0

Nie wiem, czy oglądasz mecz, ale była statystyka najszybszych piłkarzy drużyn.

Poza tym Munir przynajmniej rozgrywa i strzela.

0

Munir>Dembele. W ogóle śmieszy mnie to, że Dembele jest wolniejszy od Pique.

0

Oh, Alexis walczył 90 minut. Dembele zachowuje się jak francuska panienka, która nie zaryzykuje. W ogóle Chyba wiem, skąd biorą się te żarty o Francuzach, że ich czołgi mają bieg wsteczny, że do sprzedania karabin, dwa razy rzucony na ziemię, że ich flaga jest tak naprawdę biała, tylko domalowali dwa paski dla niepoznaki.

Dembele się boi włożyć nogę tam, gdzie Alexis pchał głowę. Pedro też, może miał bardziej ubogi repertuar ofensywny - ale za to walczył do samego końca i jeśli się go krytykowało to za to, że marnował podanie kolegi. Dembele nawet nie marnuje podań kolegów, bo traci piłkę na środku boiska i nie pokazuje się do gry. Koszmar.

2

Gra Dembele jest naprawdę męcząca. Od kilku meczy nie pokazuje żadnego przebłysku, traci masę piłek i niewiele kreuje. Podbiega pod przeciwnika i ni robi nic. Gdy prawa strona jest pusta, a Athletic wychodzi z kontrą, Dembele sobie truchta do obrony, gdzie Coutinho - lustrzane odbicie jego pozycji - już asekuruje albę i Rakitica. Żałosne jest to, że tak wychwalany zawodnik jak Dembele jest gorszy w ofensywie od Semedo, prawego OBROŃCY. W mojej opinii Dembele powinien zostać zmieniony.

Oczywiście, za chwilkę zlecą się tutaj fapboje Dembele i zaczną mnie krytykować i pytać się gdzie byłem, gdy Dembele strzelał jakąś bramkę. Zawczasu odpowiem - cieszyłem się ze strzelonej bramki. Ale w tym klubie Dembele nie powinien grać tylko dlatego, że kilka meczy temu strzelił bramkę. W tej chwili powinien grać ktoś inny.

2

Jakiś czas temu podjąłem się analizy taktycznej różnych decyzji personalnych odnośnie przeciwników, przebiegu meczu, systemu gry itd. u Valverde. Już męczy mnie fakt, że "fani" Barcelony krytykują jej trenera za decyzje personalne. W skrócie wyjaśnię, dlaczego tak często gra ten "słabiący Cię już Roberto", a nie Semedo.

W większości przypadków przeciwnicy Barcelony grają różnymi wariacjami 4-4-2 (typowe 4-4-2, 4-3-2-1), ale zawsze grają płaskimi formacjami (dla odmiany 4-4-2 z ofensywnym i defensywnym pomocnikiem). W związku z tym zrównoważona zostaje ilość miejsca między formacjami jak i na skrzydłach, gdzie boczni pomocnicy wspierają się nawzajem z bocznymi obrońcami, a w razie potrzeby można skrócić linie formacji, tworząc miejsce na skrzydle, ale zagęszczając środek pola.

Różnica między Semedo a Roberto jest taka, że ten pierwszy lepiej czuje się podczas gry wertykalnej, gdzie może rozwinąć prędkość i biec z piłką PRZY linii. Natomiast Sergi został wychowany na zawodnika zespołowego (od zawsze grał jako środkowy pomocnik), dlatego też lepiej czuje się schodząc do środka i rozgrywając piłkę z zawodnikami. Czasami świetnie napędza akcję schodząc do środka z piłką. A czasami, gdy przeciwnicy zagęszczają środek pola, Sergi dostaje polecenie, by "przejść" się wzdłuż boiska przy linii.

Aby kontrolować mecz należy uzyskać przewagę liczebną w formacji, gdzie piłka jest rozgrywana. Za czasów Pep'a prawy obrońca Barcelony podchodził na wysokość prawego pomocnika, środkowego pomocnika, a czasami nawet prawego skrzydłowego. Wtedy ten schodził do środka pola, tworząc romb. System ten został opatentowany i UKOCHANY przez Cruyffa, ponieważ za pomocą rotacji dwóch osób można było doskonale unieruchomić dwie linie, pomoc i obronę przeciwnika (3 atakujących Barcelony na 4 obrońców, środkowi pilnują napastnika, boczni ustawiają się przy skrzydłowych i nie odpuszczają ich. 4 zawodników atakujących w rombie na 4 płasko ustawionych pomocników rywala. Przez co pomocnicy przeciwnika zmuszani byli do przegrupowywania się w formację, której nie znali).

