3

CZEMU jeszcze nie doszło do żadnych czystek pionu przygotowania fizycznego i medycznego?
Kontuzje dręczą wiele klubów, ale nie kojarzę żadnej drużyny, która praktycznie co mecz traciła zawodnika.

0

@Faro Teorie sreorie, SARS-CoV-2 był całkowicie przewidzianym wydarzeniem, ponieważ takie rzeczy dzieją się cały czas na ziemi. Zasadniczo co roku jakiś obcy morderczy wirus zbiera żniwo, ale najczęściej są to tak śmiertelne patogeny, że nie zdążą się nawet roznieść zanim nie zabiją nosiciela.
Dlatego najgorsze są średnie wirusy jak SARS-CoV-2 właśnie a i lekkie wirusy jak zwykła grypa co kilka lat ma groźną mutację, która pociąga za sobą więcej ofiar niż zazwyczaj.
W sumie to jesteśmy w ciągłym stanie pandemii choćby wirusa HIV od wielu dekad, ale nie myśli się o nim jako o poważnym problemie tylko dlatego, że nie roznosi się w powietrzu.

Także to nie są żadne teorie tylko fakt, będzie następna pandemia. Czy w 2025 czy w 2030 czy za 50 lat, ale na 100% będzie.

25

DZISIAJ MELANŻ U LEWEGO JE**IE BASEM JAK Z RYBNEGO
SIALALA LA LA LA, SIALALA LA LA

1

@kuz Nie powiedział prawdy, bo to jakbyś powiedział, że zorganizowałeś napad na bank, wydałeś na to 100 tysięcy, zabiłeś kilka osób i nic z tego nie masz.
Ale ci się zapomniało o furze kasy.

0

Lista ludzi którzy tu w takim razie trenować nie mogą.
Koniec z DNA Barcelony, bo to się zamieniło w DNO Barcelony.
Ile raz był nacisk na to, by grać lepiej i ładniej tym graliśmy gorzej i brzydziej a i wyników nie mieliśmy. Zwłaszcza na Valverde był w tym nacisk, który przeszedł swoim stylem całą ligę bez porażki, ale grał często bardzo brzydko, to dostaliśmy potem DNO DNA i porażki.

Musimy iść z duchem czasu, więcej fizyczności i mniej klepania. Nawet Pep to rozumie, choć to on stworzył obecny układ na bazie Cruyffa.

4

@barcelonaLM Musk zachłysnął się swoim sukcesem. Po prostu uwierzył w nieskończoność swojej kompetencji, bo skoro Tesla trybi (choć to chyba jedno z gorszych aut elektrycznych pod względem wykonania), SpaceX to sukces cywilizacyjny, to już oznacza, że Elon jest alfą i omegą.
No nie jest, bo przejęcie Twittera już na starcie dało mu po ryju choćby nieznajomością praw na świecie i myślał, że zwolni ludzi z UE tak jak się wywala ludzi w USA.
I z zarządzaniem platformą stało się to samo, on nie ma pojęcia co robi.
Myślał, że na Twitterze jest dużo botów bo sobie zarząd z tym nie radził a on sobie poradzi bo jest najlepszy.
No niestety, obecne "X" to już chłam dochodzący do poziomu kryminału.
Zwłaszcza jak boty ze znaczkiem premiuma robią grafiki ze znanymi osobami, dopisują baitowy tekst i rozsyłają linki do nieznanych stron.
Algorytm też leży i wyszukiwanie wartościowych treści jest już bolesne ale spam to chętnie ci wyświetli.

0

@Roobo A propos tego okresu covidowego to właśnie bardzo mnie to zastanawiało.
Przed lockdownem Bayern nie wyglądał na silny, na pewno nie na wygranie LM.
Po lockdownie wrócili i gdy masa innych drużyn była dość kiepska fizycznie przez to, że trenować można było jedynie w domu, to Niemcy dosłownie jakby się czegoś nafurali i nikt ich na doping nie sprawdzał.
Wiosną mieli zdecydowanie lepszą formę fizyczną niż na jesieni.

