SwieteOfficjum
Dołączył/a: styczeń 2015
8 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Hypnosis1 Przecież chłop używa ironii, zwolnij trochę XD
@zeko0 Ja jeszcze bym Alemanego wywalił na taczce, naściągał szrotu za 150 milionów, a wypchnął utalentowanego Pucia.
0
@Pawel13sz Przestań, maszyna mentalna gra z kontuzją, w dodatku jest skrzydłowym.
3
@HansFCB Dorośnijcie. Xavi odchodził z Barcelony w wieku 35 lat, po roku w którym Enrique nadał Barcelonie taktykę bardziej fizyczną. Busquets ma lat 34, do tego w pressingu często wspiera Pedriego w pierwszej linii. Oglądajcie mecze trochę bardziej uważnie, skupcie się na grze piłkarzy, a nie tylko na wyniku. Busi posadził każdego na ławce i nadal to robi, nie ze względu na jego znajomości, tylko na wybitne umiejętności. Busi musi zostać i musi być pierwszym wyborem, ponieważ w wieku 34 lat nadal jest najlepszym zawodnikiem środka pola FC Barcelony.
Co do Pique - w ostatnim sezonie był liderem defensywy. Powinien zostać na ostatni rok, aby nowa obrona Barcelony zgrała się ze sobą, natomiast nie powinien być pierwszym wyborem.
1
@MesQueUnClub_87 Dziękuję, mam co oglądać przez najlepszy tydzień!
0
@BulaKG Ale bardzo proszę bez żartów. :D
1
@Compadre Filmy von Triera zawsze mnie irytowały. Niezależnie za jaką tematykę się brał - cierpiałem :D Jedynie "Melancholia" jakoś mnie przekonywała.
1
Drodzy,
jaki nietypowy film polecacie? Chciałbym poznać Waszą listę ulubionych filmów, ja od siebie mogę polecić "The Place" z 2017 roku. Całkiem zacny film i bardzo nieoczywisty wybór.
1
@macio_944 Wy mówicie że to słaby piłkarz, a on getry nosi obciągnięte.
Parafrazując Majora Suchodolskiego.
16
Santi memiarz.
https://x.com/santi_culer/status/1553452959840800769
0
@Sulimo A co wymyślił tym razem?
0
@majinus I nie ma genu "mia san mia" XD
14
Czyli Nagelsmann chciał kreatywnej dziewiątki (kogoś w stylu Benzemy, Suareza), dlatego jego priorytetem miał być Haaland, który jest coraz lepszym snajperem, ale rozgrywać kompletnie nie umie? :D
2
@Sulimo Deco to tak naprawdę jedyny Portugalczyk, którego lubię i szanuję. Serio :D
0
@DonAndresFCB Ja. Gdy kończy się sezon piłkarski i rozpoczyna się sezon w biurach - kibicuję Klubowi również w tym aspekcie i obserwuję jego ruchy. Serio - uwielbiam letnie okienka transferowe. W tym czasie otrzymuję masę powiadomień o najnowszych informacjach, które rozbudzają moją wyobraźnię. Czasami słyszę o piłkarzu, którego wcześniej nie znałem, lubię go wtedy odkrywać. Poza tym jestem marynarzem, zatem staram się być najbliżej swojego Klubu wtedy, gdy akurat mam internet i czas.
Co do aktualizacji, które wzajemnie sobie zaprzeczają - też je lubię. Niektóre mnie podpalają, inne powodują kubeł zimnej wody. Ostatnio tak miałem z FDJ, gdy dostałem info, że jest podekscytowany odejściem i już mocno to negocjuje, a chwilę później info, że w zasadzie FDJ odmawia odejścia z klubu. Przyznam się szczerze - nie lubię go i irytuje mnie jego brak skrupulatności w grze defensywnej i w zadaniach taktycznych. Dlatego też emocje, które generują te newsy, mnie nakręcają. Utożsamiam się uczuciowo i emocjonalnie z moim Klubem, zatem takie plotki są dla mnie podobnymi bodźcami, jak np. plotki polityczne czy teorie spiskowe. Nie wierzę w nie, ale spełniają swoją rolę - dodają rozrywki. Zupełnie jak plotki. Piątka!
0
Osobiście uważam, że porównanie ceny Frankiego (85mln) za Silvę (ok. 1000mln) ma sens ;) Chciałem jednak dać tylko jaskrawy przykład swojej opinii. Uważam, że Silva jest zbędny, a już na pewno za 100mln euro. W każdym razie - Twój komentarz wcale nie tłumaczy jego ceny.
0
Czy Waszym zdaniem płacenie ok. €100 000 000 za B. Silvę ma jakiś głębszy sens? Bo o ile chłopak jest dobrym piłkarzem, świetnie drybluje, umie czasami coś strzelić a także podać - to ja naprawdę nie rozumiem tak wielkiego zainteresowania Barcelony. W 35 ligowych meczach zdobył 5 goli i 8 asyst. Jak na środkowego pomocnika, to liczby całkiem zacne, ale chłop grał również na prawym skrzydle i jako ofensywny pomocnik, a to już mocno zmienia perspektywę.
