52

@robsesh chłop nam 3 LM zjebał a ty sie jeszcze pytasz xddddddd

0

Heheh kto wie ten wie


0

@barcowy1899 MŚ nie obronią. Max półfinał.

1

Wrócił człowiek z siłki, pojadł to by oglądnął jakiś meczyk dobry, to nie ma nic.

1

@MateS po tym jak Tusk z Nawrockim pójdą razem na ustawkę do lasu

0

@Karol145 jak najbardziej

5

@kubix05 Niestety, ale zwykły średniak. Na nim kadry nie ma co budować.

1

@Karol145 @gumaz

Kulturystyka to słowo oznaczające dążenie do kształtowania sylwetki, wywodzące się z angielskiego terminu physical culture (kultura fizyczna) oraz culturist. Termin ten został spolszczony i odnosi się do metodycznego budowania masy i rzeźby mięśniowej, spopularyzowanego przez Eugena Sandowa na przełomie XIX i XX wieku.

Kluczowe informacje o etymologii kulturystyki:

Pochodzenie słowa: Termin kulturysta jest spolszczoną formą angielskiego słowa culturist.

Fundamenty terminologii: Słowo bezpośrednio nawiązuje do wyrażenia physical culture (kultura fizyczna), oznaczającego szeroko pojętą dbałość o ciało, z której wyewoluowało określenie na sportowe kształtowanie sylwetki.

Łaciński rdzeń: Często wskazuje się na łacińskie cultus (uprawa, kształcenie, dbałość), co w kontekście mięśni oznacza ich „uprawę” (rzeźbę).

Rozwój: Choć termin brzmi nowocześnie, wywodzi się z pokazów siłaczy z XIX wieku, a w obecnej formie sportowej ukształtował się w latach 40. XX wieku w USA.

1

@Prorokk no i klasa

0

Hipnotyzujące


19

"Szedłem w pogoni za rozumem, niestety nie zdążyłem"

1

@Faro Trzeba być samobójcą, żeby mając taki look wziąć taką kobietę

2

@July_6_BcN Ja dziś byłem na siłce w koszulce okolicznościowej co wydali w zeszłym sezonie po zdobyciu 3 trofeów, niestety nikt nic nie powiedział, a w szatni jakiś madryciak był w białej koszulce realu

0

@Popitek12 Oczywiście

0

Niedziela dzień nóg, siadł trening jak złoto

1

@Roobo Kamil Grosicki?

4

@Encore Bedzie wchodził strzelać karne

3

Polska U16 2:0 Czechy U16

Czesi: KUREVSKO NEDOBRE NOVINKY

2

Kawusia pita, crossaint czekoladowy wleciał i lecimy zaraz na siłkę widzowie

1

0

@Muszynianka tak jest :)

2

@AduŚ07 chlam, herbatke z cytrynko

2

Kurde już po północy a ja jeszcze wpierdzielam zamiast spać

3

@MateS Szwecje w sensie?

0

@Damian11 Mało gra, żeby określić. A zdrowie Raphinhi czy de Jonga nie zostało ogarnięte.

1

@EzioAuditoreDF Bez alkoholu nie ma futbolu

0

@Kozinho. No bo od strony kulturystycznej jego sylwetce brakuje m. in. w tych aspektach, o których wspomniałem. Ale to nie oznacza, że cała sylwetka jest kiepska.

0

@Kozinho. Chłopie ale bierzesz wszystko na dosłownie. Przecież nie umniejszam jego sylwetce, napisałem niżej że po prostu taki typ mi się nie podoba, preferuję bardziej "nabite" i wyraziste niż takie suche. I podkreśliłem że kulturystą nie jest, więc nikt od niego tego nie wymaga.

0

@Kozinho. Nie musze być piekarzem, żeby ocenić chleb.
Jak chodzi o trening stricte siłowy mam już prawie 10 lat doświadczenia z przerwami. Więc nie nazywam się ekspertem, ale coś niecoś już widziałem.
A no i na koniec ja nie wrzucam zdjęć na półnago do Internetu. Ale ze swojej sylwetki jestem bardzo zadowolony.

1

@Luciano99 Miłość taka jest Lucek

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?