2

Widzę na twitterze nowy przekaz partyjny z okazji WOŚPu.
Teraz wyciągana jest postać Marka Kotańskiego, twórcy Monaru, że to był dobry człowiek a nie ten tfu Owsiak.
Wycieranie sobie mordy Kotańskim to kolejna wyżyna bycia kanalią, gość miał przewalone bardziej niż Owsiak za czasów kiedy Owsiaka nikt nie atakował.
Za jego działalność grożono mu śmiercią, atakowano lokale Monaru, przeganiano i antagonizowano w dużo innych sposobów.
Był Owsiakiem lat '90, a te same osoby co go atakowały potem zaatakowały Owsiaka a część z nich teraz będzie sobie wycierać jego nazwiskiem ryj.
Po co? Żeby zaatakować Owsiaka... Czyste, nieskrępowane skur***ństwo, wyciągać z grobu człowieka, któremu niszczono życie gdy niósł pomoc, żeby ubliżyć innemu człowiekowi, który od ponad 30 lat pomaga ludziom.

3

@Pawci023x Jeżeli nie masz na kompie nic co by go zamulało to nie, pingu nie da się zmniejszyć bo to po prostu czas jaki mija od wysłania "sygnału" do odbiorcy do jego powrotu do twojego komputera.
Przyczyn wysokiego pingu może być wiele. Możesz mieć gówniane łącze.
Możesz łączyć się do kogoś kto ma gówniane łącze.
Na drodze od ciebie do odbiorcy jest dużo węzłów, albo odbiorca jest relatywnie daleko (np. w USA).
Albo któryś węzeł jest uszkodzony bądź wyłączony.

Jeżeli masz pewność, że twój komputer działa jak należy a ping masz wysoki do wszystkich, to jedyne co możesz zrobić, to telefon do serwisu twojego operatora i zgłoszenie problemu, może jest jakiś problem po ich stronie.

0

@Gall Ale ja nie mówię o zarobkach tylko o budowaniu składu według jego uznania i nie wykorzystywanie tego który mamy tak jak by się dało.
Płacimy piłkarzom, płacimy za wypożyczenia, kupiliśmy sporo osób i co? Sezon wypożyczenia Cancelo i Felixa zmarnowany dla przykładu. Oriola też chciał Xavi z tego co wiem, nie mówiąco naciskach na ściągnięcie Roque który nie dostaje zbyt dużo czasu na boisku kosztem Lewego który niewiele wnosi ostatnio.

4

Xavi odejść musi, bo jego strona leży. Taktycznie nie gramy niczego, ludzie tu zachowują się jakby nigdy ze sobą nie grali, nie widać żadnych wytrenowanych zagrań, wszystko jakby się na orliku zebrała losowa grupa ludzi.
Do tego dziwne decyzje personalne, brak wniosków w przerwie, taktycznie rozgrywali go nawet trzecioligowcy.

ALE, mam ogromne, poważne wątpliwości, że odejście trenera wiele zmieni w wynikach i grze, bo od strony piłkarzy jest jeszcze gorzej.
Wszak wiele można na garb Xaviego zrzucić, ale demony trzymają się tej drużyny dużo dłużej.
Brak mentalności, kiepska fizyczność, nikłe skupienie, obsrywanie majtek...
Żadne polecenia trenera nie sprawią, że jakiś Lewandowski zacznie przyjmować piłkę poprawnie, a przecież robił to poprawnie na początku przygody tutaj.
Gundogan przecież niedawno wygrywał ligę mistrzów a też częściej popełnia głupie błędy niż gra dobrze. Cancelo? Nawet Araujo nagle obniżył lot totalnie i co trener mu zrobi? Każe mu grać lepiej?
Tu jest coś instytucjonalnie, tu jest coś bardzo źle od strony całego klubu a nie tylko trenera, bo można było zrzucać na Valverde wiele, ale Valverde już nie ma, amigosów już nie ma a gra taka sama z ludźmi, którzy Ernesta na oczy nie widzieli.
Setien to tak samo, Koeman tak samo i na końcu Xavi i też tak samo.
To co, wszyscy oni popełniali ten sam błąd?

0

@Azrik Guardiola zbudował drużynę, ale jego problemem było głównie zbyt wysokie ego zawodników i problemy z dyscypliną a nie jakość.
Miał farta nieziemskiego bo trafił mu się Messi, który potrafił w pojedynkę wygłuszyć wiele mankamentów zespołu.
Xavi musiał nosić na barkach wszystko sam i nie podołał, ot po prostu. Bo ciężko liczyć, że gość z dwuletnim doświadczeniem z Kataru podoła nieść Barcelonę z takimi problemami.
To nie miejsce dla niego na ten moment.