Próbowałem doszukać się jakiegoś niepodważalnego argumentu, dla którego Silva byłby wart więcej (tudzież tyle samo), niż cena zapłacone za cały środek pomocy Barcy (Busi - 0, Frenkie - 85, Pedri - 7.2, Gavi - 0, Nico - 0, Pablo Torre - 5, Kessie - 0, Roberto - 0mln), ale nie widzę totalnie żadnego powodu, aby go kupować za tak gruby hajs. Może jestem przewrażliwiony, ale oddanie Frenkiego (25lat) i dopłacenie do SIlvy (27 lat) jest niepotrzebne i niezrozumiałe.
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby sprzedać Frenkiego za rozsądne pieniądze i tyle. W środku pola pojawiłoby się wtedy jedno miejsce obok Busiego i Pedriego dla Gaviego bądź ogrywanie Nico/Torre bądź Zadaniowców pokroju Kessie i Roberto. Silva jest zbędny, chyba że Xavi planuje zmianę formacji na 3-4-3 z Al-Sadd, gdzie grał kwadratem w pomocy (dwóch defensywnych z czego jedenn box-box i dwóch mediapuntas z silnym zacięciem ofensywnym). Ale naprawdę, to jest tylko gdybanie, zatem żaden argument za spowadzeniem Silvy.
A Wy? Jakie macie zdanie na temat potencjalnego przyjścia Portugalczyka?
1
@jutroIV Pismaki robią dosłownie to samo, co Pani Helenka, która jest jasnowidząca. "Przed wzięciem ślubu spotkasz swojego przyszłego męża" i takie tam :D Ja nie mogę się doczekać tego co wymyślą, gdy tournee już się zacznie - Xavi wie, że głód i niecierpliwość budują piłkarzy, dlatego z zakontraktowaniem Kounde czekał aż do rozpoczęcia tournee w USA aby wzbudzić w nim chęć wygrywania i głód sukcesów? :D
20
Mam nadzieję na więcej takich newsów. Kto wie ilu młodych chłopaków obserwuje Barca i już robi sobie podłoże pod ich transfer? Zacny news.
0
@don'T.R.I.P.e Mnie również bardzo proszę oznaczać - ta seria jest top.
1
@MrPGG https://theathletic.com/news/raphinha-leeds-pre-season-australia/NpPw8v0i1Pfz/?source=rss
Proszę, chociażby tutaj - chodzi o to, że nie wzięli go na pre-season.
4
Barcelona może zarobić na sprzedaży zawodników grubo ponad 200 milionów, jednak to nie od Barcelony zależy kwota i piłkarz, który będzie cieszył się zainteresowaniem klubów. Nie wspominając o chęci odejścia. Gdybym miał założyć jaką kwotę osiągniemy za sprzedaż zawodników w tym oknie transferowym, to celowałbym w okolice 105-120 milionów.
1
Od siebie polecam też Jagiełło.
2
@Sulimo Perła najlepsza. Tak jak Lubelskie B)
0
@Sulimo Wspaniałe, dzięki że to podrzuciłeś. Teraz mam co oglądać po ciężkim dniu. Piąteczka, sąsiedzie! :D
1
Twoje ostatnie pięć komentarzy przynosi na myśl Twój udział w Barcagate. Zluzuj trochę, nie każda decyzja trenera (niewybranego przez Bartomeu), zarządu (innego niż Bartomeu) jest "tragiczna". Śmiem sądzić, że Christensen jest bardzo solidnym obrońcą, który po prostu wykonuje swoją robotę. Na zmiennika - doskonały.
1
@Herbert,
dziękuję za odpowiedź. Nie znam jeszcze hiszpańskiego i pracuję nad tym. Jeszcze raz dzięki!
1
Szkoda, że nie został wspomniany Nico.
18
Zanim wyleje się szambo na "DNA Barcelony" chciałbym przypomnieć, że ten termin został obrzydzony przez zarząd Rossel-Bartomeu przez ściąganie do klubu drogich piłkarzy, którzy mają DNA Barcy (Dembele, Cou, Griezmann, Andre Gomes, Arthur, Frenkie de Jong, Semedo i inne ananaski). DNA Barcelony to wrodzona chęć gry systemem zespołowym i pokora (Xavi, Busi, Iniesta, Messi, Dani, Thiago). Nie musi być wyhodowana w Masii (patrz: Pedri). DNA Barcelony to zespół cech, który faktycznie istnieje (tak, jak inne cechy), aczkolwiek poprzedni zarząd zrobił sobie z tego terminu slogan marketingowy.
6
Sz. P. Redaktorze, podoba mi się ta próba spinania celów transferowych (np. Kessie, Christensen i Lewandowski, Silva, Kounde). Doskonałym pomysłem jest pogrupowanie ich i rozwinięcie sprawy poniżej - pomaga to zachować porządek. Jedyna sprawa, która nieco zaburza całość, to zwianie Silvy na dół artykułu, kiedy można było go umieścić pod Lewandowskim. Dzięki!
6
Błagam, tak. La Rambla jednogłośnie popiera ten transfer, zatem Alemany już rower od Ramblowicza pożyczył.