U Valverde, gdy gra Sergi, sprawa ma się tak, że albo Sergi rozgrywa piłkę jako prawy pomocnik, lub zamienia się w środkowego pomocnika. Dzięki temu, podczas kreowania gry Barcelona posiada aż 6 pomocników, gdzie linia obrony tak czy inaczej jest unieruchomiona, ponieważ przy szybkim Dembele aż strach podejść do pressingu z jednej strony, a z drugiej strony jest pusta przestrzeń, gdzie stoi Sergi i rozgrywa, więc nawet nie ma takiej potrzeby.

Teraz czeka nas mecz z Gironą, prowadzi ją ziomek, który ma świra na punkcie budowania przewagi liczebnej w formacjach. Dlatego wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie 6 pomocnik, posiadający zmysł taktyczny i odnajdujący się w grze krótkimi podaniami, niźli boczny obrońca, który lepiej broni i szybciej biega. Ogarnijcie się trochę. Przyjdzie czas na Semedo, gdy przeciwnicy będą grać bardziej otwartą piłkę.

0

Może Ktoś ma link do polskiej transmisji i zechce się podzielić na priv?

35

Wyjdź z tego z twarzą - powiedz, że masz zbyt dużego ch*ja, by zmieścił się w friendzone XD

6

FCBarca.com wprowadza wersję 4.0, a realmadryt.pl dalej się upiera na przedwojenne standardy. Podobno trendy czerpią z przeszłości. Wiecie, znowu modne są marynarki w kratę, szelki. Idąc tym tokiem rozumowania strona Realu modna będzie za jakieś 30 lat? XDD

2

Przyjacielu, wg Pisma Świętego Pan wybrał sobie naród Izraelski. Na tej podstawie obalam Twój komentarz. Moja śp. Matka oraz śp. Babcia uwazaly, że Maryja ukochała sobie Polski naród z powodu nienawiści, niesprawiedliwości i bólu, które zaserwowały nam Niemcy z Rosją, ponieważ Polacy nie odwrócili się od Boga, a nawet do niego przybliżyli. Uważa tak większość dorosłych osób w Polsce, ja również. I nie bawi mnie to, że ktoś dziękuję Bogu za każdą chwilę swojego życia, czy t mecz, czy koszenie trawnika, czy też cud stworzenia (dla niekumatych narodziny dziecka). Każdy może wierzyć w co chce, a sugerowanie braku inteligencji, bo ktoś wierzy w coś innego, jest brakiem szacunku.

0

Moje miasto!!! :D

0

Jest jakaś dobra duszyczka, która podeśle link do transmisji po polsku? :>

0

No i jak Was nie kochać?! Dzięki!

0

Zechciałaby ktoś podesłać w wiadomości prywatnej link do transmisji? Byłbym wdzięczny!

0

Moi Mili, liczę na Waszą pomoc. Tradycyjnie nie mam linku, a nie mam tak dobrego internetu, by płacić za abonament Eleven, który tak czy inaczej zaoferuje mi transmisję zacinającą się tak samo, jak każda inna. Jeśli ktoś posiada link do meczu z polskim komentarzem, a chciałby się podzielić, to zachęcam. Odwdzięczę się tym samym, gdy będę miał!

0

Moi drodzy, potrzebuję linku do transmisji. Każda, której używałem teraz zerwała połączenie. Zechciałby mi ktoś podesłać link, który działa?

0

Ażeby Dżemikowi ułatwić pracę, proszę o pisanie w priv do mnie, każdemu odeślę to, co dostałem!

PS dzięki, Dżemik!

0

Dżemiku, mi też bardzo zależy na linku :/

0

Dzięki. Nie wiedziałem, ze na stronie jest...:D człowiek uczy się całe życie. A student AM nawet dłużej :/

0

Panowie, jestem w akademiku, nie mamy tu telewizora. Ma ktoś llinkdo transmisji z polskim komentatorem? Blagam.