0

Fakt jest taki, że nie można przeskoczyć od wypasania wielbłądów do prowadzenia Barcelony w kryzysie.
Gdyby to były czasy Messiego to by się przypudrowało, ale nie są i tu potrzebny był ktoś, kto na trenerce się zna a nie ktoś, kto się jej dopiero uczy, bo nie ukrywajmy, co wie Xavi na ten temat jak jego doświadczenie to 2 lata zamiatania piasku na pustyni?

Zrobiliśmy mu krzywdę bo się spalił dużo za wcześnie, on zrobił krzywdę nam niskimi kompetencjami w trudnym czasie gdy powinniśmy wyciągać więcej, żeby się odkuć.
Wielki szacunek, że potrafi z twarzą odejść, bez trzymania się zębami siedzenia i mam nadzieję, że psychicznie się odbuduje i nie zwątpi w swoje umiejętności, bo mimo wszystko widać, że gdzieś tam się tli coś, z czego może być dobry trener.
Tu jednak wszystko jest winą klubu i opinii publicznej, która naciskała na ten angaż.
Za dużo chciejstwa i życzeniowego myślenia, ktoś pomyślał, że Xavi był wielkim piłkarzem to nagle stanie się drugim Guardiolą, który wskoczył z liści na fotel i mu się udało.
Nie każdy jest Guardiolą a i to są zupełnie inne czasy, inne okoliczności i sądzę, że debiutujący Pep też by sobie nie poradził.

0

Przykre ale słuszne.
I niestety nie jest niespodziewane, bo były wątpliwości co do jego postaci na długo zanim tu przyszedł.
Myślę, że ta relacja była obopólną krzywdą, Xavi zmarnował dużo cennego czasu i pieniędzy klubu a klub zmarnował potencjał Xaviego.
Zbyt wysoki koń, zbyt życzeniowe myślenie. Liczyliśmy na drugiego Guardiolę, ale Guardiola trenując drugą kadrę i tak mierzył się z większym wyzwaniem i zbierał większe doświadczenie a potem prowadził zespół w dużo lepszych czasach, gdzie część wad pudrowała się sama (choć sami piłkarze przyznają, że mieli potencjał na większe wygrane niż to co osiągnęli).
Xavi wypasał wielbłądy w lidze poniżej jakiegokolwiek poziomu, przy zerowej presji.
Co mógł wnieść do Barcelony będącej w olbrzymim kryzysie, bez perełek jak Messi? Bez gwiazd jak Iniesta i Xavi-piłkarz? Bez Puyola który dowodził obroną?
Przerosło go to, zbyt mało doświadczenia, żeby wsadzić go w zapaści ekonomicznej na koń Barcelony, która musi wygrywać wszystko.

0

@macio_944 No tylko wiesz, Valverde to świetny trener i on wiedział ile ma materiału i co z niego da się uszyć.
Po latach to doskonale widać, że grał tak, jak się dało grać, jego Athletic przecież nie gra pragmatycznie a robi tyle ile się da z kadrą jaką ma.
Xavi np. tego nie rozumie i czasami wystawi gruzowisko na boisko i każe im grać tiki-takę jakby to był 2010 i nie umie tego zmienić i zagrać brzydko ale skutecznie.

