad. To nie ma prawa budzic sympatii i raczej nie bedzie. Chwała im za mistrzostwo ale sympatyków to oni nie zyskaja

37

@Cotutajsiedzieje Do choroszczy

0

@IronSanHybrid Patrz na szerszy kontekst. Najpierw Morawiecki im finansuje stadion a teraz Orlen zostanie sponsorem. Sa w tej chwili banerem reklamowym pisu.

Juz wczesniej nie lubiano Rakowa a teraz to bedzie czysta nienawisc.

3

@BorzyKrzys Ale wstyd xD

To bedzie najbardziej znienawidzony klubik w polsce

0



Passenger Let her go. Uwielbiam wracac do tej piosenki.

3

Komentarz usunięty

1

@Esteban_ Ogólnie nie jestem ich fanem ale ta piosenke lubie sobie czasem puscic.

0



Chyba jedyna piosenka od Imagine Dragons która mi jako tako siadła

0

@AssisMoreira Szczerze? Gunwo mnie to obchodzi az takim swirem nie jestem :/

2

@KlonaZepan Moze ciebie spakujemy i wyslemi w sina dal.

3

Komentarz usunięty

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?