6

@Przemek2323 podam też ogólnikowo przykład z własnego ogródka z rodziny. Mam eksperta od elektrowni, niestety jak wiemy większość spółek jest państwowa, a stanowiska zarządzające obsadzone jak wyżej wspomniano. Tak jest i w tym przypadku. Przy okazji świąt rozmawiałem z owym ekspertem przy wigilijnym stole i potwierdził to samo. Idzie jako doradca z gotowymi danymi, nad którymi pracował często wiele dni lub nawet tygodni, żeby koniec końców usłyszeć że to idzie do kosza, bo zaproponowane rozwiązania są niezgodne z polityką firmy :) a polityka firmy to oczywiście polityka państwa PiS. Energetyka w Polsce jest bardzo mocno zagrożona, niestety osoby decyzyjne to kolesiostwo PiSu, siedzą cicho przy korycie i nie obchodzi ich przyszłość naszego kraju.

1

@Encore po filmiku stana to już tylko x-y także wielkie brawa dla krzyska za ten apel, takich ludzi nam trzeba.

0

@masq a co złego jest w L4 po wyrwaniu zęba?

0

@XTobiX o czym Ty mówisz? Jak ktoś inny by mu dał? Barca mu miała dać w 1,5 roku więcej niż niby ma mu dać teraz tylko w przeciągu 4 lat. Gdzie tu logika?

0

@KapiFCB wszystko spoko, ale wytłumacz mi swój tok myślenia. Jak obie strony mają być zadowolone skoro wg dotychczasowych doniesień to Umtiti miał zarobić więcej w 1,5 roku niż przez kolejne 4 lata przy rozłożonej pensji. Gdzie tu logika?

1

Skoro na całej operacji wychodzimy na plus to super, zastanawia mnie tylko jaki interes miałby mieć w tym Umtiti? Coś tu nie pasuje. Wypuścili do mediów info ze wszystko jest cacy, ale Umtiti i jego agent musieliby nie umieć dodawać 2 do 2, żeby zgodzić się na wydłużenie kontraktu z mniejszą pensja gdzie więcej mógł zgarnąć w 1.5 roku. Jaki w tym jest sens? Poszedł klubowi na rękę po prostu?

0

@KrystianR 8 lat to już z założeniem kolejnych kilku do końca kontraktu 2026 bo szczerze wątpię żeby wrócił i zaczął grać :)

0

@Swistus172 jak to co? Nieważne ile obniżył pensji, będziemy mu płacić przez kolejne 4 lata, a on sam będzie zajmować miejsce w składzie komuś innemu. Rok do końca kontraktu wypłacić kasę i podziekowac, tak robi każdy normalny pracodawca.

0

Nie graj nic przez 8 lat, bądź turysta na super wczasach w Barcelonie. Zarabiaj na tym miliony euro przez dekadę nie musząc w życiu nic robić tylko raz od czasu pojawić się na Camp Nou. Śmiechu warte, Umtiti wygral życie :D

2

@TylkoBarca7273 rodzinę trzeba szanować.

0

@pax Nie, nie ma koncesji na bycie jedyna firma, ale w praktyce tak to obecnie działa. Chcemy czy nie chcemy FB to dzisiaj w praktyce monopolista i należy do tego tematu inaczej podchodzić. Możesz oczywiście założyć swój portal i probowac być dla nich konkurencja, działać jak wolnorynkowiec, ale szczerze to nie daje wiele szans na sukces dlatego są praktycznym monopolista. W tym wypadku owy monopolista powinien być moim zdaniem regulowany prawnie. Przykład fb i konta konfederacji czy wcześniej konta Trumpa to bardzo dobre przyklady, a nie hipokryzja. Przyklady tego jaką owy monopolista ma władze i siłę i jakie duże stanowi zagrożenie. Jeśli po Trumpie teraz Polska nic z tym nie zrobi to będzie kolejnym cichym przyzwoleniem na robienie tego co się komuś podoba kto tylko steruję portalem spolczenosciowym.

0

@pax rozumiem, natomiast wcale nie tak nie jest, mieszacie dwie różne rzeczy. FB to nie wolnorynkowiec, a monopolista.