0

@okiemtypera_lucaxx95 Valverde to skreśliła opinia publiczna.
Realnie ta kadra była trapiona problemami i to ogromnymi, nawet przecież z Lucho na pokładzie, NSM, Iniestą mieliśmy momenty ogromnej zwiechy. Przez taką jedną zwiechę przerżnęliśmy przecież mistrzostwo 16/17 (choć przy udziale sędziów).
Potem przyszedł Valverde, Neymar odszedł rozbijając skład, Iniesta już był myślami na emeryturze, Suarez grubas ze słabą formą nie potrafił strzelić na wyjeździe i tylko Messi się ostał.
I zlepił to w całość, wygrał sezon bez porażki, zdobył PK ale odpadł z Romą i to nie ze względów taktycznych tylko dziwnej dekoncentracji i obsrania majtek gdy Roma zaczęła odbijać.
Ale tu już się z Valverde zaczęło robić źle, bo ludzie chcieli pięknego futbolu a nie tylko idealnych wyników i Ernesto był ciśnięty przez opinię publiczną a potem i zarząd.
Drugi sezon, tryplet na wyciągnięcie ręki i znowu powtórka z rozrywki, nasi po udanym meczu pojechali do Anglii i gówno w gaciach, nic nie robili na boisku.
A przecież nawet jest nagranie w serialu o Barcy z tamtego dnia, gdzie Valverde im tłumaczył co mają robić a oni siedzieli jakby pies im zdechł i na boisku nie zrobili nic.
Przegrali przez błędy indywidualne a nie taktyczne, Ernest próbował coś robić ale nie przynosiło to żadnych efektów.
No i ok, można uważać, że to jego wina bo nie zmotywował zawodników (jakby trzeba było mistrzów świata i okolic motywować by dociągnąć wynik i wygrać LM).
Ale Valverde nie ma już od 4 lat, praktycznie piłkarzy też już nie ma, którzy wtedy grali a nie zmieniło się nic, dalej jest ta sama kupa w majtkach i apatia na boisku. Nie ważne czy Setien, Koeman czy Xavi, jest ta sama kupa w majtkach co za czasów Valverde i wcześniej Lucho.
Tu jest coś w strukturach nie tak a Valverde po prostu został kozłem ofiarnym.
Założę się, że gdyby Enrique został jeden sezon dłużej, to byśmy dublet brali z pocałowaniem ręki a nie z krzywią miną jak za Valverde.

0

@AlwaysBlaugrana Duda to ledwo ma zwierzchnictwo nad własną dupą xD
Jego zakres uprawnień to rekomendacje oraz powołania dowódców i oficerów ale tylko na wniosek rady ministrów.
Więc z niego taki zwierzchnik, że nawet w razie wojny, jego uprawnienie kończy się na powołaniu Naczelnego dowódcy wybranego przez rząd.
On nawet swoimi ochroniarzami nie dowodzi a jedyny obowiązek jaki żołnierz ma wobec Dudy to salutować jak będzie przechodził.

0

@AlwaysBlaugrana Może mieć prezydenta i TK i nic nie zrobi. Odrzucenie budżetu przez TK nie oznacza wyborów bo Duda kończy uprawnienie w momencie gdy ustawa trafi na biurko, więc zasadniczo już jest po fakcie.
A nawet jakby chcieli bezprawnie ogłosić wybory, to jest taki problem, że to rząd to musiałby ogłosić w dzienniku, by było coś warte.

4


Serio, jeżeli ktoś popiera PiS to bym mu ręki nie podał...
Jak pewnie wiecie, w ministerstwie zdjęto ołtarzyk Polski Walczącej, PiS jakby tylko wyczekiwał tego, bo z miejsca poszli robić jakieś interwencje poselskie, żeby to wykryć.
Ministerstwo tłumaczy, że w tym miejscu zaczyna się remont, dlatego zostało to zdjęte, ale PiS nie wierzy w remont, bo przecież ściana była malowana "niedawno".
Tymczasem pisowski siepacz Bąkiewicz przychodzi nocą pod ministerstwo i je dewastuje, marząc po elewacji budynku, który jest wpisany na listę zabytków.
Już pominę, że nawet symbolu PW nie potrafił namalować.
Na szczęście jest na tyle głupi, by to nagrać i upublicznić czym właśnie sobie przyklepał jakiś wyrok za wandalizm.

1

Xavi to jednak ma więcej szczęścia niż rozumu.
Trafił mu się ten Fort i miejmy nadzieję, że utrzyma formę i zastąpi Balde.
A co do Balde, może i nie miał formy, ale z drugiej strony to miej formę w tak wymagającej pozycji gdy mając ledwo 20 lat gra cały czas? 2000 minut w połowie sezonu to jeden z najwyższych wyników w zespole, gdzie boczny obrońca musi biegać cały czas na długości całego boiska.
No i stało się to, co musiało się stać i stanie się jeszcze nie raz, poważna kontuzja z operacją i znając życie koniec sezonu, bo tu nigdy nie idzie sprawnie leczenie.