0

Sądzę, że pojawił się kończący dyskusję argument o bezsprzrcznej hipokryzji madryckiej części kibiców, a nie poprawa ich relacji z obrońcą Barcelony. Ale to moje zdanie. Fakt, że niereformowalne, ale zapraszam do rozmowy, gdyby ktoś miał inne zdadnie. Miłego dnia, Moi Drodzy!

16

Prawdziwą przyjemnością jest czytać wypowiedzi p. Monchi'ego. Niezwykle inteligentny, a słowa wypowiada z wielką klasą i szacunkiem. Z ciekawością pochłaniałem ten wywiad, bo znając jego skromność i niezaprzeczalne umiejętności - czuję do niego respekt i sympatię. Wielka szkoda, że model Bartomeu nie pokrywa się z pomysłem p. Monchi'ego, bo, Moi Mili, szkółka wróciłaby na właściwe tory, a La Masia z pewnością znów miałaby niesamowicie utalentowanych podopiecznych. Oby do zobaczenia w Barcelonie, panie Monchi!

0

Moi drodzy, naprawdę potrzebuję linku do transmisji po polsku. Pomóżcie bratu w wierze. :D

0

Podrzuci ktoś link do polskiej transmisji? :x

0

Moi drodzy, czy macie link do polskiego komentarza na aliez.me?

28

Perez odkłada kase na Neymara, więc Roma nasza :v

0

Mości Państwo, czy wiecie gdzie mógłbym obejrzeć rewanżowy mecz Barcelony z PSG po polsku? Mam na myśli zapis całego spotkania, skróty mnie nie satysfakcjonują. Nagrałem mecz na dekoderze, aczkolwiek dekoder uległ awarii. A mialem tam niezła kolekcję! Liczę na Was.

0

Ma ktoś może screena stanu murawy podczas meczu Asspanyolu z Barceloną? B)

30

Arthur ma 21 lat, a Rafinha niedługo skończy 25. Do tego warto wziąć pod uwagę, że absencja Rafy trwała sporo, a niestety zdarza mu się to często. Ja jestem wielkim zwolennikiem sprowadzenia Arthura, nawet zacząłem lękać się, że po transferze Coutinho zarząd Barcelony o nim zapomni... Z całym szacunkiem do Rafy, ale Arthur ma podobne umiejętności, a do tego dopiero wkroczył w wiek, w którym piłkarz wyrabia swoje ulubione zagrania oraz to, co najważniejsze - cechy. Niektóre już posiada, a te idealnie pasują do naszej drużyny:
-świetnie podający
-niezły drybler
-fantastyczny odbiór
-genialna technika użytkowa
-niesamowity przegląd pola
-zmysł taktyczny
-spokój w destrukcji oraz kreacji

Moim skromnym zdaniem Arthur to połączenie najlepszego trio w historii - Xaviego, Iniesty oraz Busquetsa. Wspaniałym zjawiskiem byłby jego transfer do naszego klubu - nawet jeśli zostałby na wypożyczeniu, aż Barcelona zrobi sobie miejsce. Bardzo ciężko znaleźć jest piłkarza o takiej charakterystyce. Ceny, które płaci się za takich piłkarzy stanowczo przekraczają 50 milionów, które ma w klauzuli. Jeśli nawet zarząd rzuci te 50 baniek - przed tym zawodnikiem jest jeszcze sporo ponad 10 lat gry. A jego statystyki, osiągnięcia i umiejętności...? Cóż. Jeden z najlepszych piłkarzy występujących w Brazylii. Zdaje się, że najbardziej perspektywiczny, ponieważ jego potencjał wzrósł ogromnie - ostatnimi czasy zaliczył niebywały skok jakościowy i bynajmniej nie jest to jego "forma szczytowa".

Jeśli jest jakiś piłkarz, za którego warto zapłacić 50 milionów, to z pewnością on. Liczę, że zarząd nie odpuści tej perełki - dawno temu widziałem zawodnika tak idealnie wpasowującego się w sposób gry drużyny. Trzymam kciuki za ten transfer.

Miłego dnia, Cules!

0

Cześć,
jak myślicie - jak często podczas meczu naszej drużyny komentatorzy powiedzą o genialnym Ronaldu, albo fantastycznym Zidanie, który jest tak genialnym taktykiem, że rozbili Deportivo 7:1? Jak często zainsynuują, iż Real wygrał już Puchar Króla i Ligę Mistrzów, a La Liga łaskawie postanowili oddać Barcelonie? B)

0

Kocham to, co napisałeś! :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?