2

@Janas11224 po stronie cukiernika. Jest wolny rynek i cukiernik ma prawo kogoś nie obsłużyć wg swojego widzimisię. Owe małżeństwo może iść do innej cukierni.

0

@TheNekro94 złe info jest takie, że PiS zdazyl narobić już tyle gówna, że za naszego życia możemy już poprawy nie odczuć. Państwo w rozsypce, zadłużone na dziesiątki lat, inflacja nie do wyhamowania w ciągu najbliższych 2 lat. Nie wiem jakie reformy trzeba by wprawdzic żeby wyjść z tego bagna. Takiego szitu narobić to trzeba byc zdolnym.

0

Ma ktoś z Was dzisiaj problem z mesengerem? Nie działa mi prawie od rana. Była jakaś aktualizacja pobrałem i dalej dupa.

6

@DIPENNN ile pensji zwalnia w tym momencie Cou? Ze 4mln może. Haaland to inna bajka, nie ma mowy o jego transferze w tym okienku. Letnie okienko to nowy sezon z nowymi limitami płac tam już powinno być miejsce na niego.

1

@Lokoo to samo pomyślałem haha, zmotywowany na 200% jak u nas ;] ciekawe na jakich warunkach wypożyczenie.

0

@Yoshi94 faktycznie, bije się w pierś nie doczytałem ze zrozumieniem. W każdym razie przedstawiłem punkt widzenia z innej strony to też może jakiś pogląd niektorym dać :)

0

@Yoshi94 nie księgowe tylko głupki nauczyciele nie poczytali i nie wiedzą sami na czym ich pit2 i ulgi podatkowe u pracodawców polegają. Mam znajoma która rozlicza pensje nauczycielom i to jest kabaret ale wyniki on z lenistwa samych nauczycieli. Księgowi za nich pism o rezygnacji z ulgi nie wysyłają do pracodawców, ani nie przesyłają zgłoszeń odnośnie miejsc pracy bo zazwyczaj nauczyciele mają ich wiecej niż 1 a to tez jest ważne.

0

@Szklaner myślę że po 1,5 szkolenia tylko z tego zakresu można nabyć wystarczającą wiedzę do konsultacji gdyż większość dzwoniących ludzi nie ogarnia podstaw i z lenistwa nawet nie sprawdziła sobie co się dla nich zmienia w Polskim Ladzie. Jest to początkowo dość skomplikowane, ale żeby nie ogarnąć w 12h o co w tym chodzi to już bez przesady :D

0

@arkasath poważnie taka katorga? :) zazwyczaj oglądam większość meczów :p

0

Niestety nie oglądałem meczu dopiero wróciłem do domu, czy można gdzieś obejrzeć powtórkę??

0

@Minotaur jak widzisz nie tylko ja ją daje na 2 miejscu. Pytasz o atrakcyjność ligi i zarazem przywołujesz ile zespołów wyszło z fazy grupowej LM jaki to ma sens? Atrakcyjność to ponad 30 kolejek w poszczególnej lidze w sezonie. Ogladnalbys chociaż 5 meczow tego sezonu takiej Bundesligi czy Laligi i bys wiedział o czym mowa :) atrakcyjność to niebo a ziemia

0

@Minotaur 1. PL 2.Bundesliga 3.SerieA 4.Ligue1 5.LaLiga

0

Czy jest w stanie ktoś podpowiedzieć ile jest wart telewizor Philips model 48pfh5500/88? Potrzebuje go sprzedać a kompletnie nie wiem za ile. Mam go kilka lat już. 48cali, Smart tv, sprawny (chociaż posiada minimalne prześwity w rogu ekranu przy dużej jasności są lekko widoczne).

0

@msmsms zgadza się, wyeliminować Claytona i Price to duża sztuka. Wrightowi nic nie umniejszam bardzo dobre zawody zagral z Andersonem, ale jednak Smith tak jak mówisz zasłużył.

0

@msmsms Smith to robi

0

Za Koemana byśmy przegrali.

0

@Janas11224 film platforma na netflix

0

@puyol_presidend5 na to wychodzi :D może nie oglądają jego występów tak jak niejeden kibic tylko liczy się kasa i umiejętności agentów, a tam ręka rękę myje :) innego wytłumaczenia nie widzę

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?