No i przy okazji, nie wiem jak to możliwe, że jeszcze nie poleciały głowy trenerów przygotowania fizycznego i sztabu medycznego?
Jak można w ogóle dopuścić do tego, żeby piłkarze nie mieli żadnego zaufania do klubowych lekarzy i musieli się posiłkować prywatnymi poradami medycznymi?
Przecież to byłoby skandaliczne na poziomie strefy spadkowej a my się uznajemy za jeden z największych klubów na świecie...

1

@norbi77 Oj dudzie trzeba będzie obciąć środki finansowe bo nieźle się tam bawią.
Ale swoją drogą świetnie to obrazuje rolę Andrzeja w tej układance, gdzie jego doradczyni bez kompetencji do pełnienia funkcji zarabia 14 tysięcy złotych więcej xD

0

@barteq chyba nie rozumiesz znaczenia słowa ogrywać. Pisowcy próbują robić propagandę i blokować pracę komisji co im się nie udaje.
Natomiast celem koalicji jest postawienie zarzutów pisowi i to idzie dobrze, Gowin zeznał że był przymuszany a decyzja była jedynie polityczna, Soboń przypadkiem potwierdził autentyczność swoich maili a przy okazji kilka razy wkopał się w fałszywe zeznania, a pomógł mu Sasin który też go wkopał, a potem wkopał Kamińskiego i Morawieckiego, a to dopiero 6 świadków.
A jeszcze w głupocie te tłuki pisowskie z komisji sami na siebie zrobili bat do komisji Pegasusa, bo wyciągali SMSy Sikorskiego i Gowina, do czego dostępu mieć nie mogli legalnie

1

@norbi77 Oczywiście

6

Przesłuchanie Sasina:
Najpierw przewodniczący Buda się oburza, że można czytać pytania a nie można czytać odpowiedzi (xD).
Pada zarzut do Sasina, że zna pytania i ma zapisane odpowiedzi.
Sasin odpowiada, że z nikim się nie umawiał, nie ma odpowiedzi na kartce, bo nie zna pytań.

Kilka minut później pisowiec Mariusz Krystian pyta Sasina, czy z jego doświadczenia politycznego spotkanie Gowina z jakimś nieznanym typem powinno być zgłoszone do ABW.
Sasin odpowiada, w trakcie odpowiedzi zakłada okulary i spogląda do notatek, cytując dokładnie wypowiedź Gowina dotyczącą wyglądu człowieka z którym się spotkał xD

Już pominę zasadność pytania byłego ministra aktywów państwowych o opinię na temat spraw służb specjalnych i że to pytanie było tendencyjne, byle pisowską narracją oczernić Gowina i zarzucić mu współpracę z opozycją by odwołać wybory.
Ale czy pan Sasin w swoich notatkach nosi dosłownie wszystkie wypowiedzi jakie na komisji do tej pory padły i akurat przypadkiem miał je otwarte na stronie, gdzie miał zapisaną tą wypowiedź.
Czy może pan Sasin skłamał pod przysięgą, że nie zna pytań i jako przesłuchiwany współpracuje z członkami komisji i ustala zeznania?

1

Cud że nie dostał czerwonej. Przecież sfaulował dwóch przeciwników jednocześnie

0

@daniel32778 Nie nie nie, odpaść w półfinale bo ci się piłkarze w majtki zesrali nie potrafili niczego na boisku zrobić przeciwko ultra zmotywowanym rywalom to nie jest kompromitacja trenera porównywalna do wypadania w fazie grupowej czy dostanie 8 bramek w ryj podczas jednego meczu.

1

Właśnie to tak wygląda w tym Xaviowym świecie.
Ernesto w przerwie przeanalizował co i jak a Xavi znowu wyszedł na drugą połowę w stylu "macie piłkę i grajcie".
Nic się nie uczy i nawet trzecioligowcy go potrafią taktycznie rozpracować i przejąć inicjatywę.

1

@Bobert_Kubicki Dwie największe kompromitacje to nie wyjść z grupy a nie przegrać 3:4

0

@daniel32778 Zdobyłby 3 mistrzostwa a i byśmy się nie skompromitowali z Bayernem gdyby go nie wywalili, bo "brzydko gramy".

3

Robimy tak, wprowadzamy dzieciaki z La Masii, oni pierwszy sezon imponują a po sezonie ich sprzedajemy za grube siano.
Bo znając życie Fort w przyszłym sezonie też by zapomniał jak się piłę kopie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?